Jump to content
Κώστας.

Αυτοσυστηθείτε όσοι και όσο θέλετε

Προτεινόμενες αναρτήσεις

39 minutes ago, Pads είπε:

Είμαι ο Παντελής απο Μαρούσι. Σας παρακολουθώ εδώ και 15 χρόνια. Ξεκίνησα να παρακολουθώ τον καιρό κυρίως λόγω χιονοδρομίας και ορειβασίας. Ποτέ δεν ασχολήθηκα σε μεγαλύτερο βάθος με την μετεωρολογία ώστε να συμμετέχω ενεργά οπότε αρκούμαι στην ανάγνωση προβλέψεων και περιγραφών από τους έμπειρους του forum. Λάτρης του χιονιού αλλά και της βροχής, πιστεύω ακράδαντα πως δεν υπάρχει ποιο ωραία μυρωδιά από την πρώτη φθινοπωρινή βροχή. Ίσως καλύτερη και από φρεσκοψημένο παστίτσιο που μόλις βγήκε από το φούρνο. Προς το παρών περιμένω υπομονετικά να τελειώσει άλλο ένα καλοκαίρι.

Εύχομαι καλό φθινόπωρο με μπόλικη βροχή, μούχλα, ψύχρα και χιονισμένο, παγωμένο χειμώνα.

Kαλως ξαναβρεθηκαμε Παντελη.Καλες αναφορες απο τα χιονοδρομικα και το Μαρουσι🙂 Νταξει αυτο με το παστιτσιο (ειδικα οταν ο αλλος εχει αρακα με πατατες) μπορουσε να παραβλεφθει αυτη τη δυσκολη ωρα.Ηταν γροθια στο στομαχι😉

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Pads είπε:

Είμαι ο Παντελής απο Μαρούσι. Σας παρακολουθώ εδώ και 15 χρόνια. Ξεκίνησα να παρακολουθώ τον καιρό κυρίως λόγω χιονοδρομίας και ορειβασίας. Ποτέ δεν ασχολήθηκα σε μεγαλύτερο βάθος με την μετεωρολογία ώστε να συμμετέχω ενεργά οπότε αρκούμαι στην ανάγνωση προβλέψεων και περιγραφών από τους έμπειρους του forum. Λάτρης του χιονιού αλλά και της βροχής, πιστεύω ακράδαντα πως δεν υπάρχει ποιο ωραία μυρωδιά από την πρώτη φθινοπωρινή βροχή. Ίσως καλύτερη και από φρεσκοψημένο παστίτσιο που μόλις βγήκε από το φούρνο. Προς το παρών περιμένω υπομονετικά να τελειώσει άλλο ένα καλοκαίρι.

Εύχομαι καλό φθινόπωρο με μπόλικη βροχή, μούχλα, ψύχρα και χιονισμένο, παγωμένο χειμώνα.

Έτσι κι εγώ. Λατρεμένο φθινόπωρο και λατρεμένος χειμώνας. Όσο σιχαίνομαι την άνοιξη και το καλοκαίρι άλλο τόσο λατρεύω το φθινόπωρο και το χειμώνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα και από εμένα..Antipathitikos sto snow report.Βαιος το όνομα μου με οχι και πολλες γνώσεις..Μαθαίνω βέβαια αρκετά από εσας.Το σίγουρο ειναι ότι έχω όπως και εσείς την ίδια τρελλα με το καιρό..Να είναι καλά ο παππούς μου που μου μετέδωσε το μικρόβιο, το δελτίο καιρό για τους αγρότες στην ΕΡΤ και η υπηρεσία του ΟΤΕ για το καιρό που στο άκουσμα και μόνο χιόνια και στα πεδινά της κεντρικής Ελλάδας ήθελα να το ακούω συνέχεια με αποτέλεσμα να χρεώνω άγρια τους γονείς μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, Antipathitikos είπε:

Καλησπέρα και από εμένα..Antipathitikos sto snow report.Βαιος το όνομα μου με οχι και πολλες γνώσεις..Μαθαίνω βέβαια αρκετά από εσας.Το σίγουρο ειναι ότι έχω όπως και εσείς την ίδια τρελλα με το καιρό..Να είναι καλά ο παππούς μου που μου μετέδωσε το μικρόβιο, το δελτίο καιρό για τους αγρότες στην ΕΡΤ και η υπηρεσία του ΟΤΕ για το καιρό που στο άκουσμα και μόνο χιόνια και στα πεδινά της κεντρικής Ελλάδας ήθελα να το ακούω συνέχεια με αποτέλεσμα να χρεώνω άγρια τους γονείς μου

