Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές Ιουνίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

41.3 Η μέγιστη στην Λάρισα, στους 36 τώρα. Δυστυχώς γεμίσαμε αμόνια, και λογικά η όποια προσπάθεια για να βρέξει τελειώνει εδώ.

Το είδα στο fb και σε σκέφτηκα ...

FB_IMG_1624639109047.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Το είδα στο fb και σε σκέφτηκα ...

FB_IMG_1624639109047.jpg

Κλάμα μεγάλο Μήτσο😂 από τηνε βδομάδα που έρχεται και μέσα στον ήλιος μας βλέπω χαχαχα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Για μια ακόμη φορά μαυρίζει ο τόπος, τι και αν φεύγει η καταιγίδα, φτιάχνονται πράγματα παντού..

IMG_20210625_200002.jpg

IMG_20210625_200031.jpg

IMG_20210625_200247.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 το βράδυ και στον Ποταμό Κέρκυρας έχει 38.3 και 33% υγρασία....φήμες λένε πως μόνο βεδουίνοι με καμήλες κυκλοφορούν στο Λιστών 

Όσο για το σταθμό μου εδώ γράφει τώρα 32 και 51% υγρασία με μέγιστη 36.5......

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακομα δεν εχει κατεβει η λαυρα η καλη στα πεδινα....

36αρι η Ιπποκρατειος Πολιτεια

30αρι Παρνηθα στα 1230 μετρα !!!!!

Αρχοντες με το 37αρι μας.Ζωγραφου απλα αρχοντες !!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Καθάρισε δυστυχώς. Η τελευταία ευκαιρία για σήμερα το βουναλάκι της δορυφορικής βορειοδυτικά της Λάρισας ( σιγα μην φουσκώσει βέβαια) που τυχαίνει να είναι το νέφος του ηλιοβασιλέματος. Έβγαλε και αέρα.

Screenshot_2021-06-25-20-43-48-563_com.android.browser.png

IMG_20210625_204533.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενα καλο ειναι οτι οσο και να σιχαινομαστε αυτη τη ζεστη συνηθιζει και προσαρμοζεται ο οργανισμος...

Ετσι το ενδεχομενο 22αρι !!! καποια βραδια Ιουλιου με βοριαδακι θα μας.φαινεταο δροσια εαν δε κανει καμια ελαχιστη κατω απο 20 "κρυουλακι"

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έπεσε λίγο ο ΒΔ άνεμος σε σχέση με χθες και τσίμπησε λίγο η θερμοκρασία κ εδώ στη Ρόδο. 32 βαθμούς είχαμε το μεσημέρι στην πόλη ( χθες δεν είχαμε πάνω από 30), ενώ στην ευπαθή στη ζέστη Λίνδο έφτασε 38! Το καλό πάντως είναι ότι η συγκεκριμένη περιοχή, παρ' όλη τη ζέστη που εύκολα πιάνει, εχει χαμηλές τιμές υγρασίας. Έτσι την ώρα που το θερμόμετρο έδειχνε 38, η υγρασία ήταν στο 22%, οπότε ευτυχώς το heat index ήταν σε νορμάλ πλαίσια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, WEATHER-FUN είπε:

10-20/7 το 10ημερο που τρέμω κάθε χρόνο! Μετά τις 21/7 και πριν τις 10/7 δε με πολυνοιάζει αλλά και πάλι είναι επικίνδυνο!

Τιποτα δεν θα κάνει ήπιες συνθήκες θα έχει όλος ο Ιούλιος....συνταυτίζονται και μεσοπρόθεσμα και μακροπρόθεσμα.....καληνύχτα καυσονοκαλόκαιρο μετά.....θα ετοιμαζόμαστε για συνεχόμενες Μηδειες το χειμώνα ύστερα!!

