Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές Ιουνίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις γύρισα από την προπόνηση ...Ένα θα πω... Ξεκίνησα με dry fit φανελάκι  ελαχιστων γραμμαρίων και όταν τελείωσα ζύγιζε μισό κιλό....λιώσιμο.....28 τώρα και 70% υγρασία 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... Η Πανσέληνος Ιουνίου , την στιγμή που ανατέλλει πάνω από την οροσειρά του Ευβοϊκού Ολύμπου ....

Πισσώνας Ευβοίας , 24 Ιουνίου 2021..... Φώτο : Δημήτρης Μάλλιαρης ......
Μπορεί να είναι εικόνα ουρανός και φύση
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Είμαι έξω με το ποδήλατο, έσκασα. Τρώω μπιφτέκι τώρα έξω και η απόλαυση είναι πολύ μικρότερη, αφού οι μπουκές του καυτού μπιφτεκιου με κάνουν να ιδρώνω. 31 βαθμοί τώρα και το  μόνο καλό είναι ότι ξέρω πως δεν θα μείνει το φαγητό ... Κρύο.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Είμαι έξω με το ποδήλατο, έσκασα. Τρώω μπιφτέκι τώρα έξω και η απόλαυση είναι πολύ μικρότερη, αφού οι μπούκλες του καυτού μοιφτεκιου με κάνουν να ιδρώνω. 31 βαθμοί τώρα και το οι καλό είναι ότι ξέρω πως δεν θα μείνει το φαγητό ... Κρύο.

Γεια στην ορεξη σου φιλαρακο !!!! Εγω καλοκαιρι χανω παντα πολλα κιλα 1ον διοτι ιδρωνω σαν σουμο 2ον διοτι με 30 βαθμους και πανω μου κοβεται αισθητοτατα η ορεξη....σαν ηλεκτροσοκ ενα πραγμα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέγιστοι Δείκτες δυσφορίας (heat index) στη χώρα σήμερα:

Μακροχώρι Ημαθίας : 55,6 βαθμοί...!!!!! στις 19:55 με την υγρασία στο 65% εκείνη τη στιγμή περίπου και τη θερμοκρασία στους 36.....

Σκυλίτσι Ημαθίας: 52,8 βαθμοί...!!! στις 16:08 με την υγρασία κοντά στο 60% εκείνη τη στιγμή και την θερμοκρασία κοντά στους 37.........

Γιαννιτσά περιοχή Καρυώτισσας : 49,4 βαθμοί ..!!!! στις 17:00 με την υγρασία εκείνη την ώρα στο 50% και τη θερμοκρασία κοντά στους 38....

Σάουνα ο κάμπος της Ημαθίας και της Πέλλας σήμερα.......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Είμαι έξω με το ποδήλατο, έσκασα. Τρώω μπιφτέκι τώρα έξω και η απόλαυση είναι πολύ μικρότερη, αφού οι μπουκές του καυτού μπιφτεκιου με κάνουν να ιδρώνω. 31 βαθμοί τώρα και το  μόνο καλό είναι ότι ξέρω πως δεν θα μείνει το φαγητό ... Κρύο.

..... αφιερωμένο .....

Μπορεί να είναι εικόνα κείμενο που λέει "Εμάς που μένουμε Λάρισα μη μας ρωτάτε <<Είχατε ζέστη σήμερα;>>. Να ρωτάτε μόνο ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΜΑΝΤΟΛΕΣ <<Ζεις;>> mantoles @MikeKontos"

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Γεια στην ορεξη σου φιλαρακο !!!! Εγω καλοκαιρι χανω παντα πολλα κιλα 1ον διοτι ιδρωνω σαν σουμο 2ον διοτι με 30 βαθμους και πανω μου κοβεται αισθητοτατα η ορεξη....σαν ηλεκτροσοκ ενα πραγμα...

Χαχα Γιώργο σε καταλαβαίνω απόλυτα χαχα. Όντως τι φαγητό δυσκολεύει πολύ την κατάσταση στην ζεστή, μάλιστα στο meteo προτείνουν την κατανάλωση μικρότερων ποσοτήτων φαγητού, και λογικό..  παρόλο που θεωρώ ότι είναι από αυτούς που αντέχουν την ζέστη σήμερα λυγίζω και εγώ πλέον. Παρόλα αυτά όταν έρχεται η ώρα του φαγητού, πόσο μάλλον μπιφτεκιού, δεν κάνω δεσμεύσεις, πάντα θα τρώω σαν γουρούνι🤣

Υπομονή φίλε και τα δύσκολα θα περάσουν. Πόσο θα πάρει, 7 μέρες  για να τελειώσουμε ολοκληρωτικά? Θα αντέξουμε!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12.5 - 38.9 σήμερα στο Πάος Καλαβρύτων στα 640μ ....26.4 βαθμοί θερμοκρασιακή διάφορα....τραγικές συνθήκες 

Μια από τα ίδια και στα Καλάβρυτα στα 730μ  14.2 -37.2

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Είμαι έξω με το ποδήλατο, έσκασα. Τρώω μπιφτέκι τώρα έξω και η απόλαυση είναι πολύ μικρότερη, αφού οι μπουκές του καυτού μπιφτεκιου με κάνουν να ιδρώνω. 31 βαθμοί τώρα και το  μόνο καλό είναι ότι ξέρω πως δεν θα μείνει το φαγητό ... Κρύο.

Να σε πω ένα κρύο αστείο........

