Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ μακράς ασταθειο-καιρίας 14-15/6 Μέρος Β'.....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλή σας μέρα! 
14c... βρέχει έντονα αυτή την στιγμή και ο καιρός θυμίζει φθινόπωρο προχωρημένο! 
 

Στο ορεινό χωριό μου τους Παππαδες η θερμοκρασία αυτή την ώρα στους 10.5c... πράγμα θεωρώ πρωτοφανές για την εποχή! 
37 χιλιοστά η Σεττα 

Χαλκιδα-Στενή... Αγία Άννα! 

D5542AA6-12F4-4283-9F38-4EE801E15880.jpeg

0E6A478D-C415-4FB6-910F-40014A236C31.jpeg

C5C664A4-1222-4E83-B533-049EF551F0B6.jpeg

0E8EDDAD-C6A4-4582-8EDA-B9B209EA3726.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, kouvanos είπε:

Εμενα δεν μου κολλαει υπνος.....ειναι ΣΠΑΝΙΑ βραδια για την Αττικη ειδικα μετα απο τετοια ανυδρη Ανοιξη !!!! Κι ομως το.φυλαγε ο Ιουνιος το καλο βρε το μπαγασα...

Συμπληρωνουμε 1.5 ωρα ποτιστικης βροχης ασταματητης με αυξομειωσεις....

Θερμοκρασια 15.8 !!!!!!! και πικε κουβερτουλα μολις....

Γυρω στα 2 μμ ηδη και συνεχιζει με.ρυθμους 6-10 mm/hr τωρα

Μου θύμισες ένα ζευγάρι που γνωρίσαμε πέρυσι στη Δονουσα από Έδεσσα και μας έλεγαν ότι μεγάλωσαν με το να βλέπουν στα κανάλια τους τρελαμένους Αθηναίους να παίρνουν τα πλοία τον Αύγουστο και αυτοί ν είναι με πικε κουβερτούλα. Χαχαχα. Αγ Στεφανο 12 ελάχιστη, στους 15 τώρα. Καρμπόν με το Δεκέμβρη που πέρασε η σημερινή μέρα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 λεπτά πριν, kostasmarousi13 είπε:

Καλημέρα με τον πιο ψυχρό Ιούνη που θυμάμαι μετά τον Ιούνη του 15 νομίζω!!!

Πράγματι! Επειδή το 15 παντρευόμουν και το θυμάμαι σαν χτες! Βροχη 19 και 21 χωρισ κρυο όμως και εγω τη γλυτωσα γιατί παντρευόμουν 20. Και είχε κάνει και ένα τρελό 14αρι 22 πρωί βόρεια Αττική. Βέβαια είχε προηγηθεί στις 16-17 ένα 38αρι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπεροχη νυχτα...Μετριας εντασης βροχης!!!Ηλεκτρικα και δροσουλα..8.2mm συνολικα...Πανω απο 30mm ο μηνας στο κεντρο(γκαζι)..Ισως μεχρι το μεσημερακι να εχουμε εναν μινι γυρο ακομα...Στην Ευβοια βρεχει αρκετα μεχρι τωρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε οκά τα παιδιά! Ηλιόλουστος ξεκίνησε σήμερα εδώ στην Ημαθία ο καιρός χωρίς αέρα προς το παρόν και με κρύο για την εποχή το ξημέρωμα με την ελάχιστη να πέφτει στους 14,3 δω στο Μακροχωρι ενώ μέσα στον κάμπο οι ελάχιστες πέσανε στου 10-12 βαθμούς !!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16.7 θερμοκρασία αυτήν την ώρα 

70mm ο μήνας σύμφωνα με το σταθμό μου 

Από 70-90mm οι γειτονικοί σταθμοί σε απόσταση μέχρι 500μ 

Επικός Ιούνιος 2021 μετά από μια τρομακτικά άνυδρη και ζεστή άνοιξη 

Τελικά η φύση είναι πάνσοφη και ξέρει πότε θα εξισορροπεί τις "ανωμαλίες" που δημιουργούνται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Mούφα ολκής.Ούτε τα 5μμ που ειχα στοχο δεν εριξε ρε @oldboy332.

