Jump to content
THUNDERSNOW1965

Αναφορές Ιουλίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πέρασε 00:00 η ώρα και ο αέρας συνεχίζει να έρχεται καυτός... λιβας!!

34.2c... σε μια μέρα που θα θυμόμαστε για χρόνια! 
Το αποψινό δειλινό! 

09309B2E-DB59-4D7A-915A-81375BCAE037.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όαση δροσιάς στις 10 μισή πριν μια μιση ωρα ειχαμε 28 και τώρα εφτασε 20 με ραγδαια πτώση..  απιστευτο τελεια...Αλλά ρεύμα δεν έχει ολη η πόλη εδω και καμια ωρα περιπου

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, geornik said:

Μονο davis σταθμους εχει εκει

Συγνώμη άρα τοπικά και η Αττική έδειξε 44άρι από Davis? wow!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 16,6 βαθμους τωρα στον σταθμο του Ε.Α.Α κοντα στο αεροδρομιο ιωαννινων.Σε λιγο για να βγω εξω θα θελω μακρυμανικο η ζακετα.

 

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Όαση δροσιάς στις 10 μισή πριν μια μιση ωρα ειχαμε 28 και τώρα εφτασε 20 με ραγδαια πτώση..  απιστευτο τελεια...Αλλά ρεύμα δεν έχει ολη η πόλη εδω και καμια ωρα περιπου

σταδιακά κινείται από βοορειοδυτικά προς νοτιοανατολικά η πτώση....κι εδώ επιτέλους άρχισε να πέφτει σταδιακά...στους 28 τώρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Στους 16,6 βαθμους τωρα στον σταθμο του Ε.Α.Α κοντα στο αεροδρομιο ιωαννινων.Σε λιγο για να βγω εξω θα θελω μακρυμανικο η ζακετα.

 

Άλλο ένα τέτοιο  post και σε έχω μπαναρει....😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καρφωμενη 31.0 η Τ περασμενα μεσανυχτα....αυτος ο Δυτικος που δυναμωσε κινεδω ειναι η καταστροφη η ιδια σαν να εισαι εξω απο εξωτερικη μοναδα αιρκο και να σε χτυπαει στα μουτρα ο καυτος αερας....

Θα σπασει το.δικο μου ρεκορ υψηλοτερης ελαχιστης 29.2 ;;; πολυ πιθανον

Αν οχι σημερα αυριο.βραδυ σιγουρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν σταματανε να πεφτουν οι θερμοκρασιες στους 2 σταθμους του Ε.Α.Α ιωαννινων.

Λιγο πιο χαμηλα τωρα.Δεν γραφω ομως τις θερμοκρασιες γιατι θα εχω σιγουρο μπαν απο τον φιλο ΧΕΛΜΟ.

Αντε να ερθει οσο πιο γρηγορα γινεται και στην Αττικη η δροσια.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32.3 η θερμοκρασία στην αλλαγή της ημέρας, και ο λίβας συνεχίζεται! Παρόλα αυτά με τον αέρα ένιωθα άνετα εξω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιβεβαιώνω επίσης 44 βαθμούς στον Αυλώνα Αττικής από τον ΙΜΣ Davis Vue από το WeatherLink 

O φίλος geornik αναφέρει 43.8C είναι η ακριβής τιμή. Προσωπικά έχω πρόσβαση μόνο στη στρογγυλοποιημένη Τ

2101042038_44C.thumb.png.99b19041824d8e9f5d1753fdf5e14cd8.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στον σταθμο του Ε.Α.Α που ειμαι πιο κοντα.

Η ελευθερη πτωση που εκανε ο σταθμος του λεκανοπεδιου ιωαννινων μεχρι τις 1:00 και δεν σταματαει να πεφτει.Αισθηση προς κρυο τωρα εξω.

http://penteli.meteo.gr/stations/eleoussa/

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η σημερινη νυχτα ειναι η νυχτα των ρεκορ...

Δεν εζησα τον καυσωνα του 1987 διοτι.γεννηθηκα.το Δεκεμβριο αλλα πιστευω οτι ηταν κατι τετοιο απλα επιασε τους Ελληνες απροετοιμαστους και χωρις κλιματιστικα μονονσε νοσοκομεια κλπ....

30 βαθμοι στις 1.08 τα ξημερωματα.....αισχος....35αρια στην Κρητη....τι να πω ρε παιδια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ορίστε και η επιβεβαίωση των 43.8C στον Αυλώνα Αττικής από τον σταθμό Davis

1337229196_43.82021.thumb.png.bbf276eb43507abad61f683d818f904a.png

 

Επεξεργάστηκε από South Athens
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζω η ψηλότερη ελάχιστη θυμάμαι το 2007 ήταν στην Παλαιόχωρα Χανίων με 35.6 τότε ακραία πράγματα...επίσης η Ελευσίνα στο αεροδρόμιο τώρα στους 32 με μικρή άνοδο από 31...η τελευταία φορά που η ελάχιστη στην Ελευσίνα δεν κατάφερε να πέσει κάτω από 30 είναι 8/7/88 δηλαδή πριν περίπου 33 έτη...το 87 είχε 4 τέτοιες μέρες και το 88 3 και μάλιστα όλες σερί!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, KapelosG said:

Νομίζω η ψηλότερη ελάχιστη θυμάμαι το 2007 ήταν στην Παλαιόχωρα Χανίων με 35.6 τότε ακραία πράγματα...επίσης η Ελευσίνα στο αεροδρόμιο τώρα στους 32 με μικρή άνοδο από 31...η τελευταία φορά που η ελάχιστη στην Ελευσίνα δεν κατάφερε να πέσει κάτω από 30 είναι 8/7/88 δηλαδή πριν περίπου 33 έτη...το 87 είχε 4 τέτοιες μέρες και το 88 3 και μάλιστα όλες σερί!!

Το ρεκόρ υψηλότερης ελάχιστης πάντως ήταν 37.0C το 1998 στα Κύθηρα ΕΜΥ (2 συνεχόμενες ημέρες κιόλας).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, South Athens είπε:

Το ρεκόρ υψηλότερης ελάχιστης πάντως ήταν 37.0C το 1998 στα Κύθηρα ΕΜΥ (2 συνεχόμενες ημέρες κιόλας).

Ναι ναι δεν το χω ψάξει το θυμόμουν απλά σε ένα άρθρο ότι ο σταθμός ΕΑΑ στην Παλαιόχωρα είχε τότε τόσο...εντυπωσιακά νούμερα γενικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...