Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές Ιουνίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

40 και η Κόνιτσα ΕΜΥ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36.6 μέγιστη.....ομορφιές και σήμερα ....περαστικά 

37.4 μέγιστη Καλάβρυτα στα 730μ .....ημαρτον Παναγία μου....η πιο ζεστή μέρα του καύσωνα εδώ και μια εβδομαδα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι πρώτες αναπτύξεις στα ορεινά. Για να δούμε, ότι κάνει θα είναι τις αμέσως επόμενες ώρες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Εισαι ηρωας..Εγω εχω 4 και σκεφτομαι να βαλω και στο βρακι μου...

καήκαμε τρελόκαιρε εμείς και η Αττική μας
θα βάλουμε αιρκοντίσιον παντού και στο βρακί μας

Δεν αντέχω άλλο καλοκαίρι καυσωνάτο
Χειμώνα στα Καλάβρυτα με κόκορα κρασάτο!
 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40.5 Γαβαλού

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σημερινη ραδιοβοληση Αθηνας 21,8 στα 850hpa και ηδη παιρνει γρηγορα την ανηφορα για το αυριανο 26αρι...συμπληρωνεται αισιως ενα 10ημερο (21-30/6) οπου η μεση Τ στα 850 είναι πανω από 20!!! Αυτο έχει συμβει μολις 5 φορες τα τελευταια 40 ετη Ιούνιο και οι 2 ειναι την τελευταια 5ετια

image.png.7508df2ed82aac41a6a9c22aef28f067.png

Γερακα 36,5 μεγιστη και αυριο ισως εχουμε 40

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

καήκαμε τρελόκαιρε εμείς και η Αττική μας
θα βάλουμε αιρκοντίσιον παντού και στο βρακί μας

Δεν αντέχω άλλο καλοκαίρι καυσωνάτο
Χειμώνα στα Καλάβρυτα με κόκορα κρασάτο!
 

Εισαι ωραιος και μετρας και φτιαχνεις νεα ριμα μα φιλε μου ζερικιε γ....θηκε ο καιρος,γ.....θηκε το κλιμα..

Αντεχουμε τη ζεστη και δεν το βαζω κατω με παγωμενη τσικουδια και παντα ασπρο πατο...

Ασε τις σαυρες να χαρουν και να χασκογελανε,βροχες και χιονια θα ρθουνε ξανα κι αυτες θα τις γλεντανε...

Δε θα μασησουμε ποτε με ζεστη κι ανομβρια,δε ξενερωνουμε ποτε στο λεει ο sakis13...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

....... καλησπέρα σε όλους τους κατακαμένους συνφορουμίτες .....

..... μέγιστη 35 C ..... τώρα 33.5 C  με υγρασία 38 % και αίσθηση 34 C ......

..... ainte Sahara giname .....!!!!! ..... Φωτ/Reina CZ.

Μπορεί να είναι εικόνα εξωτερικοί χώροι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαχαχα ποιηματακια αλλο πραγμα....οποιος μπορει ας.την κανει για θαλασσα μονο ετσι παλευεται...

Σχινιας 33 μεγιστη διπλα στο κυμα αρκετη ζεστη με αερακι απο τη στερια !!!!! Να κοντραρεται με.τη θαλασσια αυρα....

Δεν το κουναω απ επαε αν δεν πεσει κατω απο 36 στου Ζωγραφου !!!!! 36-37αρια ολη η περιοχη στην πλαγια του Υνηττου με τις μεγιστες να σημειωνονται στις 17.09 και εχει δρομο ακομα.....8.30 - 9.00 που πεφτει ο ηλιος αντε να παει κανα 32αρι εκει θα επιστρεψω...

Καλα αυριο κολαση περιμενω εκτεταμενα 40αρια σε ολο το Νομο....και καμια Ν φιλαδελφεια η Ελευσινα 44αρι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

....... καλησπέρα σε όλους τους κατακαμένους συνφορουμίτες .....

..... μέγιστη 35 C ..... τώρα 33.5 C  με υγρασία 38 % και αίσθηση 34 C ......

..... ainte Sahara giname .....!!!!! ..... Φωτ/Reina CZ.

Μπορεί να είναι εικόνα εξωτερικοί χώροι

Που και πως έγινε αυτό πάλι!!! Έπος!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεχρι στιγμης στη γειτονια μας....

