Jump to content
Spyros Snowstorm

Ανάλυση χαρτών Iουνίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν νομίζω να ξεπεραστεί το 2017 πάντως

Δηλαδή τότε είχαμε 45,5 σε Λάρισα και Ελευσίνα και 45,9 στην Κρήτη

Πόσο θα πάει τώρα δηλαδή, 46+;;;

Πάνχλωμο το βλέπω, στα 850 πάντως δεν το φτάνει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

Μόλις τώρα, brit1981 είπε:

Δεν νομίζω να ξεπεραστεί το 2017 πάντως

Δηλαδή τότε είχαμε 45,5 σε Λάρισα και Ελευσίνα και 45,9 στην Κρήτη

Πόσο θα πάει τώρα δηλαδή, 46+;;;

Πάνχλωμο το βλέπω, στα 850 πάντως δεν το φτάνει 

και 45,3c Ελευσίνα...ναι καμία επαφή..τώρα η οροφή φαίνεται στους 44c...δεν νομίζω να έχει δυναμική για 45c ασχέτως τοπικού λίβα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 minutes ago, geornik said:

 

και 45,3c Ελευσίνα...ναι καμία επαφή..τώρα η οροφή φαίνεται στους 44c...δεν νομίζω να έχει δυναμική για 45c ασχέτως τοπικού λίβα...

Kαι 45.4 Νέα Φιλαδέλφεια το 2017.

Πάντως παιδιά ας μην ξεχνάμε οτι είμαστε στην Ελλάδα κ οτι οι άνεμοι αν κάτσουν κάπως μπορεί να δώσουν τρελά νούμερα. Ούτε κ γω βλέπω δυναμική πουθενά στην Ελλάδα πάνω από 43.5 άντε 44. Απλά αν κάποια περιοχή στην Ελλάδα κάτσει με τους σωστούς ανέμους εκείνη την ώρα τότε κανείς δεν ξέρει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάει τελείωσε, εξαφάνισε και τα τελευταία χρωματακια υετού ο τζιφος για τέταρτη στην Θεσσαλία.. ουστ βρε τελευταία μέρα ουστ!! Τα δύσκολα τώρα έρχονται με βαρετοκαιριας διάρκειας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Πάει τελείωσε, εξαφάνισε και τα τελευταία χρωματακια υετού ο τζιφος για τέταρτη στην Θεσσαλία.. ουστ βρε τελευταία μέρα ουστ!! Τα δύσκολα τώρα έρχονται με βαρετοκαιριας διάρκειας...

Το οτι απο Δευτέρα ο τζιφος ξαναδίνει  καύσωνα Δυτικών κεντρικών και βορειων ειναι πολυ μεγαλύτερο πρόβλημα.  Μιλάμε για 1.5 μέρα στα φυσιολογικά και μετά ξανά 35+ σε οτιδήποτε απο 800μ και κάτω. Και με το φετινό σιχαμοκαλοκαιρο σίγουρα το χειρότερο σενάριο θα βγει παλι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Xionoflorina είπε:

Το οτι απο Δευτέρα ο τζιφος ξαναδίνει  καύσωνα Δυτικών κεντρικών και βορειων ειναι πολυ μεγαλύτερο πρόβλημα.  Μιλάμε για 1.5 μέρα στα φυσιολογικά και μετά ξανά 35+ σε οτιδήποτε απο 800μ και κάτω. Και με το φετινό σιχαμοκαλοκαιρο σίγουρα το χειρότερο σενάριο θα βγει παλι

Εγώ δεν έχω θέμα με τις θερμοκρασίες, με την βαρετοκαιριας έχω . Μάλιστα έχω σκοπό να πάω Γιάννενα με το που ξεκινήσει, να συνεχίσω την διπλωματική... Και ας καώ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Έρχεται 15 ήμερο χωρίς αστάθεια.... Ας ελπίσουμε να μην επεκταθεί και άλλο ..

