Jump to content
THUNDERSNOW1965

Αναφορές Ιουλίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

47 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Zεστη ζέστη ζέστη.....δεν αντέχω άλλο λέμε.....

Ούτε γω, να φύγει να φύγει. Ακόμα και σε μέγιστες 30-31 να πάμε, πάλι δεν θα μας κάνει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22,9 - 32,9oC σήμερα, εδώ στα μελτεμάτα Μελίσσια....25-45% η υγρασία.....φυσάει κατά διαστήματα μέτριος ΒΑ άνεμος πλέον.....27,5oC τώρα και 35% υγρασία....

Χόχλια σήμερα 16,5 - 30οC, με άπνοια το απόγευμα και υψηλή τιμή υγρασίας, στο 50%....25-65% η υγρασιακή κύμανση στο χωριό μου.....21οC τώρα, με 45% υγρασία!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 26 τώρα ενώ νωρίτερα είχε προηγηθεί ένα υπέροχο μπανάκι στην παραλία του Λαγονησίου με βορειοανατολικό αεράκι και πεντακάθαρα νερά !!!!

3D59E5A9-D71A-41CB-9189-93991E69FC49.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

63km/hr μέγιστη ριπή σήμερα ο σταθμός στην Κάρυστο, φαντάζομαι το ΣΚΔ τι με περιμένει εκεί 🤣🤣 Με την Όχη από πάνω θα μας πάρει και θα μας σηκώσει.

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

63km/hr μέγιστη ριπή σήμερα ο σταθμός στην Κάρυστο, φαντάζομαι το ΣΚΔ τι με περιμένει εκεί 🤣🤣 Με την Όχη από πάνω θα μας πάρει και θα μας σηκώσει.

...... 72.4 km / h η Παξιμάδα ..... υπάρχει ασφαλτόδρομος που σε βγάζει ακριβώς απέναντι από το νησάκι της Παξιμάδας στα 100 m ..... αν θέλεις να δεις τι σημαίνει 10-12 BF στην πράξη πήγαινε για την εμπειρία ..... 😁 ..... (.... καλού κακού πάρε και δεύτερο εσώρουχο .... 😂🤣 )

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 με 30 το λεκανοπεδιο τωρα με το "ευεργετικο" βοριαδακι.Ο βοριας ειναι η καταστροφη των καλων ελαχιστων,το ςχω πει πολλες φορες.Εδω ενα απο τα πιο ζεστα βραδια,αν οχι το ζεστοτερο φετος,με σχεδον 22 βαθμους τωρα.Ιπποκρατειος 22 σχεδον με 24,5 οι 3 σταθμοι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ο αναστροφικός σταθμός των Ιωανννίνων έχει τώρα 23 βαθμούς.. Κέντρο υπολογίζω 27αρι άνετα και μια εικόνα για πριν νυχτώσει

 

 

IMG_20210707_213646.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... 28 C αυτή τη στιγμή με υγρασία 43 % και αίσθηση 28 C ..... 

..... καλό ξημέρωμα ..... και με το καλό το μελτέμι ..... να καθαρίσει η ατμόσφαιρα  και να πάρουν και λίγο τα μυαλά μας αέρα ...... το ' χουν ανάγκη .....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αδιανόητη ζέστη μέσα στη νύχτα ...Έχουμε λιώσει τρίτη εβδομάδα σερί....τα νεύρα στην τσίτα και το ρεύμα με 2 κλιματιστικά non stop 24/24 στο Θεό.....Ας μας λυπηθεί κάποιος ρε παιδιά ......

Screenshot_2021-07-08-00-52-55-236_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχως το μελτεμι φερνει και υψηλες ελαχιστες....ασε που επεσε πολυ τωρα το βραδυ και εμεινε μονο μια ελαφρια αυρα...

28.5 τετοια ωρα (!!) αλλα 40% υγρασια και ενα χαδι αγερι απο τον Υμηττο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

28 με 30 το λεκανοπεδιο τωρα με το "ευεργετικο" βοριαδακι.Ο βοριας ειναι η καταστροφη των καλων ελαχιστων,το ςχω πει πολλες φορες.Εδω ενα απο τα πιο ζεστα βραδια,αν οχι το ζεστοτερο φετος,με σχεδον 22 βαθμους τωρα.Ιπποκρατειος 22 σχεδον με 24,5 οι 3 σταθμοι.

Ναι ρε ...τρελαθηκαμε στη δροσιά τα βράδυα με το νοτιά .....έβγαινες στις 2 τα ξημερώματα στο μπαλκόνι και νόμιζες ότι σου ρίχνανε καυτό νερό με ποτιστήρι....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, oasis είπε:

Στους 26 τώρα ενώ νωρίτερα είχε προηγηθεί ένα υπέροχο μπανάκι στην παραλία του Λαγονησίου με βορειοανατολικό αεράκι και πεντακάθαρα νερά !!!!

3D59E5A9-D71A-41CB-9189-93991E69FC49.jpeg

Από το πρωί στις 10 μέχρι τις 2 εκεί ήμουνα ....κάτω από τις ψάθινες ομπρέλες δίπλα από το TAHITI....πραγματικά πεντακάθαρα νερά αλλά τρομερή ζέστη ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Ναι ρε ...τρελαθηκαμε στη δροσιά τα βράδυα με το νοτιά .....έβγαινες στις 2 τα ξημερώματα στο μπαλκόνι και νόμιζες ότι σου ρίχνανε καυτό νερό με ποτιστήρι....

