Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές Ιουνίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις επεστρεψα Ζωγραφου....29.3 με υποδεχθηκε στο βορινο μπαλκονι και αισθηση πνιγμου

36.7 η δικη μου μεγιστη στις 17.44 !!!! Μπραβο αριστα αυριο 40αρακι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενα πληρως παραπλανητικο 29,8 τωρα στον Γερακα με 59% υγρασια και ενα ελαφρυ δυτικο ανεμο μου θυμιζουν την παρακτια δυτικη ελλαδα....βεβαια εκει τα βραδια ακομα πεφτει σε 22-23αρια (Πρεβεζα) ενω εδω το μινιμουμ μας αποψε θα ναι 27....μονο θαλασσα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ηλιοβασίλεμα τώρα. Δεν έβγαλε κάτι ο Όλυμπος, αν και εμφανίστηκαν κάποιες χαμηλότερες νεφώσεις.

 

 

IMG_20210630_203140.jpg

IMG_20210630_204342.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 βαθμοί στο Ίλιον!!! 

35 στο χωριό!!!!! Στα 1000 μέτρα των Τζουμέρκων!!!

Εντωμεταξύ είμαι ψυχτικος και δουλεύουμε 12ωρα κάθε μέρα. 

Μας έχει βγεί η παναγια με τις εγκαταστάσεις κλιματιστικών και τα σέρβις. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Billpiros κανε ενα καλο ρε φιλαρακι δες τι προβλημα εχει ο Κωστας beach snow με εγκατασταση κλιματιστικου μην μεινει κι αλλη μερανχωρις αιρκο ο ανθρωπος !!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εκανε την καθιερωμενη απογειο αυρα του εδω λες και ειμαστε παραθαλασσια....με.τη Δυση του ηλιου ενα ΝΝΔ ρευμα που λατεβαζει την Τ 3-4 βαθμους γρηγορα αλλα μετα σταματαει και μας πνιγει η υγρασια...

28.6 νωρις νωρις αλλα με 67% υγρασια....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παρακολουθω τις τελευταιες ημερες τον υψηλο (300 μ) σταθμο στου Παπαγου....τερμα εκτος αστικης δομησης και διπλα στην Περιφερειακη Υμηττου...

Ενω τα μεσημερια.βραζει και αυτος οπως και οι υπολοιποι τα βραδια και τα πρωινα το.δασος και το υψομετρο κανουν μεγααααλη διαφορα...

21.8 ελαχιστη σημερα οταν οι χαμηλοτεροι δεν μπορουμε να πεσουμε κατω απο 25.5-26.0 ουτε με.σφαιρες....

Τωρα 25.9.νωρις.νωρις.ενω τα.μπετα μας.βραζουν στους 28.5-29.0...

Αλλα ενταξει η φαντασιωση μου ειναι η Ιπποκρατειος....παρα τα.μεσημεριανα 37αρια και πιθανον και 40αρι αυριο.ειχε ελαχιστες 15.0.χθες....16.7 σημερα....και.να τη δουμε.και με το.28αρι στα 850 πως θα συμπεριφερθει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αν δεν έβλεπα την δορυφορική, θα έλεγα ότι κάτι ψήνεται στα δυτικά μου, για το βράδυ..  θα δείξει, αλλά δυστυχώς έχει ποολύ CIN..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 με 6 βαθμους πανω σε σχεση με χτες την ιδια ωρα σε πολλους ορεινους-ημιορεινους σταθμους..

Αυριο το βραδυ ισως παμε για ρεκορ ελαχιστων στα μπετα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξεφτιλισε μας κι αλλο ρε σιχαμα ....παρε μας και τα σωβρακα... 

Πλήρης εξαθλίωση 7-8 μέρες τώρα ....σαν κουρέλι νιώθω μέσα στο σπίτι μόνιμα κάτω από ενα a/c και όταν βγαίνω έξω σαν Καταριανός αλλά αφραγκος....

