Jump to content
teo_73

Ανάλυση χαρτών Ιουλίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προς το παρον με βαση τα περισσοτερα σεναρια η Αττικη φαινεται οτι θα δυσκολευτει να 40αρισει πλην ισως συγκεκριμενων σταθμων...εκτος κ αν στη συνεχεια δουμε τα 24c στα 850hp να μας καταπινουν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Περιοχή Χαλκίδας. Ελπίζω μετά τις 31/7 να επικρατήσουν τα σενάρια με<20 στα 850 και όχι τα +23/+24 διότι μετά θα μιλάμε για σχεδόν επανάληψη του 2012...

Τουλάχιστον το 2012 εδώ δεν είχε κάνει 43 βαθμούς αλλά είχε μόνιμα 35+. Τώρα και καύσωνα βαρβάτο έχουμε φάει και δυστυχώς υπάρχει προοπτική για συνεχόμενο κάψιμο...

Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Τουλαχιστον 10 μερες στο +8,οταν τωρα που υποτιθεται οτι εχει δροσια ειμαστε απλα στο -2.Μιλαμε για εκτρωμα που μου το φυλαγε να συμπεσει με τις μερες διακοπων μου,ωστε να μην ξεκουραστω καθολου,αφου θα σιχτιριζω απο το πρωι ως το βραδυ.Δεν εχω λογια,πολλα νευρα μετα απο μια εξοντωτικη ψυχολογικα χρονια.

Να δω πότε θα δουμε για 10 μέρες το -8, κάτω από τα κλιματικά, στα 850, ιδανικά θα ήθελα το χειμώνα.😉

Δεν απαγορεύονται τα όνειρα, σωστά?

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Να δω πότε θα δουμε για 10 μέρες το -8, κάτω από τα κλιματικά, στα 850, ιδανικά θα ήθελα το χειμώνα.😉

Δεν απαγορεύονται τα όνειρα, σωστά?

 

Κατι τετοιο περιπου ειχε γινει το Φλεβαρη του 2003

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, geornik είπε:

Κατι τετοιο περιπου ειχε γινει το Φλεβαρη του 2003

Ο μηνας ΄΄ψυχρη εισβολη΄΄ στην κυριολεξια με 9,1 μεση μεγιστη θησειο 5 μεση μεγιστη πεντελη αστεροσκοπειο και -4,8 βαθμους στα 850hpa μεση Τ μηνα...ακομα και οι παγεροι Ιανουαριος 2012-2017 ειχαν μεσες Τ στα 850 -1,4 και -1,7 αντιστοιχα ουτε καν κοντα...σκεφτειτε νουμερα που θα χαμε δει αν γινοταν Γεναρη αυτο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Ο μηνας ΄΄ψυχρη εισβολη΄΄ στην κυριολεξια με 9,1 μεση μεγιστη θησειο 5 μεση μεγιστη πεντελη αστεροσκοπειο και -4,8 βαθμους στα 850hpa μεση Τ μηνα...ακομα και οι παγεροι Ιανουαριος 2012-2017 ειχαν μεσες Τ στα 850 -1,4 και -1,7 αντιστοιχα ουτε καν κοντα...σκεφτειτε νουμερα που θα χαμε δει αν γινοταν Γεναρη αυτο

Νομιζω μετα το θρυλικο Φλεβαρη 1929 ειναι ο ψυχροτερος Φλεβαρης στην Αθηνα ever για μετα το  1880...κ ας ελειψε το ιστορικο χιονι μεσα στην Αθηνα

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Να δω πότε θα δουμε για 10 μέρες το -8, κάτω από τα κλιματικά, στα 850, ιδανικά θα ήθελα το χειμώνα.😉

Δεν απαγορεύονται τα όνειρα, σωστά?

 

Ποτέ Μητσο!Δυστυχώς

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, geornik είπε:

Νομιζω μετα το θρυλικο Φλεβαρη 1929 ειναι ο ψυχροτερος Φλεβαρης στην Αθηνα ever για μετα το το 1880...κ ας ελειψε το ιστορικο χιονι μεσα στην Αθηνα

Ειναι επικος και εκεινος του 1891 αλλα οντως παμε πολυ πισω...παντως οταν καταλαβαινεις οτι εβγαλε αυτα τα νουμερα σε μια πληρως αστικοποιημενη Αθηνα σκεφτεσαι τι νουμερα θα χε παλια...ασυλληπτος μηνας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχω αρχισει να πιστευω με την  λογικη της εξισοροπησης οτι ειτε τον αυγουστο θα χουμε αρκετες δροσιες ειτε θα χουμε μετα απο πολλα χρονια ακρως φθινοπωρινο σεπτεμβρη με βροχες και 15αρια..

Ειναι το μονο θετικο που μπορω να σκεφτω..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 ώρες πριν, Winterlove είπε:

Κι εδώ στο Πύργο μια απ' τα ίδια Μιχαήλ.. τους λέω για τα της άλλης εβδομάδας και μου λενε "τι;; πάλιι;;;" Και η γιαγιά μου αναστενάζει "Ωωχχ μανούλα μου! Έχει βαλθεί να μας ξεκάνει φέτος.."

