Jump to content
teo_73

Ανάλυση χαρτών Ιουλίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, Philip είπε:

image.thumb.png.ff8b7744ac129a6a12a41e7b6744cbe5.png

Και αν είχε το επόμενο 3ωτο θα ήταν ακόμα παραπάνω αν έβαζε κανείς το tempmax του 6ωρου μέχρι τις 20.00

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν βγουν σεναρια όπως το 18αρι, λογικά δεν θα μιλάμε πλέον για το αν θα υπάρξουν θύματα, αλλά για το αν θα είναι δεκάδες ή εκατοντάδες (για να μην πω κάτι χειρότερο)

Εάν στα επόμενα χρόνια τέτοια σενάρια είναι απλά ρουτίνα, τότε σε εθνικό επίπεδο πρέπει να υπάρξει ειδικό σχέδιο για προσαρμογή των κατοίκων στις νέες συνθήκες, ενώ σε προσωπικό επίπεδο η πιθανότητα της οριστικής μετανάστευσης θα γίνει πλέον βεβαιότητα χωρίς καμία αμφιβολία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κόλαση το 00αρι του τζόγου,ανέβασε πολύ τις Τ για την επόμενη βδομάδα και είμαστε πάλι στο +30 με Λίβα,πίστευα ότι θα τελείωνε όλο το αστείο τη Δευτέρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν γίνεται αυτό. Εκεί που πάει να εμφανιστεί ελπίδα, τα πρωινά καταστρέφονται κάθε μέρα... Τραγωδία, εμετός...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε όλο το διάγραμμα πολύ πάνω απ' τα κλιματικά. Κλασσικά ο Αύγουστος ο χειρότερος μήνα τα τελευταία χρόνια..

ens_image.php?geoid=52137&var=201&run=0&

Εγώ περιμένω μέσα Οκτώβρη τώρα μία κανονική κακοκαιρία με χαμηλό 2-3 ημερών, όχι τις μπούρδες αστάθειες που είχαμε μέχρι τώρα με 5 λεπτά βροχής. Βάζω 70 και σήμερα για να είμαι μέσα..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τραγικές εικόνες από τα μοντέλα! Τέτοια διάρκεια καύσωνα δεν θυμάμαι... και μετά το ακραίο κύμα στις αρχές Ιουλίου! 🥺🥺🥺

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Μ αρεσει που κάποιοι λέγατε ότι τη Δευτέρα θα τελειώσει ο καύσωνας.. απλά δεν είπατε ποια δευτερα χαχαχ

Καλά αύριο μπορεί να έχουν αλλάξει πάλι 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Διάγραμμα κεντρικής Εύβοιας, 00ζ του τζίφου, νομίζω ότι βλέπω διάγραμμα βόρειας Αφρικής...

Diagramme GEFS

ΚΑΛΗΜΈΡΑ!

Φίλε μου Δημήτρη... μάλλον πάμε για ιστορικές κατάστασεις!!! 😔Δυστυχώς το φετινό καλοκαίρι θα μείνει αξέχαστο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εστιάζω πλέον για μετά τη Δευτέρα (μέχρι τότε έχει κλειδώσει εδώ και μέρες) και ο ευρωπαίος ''ζεματάει'' στο 00ζ, δείτε παρακάτω εικονες:

ECG0-144.GIF?28-12

ECG0-168.GIF?28-12

ECG0-192.GIF?28-12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Άγγελος είπε:

Φίλε μου Δημήτρη... μάλλον πάμε για ιστορικές κατάστασεις!!! 😔Δυστυχώς το φετινό καλοκαίρι θα μείνει αξέχαστο!

Καλημέρα Άγγελε, μόνο με ένα ιστορικό χειμώνα φέτος θα ''ξεχάσω'' αυτό το καλοκαίρι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Καλημέρα Άγγελε, μόνο με ένα ιστορικό χειμώνα φέτος θα ''ξεχάσω'' αυτό το καλοκαίρι...

