Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές Ιουνίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...... Όλυμπος σήμερα ....... ( Γ. Ηλιάδης ) .....

Μπορεί να είναι εικόνα φύση

..... και χθεσινή .....

Μπορεί να είναι εικόνα βουνό, δέντρο και φύση

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Καλημέρα... Περίεργος καιρός σήμερα εδώ..... Συννεφοκαμμα, αεράκι και ο ήλιος κρυμμένος.... Μας τα χάλασε για παραλια

Σιγά ρε, λίγα συννεφακια σε εμποδίζουν να πας θάλασσα? Εκτός αν θες να αποκτήσεις σοκολατένιο κορμί.🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εκτός χρόνου το άικον, πάμε να δούμε τον τζίφο ο οποίος αλλάζει την κατανομή συνεχεια χρονικά, αλλά ποτέ δεν έδινε τόσο νωρίς φαινόμενα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρκετή συννεφιά σήμερα εδώ στα Μελίσσια, με τον ήλιο να παίζει κρυφτούλι πάμπολλες φορές.....ευχή και κατάρα βέβαια, αφού μπορεί νάχει 29-30οC, σλλά η υγρασία βαράει 55% και δεν είναι να κινηθείς....στάζεις.....δυσφορία.....και δυστυχώς φρονώ ότι αυτό θα είναι το δύσκολο για μας, στα επερχόμενα 35-37 άρια....θα έχουμε υψηλές τιμές υγρασίας, αφού αυτά τα υπολείμματα υγρασιαστάθειας, δεν φεύγουν εύκολα και άμεσα!!! Και με χαλασμένο κλιματιστικό που να πάω;;;; Δεν προλαβαίνω.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Σπάρτη βλέπω σχεδόν 36 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ειμαι κεντρο απο το πρωι φουλ νοτιαδουρα.Ανεβαινω σπιτι,βοριας που νομιζεις οτι δεν σταματαει ποτε.Ευχη και καταρα αυτος ο αερας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βάρυνε η συννεφιά....λέτε ναχουμε καμια βροχουλα ξανα;;; Διολου απιθανο!!!

ΝΝΑ και ΝΑ ο άνεμος εδώ, που ειναι σχετικα πιο δροσερος!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Σιγά σιγά ξεκινάμε, και μετά θα γίνει μπαμ . Φαίνονται λίγο, οι χαμηλές νεφώσεις. Ο μπαμπάς μου πήγε και στο χωριό την Ραψάνη στα 450 μέτρα και είχε σύννεφα από εκεί. Αν έχουμε απλά cumulus τόσο  ψηλά, τότε η βάση των οποίων καταιγίδων, κυρίως στην περιοχή του wall cloud θα αγγίξει έδαφος...

IMG_20210621_144347.jpg

IMG_20210621_144358.jpg

Κάμερα χαραυγής , ξεκινάνε οι "εκρήξεις"

http://www.meteo-thessalia.gr/stations/larisa/wxwebcam.php

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, oasis είπε:

Δίπλα στη θάλασσα η θερμοκρασία έπεσε και ο νότιας ενισχύθηκε 29 τώρα στην παραλία της Γαλάζιας Ακτής 

image.jpg

Ρε τρελε πριν μισή ώρα έφυγα ....στο TAHITI καθόμουνα ....Το αυτοκίνητο μου πάντως έγραφε 27 στις 2μιση το μεσημέρι....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29.1 και 74% υγρασία στον Ποταμό Κέρκυρας ....Σάουνα κανονική ....Βέβαια έρχονται πολυυυυυυ χειρότερα στο νησί από αύριο .. ....αλοιμονο σε όποιον βρεθεί σ αυτό το κολαστήριο καυσωνα-υγρασιας τις επόμενες μέρες .....

29.1 εδώ τώρα και 50% υγρασία 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Παίδες πριν μισή ώρα δεν είχαμε νέφος, τώρα αστράφτει!!!!!

IMG_20210621_152031.jpg

Όλυμπος? πότε εμφανίστηκε αυτό?! εδώ ακόμα τίποτα δεν φαίνεται....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, isnow είπε:

Όλυμπος? πότε εμφανίστηκε αυτό?! εδώ ακόμα τίποτα δεν φαίνεται....

Ναι προς Όλυμπο! Φίλε μέσα σε μισή ώρα από το τίποτα!! Μπουμπουνιζει συνέχεια!! Κάνω time lapse!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Time lapse σταμάτησε να μπουμπουνιζει, αλλά η ταχύτητα των αλλαγών δείχνει την εκρηκτική κατάσταση.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Ρε τρελε πριν μισή ώρα έφυγα ....στο TAHITI καθόμουνα ....Το αυτοκίνητο μου πάντως έγραφε 27 στις 2μιση το μεσημέρι....

Είναι η κόρη μου στο TAHITI και έχω απαγορευτικό….πάντως για την θερμοκρασία μάλλον έχεις δίκιο….

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλοκαιρία με σχετική ζέστη εδώ πέρα (Πολίχνη). 18-31 ο υδράργυρος σήμερα και ίσως να έχουμε καταιγίδα το απόγευμα. Παίρνουμε δυνάμεις ώστε να αντιμετωπίσουμε τον επερχόμενο καύσωνα της εβδομάδας που έρχεται! Υπομονή κακοκαίρι είναι θα περάσει!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, oasis είπε:

Είναι η κόρη μου στο TAHITI και έχω απαγορευτικό….πάντως για την θερμοκρασία μάλλον έχεις δίκιο….

Σε κατααβαινω απόλυτα ....τα ίδια τραβάω με τον μεγάλο μου γιο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...