Καλώς βρεθήκαμε ξανά λοιπόν φίλε...σε νέο σπίτι ακόμα ποιο όμορφο γιατί είναι χτισμένο σε γερές βάσεις και από άτομα που αγαπάνε πραγματικά αυτό το χόμπι.......καλές αναφορές και καλούς σχολιασμούς....!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ενα μεγαλο καλωσορισμα και απο μενα σε ολα τα παιδια....δεν βλεπω την ωρα να παρει φωτια το πληκτρολογιο με τα πρωτα βροχοχαμηλα του φθινοπωρου και μετεπειτα τα πρωτα καρδιοχτυπια του πρωτου χιονιστερου αυλωνα και τις πρωτες προβλεψεις-εκτιμησεις για το που θα σκασει με το κυριο και μεγαλυτερο ερωτημα να ειναι παντα ενα...ιονιο?αιγαιο?και τα δυο?😀...'τουρκος"?η "ιταλος"?...κτλ κτλ κτλ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, notios_polos είπε:

ενα μεγαλο καλωσορισμα και απο μενα σε ολα τα παιδια....δεν βλεπω την ωρα να παρει φωτια το πληκτρολογιο με τα πρωτα βροχοχαμηλα του φθινοπωρου και μετεπειτα τα πρωτα καρδιοχτυπια του πρωτου χιονιστερου αυλωνα και τις πρωτες προβλεψεις-εκτιμησεις για το που θα σκασει με το κυριο και μεγαλυτερο ερωτημα να ειναι παντα ενα...ιονιο?αιγαιο?και τα δυο?😀...'τουρκος"?η "ιταλος"?...κτλ κτλ κτλ

φετος θα είναι.. γάλλος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα είμαι  ο Χάρης  απο Κομοτηνή. Καλο φθινόπωρο και Καλο χειμώνα να εχουμε. Σας διαβάζω σας παρακολουθώ και εχω μάθει  αρκετά  απο εσάς  απο το 2004 αν δεν κανω λαθος.. καλές και χιονισμενες αναφορές ευχομαι.. 😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 25/8/2019 at 7:46 ΜΜ, Antipathitikos είπε:

Καλησπέρα και από εμένα..Antipathitikos sto snow report.Βαιος το όνομα μου με οχι και πολλες γνώσεις..Μαθαίνω βέβαια αρκετά από εσας.Το σίγουρο ειναι ότι έχω όπως και εσείς την ίδια τρελλα με το καιρό..Να είναι καλά ο παππούς μου που μου μετέδωσε το μικρόβιο, το δελτίο καιρό για τους αγρότες στην ΕΡΤ και η υπηρεσία του ΟΤΕ για το καιρό που στο άκουσμα και μόνο χιόνια και στα πεδινά της κεντρικής Ελλάδας ήθελα να το ακούω συνέχεια με αποτέλεσμα να χρεώνω άγρια τους γονείς μου

Βαιε τωρα σε ειδα φιλε.Καλως ηρθες και καλες αναφορες 🙂 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, Sirax7 είπε:

Καλησπέρα είμαι  ο Χάρης  απο Κομοτηνή. Καλο φθινόπωρο και Καλο χειμώνα να εχουμε. Σας διαβάζω σας παρακολουθώ και εχω μάθει  αρκετά  απο εσάς  απο το 2004 αν δεν κανω λαθος.. καλές και χιονισμενες αναφορές ευχομαι.. 😉

διπλη και τριπλη χαρα απο παιδια που εχουν την ιδια τρελλα μ εμας και ειναι απο περιοχες εκτος θεσσαλονικης και αθηνας..σορυ παιδια αλλα εχω αδυναμια σε αυτο😀....και ειδικα απο μερη που ειναι λιγο δυσκολα στο χιονι και στην χιονοστρωση..πχ ενα απο τα ονειρα μου ειναι να δω κατασπρη την πατρα θα χαρω το ιδιο με το να δω κατασπρη την θεσσαλονικη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να σαι καλα Βαγγέλη εισαι ένας  απο τους πολλούς λόγους που ηρθα στην παρεα σας. Ευχομαι σε ολους τα καλυτερα. Και πανω απο ολα Χιονι Χιονι και ξανα Χιονι.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 minutes ago, valkaniosagrotis είπε:

Φίλιππος εκ γιαννενου ορμώμενος.

Κάτοικος Κερατσινίου μέχρι εκείνη την μαγική στιγμή της επιστροφής.

Δύο πάθη με ακολουθούν σταθερά από τα νιάτα μου. Τα βουνά και ο καιρός. Όσο περπατούσα τα βουνά, τόσο αγαπούσα τον καιρό. Κι όσο μάθαινα τους καιρούς, τόσο έμαθα να σέβομαι τα βουνά. Φανατικός χειμωνακιας και λάτρης της βροχής, των χιονισμένων κορυφών και των μου των ημερών. 

