Jump to content
THUNDERSNOW1965

Αναφορές Ιουλίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Φωτιά όταν έχει 60αρες ριπές και καιει πευκοδάσος αν δεν περιοριστεί στα πρώτα 20-30 λεπτά έχει ξεφύγει ...είναι πολύ απλό....έχω πάει σε πάρα πολλές φωτιές από κοντά και έχω δει κουκουνάρια να σκανε  και να ξεκινούν καινούριες εστίες 100μ μακριά 

Δεν υπαρχει κανενα πευκοδασος λεμε.Η περιοχη εκει ειναι φουλ κατοικημενη γεματη δρομους με πανευκολη προσβαση και η φωτια αυτη δεν εχει καν πλατος,αντε να πιανει 2-3 τετραγωνα.Τελοσπαντων,αφου δεν εφυγε προς Πεντελη οπως ενημερωνει ο Μητσος,τελος καλο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 ώρες πριν, kouvanos είπε:

Πωωωωωω τι λουκουμι ειναι.αυτο ρε Γιωργη;;;; ανω ανω πιο ανω δεν παει Ζωγραφου !!!! Ειναι μες στην Πανεπιστημιουπολη στη γεφυρα της Περιφερειακης Υμηττου;;;; εκει το δειχνει ο χαρτης !!!! Ξερουμε.η μπορουμε.να μαθουμε υψομετρο;;;

Για σημερα π.χ. εβαλε.κατω τον ψηλο (300 μ) σταθμο στου Παπαγου.....30.3 μεγιστη !!!!! Και ηδη 28.0 !!!! 

Γιώργη τον βρήκα τελικά το σταθμό ρε ....Είναι μέσα στην Πανεπιστημιούπολη 

photo-stn-9084f.jpeg

Screenshot_2021-07-27-15-39-26-593_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Δυστυχώς καίγονται σπίτια στη Ροδόπολη.

Φωτό:Κωστής Κουριδακης.

Έχει σβήσει η φωτιά Θοδωρή. Είναι από νωρίτερα η φωτο .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Έχει σβήσει η φωτιά Θοδωρή. Είναι από νωρίτερα η φωτο .

Η φωτο ναι Μήτσο είναι από την ευρύτερη περιοχη.Αλλά στο ράδιο είπε ανταποκριτής ότι εκείνη την ώρα που έγραψα το ποστ πως οι φλόγες έχουν μπει σε σπίτια της περιοχής.

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κριμα για τις φωτιες..Δεν ειχα ιδεα..Πριν λιγο ενημερωθηκα...Ελπιζω αρχικα να μην εχουμε καποια απωλεια σε ανθρωπινες ζωες...Η φωτια δυστυχως απειλησε σπιτια και ισως εκαψε κιολας ορισμενα...Αλλα δεν εχω εικονα...

Στα δικα μας τωρα...Με εκπληξη ειδα το χαροκοπειο να αγγιζει σημερα τους 38 βαθμους...Αυτη την ωρα εχουμε 36.2...Αλλα για να ειμαι ειλικρινης δεν μου φαινεται για τοσο...Διαβασα και τον προβληματισμο του Θοδωρη και δεν τον αδικω...Εχει μαλλιασει η γλωσσα μου να αναφερομαι στα θεματα του σταθμου...Δεν το επεκτεινω περαταιρω...

Την ιδια ωρα η Ηπειρος εχει τοπικες βροχες αλλα και καποια σκορπια ηλεκτρικα..Τοσες αντιθεσεις καιρικες σε μια τοσο μικρη σε εκταση χωρα...

Η Τσουκαρελα του Λακμου με νεφωσεις και 2-3 τελευταιες χιονουρες να επιμενουν ν αντεχουν στο χρονο...

224824639_124323126569632_6448083495520655428_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Γιώργη τον βρήκα τελικά το σταθμό ρε ....Είναι μέσα στην Πανεπιστημιούπολη 

photo-stn-9084f.jpeg

Screenshot_2021-07-27-15-39-26-593_com.android.chrome.jpg

Μπραβο ρε Γιωργη!!!!! Λοιπον τι λουκουμαρα ειναι αυτος θα παω να στησω κανα αντισκοινο να την πεφτω εκει τα βραδια !!!!

25.2 ελαχιστη για σημερα....25.8 εγω 25.9 εσυ....

32.2 μεγιστη !!!!!!!!! η χαμηλοτερη ολων των ΠαρΥμηττιων περιοχων και χτυπαει στα ισια υπερβορεια ημιορεινα !!!!!

34.2 μεγιστη εγραψα εγω 34.4 βλεπω στο σταθμο σου 35.2 !!! ο γειτονικος Βυρωνας....

Βρηκαμε φλεβα χρυσου χαχα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παντως ευτυχως εσβησε η φωτια και επεσε αισθητα η καπνα...βασικα την παρεσυρε ο ΒΒΑ προς Πελοποννησο....

25.8 ελαχιστη και.34.2 για εδω σημερα χαλαρα μελτεματα....ΟΚ του φαινεται οι 4 βαθμοι ανοδο στη μεγιστη σε σχεση μεμτις προηγουμενες ημερες....αλλα η πολυ χαμηλη υγρασια (25% τωρα εφθασε 21% νωριτερα !!!!) σε συνδυασμο με το αγερι κανουν την κατασταση πολυ πολυ υποφερτη....

