Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές Ιουνίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...... 20 / 6/ 2021..... Μπουρίνι και έντονη χαλαζόπτωση σε Τρίκαλα και Καρδίτσα ..... (F.W.G. ) ....

1172942723_20062021.jpg.11bfdaddde384eef74a21ee6824c5947.jpg

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Level 2 από estofex!

2021062206_202106210407_2_stormforecast.

 

A level 2 was issued for the W Balkan for large hail and severe wind gusts.

...W Balkan...

 

Similar conditions as above, but with higher shear (14-17 m/s 0-3 km and 0-6 km) supercells are more likely. There is no organized lift, so cells will be more isolated.

 

Έξω έχουμε σχεδόν ομίχλη από την υγρασία κςλοκαιριάτικα!!

IMG_20210621_070534.jpg

IMG_20210621_070553.jpg

IMG_20210621_070617.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλημερα σε ολα τα παιδια!15.7 ελαχιστη και ντουμανια και ομιχλες γυρω-γυρω με 100% υγρασια πριν μιση ωρα που εφευγα για δουλεια.και δω στον καμπο που ειμαι εβγαλε ντουμανια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απαίσιο...Έχουμε ομίχλη (σαν κανονικό overcast από συννεφιά). Άντε να καθαρίσει λίγο, να βγει ο ήλιος να ζεστάνει ο καιρός. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα σας!!!Επιτελους μπαλκονατος στη νεα μου κατοικια.Μετακομιση τελος!!!Αισθανομαστε κομματια αλλα πλεον κεφατοι και αισιοδοξοι σ ενα ολοκαινουργιο σπιτι,βαζοντας πολυ απο το μερακι μας για να γινει οπως το θελαμε..

Παμε στα καιρικα τωρα..Εχθες το βραδυ ειχα παρατηρησει τις νεφωσεις στην Αττικη να αυξανονται και ημουν βεβαιος οτι θα εβρεχε αλλα δεν ειχα κουραγιο να περιμενω...Εν τελει εριξε και δω αλλα δεν καταγραφηκε υετος μετρησιμος...

Στα σημερινα τωρα,η μερα ειναι γριφος..Αλλα θεωρω οτι κυριως η θεσσαλια θα βρεθει στο επικεντρο των πιο εντονων φαινονενων..

Οσο για την Κουλα...Η Κουλαρα μας ειναι παντα στον κοσμο της..Οτι θελει κανει και οποτε θελει...Οποτε ας βαλουμε στην ακρη προγνωσεις και μοντελα και ας δουμε τι θα δωσει.. 

Σημερα που ειναι και του Αγιου Πνευματος ευχομαι Η Αγια Τριαδα να σας φωτιζει ολους στη ζωη σας και να ξεπερνατε καθε εμποδιο...Και αν μπορει να φωτισει και τον Αττικο ουρανο το βραδυ...😜Καλη και δημιουργικη εβδομαδα...

Υ.γ...Η εποχη των βρωμερων ερπετων,της ποδαριλας και της μασχαλιλας ξεκινησε....Το σταυρο μας και ενα rexona ρε παιδια...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλους παίδες! Με χαμηλή νέφωση ξεκινήσαμε σήμερα νωρίς το πρωί ενώ τώρα σιγά σιγά βγαίνει ο ήλιος με θολούρα στην ατμόσφαιρα ακόμα όμως και αυξημένη την υγρασία .... στους 26,4 τώρα η θερμοκρασία στους 21,3 η ελάχιστη...

makrochori

makrohori.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα σε ολους !!!!

20.3 η ελαχιστη χαρη στην απροσμενη βραδινη βροχουλα....με τετοια δωρακια μπορουμε να το παλεψουμε το θηριο το τρωμε σιγα σιγα....και για σημερα και για αυριο βραδυ δινει κατι ψιλα η προγνωση ενω απο το βραδυ της επομενης Δευτερας μπουκαρει ΒΒΑ εδω στα ανατολικα !!!! 7 μερες εμειναν !!!

27.8 ηδη και δειχνει οτι δεν αστειευεται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλους! 27 βαθμοί με ένα ελαφρύ αεράκι  στο χωριό  .Η Εβδομάδα των παθών ξεκινάει .Σήμερα και αύριο βέβαια μάλλον θα βγάλει πολύ δυνατές καταιγίδες κυρίως στα ορεινά . Ελπίζω να βγάλει τίποτα νωρίς το απόγευμα και την Βοιωτία . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα από Λαγονήσι.....επική δροσιά στην παραλία της Γαλάζιας Ακτής με ισχυρό δυτικό άνεμο ....πραγματικα εκπληκτική δροσιά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι πρώτες αναπτύξεις κάνουν σιγά σιγά την εμφάνιση τους. Το μπαμ θα γίνει μετά το μεσημέρι και θα γίνει πολύ απότομα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Οι πρώτες αναπτύξεις κάνουν σιγά σιγά την εμφάνιση τους. Το μπαμ θα γίνει μετά το μεσημέρι και θα γίνει πολύ απότομα.

Να περιμενω κατι απτον θερμαϊκο σημερα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, baristrs είπε:

Να περιμενω κατι απτον θερμαϊκο σημερα?

