Jump to content
Spyros Snowstorm

Ανάλυση χαρτών Iουνίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το κορυφαιο ειναι οτι αφου ερχεται και φευγει και ο δευτερος καυσωνας και μετα ερχεται ασταθεια για 3, 4 μερες ο τζιφος ξαναφερνει τριτο καυσωνα αχχααχ

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 ώρες πριν, salonikatasos είπε:

Αυριο ειναι η μεγαλη μερα για εδω και γενικα κεντρικη μακεδονια αφου αυριο θα εχουμε βδ ανεμους. Αρα τπτ δεν αποκλειεται,ισως να ξεπερασει και το κεντρο του 38 αν μας πιασει. Δε συμβαινει και πολυ συχνα,ζητημα να εχει 15 μερες με 38+ τα τελευταια 15 χρονια στον meteothes.

Σημερα στην πελλα (το χωριο) ειχε 42,7 και σε περιοχες του κιλκις επισης. Προς το παρον βεβαια τπτ φοβερο,καυσωνας που ηδη μεσανυχτα εχει 27 στην πολη,δε θεωρειται καυσωνας. Οταν και αν οι ελαχιστες πανε 27-28 τοτε ναι μπορουμε να παμε οτι εχει καυσωνα.

 

Αρκετα ενδιαφεροντα για το επομενο σκ τα τρεξιματα

Πες μου τώρα ότι χαίρεσαι με τον καύσωνα! Εγώ προσωπικά τέλη Ιουνίου θα ήθελα να έχουμε μεν ηλιοφάνεια αλλά και 27αρια μέγιστες και 15αρια ελάχιστες. Δε θέλουμε πάνω από 32 τέτοια εποχή! Τι 42 μου λες;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 ώρες πριν, South Athens είπε:

Δε στέκει αυτή η Τ. Όλοι οι σταθμοί Πέλλα έδειξαν max 39. Προφανώς τσίμπαγε ο συγκεκριμένος σταθμός.

Αλλο ο νομος πελλας κι αλλο το χωριο πελλα,στον ιδιο νομο. Διπλα στα γιαννιτσα ειναι και σε αντιθεση με την υπολοιπη πελλα εκει πιανει ο βαρδαρης και το χειμωνα και το καλοκαιρι (ψυχρος το χειμωνα αντιστοιχα τωρα καταβατης). Ο σταθμος ειναι davis καλα μετραει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 minutes ago, salonikatasos said:

Αλλο ο νομος πελλας κι αλλο το χωριο πελλα,στον ιδιο νομο. Διπλα στα γιαννιτσα ειναι και σε αντιθεση με την υπολοιπη πελλα εκει πιανει ο βαρδαρης και το χειμωνα και το καλοκαιρι (ψυχρος το χειμωνα αντιστοιχα τωρα καταβατης). Ο σταθμος ειναι davis καλα μετραει

vue είναι , υπερεκτιμά. Αποκλείεται να είχε τόσο χθες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 ώρες πριν, Xionoflorina είπε:

Η ΕΜΥ ακόμα στο υποχώρηση του καύσωνα από Κυριακή είναι.🤣 Την άλλη βδομάδα εκεί Πεμπτη-Παρασκευή ίσως βγει η πιο ζεστή μέρα από το 2007 και μετά. Και θα χει προηγηθεί 10 μερος καύσωνας ήδη με οτι αυτό συνεπάγεται σε κούραση

Δεν υπάρχει καμία τέτοια περίπτωση! Από 1-2/7 θα δροσίσει αισθητότατα πλέον και δε θα έχουμε πολλή ζέστη! Άσε που εγώ πιστεύω ότι δεν κάνει τέτοια εποχή τέτοιους καύσωνες! Η πιο δυνατή περίοδος του καλοκαιριού είναι 20/7-20/8 άρα έχουμε δρόμο! Οι μεγαλύτεροι καύσωνες τόσο στην Ελλάδα όσο και στην Ευρώπη και τις ΗΠΑ είναι τέλη Ιουλίου και Αυγούστο. Ναι και τέλη Ιουνίου έχει δυναμική για δυνατό καύσωνα αλλά μέχρι 10-15/9 άνετα μπορεί! Κι εγώ μετά τις 20-25/8 δε θέλω καύσωνες αλλά είπαμε...το καλοκαίρι τελειώνει 21 Σεπτέμρβη μην το ξεχνάς!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αύξηση σημαντική μάλιστα από τζίφο για τον υετό αύριο.. Μακάρι. Για το Σάββατο καταιγίδες από χαλκιδική και ανατολικότερα. Μετά βλέπουμε, λογικά μόνο βουνίσια αστάθεια, πλην Δευτέρας. Η συνέχεια σνα λογική του τζίφου είναι ακριβώς αυτό που δεν έπρεπε να κάνει...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρεπει να μετριαστει αυτο το σιχαμα που δινει για την αλλη βδομαδα.Ανετα θα βγαιναν και καποια 44αρια σε πολλες περιοχες,ισως και περισσοτερο.Δεν παλευεται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με τον τζίφο χωρίς υπέρβολη παίζει να πηγαίναμε σε 25μερο καύσωνα με εξαίρεση 1-2 μέρες. Δηλαδή στη Δ. Μακεδονία από τις 21/6 μέχρι όσο πάει δίνει πάνω από 32 κάθε μεσημέρι με εξαίρεση 1 μέρα το Σάββατο 3/7. Κρατήστε πολύ μικρό καλάθι ότι θ δροσίσει εκεί μετά τις 2/7, τα απογευματινα είναι κόλαφος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια μεταβλητή στην Γροιλανδία έχει ο τζιφος στις 3μερες από τώρα έχει πολύ διαφορετική από άλλους, για αυτό βγαίνει το άθλιο σενάριο.. είναι ολομόναχος 