Όταν πας φαντάρος θα τρως πολύ "μπιφτέκι" .......  .. . . . .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

12.5 - 38.9 σήμερα στο Πάος Καλαβρύτων στα 640μ ....26.4 βαθμοί θερμοκρασιακή διάφορα....τραγικές συνθήκες 

Μια από τα ίδια και στα Καλάβρυτα στα 730μ  14.2 -37.2

Να σου πω Γιωργη; παροτι ειναι ΣΟΚ για τον οργανισμο θα το ηθελα ρε φιλε....39αρι μεγιστη να κοντευεις να αυτοκτονησεις.στο ηπειρωτικο Παος αλλα μετα μπααααμ 25αρι απο νωρις φαι τσιπουρα 20 βαθμοιντα μεσανυχτα και υπνος ονειρο.με.κουβερτουλα και 12.5 !!!!

Εμας που θα βγαλουμε ΛΕΠΙΑ απο την 24ωρη χρηση αιρκο για να διατηρειται σταθερη μια θερμοκρασια 21 - 23 βαθμων μας λυπαμαι....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2η σερί νύχτα που την ώρα των φαντασμάτων στην Λάρισα θα έχουμε οριακά πάνω από 30 βαθμούς...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 βαθμοί εδώ τώρα και δεν κουνιέται φύλλο. Έχω την εντύπωση πως από το 2015 που κάηκε το δάσος στον Καρέα, κάνει λιγότερη δροσιά πλέον τα βράδια...Μπορεί και να'ναι ιδέα μου βέβαια

Ωστόσο μέχρι στιγμής δεν έχω ανάψει κλιματιστικό, με τους 2 ανεμιστήρες μου είμαι κομπλέ προς το παρόν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρεπει να μπει το μελτεμι

Οχι τοσο για τις  υψηλες ελαχιστες 

Αλλα για την γ.....νη υγρασια

63% υγρασια αυτη την στιγμη

Μουσκεψαν τα βρακια μας ρε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τις νυχτες που η Κουλα παιζει στα ισα και παλικαρισα με Καμποτζη Βιετναμ Ινδια Πακισταν....

ΚαμπουλΖωγραφου 27.5 ακατεβατοι βαθμοι πληρης απνοια και 70% υγρασια....απορω και ατεναχωριεμαι με.οποιον δεν.εχει αιρκο.η τοθ εχει χαλασει...προσευχομαι.στη ΔΕΗ να μη βαρεσει κανα μπλακ αουτ και βγαλουμε τη νυχτα μες στη μπανιερα και να μας χτυπαει ανεμιστηρας δεν γινεται αλλιως....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22,2 τωρα.Ειναι ανεκτά ακομα λαμβανοντας υπ'οψη οτι σχεδον κανενας δεν εχει a/c εδω.

Ιπποκρατειος τωρα 21,8  22,6 και 24,4.

Καλο ξημέρωμα και υπομονη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... 35.5 C μέγιστη για την μέρα που πέρασε .... τώρα 27.5 C με υγρασία 52 % και αίσθηση 28 C ..... 

..... τέντα ανοιχτά όλα , παράθυρα , μπαλκονόπορτες  και σε βορειά και σε νοτιά ...... 

..... άντε καλό ξημέρωμα ..... 

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, kouvanos είπε:

Γεια στην ορεξη σου φιλαρακο !!!! Εγω καλοκαιρι χανω παντα πολλα κιλα 1ον διοτι ιδρωνω σαν σουμο 2ον διοτι με 30 βαθμους και πανω μου κοβεται αισθητοτατα η ορεξη....σαν ηλεκτροσοκ ενα πραγμα...

Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και σε μένα! Με φυσιολογικές θερμοκρασίες τρώω αλλά με τόση ζέστη με τίποτα! Για μένα φυσιολογικές θεμροκρασίες είναι από 5 έως 30. Γενικά τη ζέστη τη μισώ όπως και το ψύχος αν και το κρύο το αντιμετωπίζω λίγο καλύτερα από ότι τη ζεστή! Εννοείται ότι ο καύσωνας είναι το χειρότερο μου όπως και ο δυνατός αέρας! Προτιμώ βέβαια ήλιο κι όχι να έχω βροχή με το τουλούμι! Τη βροχή και ειδικά τη δυνατή την απεχθάνομαι! Εν κατακλείδι θερμοκρασιακά οι καλύτεροι μήνες για μένα είναι Μάρτιος, Απρίλιος, Οκτώβριος και Νοέμβριος με 2 λόγια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κι εγω μεγαλωσα χωρις αιρκο στο πατρικο στο Χαλανδρι χωρις να ζοριστω ιδιαιτερα.. οι δε.γονεις κοροιδευαν που με.ενοχλουσε η ζεστη του στυλ αμα.δεν εχεις ζησει καυσωνα 1987 δεν ξερεις τι.πα να πει ζεστη

Ε Ιουνιο του 2007 στα σερι 44αρια την *ακουσαν* αυτοι βαλαμε 4.αιρκο σε ολο το διαμερισμα και εκτοτε εχω ησυχο το.κεφαλι.μου

Και τωρα Ζωγραφου το πρωτο πραγμα.που μπηκε.σπιτι.πριν απο επιπλα πριν απολα ηταν 4 μοναδες αιρκο....

26.9.και.δεν πεφτει με.τιποτα.σημερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 βαθμοί ελάχιστη στο χωριό..  Πότε θα καταφέρω να ανέβω... Δεν αντέχω άλλο στα χαμηλά... 

Ίλιον ξεκίνησε το βράσιμο... 38 μέγιστη εχθές... 

theodoriana3.jpg

theodoriana1.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ελάχιστη 25 βαθμοί ακριβώς, στους 30 τώρα. Να δούμε τι θα γίνει με την σημερινή αστάθεια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...