Όλο και κάτι θα βγάλει ο Θερμαϊκός, αλλά νομίζω πως απλά θα βγουν σνατριφοδοτήσεις της καταιγίδας που θα μπει στον Θερμαϊκό από την Χαλκιδική. Εννοείται πως για εκεί τουλάχιστον δεν θα έχουμε τα τέρατα του Ιουλίου του 19 .τότε είχαμε πολύ cape στην βόρεια χώρα και μέσα στον Θερμαϊκό, ενώ τώρα ο Θερμαϊκός έχει σαφώς λιγότερο cape, αλλά έχει ο ηπειρωτικός κορμός. Οπότε για εδώ έστω οπτικα περιμένω πολλά πράγματα. Έχω απαιτήσεις σήμερα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Όλο και κάτι θα βγάλει ο Θερμαϊκός, αλλά νομίζω πως απλά θα βγουν σνατριφοδοτήσεις της καταιγίδας που θα μας ει στον Θερμαϊκό από την Χαλκιδική. Εννοείται πως για εκεί τουλάχιστον δεν θα έχουμε τα τέρατα του Ιουλίου του 19 .τότε είχαμε πολύ cape στην βόρεια χώρα και μέσα στον Θερμαϊκό, ενώ τώρα ο Θερμαϊκός έχει σαφώς λιγότερο cape, αλλά έχει ο ηπειρωτικός κορμός. Οπότε για εδώ έστω οπτικα περιμένω πολλά πράγματα. Έχω απαιτήσεις σήμερα.

Μπορούμε να πούμε ποια θα είναι η πορεία των καταιγίδων όπου αυτές δημιουργηθούν? δηλαδή από βορρά προς νότο όπως χθες?

Τα γύρω βουνά δεν φαίνονται λόγω υγρασίας-ομιχλης..και είναι μεσημέρι.. εκρηκτική μέρα σήμερα 

Επεξεργάστηκε από isnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραία πραγματακια γίνονται στα δυτικά .....

Στα Καλάβρυτα ήδη29.8 βαθμοί στα 730μ 

Στον Ποταμό Κέρκυρας 27.8 και 82% υγρασία....σιχαμα αηδία εμεττος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, isnow είπε:

Μπορούμε να πούμε ποια θα είναι η πορεία των καταιγίδων όπου αυτές δημιουργηθούν? δηλαδή από βορρά προς νότο όπως χθες?

Τα γύρω βουνά δεν φαίνονται λόγω υγρασίας-ομιχλης..και είναι μεσημέρι.. εκρηκτική μέρα σήμερα 

Ναι το ρεύμα είναι βόρειο βορειοδυτικό [στα χαμηλότερα στρώματα βέβαια βλέπω είναι πιο δυτικό] και σήμερα, σχετικά ενισχυμένο. Δηλαδή οι καταιγίδες μπορεί να είναι ισχυρές, αλλά θα κρατάνε λίγο, και ενώ μπορεί να υπάρχουν τρελές ραγδαιότητες, να μην έχουμε μεγάλα ποσά συνολικής βροχής. Κατά τα άλλα ναι, ακόμα και τώρα δεν φαίνονται εύκολα τα βουνά. Μόνο κάτι λίγα umulus είδα, στον Όλυμπο στα 500 μέτρα, χαμηλά. ΚΑι έξω έχει σχεδόν 30 βαθμούς με 50% υγρασία.

Τώρα η ΕΜΥ μου έκανε εντύπωση με τις τοπικές μπόρες, και μεμονωμένες καταιγίδες στα ορεινά, ενώ είναι επικίνδυνη μέρα....

 

Εντωμεταξύ εγώ έχω τεράστια ανυπομονησία, παραπάνω και από δεδομένο 50ποντο στην πόρτα μου

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καταμεσήμερο και στη σκιά στο Λαγονήσι κρυώνεις κανονικότητα ....μεγάλο κυματισμό η θάλασσα από το ισχυρό δυτικό ρεύμα....δε νομιζώ ότι έχει πάνω από 24-25 βαθμούς 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χρόνια πολλά με υγεία και φώτιση σε όλον τον κόσμο . Επιτέλους φαίνεται ότι το Ελληνικό  καλοκαίρι είναι εδώ και ήρθε για να μείνει !!! Γλυφάδα 30 βαθμοί τώρα και απολαυστική καφεδαρα !!!!

7038E82E-274E-4A91-87E5-858C06BDA326.jpeg

Επεξεργάστηκε από oasis
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... καλημέρα και χρόνια πολλά  σε όλους .....

...... σήμερα είναι η μεγαλύτερη μέρα του χρόνου ...... καλό Καλοκαίρι με υγεία και χαρές 😉 ....

.... ελάχιστη 21.5 C ...... τώρα 29.5 C με υγρασία 50 % ......

..... ημέρα με μεγάλο καιρικό ενδιαφέρον ..... 

..... τίποτα λιγότερο για τους γνωστούς - '' άγνωστους '' καταιγιδάκιδες του Forum τούτου ..... 😁 

shelfcl.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...