Jump to content
THUNDERSNOW1965

Αναφορές Ιουλίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33.6°C η μέγιστη σήμερα στη Χρυσούπολη Περιστερίου... 27.1°C γράψαμε ελάχιστη....

Το μελτεμάκι είναι το θετικό νέο της ημέρας και πραγματικά ένα δώρο για εδώ... κι ότι πρέπει για καμια ταράτσα.. είναι κι αυτό που θα μου λείψει, αν κατεβούμε Πύργο σε κανα δεκαήμερο.. χάρη σε αυτό, εκεί θα λιώνω σαν το παγωτό..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νορμάλ θερμοκρασίες επιτέλους για Ιούλιο με τις ευλογίες του μελτεμιου αλλά βέβαια κανένας λόγος για να κλείσουν τα κλιματιστικά αφού τα μπετά βρασανε 15 μέρες τώρα και δεν δροσίζουν ποτέ πλέον μέχρι το βαθύ φθινοπωρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σαββατο επιτελους κοντοζυγωνει...Μετα απο σχεδον 6 μηνες θα παμε στο Κοκκινο βοιωτιας...Αυριο βραδακυ,τσιπουρακι με τον πεθερο,χταποδακι καβουροσαλατα και ολα κομπλε..Σαββατο πρωι μπανακι...Μου λειψε πολυ...Κατα τ αλλα,αθηνα για την ωρα με τα κλιματιστικα non stop...Δε παλευεται...Με τετοιο καιρο το μονο αντιδοτο ειναι,πολλα νερα και 2-3 μπανια την ημερα...Καταρα στο καλοκαιρι...Αλλα θα το γλεντησουμε οσο μπορουμε...Δε θα το αφησουμε να μας πεθανει...Σχεδον 80 μερες για να μπει ο Οκτωβρης..

40 καλοκαιρια εχω ζησει,τι ειναι 80 μερουλες....Πεθανε κιτρινιαρη....Πεθανεεεεεε....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

43 βαθμοί heat index σήμερα στον Ποταμό Κέρκυρας .....

30.2 βαθμοι τώρα και 81% υγρασία ....υγρός θάνατος 

 

Και εδώ τα ίδια χάλια... Δε στέκεσαι πουθενα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, brit1981 είπε:

Σας φαίνονται κι εσάς υψηλές οι υγρασίες στην Αθήνα;

Κοντά στο 50% τώρα με 29 βαθμούς, δεν το λες και ευχάριστο...

 

Φυσικα.Ποιος ειπε οτι το μελτεμι ειναι ξηρο;Βορειοανατολικος ανεμος που περναει απο το αιγαιο ειναι,εμπλουτισμενος μεντην υγρασια του.Οι χειροτερες συνθηκες εδω για φετος,με την Τ να μην μπορεσει να πεσει κατω απο τους 23 και την ελαχιστη πιθανολογω να μην πεφτει κατω απο τους 22.Η ιπποκρατειος πανω απο τους 24 τωρα και στους τρεις σταθμους,οποτε και οι δικοι μου 23,1 ειναι περιεργοι,αφου δεν βλεπω κανενα λογο να εχουμε χαμηλοτερα απο την Ιπποκρατειο.Μια αηδια γενικοτερα για τα γουστα μου.Μελτεμι με 20 βαθμους στα 850 ειναι απλα για μοστρα και για να ριχνει λιγο τις μεγιστες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βράζουμε εδώ στο Μακροχώρι και φυσικά σε όλο τον κάμπο της Ημαθίας......με 37 σχεδόν βαθμούς μέγιστη αλλά με αίσθηση δυσφορίας στους 44,4 λόγο αυξημένης υγρασίας...τραγικό συνηθισμένο καλοκαίρι τελευταίων ετών... στους 27,1 τώρα με την αίσθηση στους 29,5.......τύφλα να χουν οι καύσωνες....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιας και δεν βλέπω το ποστ μου για κάποιον λόγο, να ξαναγράψω ότι είχαμε μέγιστη 36.4 στα 500 μέτρα των Ιωαννίνων. Μεγάλη ζέστη αλλά το 39.3 δεν το φτάσαμε του καυσωνα. 27 βαθμοί τώρα όμως, δεν δροσίζει. Εύκολα. Και αυτό στα αναστροφικα προάστια παρακαλώ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για μένα είναι οι πρώτες ώρες εδώ και εβδομάδες που έχω ανοίξει όλες τις μπαλκονόπορτες και έχω τρομερή δροσιά ..βέβαια αν κάνει πως μένει πόρτα χωρίς σφήνα θα δυαλυθει αφού μέσα στο σπίτι εδώ πάνω στον 6ο όροφο έχω τρομερό αέρα...Αυτήν την ώρα έχω ακριβώς την ίδια θερμοκρασία και υγρασία μέσα και έξω από το σπίτι ....28.0 και 47% υγρασία 

