Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές μακράς ασταθειo-καιρίας 7-13/6/2021....Mέρος Α'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Βόρεια η πρώτη εικόνα και δυτικά μου η δεύτερη. Αύριο που θα αντιστραφεί το ρεύμα, είμαι σίγουρος πως θα αντιστραφουν και οι μαυρίλες ώστε να μην μπορούν να έρθουν πάλι...

IMG_20210607_165703.jpg

IMG_20210607_165726.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καταρρακτώδης βροχή τώρα, με πολλά ηλεκτρικά, στα Νέα Στύρα Ευβοίας....όλη η περιοχή, σε διακοπή ρεύματος ως συνήθως!!!

IMG_20210607_170906.jpg

IMG_20210607_170929.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα σύννεφα τρέχουν πάρα πολύ γρήγορα, αύριο όπου έχει καταιγίδες θα είναι καλύτερα, αν και πάλι δίνει κάποιο επιφανειακό άνεμο [λιγότερο όμως από την τρέλα που έχει έξω τώρα] Από Πέμπτη βγάζει ελάχιστο επιφανειακό αέρα και θα έχουμε να ασχοληθούμε και με το ρεύμα πιο πάνω που δεν θα είναι ιδανικό, αλλά δεν θα είναι και κακό [μάλλον]

Πάντως μέχρι στιγμής τα μοντέλα σωστά δείχνουν τον υετό, ανατολική Θεσσαλία και μέσα στο Αιγαίο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Βορειοανατολικά μου τωρα.

IMG_20210607_172644.thumb.jpg.dfe28bfcc7af5a53e40542f87f1b2c4a.jpgIMG_20210607_172704.thumb.jpg.de2586988bd98d63a34d32ee0188caae.jpgIMG_20210607_172748.thumb.jpg.17fb86add689e0797ec24af1f8fc0e17.jpg

 

Όποιος έχει δει πολλές καταιγίδες στην. Ζωή του ξέρει πως αυτός ο σχηματισμός είναι δείγμα αρκετά έντονης καταιγίδας. Εντωμεταξύ έχω βορειοανατολικό. 

Και ο βορειοανατολικός είναι πολύ επιφανειακός. Κάποιος στα νότια μου καίει στο χωράφι του και παίζει μάλλον να του ξέφυγε. Φαίνεται ότι ο καπνός σε κάποιο ύψος αλλάζει φορά και από βορειοανατολικός λιγο πιο ψηλά καμία 200 μέτρα είναι δυτικό

IMG_20210607_172727.jpg

IMG_20210607_172949.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Της ανομβρίας το ανάγνωσμα στο πολύπαθο λεκανοπέδιο .....γνώμη μου ότι δεν θα κάνει τίποτα τις επόμενες μέρες εδώ παρά μόνο μερικές ψιχαλες .....Μ αυτά και μ αυτά έφτασα 29.3 σήμερα με αυξημένη υγρασία....συννεφιά και σήμερα χωρίς αντικρυσμα 

 

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΠΟΙΟ site ΜΕ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΑ ?????

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Της ανομβρίας το ανάγνωσμα στο πολύπαθο λεκανοπέδιο .....γνώμη μου ότι δεν θα κάνει τίποτα τις επόμενες μέρες εδώ παρά μόνο μερικές ψιχαλες .....Μ αυτά και μ αυτά έφτασα 29.3 σήμερα με αυξημένη υγρασία....συννεφιά και σήμερα χωρίς αντικρυσμα 

 

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΠΟΙΟ site ΜΕ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΑ ?????

 

 

 

Αυτό σε βολεύει μήπως;

https://www.meteo.gr/Gmap.cfm

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... Φούστανη Ν. Πέλλας ..... βομβαρδισμένο τοπίο μετά το πέρασμα τις καταιγίδας ...... ( Γ. Μουταφτσίδης ) ......

Μπορεί να είναι εικόνα δέντρο και δρόμος

Μπορεί να είναι εικόνα δέντρο και εξωτερικοί χώροι

Μπορεί να είναι εικόνα δρόμος και δέντρο

Μπορεί να είναι εικόνα δέντρο και δρόμος

Μπορεί να είναι εικόνα δέντρο και εξωτερικοί χώροι

Μπορεί να είναι εικόνα δέντρο και εξωτερικοί χώροι

Μπορεί να είναι εικόνα σώμα νερού, δρόμος και δέντρο

Μπορεί να είναι εικόνα δέντρο και εξωτερικοί χώροι

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

...... Λήψη πριν μια ώρα από την Αγία Παρασκευή ( Αθήνα ) και στο βάθος η Πεντέλη ..... ( Θ. Μανώλης ) .....

........ ένας σωρειτομελανίας  σε φάση πλήρους ωρίμανσης και κατάρρευσης ..... 

Μπορεί να είναι εικόνα σύννεφο και λυκόφως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...