Χωρίς αστάθεια και με φυσιολογικές περιπου θερμοκρασιες...Μπορεί να σταματήσει ολη αυτή η κατάσταση μετα με ένα ακομα καύσωνα χαχαχαχ

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Χωρίς αστάθεια και με φυσιολογικές περιπου θερμοκρασιες...Μπορεί να σταματήσει ολη αυτή η κατάσταση μετα με ένα ακομα καύσωνα χαχαχαχ

Αν ο καύσωνας έχει χαμηλά 500 άρια και supercells μακάρι! Αν όχι μακριά!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μου αρέσει που σήμερα που βελτιώθηκαν όλα τα μοντέλα, ο τζιφος χάλασε τόσο πολύ που έφτασε στα χθεσινά των άλλων μοντέλων. Αλλά πάντα έτσι γίνεται!

 

Ακόμα χειρότερος ο τζιφος, χαλάει το ουκμό σκ@τ@ όλα!!!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μου αρέσει που σήμερα που βελτιώθηκαν όλα τα μοντέλα, ο τζιφος χάλασε τόσο πολύ που έφτασε στα χθεσινά των άλλων μοντέλων. Αλλά πάντα έτσι γίνεται!

 

Ακόμα χειρότερος ο τζιφος, χαλάει το ουκμό σκ@τ@ όλα!!!

χειρότερος γιατι; Δευτέρα Τρίτη κάτι παλεύει να φερει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Xionoflorina είπε:

χειρότερος γιατι; Δευτέρα Τρίτη κάτι παλεύει να φερει

Γιατί έφερε ανατολικότερο το χαμηλό του Ατλαντικού. Έτσι, ενώ έφερε καλύτερο αποτέλεσμα, οι άκρες των σεναρίων έχουν μετατοπιστεί σε ξηροτερα σενάρια.

Σαν να σου λέω ότι όχι πριν ήμασταν στο 5 από διάστημα 0 έως 20 και τώρα είμαστε στο 10 από το διάστημα -10 έως 10( όσο μεγαλύτερο νούμερο τόσο καλύτερο σενάριο συνολικά)

Δηλαδή αν συνδυάσουμε την θέση του χαμηλού στο 12 Άρι με στοιχεία από το 6 Άρι θα έβγαινε ακόμα χειρότερο σενάριο, καταπιόνας ολικός.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ο ορισμός του εμετού το 12αρι του τζιφου για την συνέχεια. Αηδία.

Σινικο τείχος ειναι αυτό όχι καταπιονας.  Αν βγει τίποτα τέτοιο ας κλείσει το τοπίκ και να ανοίξει Σεπτέμβριο δεν σπάει με τίποτα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απόλυτη καταστροφή το ευρωπαικό. Την βάψαμε. Βαριέμαι, μπουχτίζω μόνο και μόνο που βλέπω την βαρετοκαιρία να έρχεται!!

Άικον χαλάει και άλλο. Το χειρότερο δυνατό σενάριο επαληθεύεται. Ουστ ρε ουστ!!!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο τζιφος για σήμερα ξαφνικά μου επανέφερε τα φαινόμενα στην Θεσσαλία. Τι να κάνω δεν ξέρω αν μπορώ να τον εμπιστευτώ. Η διάταξη δεν είχε χαλάσει πάντως. Για να δούμε στην πράξη... Για μετά κόλαφος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα 10 χιλιοστά του πρωινού ράν έγιναν 1 στο 6 Άρι.. τραγικά ο τζιφος...

Τεράστιες αλλαγές  μόλις στις 60 ώρες στον τζίφο, προς το καλό σαν λογική, θα δούμε για αποτέλεσμα.

Στο αποτέλεσμα χειρότερο, αλλά ένα τέτοιο βήμα ακόμα και μπορούν να αλλάξουν πολλά.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νέος καύσωνας από τζίφο για 8 Ιουλίου.. μάλιστα με καυσωνικα 500 άρια και άρα χωρίς αστάθεια σαν αυτή που πέρασε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και από Ευρωπαίο βλέπω συμφωνία για άνοδο της Τ 6-7 του μήνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άρα σύμφωνα με τον τζίφο πάμε για συνεχόμενο καύσωνα 22/6-12/7 με διάλειμμα 1-2 μέρες.

Χαχαχαχαχαχαχα

Βρε δεν πάει να κάνει ο,τι θελει ερκοντίσιον όλη μέρα μέχρι να παγώσει η κόλαση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...