Screenshot_2021-06-30-22-19-12-562_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πέρα από την θέρμανση στα ανώτερα στρώματα που λαμβάνει χώρα έχουμε και τις χαζοσυννεφιές με αποτέλεσμα να κρατηθούν ακόμα πιο ψηλά οι θερμοκρασίες μέσα στην νύχτα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 Καλησπέρα και από μένα .... 20,7 - 35,2 σήμερα στον σταθμό μου .... Έντονη η αίσθηση ζέστης λόγω υγρασίας ....περίπου εκεί κινήθηκε η θερμοκρασία και τις 2 προηγούμενες ημέρες .... Να πω πως το Σάββατο έγραψα την μεγαλύτερη θερμοκρασία από το 2019 που έβαλα στο σπίτι σταθμό και όλα αυτά τα 3 έτη δεν ξεπέρασε ποτέ τους 39,6 C  αλλά έσπασε εκκωφαντικα γράφοντας 40,9 ...(αλλά ήμουν στον εξωτικό Σταυρό όπου απολαμβανα μπανάκι στην παραλία ..χαχαχα .) Υπομονή αν και ήδη έχουμε γίνει κοτόπουλα ....είναι πολύ κουραστική η ζέστη και δεν παλεύεται αν δεν είσαι σε παραλία να πίνεις φρενταρα, μοχίτο κτλπ.

Αυτά τώρα από τον σταθμό μου 

IMG_20210630_224014.thumb.jpg.fd2dbeacbbdebf5cf32e98a78d030575.jpg

Νοεσις 36,5 

Λαγκαδάς 36,3 

Πυλαια  35,9

Θέρμη 35,2

Να αναφέρω επίσης για τον Ιούνιο έχω 10,9 C χαμηλότερη ελάχιστη και 40,9 C υψηλότερη μέγιστη .... 😛

 

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αύριο καλο κουράγιο.. εδώ γρεβενα στους 23 σήμερα οπότε αύριο το πρωί θα κάνει ζέστη πιστεύω γύρω στους 17...οριακά για 40 αρι λόγω υψηλής ελάχιστης ανάλογα με τον αέρα αυριο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

39 Άρι στην Λάρισα σήμερα, λόγο κάτω από τους 30 τώρα, ωστόσο με την αμονονεφωση αν κρατήσει θα δυσκολετουμε το βράδυ. Καλά αύριο μπορεί να γίνει κανένα μπλακ αουτ.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με 28.5 αρι στην αλλαγη και πολλα πολλα 40αρια++++ θσ μπει ο χειροτερος μηνας του ετους....σε.λιγα λεπτα...

Κριμα Ιουνη 2021 οσο μαγκας.ψυχρος και βροχερος ησουν στο 1ο μισο αλλο τοσο μας ΕΛΙΩΣΕΣ τις τελευταιες 10 ημερες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνθηκες....Τζουμερκων στην Αττικη;;; ναι στην Ιππορκρατειο Πολιτεια....

Οαση δροσιας με 19 βαθμους τωρα ειναι 10 και 12 βαθμους δροσεροτερη απο ολα τα προαστεια του λεκανοπεδιου....

Ιπποκρατειος - νυχτες καυσωνα 1-0 να δουμε.πως θα συμπεροφερθεο αυριο και μεθαυριο που μπορει να 40αρισει τα μεσημερια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα στην παρέα! 35,2 βαθμοί σήμερα η μέγιστη εδώ στο Μακροχώρι αλλά με την αίσθηση δυσφορίας στους 46...!!!!! καλύτερα να έκανε 42 με αίσθηση στους 43..!!!! Μπόχα και δυσφορία έξω ακόμα και τώρα παρότι πέσαμε στους 26,3 η αίσθηση είναι στους 29 λόγο υγρασίας....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

29.9c στα νότια Χαλκίδας... ερημιά στην πόλη... όλοι μέσα στα σπίτια τους... αγκαλιά με τα κλιματιστικά! 

Αυτο εγραφα χθες βραδυ Αγγελε....ενας εκνευριστικος βομβος απο εκατονταδες χιλιαδες κλιματιστικα....

Με σχεδον 30αρι μπαινει και η Χαλκιδα στον Ιουλιο....μωρε μπραβο...μας ξεπερασατε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φευγει σε λίγα λεπτά ένας Ιούνιος αντιθέσεων...με πολλές μέρες φθινοπωρινές αλλά και μεγάλης διαρκιας καύσωνα....Σύμφωνα με το σταθμο μου ο μήνας βγαίνει με μέση θερμοκρασία 24.8 βαθμούς ....ο περσυνος βγήκε με 23.9 βαθμούς .....περισσότερα στο ανάλογο θέμα...

Τελευταία αναφορά μήνα 28.8 και 57% υγρασία 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...