"... εαν ερχόσασταν 5 ημέρες νωρίτερα, δε θα στεκόσασταν εδώ.. ούτε για ύπνο! Πήγαινε ο ιδρώτας σύννεφο!".....

Ωχχχχχ καλα τα λεει η γιαγια σου Ηρακλη τα εζησα στο πετσι μου !!! Αμα οι γηραιοι Πυργωτιες ζοριστηκαν τι να πω κι εγω το αμαθο νεουδι (στη ζεστη Δυτικων)....ευτυχως εχετε υπεροχες παραλιες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τέλος και η τελευταία ελπίδα που μας έδινε το άικον.. το χειρότερο δυνατό σενάριο έρχεται ολοταχώς.. θα δούμε 45 άρια Πλας.μετα από ψήσιμο 40σριων διαρκείας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, kouvanos είπε:

Ωχχχχχ καλα τα λεει η γιαγια σου Ηρακλη τα εζησα στο πετσι μου !!! Αμα οι γηραιοι Πυργωτιες ζοριστηκαν τι να πω κι εγω το αμαθο νεουδι (στη ζεστη Δυτικων)....ευτυχως εχετε υπεροχες παραλιες

Από 'βδομάδα καλά να είμαστε.. τώρα Τρίτη.. Τετάρτη θα 'ναι;;.. το σκεφτόμαστε να τη κάνουμε!! Ειδικά για εδώ στα δυτικά, δεν υπάρχει αυτό που βλέπω από 'βδομάδα.... οι άνθρωποι εδω.. αλλά και σε εμάς βέβαια..... καλή μας δύναμη και καλά κουράγια!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Philip είπε:

Από Τρίτη-Τετάρτη φαίνονται 40άρια επ'αόριστον σε πολλές περιοχές... απίστευτο

Στις απόλυτες μέγιστες δεν νομιζω να σπάσει κάτι,  ούτε καν Ήπειρο Δ. Μακεδονία που θα ναι στο επίκεντρο

Στη διάρκεια και στις σερί μέρες με 40+ πεδινά και 37+ 700μ, παίζει να απειληθεί το 2007 και το 1987, μιλάμε για μίνιμουμ 8-9 μέρες, με +27 και πάνω στα 850.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακόμα χειρότερο το 12αρι. Δεν υπάρχει ο εφιάλτης που θα ζήσουμε!!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, Philip είπε:

Αυτό που το καλοκαίρι του 2012 φαινόταν εξωφρενικά ακραίο, που είχε 20+ στα 850 επί βδομάδες, πλέον έχει γίνει μια συνηθισμένη πραγματικότητα.

Αυτό σκεφτόμουν μόλις… σε μόλις 10 χρόνια οι μέσοι όροι στα διαγράμματα θα είναι προς τα πάνω τουλάχιστον κατά 2 βαθμούς Ιούλιο και κυρίως Αύγουστο !!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, yiannis_volos είπε:

Το ευρωπαϊκό βρίσκει τίποτα τώρα το καλοκαίρι; Γενικά πως τα πάνε τα μοντέλα;

Ο τζίφος ως τώρα έχει βρει όλες τις θερμές εισβολές/ καύσωνες σε βαθος πάνω των 10 ημερών τα πάει περίφημα δυστυχώς για εμάς … τα αλλά τα μοντέλα είναι σε πολυ μέτρια μη πω  χάλια κατάσταση …όλα ακολουθούνε τζίφο … 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε τι αθλιοτητα δειχνει το 12αρι;;; απο Δευτερα και παρα το μελτεμι στο Αιγαιο η Αττικη γκαζωνει καθε μερα και πιο πολυ 36αρια μετα 38αρια και τελος 39-40-41 μεχρι οσο παει το ματι 6 η 7 Αυγουστου στις 300++ ωρες !!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, MeteoTirnavos είπε:

Αυτό είναι μπαμ για ρεκόρ στην Θεσσαλία

gfs-1-288.png?12

Τελικά μπορεί να απειληθουν και οι απόλυτες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχετε γεια βρυσουλες,λογγοι,βουνα,ραχουλες..Εχε γεια καημενε κοσμε...Αυτο ειναι το hit του τρεχοντος καλοκαιριου....

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτή η αηδιαστική  κυκλοφορία με ελάχιστα διαλείμματα μας βασανίζει  8 μήνες.  Και το χειμώνα που έκανε κάτι 25ρια τον Δεκέμβρη, τα Θεοφάνεια και αρχές Φλεβάρη με τις ίδιες διατάξεις έβγαιναν.  Έχει ξεσκιστει η βρώμα η Ισπανία απο Μαδρίτη και πανω φέτος. Εκεί στο Μπιλμπάο 10 βαθμούς κάτω από το φυσιολογικό πρέπει να ναι . 10 μαουνες έχουν κατέβει το καλοκαίρι εκεί και συνεχίζει ακάθεκτο.  Σιχαματα που θα παει θα αλλάξει αυτός ο εμετός καποτε δεν κρατάνε αιώνια οι διατάξεις 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...