Αυτό είχα στο μυαλό μου φίλε... από τον Νοέμβριο κάτασπρη η Δίρφυς... κ τον χειμώνα το λιγότερο μισό μέτρο στις αυλές μας! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αφού χιόνισε καλά φέτος πιστεύω ο επόμενος Χειμώνας θα είναι μούφα. Στατιστικά και μόνο να το πάρεις δεν έχουν υπάρξει δύο καλά χιόνια (>=20cm) σε συνεχόμενες χρονιές. Θα δούμε όμως, αλλά δεν είμαι αισιόδοξος..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Αφού χιόνισε καλά φέτος πιστεύω ο επόμενος Χειμώνας θα είναι μούφα. Στατιστικά και μόνο να το πάρεις δεν έχουν υπάρξει δύο καλά χιόνια (>=20cm) σε συνεχόμενες χρονιές. Θα δούμε όμως, αλλά δεν είμαι αισιόδοξος..

Δεν ήταν χειμώνας αυτός που πέρασε, μη σε ξεγελάει η Μήδεια. Οπότε χειμώνα μπορεί να κάνει φέτος χωρίς να σημαίνει ότι θα έχουμε απαραίτητα χιόνι στις αυλές μας στα πεδινά/παραθαλάσσια...

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ευρωπαικό πάει να κάνει μία προσπάθασια να άλλαξει κάτι στους χάρτες αλλά στις 200+ ώρες...

ECE1-216.GIF?28-12

ECE1-240.GIF?28-12

Δυστυχώς στο 12αρι θα δείχνει άλλα πράγματα εκείνες τις ώρες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Δεν ήταν χειμώνας αυτός που πέρασε, μη σε ξεγελάει η Μήδεια. Οπότε χειμώνα μπορεί να κάνει φέτος χωρίς να σημαίνει ότι θα έχουμε απαραίτητα χιόνι στις αυλές μας στα πεδινά/παραθαλάσσια...

 

 

Σίγουρα αλλά εμένα με νοιάζει να ρίξει 20cm στην πόρτα μου και ας μην έχει ιδιαίτερο κρύο τον υπόλοιπο Χειμώνα. Το ιδανικό για μένα είναι να κάνει ένα καλό 20cm ή παραπάνω, κανά 2 απλές χιονοπτώσεις και τις υπόλοιπες μέρες Τ στους 12-15 να μην τρώμε και τζάμπα κρύο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα απο λαρισα ξεκιναει η ολιγοημερη αδεια μετα απο ενα δυσκολο ως τωρα καλοκαιρι με πολυ δουλεια για μενα αλλα και αρκετη ζεστη δυστυχως παμε σε ενα παρατεταμενο καυσωνα απο εδω και περα μπηκαν ολα σε μια σειρα και θα τα λεμε πιο συχνα μου λειψατε και εσεις και ο χειμωνας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

https://weathergroup.gr/2021/07/27/εκτιμηση-αυγουστοσ-2021-ευρωπη-ελλαδα/ ανεβαζω και την οχι και τοσο αισιοδοξη εκτιμηση για αυγουστο και βλεπουμε πως θα παει μακαρι να πεσει εξω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

46ari 3 μέρες συνεχόμενα στη Θεσσαλία από τζίφο... [Τρίτη βέβαια δεν βγάζει λίβα εδώ]

138-582GR.GIF?28-0162-582GR.GIF?28-0186-582GR.GIF?28-0

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

ναι η κυκλοφορία θα είναι όντως αρκετά διαφορετική σε 10 μέρες από τώρα, απλά ελπίζουμε να μας ευνοήσει.

Αν και δεν φέρνει την πτώση της τρίτης, γενικά θεωρώ καλύτερη την λογική για μετά. Πάντα στόχος οι λιμνες

Δυστυχώς κανείς δεν μας βεβαιώνει ότι η κυκλοφορία θα αλλάξει...... ειδικά όταν μιλάμε για την φύση και το  καιρό.....άνετα μπορεί να κάτσει ακριβώς η ίδια κυκλοφορία όχι για 15 μέρες αλλά και για 2-3 ακόμα μήνες σερί ειδικά με τα κολλήματα που τρώει τα τελευταία χρόνια.......δεν υπάρχει λογική δυστυχώς στον καιρό....υπάρχει εξισορρόπηση αλλά αυτή μπορεί να έρθει πολύ πολύ αργότερα και να εκφραστεί με παρατεταμένες βροχοπτώσεις και πλημμύρες μπορεί απλά με σερί βοριάδων ξηρών κτλ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...