Μελίσσια 29,5οC και 40% υγρασία.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, oasis είπε:

32 βαθμοί δίπλα στη θάλασσα άπνοια και ένα απολαυστικό Σαββατοκύριακο ξεδιπλώνεται μπροστά μας !!!Χελμέ που εισαι ;;;;

9F3657B6-C637-459E-8FC6-3CC5FB2ECF3D.jpeg

Όνειρο η παραλία .....μνεφαγε η δουλειά και οι προπονήσεις ....χαχαχαχα 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα σε όλους, νέο μέλος εδώ από τη δυτική θεσσαλία (Τρίκαλα) και ενίοτε και λίγο πιο βόρεια (Καλαμπάκα). Χαίρομαι που σας συναντώ, έστω και υπό αυτές τις απαίσιες συνθήκες, ας ελπίσουμε το 10ήμερο αυτό να είναι και το τελευταίο καυτό της σεζόν. Αυτό που θα ήθελα να πω, πέρα απ την οργή μου για την απόσταση που έχουμε απ τις θάλασσες (εχουμε βέβαια τα βουνά που προσφέρουν δροσιά και ηρεμία), είναι για το σταθμό της πόλης των Τρικάλων, πιστεύω πως δεν δείχνει τη σωστή θερμοκρασία και τσιμπάει 1-1.5 βαθμό πάνω. Έχω αυτή την αίσθηση την τελευταία βδομάδα που παρατηρώ τη θερμοκρασία του δικού μου σταθμού και είναι 1 βαθμό πιο κάτω απ αυτον του αστεροσκοπειου (που σημειωτεον ειναι και σε υψομετρο, πάνω στο ρολόι του κάστρου που βρίσκεται στο λόφο του προφήτη Ηλία για όσους ξέρουν). Τεσπα, ίσως και να είναι ιδέα μου.....

Και πάλι χαίρομαι που βρίσκομαι στην όμορφη παρέα σας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, chrisk7 είπε:

Καλησπέρα σε όλους, νέο μέλος εδώ από τη δυτική θεσσαλία (Τρίκαλα) και ενίοτε και λίγο πιο βόρεια (Καλαμπάκα). Χαίρομαι που σας συναντώ, έστω και υπό αυτές τις απαίσιες συνθήκες, ας ελπίσουμε το 10ήμερο αυτό να είναι και το τελευταίο καυτό της σεζόν. Αυτό που θα ήθελα να πω, πέρα απ την οργή μου για την απόσταση που έχουμε απ τις θάλασσες (εχουμε βέβαια τα βουνά που προσφέρουν δροσιά και ηρεμία), είναι για το σταθμό της πόλης των Τρικάλων, πιστεύω πως δεν δείχνει τη σωστή θερμοκρασία και τσιμπάει 1-1.5 βαθμό πάνω. Έχω αυτή την αίσθηση την τελευταία βδομάδα που παρατηρώ τη θερμοκρασία του δικού μου σταθμού και είναι 1 βαθμό πιο κάτω απ αυτον του αστεροσκοπειου (που σημειωτεον ειναι και σε υψομετρο, πάνω στο ρολόι του κάστρου που βρίσκεται στο λόφο του προφήτη Ηλία για όσους ξέρουν). Τεσπα, ίσως και να είναι ιδέα μου.....

Και πάλι χαίρομαι που βρίσκομαι στην όμορφη παρέα σας.

Καλώς ήρθες φίλε !

Καλές αναφορές!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα λεβεντες μου...30.6 αυτη την ωρα στην Καλλιθεα...Απελπισια...Δουλεουν ολα τα κλιματιστικα σε ολους τους χωρους..Βγαινω για τσιγαρακι στο μπαλκονι και σταζω μεχρι να ξαναμπω μεσα...Απελπισια..

Σκεφτομαι να κανω ελευθερη πτωση απο τον τεταρτο αλλα μολις μπηκα στο νεο σπιτι..Κριμα ειναι...Να γεμισω με παγακια τη μπανιερα και να χωθω μεσα???Καλο ακουγεται αλλα μαλλον μετα δεν βλεπω να ξανακανω sex για το υπολοιπο της ζωης μου..

Να λουστω με βοτκα λεμονι??Τι διαολο να κανω ρεεεεε...Ζητω η βρωμα,ζητω η τρελα....Πεθαμενος τωρα στην καναπεδαρα μου να με χτυπαει το 14αρι κλιματιστικο...Λες και εχω πιει το βαπορι απ την Περσια ειμαι....Δειξε ελεος ρε βρωμοκαλοκαιρο....Αι σιχτιρ....Ηλιε κιτρινιαρη να πεθανεις να καεις...Βλαμενε....Καταραμενε...Σιχαμα εισαι ρε...Εκλειψη ηλιου εδω και τωρα και για παντα...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε μάγκες τι γίνεται????

