Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές Ιουνίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

36 βαθμούς με την αίσθηση να έχει ξεφύγει πάνω από σαράντα μπόρα από τα βόρεια σύνορα κατεβαίνει γρήγορα μάλιστα τοπικό αρκετά φαινόμενο βρέχει δυνατά τώρα χωρίς κάτι ακραίο για την ώρα 

2021-06-23-15-59-18.jpg

2021-06-23-15-59-18.jpg

Επεξεργάστηκε από fullmoon36
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

55 minutes ago, South Athens said:

41.4 Σπάρτη

41.3 Αρφαρά

Εντωμεταξύ άλλη μια φορά πρόσεξα οτι η Σπάρτη το 41.4 που έδωσε νωρίτερα το έκανε με Α κ ΒΑ άνεμο εκείνη τη στιγμή. Με το που το γύρισε ΝΑ έπεσε 2 βαθμούς. Άρα με Β/ΒΔ/Α/ΒΑ και σε κάποιες περιπτώσεις ΝΔ φοενιάζει εκεί η περιοχή. Μόνο ο Ν/ΝΑ φαίνεται την ρίχνουν πιο εύκολα. 

https://web.archive.org/web/20210623120955/http://penteli.meteo.gr/stations/sparti/

Επίσης επειδή παρατηρώ και την κάμερα του κέντρου της Σπάρτης που είναι 3 χιλιόμετρα πιο μακριά από τη θάλασσα από οτι ο σταθμός του ΕΑΑ στη Σπάρτη, βλέπω οτι αργεί συνήθως μέχρι και 20 λεπτά να χτυπήσει το κέντρο της Σπάρτης ο ΝΑ σε σχέση με τον σταθμό του ΕΑΑ. Πιστεύω μέσα η πόλη της Σπάρτης λογικά έπιασε το 42άρι σήμερα. Κρίμα που δεν έχουμε σταθμό μέσα στην πόλη ή στα Β προάστια της. Πιστεύω θα βλέπαμε πιο θεαματικά νούμερα.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καυσωνικο το μεσημερι στην Αττικη.. .το ΝΝδ ρευμα βαραει αλυπητα τα υπηνεμα του Υμηττου και οι γειτονιες μας βραζουν στην κυριολεξια

36 !!!!! Στα 300 μ του Παπαγου !!!!

35.5 ο Βυρωνας

Εγω με το 33.8αρι μου η κλεβω εκκλησια η εχω χαλασμενο αισθητηρα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, kilkis1989 είπε:

Δεν ξέρω τι λέτε αλλά το σπίτι μου μέσα έχει φουλ δροσιά....κάνει δουλειά ο τιτανομέγιστος πλάτανος μου και οι 3 χρυσομαλλούσες ιερές κερασιές μου και δεν μπαίνει ηλιαχτίδα μέσα...........

Έχω κι εγώ μια αγριοκερασιά ή κάτι τέτοιο δίπλα στο παράθυρο αλλά δεν κόβει τίποτα 😛

 

1.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

39 βαθμοί στα Γιάννενα στα 500 μέτρα υψόμετρο!! Μια από τα ίδια στην Λάρισα!

Ξεκίνησε αστάθεια στα πολύ ορεινα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Καυσωνικο το μεσημερι στην Αττικη.. .το ΝΝδ ρευμα βαραει αλυπητα τα υπηνεμα του Υμηττου και οι γειτονιες μας βραζουν στην κυριολεξια

36 !!!!! Στα 300 μ του Παπαγου !!!!

Ε όχι και καυσωνικό. Αρκετά ζεστό ναι. 38.1 στα 650μ της Τρίπολης, 38.3 στα 450μ της Αμφίκλειας! Αυτό είναι καυσωνικό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, kilkis1989 είπε:

Πίσω από εκείνους τους λόφους είσαι γείτονα...😋

Αθάνατο Κιλκίς άντε βγες να σε κεράσω μια 🍺🍻

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Ζερίκιος said:

Ε όχι και καυσωνικό. Αρκετά ζεστό ναι. 38.1 στα 650μ της Τρίπολης, 38.3 στα 450μ της Αμφίκλειας! Αυτό είναι καυσωνικό.

Τις επόμενες μέρες η Αττική θα δείξει τα δόντια της

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 minutes ago, geornik said:

Πελλα 42,7c

Ποιός σταθμός?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χρυσούπολη Περιστερίου μέγιστη 35.2℃ σήμερα......... 33.5℃ αυτή την ώρα...

33℃ βλέπω μέγιστη στο Πύργο...

35.3℃ στην Ωλένη....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

Ε όχι και καυσωνικό. Αρκετά ζεστό ναι. 38.1 στα 650μ της Τρίπολης, 38.3 στα 450μ της Αμφίκλειας! Αυτό είναι καυσωνικό.

Εχεις δικιο....μου ρχεται να βαλω τα κλαματα οταν συνειδητοποιω οτι τα ημιορεινα βαρανε τετοια νουμερα οποτε δεν μας.εχεινερθει ακομα η λαυρα η καλη εδω.στα πεδινα....

Τελικα σημερινο ταβανι 41.4 Σπαρτη και Αρφαρα 40.3 Μακρακωμη μας τη βγηκε ομως η Πελλα με 42.7....

Φοβαμαι μηπως δουμε ασυλληπτα νουμερα το ΣΚ οταν μπει η λαυρα για τα καλα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35.9 ολοκληρους βαθμους η Ιπποκρατειος Πολιτεια....τη ματιασα την αναφερω καθε μερα 😁

Ισχυει παντως οτι η πολλη ζεστη ειναι ακομα στα.ψηλοτερα της ατμοσφαιρας και τις επομενες.ημερες.θα δουμε.τη *γλυκα* και οι πεδινοι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...