Κλειστα αιρκο για 7η σερι ημερα και 6ο σερι βραδυ !!!!! Θα την παλεψουμε και σημερα καιναυριο πιστευω μες στη μερα....αλλα απο αυριο βραδυ δεν υποσχομαι τιποτα μπορει να πεσουμε μαχομενοι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Mελίσσια σήμερα 24,2 - 32,7οC....το μελτέμι συνεχίζει τη δουλειά του....και τώρα κατά διαστήματα γκαζώνει.....28,6οC τώρα και 18-20% η υγρασία....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μελίσσια σε δυνατούς καλοκαιρινούς ρυθμούς, με το μελτέμι να επιζεί κανονικότατα ακόμη.....27,1-36,3οC η κύμανση σήμερα, με 15-25% υγρασία.....

Χόχλια Ευρυτανίας, στο χωριό μου, σε υψηλές τιμές.....18-33οC και 10-35% η υγρασία.....

Το Αγρίνιο ως αναμενόταν, έφτασε τους 41οC σήμερα και θα συνεχίσει στους ρυθμούς των 40-43οC ως Δευτέρα.....από αύριο πέφτει σημαντικά και η υγρασία.....18-50% ήταν σήμερα....

Υπομονές και καλές διακοπές σε όσους τυχερούς φεύγουν από αύριο!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Tήνος 35 σήμερα, αλλά Μύκονος ούτε 30.....

Μελίσσια 29,8-38,8οC (προσπαθεί λίγο το μελτεμάκι) και Χόχλια 19-34οC....

Ευτυχώς oι χαμηλές υγρασίες, σώζουν την κατάσταση!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Yποφερτή νύχτα στα Μελίσσια, με την ελάχιστη θερμοκρασία, 3οC κάτω σε σχέση με χθες.....και μούκανε εντύπωση....27οC σχεδόν και τη νύχτα που παρακολουθούσα Ολυμπιακούς αγώνες, βγήκα μια βολτούλα στα μπαλκόνια μας και ήταν αρκετά καλά τηρουμένων των αναλογιών, με χαμηλή υγρασία και μια υποπνέουσα αύρα από την Πεντέλη.....36+ τώρα και μέσα με το Τόκυο αγκαλιά.....18,5οC η ελάχιστη στο χωριό μου την Χόχλια.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

42.4 μεγιστη αττικης στο γνωστο μερος φιλοθεη λογω του ΝΔ διοτι συμπεριφερεται καταβατικα απο τα τουρκοβουνια + ειναι σαν κλειστο μερος λογω κι αλλου λοφου περιμετρικα. 41 Νεα φιλαδελφεια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εκπληκτική βραδιά χθες στην Π.Πεντέλη, με χαλαρή θερμοκρασία, χαμηλή υγρασία και μια υπέροχη αύρα του βουνού να δίνει μια άλλη αίσθηση στην περιοχή.....πραγματικά δεν το περίμενα αυτό χθες.....27,2 - 38,7οC η κύμανση θερμοκρασίας εδώ στα Μελίσσια, ενώ στην παραλιακή ζώνη, ο καύσωνας πέρασε και δεν κόλλησε.....κέντρο Αθήνας Γκάζι μόλις 38,3οC και πάντα τηρουμένων των αναλογιών.....σήμερα ξανά κοντά με χθες η ελάχιστη θερμοκρασία (27,4οC) και πριν καμια ώρα είχε και πρόσκαιρα δυνατούτσικο βοριά, που συνεχίζει να έχει, αλλά πιο εξασθενημένο....35,5οC τώρα.....κάτι 42 και 43 που διαβάζω για διάφορες λεκανοπεδιακές περιοχές, απλά τα προσπερνάω, γιατί προσωπικά λανθάνουσες Τ και με αναξιόπιστα μέσα, ούτε καν τις κοιτάζω!! Χόχλια στο χωριό μου χθες 18,5 - 33οC.....άντε να φτάσει η Πέμπτη να κλείσουμε αυτό το κεφάλαιο του κύματος ζέστης και καύσωνα!!

Καλό μήνα και καλή Παναγιά σε όλους.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπέροχος μελτεμάτος καιρός στην Τήνο, με 33οC....ο βοριάς βαράει ως 7άρι και η Κυκλαδίτικη δροσιά, μεγαλείο....

IMG_20210801_154414.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χθες εδώ στα Μελίσσια 39,3οC, με ελάχιστη 26,9οC κι ευτυχώς υγρασία ως 15%....σήμερα η ελάχιστη 28,9οC....

Στη Χόχλια χθες 19-35οC....19oC η ελαχιστη ξανα στο χωριό μου σήμερα το πρωί....

Στο Αγρίνιο xθες 42,1οC, αλλά και 25οC η ελάχιστη....η οποία σήμερα έφτασε 26οC....η ενημέρωσή μου είναι, ότι στα παράλια προς Πατραϊκό, η θερμοκρασία είναι ως 7οC χαμηλότερη!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...