Μια ώρα πριν τα μεσάνυχτα δίπλα στο βουνό και ακόμα έχω 29.5......τι εφιαλτη ζούμε ρε παιδιά????

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θεσσαλονίκη 23 00 το βράδυ, τίμιο 32.1 με 53% υγρασία και αίσθηση 36. Άρον άρον επιστροφή Φλώρινα γιατί ή απο αϋπνία θα παω ή απο αυχενικη ψύξη 

Επεξεργάστηκε από Xionoflorina
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πωπω Αττικη κ Σαλονικα βραζουν τα μπετα....θα σπασει αραγε το 29.2 ρεκορ προσωπικης μου ελαχιστης στιυς καυσωνες του 2007;;; φοβαμαι πως ναι την επομενη εβδομαδα θα δουμε 32αρια ελαχιστες σε περιοχες του λεκανοπεδιου

Προς το παρον ας παρουμε μια γευση απο 30αρι τα μεσανυχτα το οποιο θα καταγραφει σε παμπολλους σταθμους....

29.6 εγω Ζωγραφου παρηγορια στον αρρωστο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Πωπω Αττικη κ Σαλονικα βραζουν τα μπετα....θα σπασει αραγε το 29.2 ρεκορ προσωπικης μου ελαχιστης στιυς καυσωνες του 2007;;; φοβαμαι πως ναι την επομενη εβδομαδα θα δουμε 32αρια ελαχιστες σε περιοχες του λεκανοπεδιου

Προς το παρον ας παρουμε μια γευση απο 30αρι τα μεσανυχτα το οποιο θα καταγραφει σε παμπολλους σταθμους....

29.6 εγω Ζωγραφου παρηγορια στον αρρωστο

Τέλος Ιουνίου ειναι η χειρότερη περίοδος για ελάχιστες.  Το 2007 που ειναι το απόλυτο μέτρο σύγκρισης με τους 2 τεράστιους καύσωνες Ιούνιο Ιούλιο τότε, οι μέγιστες ήταν παρόμοιες με λίγο πάνω ο Ιούλιος στις περισσότερες περιοχές. Στις ελάχιστες όμως ο Ιούνιος ισοπεδωσε όλα τα ρεκόρ από τότε είναι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Beach-snow NG είπε:

Τιποτα δεν θα κάνει ήπιες συνθήκες θα έχει όλος ο Ιούλιος....συνταυτίζονται και μεσοπρόθεσμα και μακροπρόθεσμα.....καληνύχτα καυσονοκαλόκαιρο μετά.....θα ετοιμαζόμαστε για συνεχόμενες Μηδειες το χειμώνα ύστερα!!

Μελίσσια 29,5οC και 40% υγρασία.....

Μακάρι φίλε μου μακάρι! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πω τι κολαση ειναι αυτη ρε.Τωρα γυρισα απο Βοτανικο που βραζει.31αρια σε Σαλονικα,Θεσσαλικο καμπο,περιοχες λεκανοπεδιου Αθηνας.Σιχτιρ.

23,4 εδω.

Ιπποκρατειος 19,5  23,6 και 26,1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ναι ναι φιλε Σωτηρη κι εγω προσωπικα το 29.2 που ειχα καταγραψει στο σταθμο μου στο Χαλανδρι στο πατρικο παραμενει η υψηλοτερη ελαχιστη που εχω ζησει...βασικα ηταν προς τα τελειωματα η την αποκορυφωση του καυδωνα τοτε παλι Ιουνιο με 33 αν θυμαμαι καλα.τα μεσανυχτα καπου 31 γυρω στις 4.30 και απλα επεσε οριακα κατω απο 30 λιγο πριν βγει ο ηλιος και ξαναγκαζωσει για 44.7....ειναι η ημερα του 48.2 της Ελευσινας....

29.3 ηδη Ζωγραφου και δροσουλα....σαλαμ αλεκουμ....σε λιγο θα βγει ο Ιμαμης να χαιρετισει την Πανσεληνο οπως στο Ισλαμαμπαντ καλη ωρα....τι φρικη θεε μου εξω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...