πχ για την συνέχεια το τζεμ είναι δύναμη.

 

πάρτε λίγη κάψα ούκμο τώρα...

Modele UKMO - Carte prévisions

με χαμηλά όμως 500αρια..

Modele UKMO - Carte prévisions

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχω τη διαίσθηση πως την άλλη εβδομάδα τα τρεξίματα θα ζεστάνουν κι άλλο, και μάλλον θα πάμε για τις θερμότερες μέρες του χρόνου

Φοβάμαι πως θα φτάσει το 2017 και θα κοντράρει 2007 στα ίσα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, salonikatasos είπε:

Αλλο ο νομος πελλας κι αλλο το χωριο πελλα,στον ιδιο νομο. Διπλα στα γιαννιτσα ειναι και σε αντιθεση με την υπολοιπη πελλα εκει πιανει ο βαρδαρης και το χειμωνα και το καλοκαιρι (ψυχρος το χειμωνα αντιστοιχα τωρα καταβατης). Ο σταθμος ειναι davis καλα μετραει

Η απλά είναι άκρως ηπειρωτικό μέρος το χωριό Πέλλα που συνορεύει με τη Θεσσαλονίκη καθώς λίγο ανατολικότερα είναι τα Κουφάλια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ έχω την εντύπωση ότι ίσως γλιτώσουμε την αλλη εβδομαδα με παρόμοιες θερμοκρασιες με σημερα και όχι 4,5 παραπανω βαθμους οπως δειχνει ο τζιφος...βέβαια συνεχόμενα 35 συν για καμια 15 αρια μερες θα χουμε χαχαχα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το cape του γαλλικού αύριο που δίνει και αρκετά φαινόμενα... Σοκ. Μακάρι να γίνει έκπληξη αύριο! Που για τα Βαλκάνια θαρρώ πως θα είναι η πιο επικίνδυνη μέρα καθώς περνάει ψυχρό μέτωπο την ώρα του μέγιστου cape .

ARPOPIT12_27_11.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι είναι αυτό ρε παιδιά?? Θα μας κάψει ζωντανούς φέτος? Πώς την έχει δει δλδ... σιχαμένη εποχή.. Χάθηκε στη θέση της Αφρικής να ήταν θάλασσα ή έστω να την είχαμε 1000χλμ νοτιότερα?

gfs-1-168.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, brit1981 είπε:

gens-14-0-288.png

 

Αυτό θα ήταν άνετο 48-49αρακι κάπου στη χώρα

Τρομακτικό!! Ελάχιστες 32 άρια Πλας και μέγιστες αυτές που ανέφερες.. πωωωω. Και όλα αυτά μετά από ήδη πολλές μέρες με καύσωνα. Τρόμος.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Τρομακτικό!! Ελάχιστες 32 άρια Πλας και μέγιστες αυτές που ανέφερες.. πωωωω. Και όλα αυτά μετά από ήδη πολλές μέρες με καύσωνα. Τρόμος.

Ε, δεν νομίζω πως υπάρχει περίπτωση να βγει, είναι το πιο ακραίο που έχω βρει μέχρι σήμερα! 

Είναι σαν κι αυτά τα άκυρα ensembles το χειμώνα που κατεβάζουν το -16 μέχρι τη Μύκονο, κι ενώ ξέρεις ότι δεν πρόκειται να βγουν ποτέ, λες μέσα σου: ''Βρε μπας και;;"

Αν έβγαινε θα είχαμε μεγάλες καταστροφές πάντως... (ζώα, καλλιέργειες, άνθρωποι, δάση, κλπ κλπ)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, brit1981 είπε:

gens-14-0-288.png

 

Αυτό θα ήταν άνετο 48-49αρακι κάπου στη χώρα

Άμα βγει κάτι τέτοιο θα φύγω για 10 μέρες προς Πολωνία μεριά!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...