Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές μακράς ασταθειo-καιρίας 7-13/6/2021....Mέρος Α'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, THUNDERSNOW1965 είπε:

..... θα έχει και τις επόμενες ημέρες ''τροφή'' .....

Το ξερω αλλα εδω και δυο μερες περιμεναμε καταιγιδες τιποτα δεν ηρθε ακομα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

37 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Οι Αττικαριοι μπορείτε να περάσετε από το σπίτι μου.....κερνάω σόδες για να χωνέψουμε τις απανωτές καιρικές φαπες .....περαστικά μας 

O,τι και να κάνει αδελφέ για πολύ καιρό, μετά από αυτό το "παρανάλωμα" χιονιού τον Φλεβάρη, είναι δικαιολογημένος και δεν γκρινιάζω ούτε για ζήτω, γιατί θα επανέλθει!!

Φώναζε από νωρίς η φάση για σήμερα.....αν και δεν θα το κλείδωνα απόλυτα.....όμως δεν είναι με το μέρος μας!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

O,τι και να κάνει αδελφέ για πολύ καιρό, μετά από αυτό το "παρανάλωμα" χιονιού τον Φλεβάρη, είναι δικαιολογημένος και δεν γκρινιάζω ούτε για ζήτω, γιατί θα επανέλθει!!

Φώναζε από νωρίς η φάση για σήμερα.....αν και δεν θα το κλείδωνα απόλυτα.....όμως δεν είναι με το μέρος μας!!

Όπως έχω ξαναπεί θα την πληρώσουμε με αίμα τη Μήδεια .....Επική η Μήδεια αλλά και αυτή η καιρική απραξία τόσους μήνες δεν κάνει καλό ούτε στα νεύρα μας αλλά κυρίως στη φύση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Όπως έχω ξαναπεί θα την πληρώσουμε με αίμα τη Μήδεια .....Επική η Μήδεια αλλά και αυτή η καιρική απραξία τόσους μήνες δεν κάνει καλό ούτε στα νεύρα μας αλλά κυρίως στη φύση.

Προσωπικά δεν με χαλάει καθόλου.....όλο το σκηνικό απόλαυση είναι.....και μακάρι κάθε χρόνο να "πληρώνω" έτσι.....θα χοροπηδάω ως το ελατόδασος της Χόχλιας!! Ως την Κυριακή τουλάχιστον (γιατί πιστεύω και η άλλη εβδομάδα θα βγάλει ασταθειογούστα), θα δούμε διάφορες εικόνες κι εδώ!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βαριέμαι μετά από τόσο καιρό βαρεμάρα να βλέπω πάλι μόνο αμονια, και γνωρίζοντας ότι αύριο εξ ορισμού είμαστε εκτός νευριάζω..

Ελάχιστοι κεραυνοί, οι καταιγίδες έχουν νερό αλλά ελάχιστο οπτικοακουστικό θέαμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

σημερινος απολογισμος εως τωρα  10-15 λεπτα ποτιστικης το πρωι αλλα και τωρα βρεχει εδω  και 35-40 λεπτα με οχι πολυ κλειστο καιρο αλλα βρεχει και μαλιστα εκανε και δυνατο μπασιμο στην αρχη.για να δουμε πιο μετα τι θα κανει?θερμοκρασια στους 19.7c τωρα μια εικονα πριν 15 λεπτα απο παραθυρο

YsRq3kB.jpg

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Όπως έχω ξαναπεί θα την πληρώσουμε με αίμα τη Μήδεια .....Επική η Μήδεια αλλά και αυτή η καιρική απραξία τόσους μήνες δεν κάνει καλό ούτε στα νεύρα μας αλλά κυρίως στη φύση.

Δεν νομίζω πάντως μία χιονοκαιρία πριν 4 μήνες σχεδόν να σχετίζεται με τον σημερινό καιρό. Επιστημονικά μιλώντας. Ας πούμε εδώ έριξε 20cm+ το Φλεβάρη αλλά χθες έκανε καλή καταιγίδα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ολο και χειρότερες οι συνθήκες για να κατέβει νοτιότερα η αστάθεια στην Αν. Στερεά. Χαρακτηριστικό ότι οι καταιγίδες δημιουργούνται όλο και βορειότερα ενώ κινούμενες ανατολικότερα σπάνε. Υποθέτω ο ανατολικός άνεμος μας καθάρισε . 

5,3mm στο χωριό . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

..... μπα κουφή είναι .....

Θα χτυπήσει σαν κόμπρα η Κούλα εκεί που δεν θα το περιμενουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Θα χτυπήσει σαν κόμπρα η Κούλα εκεί που δεν θα το περιμενουμε.

https://m.youtube.com/watch?v=_JgDv_GoDx0

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να σοβαρευτω,αν και μονίμως απαισιόδοξος,πιστευω για αργα το απογευμα-βραδυ οτι θα βγουν καταιγίδες στον νομό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαμός στα Καμένα Βούρλα 

https://kamenavourlamarine.com/gr/live-web-camera

SmartSelect_20210608-174431_Samsung Internet.jpg

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΕΡΜΗ Κουλα καταστεγνη ενω η χωρα βορειοτερα σου ΖΩΓΡΑΦΙΖΕΙ

Εγω παλι γιατι ειμαι απογοητευμενος απο τα Δυτικα ;;;;

Πυργαρος Ηλειας λιακαδα και ζεστη αρρωστη...που ειναι η Δυτικη Ελλαδα που οταν ξεκιναει δεν σταματαει να βρεχει ;;; αστειευομαι προφανως ειμαστε πολυ νοτια και πολυ δυτικα για τη λιμνη αυτη

Ελαχιστη 18 σημερα στον Πυργο και αποτομα ζεσταναν τα πρωινα και εδω κατα 4 με 5 ολοκληρους βαθμους σε σχεση με.τις προηγουμενες ημερες

Μεγιστη 29.2 παρακαλω και λογω του οτι η μερα ειναι στα μεγαλυτερα της τραβαει ακομα και κραταει ζεστη πολλη με ηλιο νταλα και 28.8 αυτη την ωρα....ο.τι πρεπει για καμια βουτια στην Κουρουτα ειναι !!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...