36.6 Γιωργης δεν ξερω ακριβη ωρα....

36.3 Βυρωνας στις 17.48 !!!!

36.2 Παπαγου στις 15.28 !

Αναφερω τον τελευταιο διοτι ειναι ισως το μεγαλυτερο υψομετρο αυτης της γωνιας της πολης στα 300 μετρα μες.στο.δασος λιγο πριν την Αττικη Οδο....

Οποτε καταλαβαινετε γιατι αυριο παμε.για εκτεταμενα 40αρια....

Τα παραπανω εγιναν με.σκαρτο.21.στα 850.ενω αυριο μπουκαρει το 26-27αρι !!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε καλά επίπεδα η υγρασία σήμερα, εδώ στα Μελίσσια.....πολύ ζεστά, αλλά χαλαρά.....24,9-35,5οC η σημερινή κύμανση, σε ένα ισχυρό κύμα ζέστης παρατεταμένο, το οποίο αν και "καυσωνικό" εξαιτίας της υγρασίας κυρίως, απλά δεν θεωρείται καύσωνας στα χαρτιά.....μάλιστα ο Ιούνιος κλείνει ψυχρότερος.....

Στο Αγρίνιο 38,4οC σήμερα, παρά τα 43άρια που άκουγα δώθε κείθε.....δεν περίμενα καν 40άρι.....

Στη Χόχλια τέλος, έπιασε 34οC σήμερα, μιας και η θερμοκρασία στα 850, εκτινάχτηκε στους 27,5-28οC στα 850.....αλλά από αύριο πέφτουμε εκεί.....

ΥΓ 'Ηρθε επιτέλους σήμερα το νέο ειδικών συνθηκών κλιματιστικό, ύστερα από ένα σωρό λάθη (μυθιστόρημα θα γράψω, ή μάλλον νουβέλα μυστηρίου....3 εγκεφαλικά γλίτωσα χθες και σήμερα, γι αυτό χάθηκα 2 ημέρες), αλλά σήμερα δεν μπορούσε ο ψυκτικός για την εγκατάσταση....αύριο με τα 38-39άρια καταμεσήμερο.....θα προλάβω την αυριανή νύχτα, που θα είναι δύσφορη, ελπίζω!!

Μπορεί να είναι εικόνα δέντρο, φύση, ουρανός και βουνό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν εχω πολλα πλεον να πω για το σιχαμα που ζουμε.Μονο οτι φοβαμαι οτι ετσι θα παει και τον ιουλιο.

Αυριο η περιοχη μας εδω,πανω απο τα 500 της ανατολικης-β.ανατολικης Παρνηθας,βαζει υποψηφιοτητα να γραψει το πρωτο 40αρι για οσο διαστημα τρεχουν οι σταθμοι.Θα μου πειτε εδω εγραψε 49,7 ο ν.δ Καναδας.Τι να λεμε τωρα.Ο κυβος ερριφθη!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόνο τρόμος για αυτό που ζούμε. Φοβάμαι πολύ για αύριο. Σήμερα δε μπορουσα να βγω έξω δε φαντάζομαι πως θα είναι αύριο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Δεν εχω πολλα πλεον να πω για το σιχαμα που ζουμε.Μονο οτι φοβαμαι οτι ετσι θα παει και τον ιουλιο.

Αυριο η περιοχη μας εδω,πανω απο τα 500 της ανατολικης-β.ανατολικης Παρνηθας,βαζει υποψηφιοτητα να γραψει το πρωτο 40αρι για οσο διαστημα τρεχουν οι σταθμοι.Θα μου πειτε εδω εγραψε 49,7 ο ν.δ Καναδας.Τι να λεμε τωρα.Ο κυβος ερριφθη!

Η ΒΑ Αττικη θα φοενιαστει κ απο την Παρνηθα λογω δυτικου αλλα και απο την Πεντελη...παιζει η περιοχη της Αυλωνας-Ωρωπου να καταγραψει την απολυτα μεγιστη Αττικης αυριο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Αύριο θα έχει και τρομερό αέρα.. θυμίζει καταστάσεις ματιού αύριο.... Σχεδόν δεδομένες οι φωτιές.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...