Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές μακράς ασταθειo-καιρίας 7-13/6/2021....Mέρος Α'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προς το παρόν τα νέφη διαλύονται  όσο περνά η ώρα από πάνω μας αντί να πυκνώνουν εδώ στην Ημαθία ενώ ακόμα και στο βερμιο που είχε βγάλει νωρίτερα καταιγίδα εξασθένησε γρήγορα δεν πάμε καλά σήμερα ίσως η αλλαγή στριμ .. βλέπω να μην πέφτει σταγόνα σήμερα εδώ makrochori

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ότι πρέπει για καλή καταιγιδα😁

Μιχαλη δεν βγαζει ουτε εναν σωρειτη στον Υμηττό που παραδοσιακά εβγαζε εως τωρα σε καλες αστάθειες. 

Οποτε κεντρονοτια Αττική ειτε θα ειναι εκτος τελειως σημερα ειτε θα αργησει πολυ που δεν νομιζω αφου σε καλες αστάθειες ειχε απο νωρις αναπτύξεις και ας αποτυγχαναν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ήδη έχουμε αναπτύξεις καλές δεν ξέρω αν είναι καλό η είναι νωρίς αλλά βλέπω Χαλκιδική να δίνει πόνο πάλι και ίσως και σε εμάς εδώ (μεταξύ Τρικάλων Καρδίτσας Φαρσάλων ) πιστεύω θα πέσει νερό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

Μιχαλη δεν βγαζει ουτε εναν σωρειτη στον Υμηττό που παραδοσιακά εβγαζε εως τωρα σε καλες αστάθειες. 

Οποτε κεντρονοτια Αττική ειτε θα ειναι εκτος τελειως σημερα ειτε θα αργησει πολυ που δεν νομιζω αφου σε καλες αστάθειες ειχε απο νωρις αναπτύξεις και ας αποτυγχαναν

Καταλαβαίνω φίλε τις παρατηρήσεις που έχεις κάνει στην Αττική, και είναι λογικό να είσαι απαισιόδοξος. Προσωπικά θέλω να ελπίζω, πως παρά το κακό στριμ, οι καταιγίδες να μπορέσουν να φτάσουν κάπως νοτιότερα μέσω ανατροφοδοτήσεων, που πολύ συχνά βλέπουμε πχ το στριμ να είναι νοτιοδυτικό, αλλά με κάποιο τρόπο η καταιγίδα οπτικά να κατέρχεται από τ βόρεια.  Αυτό συμβαίνει επειδή δημιουργούνται νέου πυρήνες δίπλα από τους προυπάρχοντες, φαινόμενο συχνό σε μέρες με δυναττή αστάθεια. Οπότε ελπίζουμε σε αυτό σήμερα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

Μιχαλη δεν βγαζει ουτε εναν σωρειτη στον Υμηττό που παραδοσιακά εβγαζε εως τωρα σε καλες αστάθειες. 

Οποτε κεντρονοτια Αττική ειτε θα ειναι εκτος τελειως σημερα ειτε θα αργησει πολυ που δεν νομιζω αφου σε καλες αστάθειες ειχε απο νωρις αναπτύξεις και ας αποτυγχαναν

αττικη ειναι οτι θελει κανει μια ζωη ετσι ηταν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Να προσεχεις αγορι μου τη μανια της φυσης και τους ουρανους της Κουλας 🤣

(Κανα πιτσιλισμα αμα κανει παλι και θα σιχτιριζεις)

Είπα λίγο να ιντριγκάρω την κατάσταση ! Γύριζα από Θήβα εκείνη την ώρα και όλα έμοιαζαν τέλεια 😁 . Προς το παρόν το stream  δείχνει τελικά να παραείναι ΝΔ ενώ ότι ανάπτυξη πάει να φτιαχτεί στην Δυτική Αττική στην συνέχεια σπάει. Τι κατάρα έχει πέσει ;;; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέτα από πολύ καιρό απουσίας λόγω υπερβολικού φόρτου εργασίας ...μια πανέμορφη καλησπέρα από την καταιγιδομανα Σαλόνικα!!δυτικά γίνεται χαμός στο κέντρο που είμαι εγώ τώρα μόλις άρχισε!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

46 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Καταλαβαίνω φίλε τις παρατηρήσεις που έχεις κάνει στην Αττική, και είναι λογικό να είσαι απαισιόδοξος. Προσωπικά θέλω να ελπίζω, πως παρά το κακό στριμ, οι καταιγίδες να μπορέσουν να φτάσουν κάπως νοτιότερα μέσω ανατροφοδοτήσεων, που πολύ συχνά βλέπουμε πχ το στριμ να είναι νοτιοδυτικό, αλλά με κάποιο τρόπο η καταιγίδα οπτικά να κατέρχεται από τ βόρεια.  Αυτό συμβαίνει επειδή δημιουργούνται νέου πυρήνες δίπλα από τους προυπάρχοντες, φαινόμενο συχνό σε μέρες με δυναττή αστάθεια. Οπότε ελπίζουμε σε αυτό σήμερα

βασικα βγηκα λιγο εξω και αμεσως καταλαβα τον λογο που εχουμε  αυτη την εικονα. γιατι ο ανεμος σπαει τα παντα αμεσως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... αναφορά προ 20 min από Χαλκιδική , περιοχή Σημάντρων  ..... '' ....Τρομακτικό .... ο αέρας παγωμένος ...... κάτι έρχεται ..... !!!!!...''....( Σ. Καρούλη ) .....

Μπορεί να είναι εικόνα φύση, δέντρο και ουρανός

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Βόρεια και δυτικά βορειοδυτικά 

IMG_20210608_140234.jpg

IMG_20210608_140259.jpg

Παρόλα αυτά τα ηλεκτρικα ελαχιστα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...