Μεχρι προχθες υπηρξαν ελαχιστες στους 22 και 23 εντος λεκανοπεδιου.Τωρα τι μου λες εσυ δεν ξερω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φιλοι Γιωργηδες η αληθεια ειναι καπου στη μεση....μιλωντας για εντος λεκανοπεδιου ναι εκανε ελαχιστες 24 και 25 βαθμους με.το νοτια....αλλα με υγρασιες στο Θεο και μια αποπνικτικη ατμοσφαιρα που σε.επιανε η καρδια σου...

24.6 ελαχιστη με 70% υγρασια....αισθηση εμετος

Με το μελτεμι κ.τη χαμηλη υγρασια η αισθηση ειναι πολυ πολυ καλυτερη

Ναι δεν αντιλεγω ειναι ζεστη οι 28 και οι 29 μαυρα μεσανυχτα αλλα τουλαχιστον εδω Ζωγραφου το 30 και το 35% υγρασια το νιωθεις παντου στην αναπνοη στον ιδρωτα κλπ και ας μην ειχες.σταθμο...σε.σχεση με.το 70αρι ειναι double.score!!!

Με.τεντα ολα ανοιχτα και ανεμιστηρα να σε.καρφωνει κοιμασαι σαν πουλακι....εφθασα 39% εσωτερικη υγρασια ΣΤΕΓΝΩΣΕ το σπιτι με.αυτον τον ευλογημενο.Αι Μελτεμη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελοσπαντων παιδες.Ας μιλησω αποκλειστικα για εδω τοτε,που ΣΙΓΟΥΡΑ ο βοριας μας χαλαει πολυ τη δροσια τα βραδια και γενικα μονο κακο κανει το καλοκαιρι.

Καληνυχτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Τελοσπαντων παιδες.Ας μιλησω αποκλειστικα για εδω τοτε,που ΣΙΓΟΥΡΑ ο βοριας μας χαλαει πολυ τη δροσια τα βραδια και γενικα μονο κακο κανει το καλοκαιρι.

Καληνυχτα

Την Παρνηθαρα και τα ματια μας....το ξερω οτι ανοιγει η ορεξη σε καθε λογης καθαρματα.εγκληματιες με αυτον τον ανεμο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Αδιανόητη ζέστη μέσα στη νύχτα ...Έχουμε λιώσει τρίτη εβδομάδα σερί....τα νεύρα στην τσίτα και το ρεύμα με 2 κλιματιστικά non stop 24/24 στο Θεό.....Ας μας λυπηθεί κάποιος ρε παιδιά ......

Screenshot_2021-07-08-00-52-55-236_com.android.chrome.jpg

Τι το λενε καλοκαιρι οταν ολοι μας υποφερουμε σχεδον καθε μερα απο την πολυ ζεστη δεν μπορω να καταλαβω.Και σε πολλες περιοχες ακομη και την νυχτα με τις υψηλες θερμοκρασιες ουτε να κοιμηθεις δεν μπορεις..Ακου εκει ονομασια καλοκαιρι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κατι πηγε εντελως στραβα....μειναμε απο καυσιμα μες.στη νυχτα εκοψε εντελως ο αερας και τωρα απνοια που την κοβεις με.το μαχαιρι....αθλιοτητα εξω 27.1 με.60% υγρασια....δωσε αιρκο στο λαο να βγαλει βιονικο πνευμονι Mitsubishi

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βράζει ο τόπος βραδιάτικα πάλι.. που να κοιμηθείς χωρις κλιματιστικό.. παρ' ότι δε θέλω να το ξαναεπιχειρήσω ακόμη, μεχρι να ειμαι βέβαιος ότι έχω συνέλθει πλήρως..... τιποτα το σημαντικό βέβαια...

.. κι αυτο δεν έπρεπε να λέγεται καλοκαίρι! Έπρεπε να λέγεται κ*λοκαίρι......

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μεχρι προχθες υπηρξαν ελαχιστες στους 22 και 23 εντος λεκανοπεδιου.Τωρα τι μου λες εσυ δεν ξερω

22-23 ελάχιστες Γιώργο σε τίποτα γουβες με αναστροφή....εγώ που βρίσκομαι και τόσο ψηλά δίπλα στο βουνό σου λέω πως δεν τολμάς εδώ και εβδομάδες να κάτσεις στο μπαλκόνι σου ...Φυσικά με τόση υγρασία και ζεστή ο ύπνος χωρίς κλιματισμό αποτελεί extreme sport  ...Τέλος πάντων η ουσία είναι ότι είτε νοτιά είτε με βοριά ο καιρός μας πάει πριονοκορδελα αφού οι θερμοκρασίες στα 850 είναι μεγάλες και δεν θέλω να φανώ μάντης κακών αλλά αυτό το καλοκαίρι που ξεκίνησε εδώ και 15-20 μέρες τόσο δυνατά φέτος θα μας κάψει .....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Eγώ πάντως εχθές κοιμήθηκα στο Τροπικό Χωριό χωρίς a/c και αυτή τη στιγμή που έχω ανοιχτά τα πάντα (εδώ και ώρα) για αερισμό του σπιτιού έχω 28 εσωτερική.

Χαμηλά στο Μαρούσι (210m) εχθές πάντως δυσφορήσαμε αρκετά. Πρέπει να ήπια κανένα τόνο νερό για να την παλέψω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...