Και τα δεδομένα της ημέρας από το σταθμό μου

Screenshot_2021-07-08-23-00-08-577_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Τσάμπα σάουνα αυτήν την ώρα στον Ποταμό Κέρκυρας ....23.8 με αναστροφή και 92% υγρασία 

Εντάξει όμως 23.8 όση υγρασία και να έχει δεν το λες και τρομερή ζεστη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Εντάξει όμως 23.8 όση υγρασία και να έχει δεν το λες και τρομερή ζεστη

Η αίσθηση είναι φρικτή να στάζουν όλα καλοκαιριατικα ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιτέλους ύπνος με φυσικό κλιματιστικό από σήμερα και για αρκετές μέρες αφού το μελτέμι πνέει πολύ δυνατά και αυτήν την ώρα .... Απόλαυση !!!!!!!

Τελευταία αναφορά για απόψε 

Screenshot_2021-07-09-00-16-39-274_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πες.τα.Γιωργη δουλευα κ τωρα γυρισα....απολαυση....τεντα ολα.ανοιχτα τονσπιτι αεριζεται σαν να ειμαι σε καταστρωμα πλοιου....

27.4.εξω 27.7 μεσα με τη δυναμη του βορια κ του Αιγαιου....αυτα.ειναι..

Ριπες.σταθερα.στα.20-25.χλμ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... 26.8 C με υγρασία όντως τσιμπημένη .... 48 % και αίσθηση στους 27 C .....

..... για εδώ το μελτέμι είναι ευλογία .....!!!!!!

.......(..... ο μόνος σοβαρός λόγος που δεν το θέλω είναι όταν είμαι σε φάση ψαρέματος και δεν με αφήνει να πέσω εκεί που θέλω ..... εκεί μου τη δίνει γιατί μπορεί να φυσάει και ένα μήνα σερί ....... ) .....

..... καλό ξημέρωμα ...... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Νορμάλ θερμοκρασίες επιτέλους για Ιούλιο με τις ευλογίες του μελτεμιου αλλά βέβαια κανένας λόγος για να κλείσουν τα κλιματιστικά αφού τα μπετά βρασανε 15 μέρες τώρα και δεν δροσίζουν ποτέ πλέον μέχρι το βαθύ φθινοπωρο

Κάθε χρόνο από Πρωτομαγιά μέχρι 28η Οκτωβρίου επί 6 μήνες σερί (το 2019 ανάβαμε μέχρι 9 Νοεμβρίου νομίζω) στο φουλ καίνε τα ρημάδια! Ζόρι η φάση του να καίνε συνεχώς! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μικρες θερμοκρασιακες διακυμανσεις με το μελτεμαρο...οσο καλο ειναι οτι δεν παει πανω απο 32 την ημερα με αισθηση φανταστικη αλλα τοσο σπαστικο ειναι οτι δεν πεφτει κατω απο 25 το βραδυ ουτε με.αιτηση...

26.3 εδω αυτη τη στιγμη 30αρες.ριπες ΒΒΑ και 41% υγρασια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24.7 ελάχιστη ....25.1 τώρα και 45αρες ριπές βοριά...τρομερή δροσιά και ύπνος επιτέλους με ανοιχτες διάπλατα μπαλκονόπορτες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κλασικο μελτεμι σημερα στην Ανδρο με χαμηλη νεφωση στο κεντρικο τμημα του νησιου και πυκνη ομιχλη ανω των 500μ που σκεπασε τα κλασικα ομιχλοχωρια Βουρκωτη κ Άρνη...η καμερα στις Στενιες(100μ) στο βαθος τα Αποίκια(300μ)

CGIProxy (10).jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...