Περασε μια βδομαδα και η Παρνηθα παραμενει ξερή.Κριμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα, υπέροχη βραδιά και υπέροχη μέρα ξημέρωσε...

image.thumb.png.715a103526ced5f6e51908815da721e5.png

7,3 χιλιοστά έπεσαν εχθές και με τα σημερινά, μέχρι στιγμής, είναι στα 20 χιλιοστά ο σταθμός μου για τις 2 τελευταίες μέρες.

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο οροπεδιο του Ολυμπου χιονισε παντως, ισως σε καποια βουνα να εβαλε και απο τα 2100μ περιπου, δεδομενου οτι Βασιλιτσα ειχε ελαχιστη 2.6 στα 1780μ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Mούφα ολκής.Ούτε τα 5μμ που ειχα στοχο δεν εριξε ρε @oldboy332.

Περασε μια βδομαδα και η Παρνηθα παραμενει ξερή.Κριμα

Μούφα μεγάλη! ΒΑ φαίνεται έμεινε η λίμνη . Από Λαμια Και κατω ελάχιστα πράγματα tonipiame.gr 

Ανεβαίνω προς Λαμία τωρα.Έκανε μία μπούκα με βροχούλες  από Οινόφυτα μέχρι Μαρτίνο με βορειανατολικό πριν λίγο για κλείσιμο  αλλά και αυτή έσπασε.

Για την συνέχεια Ίσως βγάλει καμιά αστάθεια μετα το μεσημερι όπου δεν το πιάνει ο βοριάς.

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θαυμασιες μερες και νυχτες....υπεροχος καιρος....αγαλλιαση....κρυο, βροχή, ηλεκτρικα κλπ ομορφιες....2,1mm επιπλεον απο το ποτισμα της νυχτας....καθαρια ατμοσφαιρα το πρωι και οξυγονοοοο....12,9oC έφτασε η θερμοκρασία στα Άνω Μελίσσια....13,5οC σε μας.....Τελεια αισθηση!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

.... καλημέρα στο παρεάκι ..... τι να πω για την αποψινή βραδιά ....????? ..... τα είχε όλα και τα είπατε όλα .... απλά υπέροχη με ελάχιστη 14.5 C ..... !!!!! ..... τώρα 19.3 C με υγρασία 58 % και τη διάθεση στα ύψη .....

.... καλή συνέχεια να έχουμε ..... για το μεσημεράκι λέω .... 😉 ....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

.....πρωινή photo  από Βροντού με θέα τον Όλυμπο 🏔🏔 ...... ( Θ. Καλαΐτζης ) ......

Μπορεί να είναι εικόνα φύση και βουνό

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... Χειμώνας στην Τριγγία h 2204 m  με 1 βαθμό στις 08.30 το πρωί ..... αυτές είναι δροσιές ...... !!!!!!......😁

Μπορεί να είναι εικόνα εξωτερικοί χώροι και κείμενο που λέει "Triggia 2204m 15-06-2021 08:26:06 meteo.gr meteol ive gr stravon.gr"

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14.7 ελάχιστη 

19.8 μέγιστη πριν λίγο 

4mm

Θα έλεγε κανείς ότι κάνω αναφορά στα τέλη Οκτώβρη ή ακόμα και πρώτο 10μερο Νοεμβρη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... '' ..... Καλημέρα σε όλους από την παγωμένη Αριδαία νομού Πέλλαςμε  θερμοκρασία 11 βαθμούς ....!!!! ....'' ..... (Α. Σασάκος ) .....

Μπορεί να είναι εικόνα κείμενο

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πλακα πλακα θα αναψω κανένα τζάκι το βράδυ να τους τρελανω όλους (με λίγο ανοικτά τα παράθυρα χαχα)...... Καλοκαίρι σε γλεντάμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λιακάδα με σπαστά νέφη πλέον 

Θερμοκρασία 22 και ριπές βοριά στα 25χλμ/ώρα ....

4mm τη νύχτα ....71mm ο μήνας ( σίγουρα έχω απώλειες περίπου 10-15mm λόγω πολύ ισχυρού ανέμου την ώρα των φαινομένων)

Υπέροχος Ιουνιος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...