Δεν.με τρομάζει η βροχή. Δεν προσδοκώ να βγει ήλιος. Είμαι από τα Γιάννενα..

Καλώς σμιξαμε..

Καλώς ήρθες γείτονα.Αντε και με ένα νέο 2008 φετος.😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, thanasismtrk είπε:

Καλημέρα παιδιά είμαι ο Θανάσης και υποθέτω πως ειμαι ο μικρότερος στο forum........Παρακολουθώ καιρικά forum για αρκετά χρόνια θα έλεγα. Ασχολούμαι με τον καιρό ερασιτεχνικά αν και δεν γνωρίζω πολλά.. Ο κυριότερος λόγος που έκανα εγγραφή στο forum ειναι για να είμαι ενημερωμένος τώρα που έρχεται ο χειμώνας για οποιαδήποτε ψυχρή εισβολή και να συζητάω με όλους σας που είστε πολύ πιο έμπειροι ευχαριστώ. 

Καλώς ήρθες Θανάση και καλές αναφορές.🙂Μη παιρνεις κι όρκο ότι είσαι ο μικρότερος.Εχουμε και άλλους νεαρους εδώ😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλώς ήρθατε στην παρέα μας παίδες...!! Καλές αναφορές και καλούς σχολιασμούς να έχουμε γεμάτους ενδιαφέρον....!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαίρετε και απο εμένα, είμαι ο Κωνσταντίνος και αρκετοί θα με θυμάστε από το snowreport, απ'όπου παιδάκι ξεκίνησα να γράφω θέλοντας να μοιραστώ τον ενθουσιασμό όταν ακόμα μάθαινα συνέχεια για τον καιρό!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 minutes ago, snowearth είπε:

Χαίρετε και απο εμένα, είμαι ο Κωνσταντίνος και αρκετοί θα με θυμάστε από το snowreport, απ'όπου παιδάκι ξεκίνησα να γράφω θέλοντας να μοιραστώ τον ενθουσιασμό όταν ακόμα μάθαινα συνέχεια για τον καιρό!

Kαλησπερα Κωνσταντινε.Φυσικα και σε θυμομαστε! Καλως ξανανταμωσαμε🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 hours ago, snowearth said:

Χαίρετε και απο εμένα, είμαι ο Κωνσταντίνος και αρκετοί θα με θυμάστε από το snowreport, απ'όπου παιδάκι ξεκίνησα να γράφω θέλοντας να μοιραστώ τον ενθουσιασμό όταν ακόμα μάθαινα συνέχεια για τον καιρό!

Δε σε θυμόμαστε. Για βοήθησε μας. Χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλώς τον "δικό μας" Κώστα καλώς σμίξαμε και πάλι σε ένα φόρουμ καινούριο απαλλαγμένο θέλουμε να ελπίζουμε από λάθη του παρελθόντος που μας είχαν χωρίσει τότε......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χειμώνας 1984. Αννόβερο, Γερμανία.

Ένα παιδάκι παρακολουθεί από το παράθυρο του σαλονιού τις πρώτες νιφάδες να πέφτουν στο χώμα. Σύντομα η φύση θα μεταμορφωθεί μπροστά στα μάτια του! 

Ίσως είναι ένα θέαμα που το βλέπει για πρώτη φορά συνειδητά. Σίγουρα είναι ένα θέαμα που θα θυμάται για όλη του τη ζωή!

Παιχνίδι, έλκηθρο, γονείς, συναισθήματα, αδέρφια, φίλοι, μεταμόρφωση, συναισθήματα, αναγέννηση, εικόνες, συναισθήματα!

 

Μάρτιος 1987, Αχαρνές, Ελλάδα.

Ένα παιδάκι έχει 'μαγουλάδες'. Είναι απομονωμένο. Κάθεται μόνο του στο δωμάτιο του και παρακολουθεί από το παράθυρο την αυλή του σπιτιού. Βλέπει τα αδέρφια του να παίζουν. Έξω υπάρχει ένα λευκό πάπλωμα που έχει καλύψει τα πάντα! Στο παιδικό μυαλό του αποκτά μυθικές διαστάσεις! Σίγουρα είναι ένα θέαμα που θα θυμάται για όλη του τη ζωή!

Θυμός, προσμονή, απόγνωση, συναισθήματα, πυροδότηση! Το ταξίδι έχει ξεκινήσει!

 

Γεια σας είμαι ο Θανάσης από Αγία Παρασκευή. Κάποιος Χιονάνθρωπος με κάλεσε και του είχα υποσχεθεί πως θα εμφανιστώ το Σεπτέμβριο! Να'μαι λοιπόν! 

Κάποιους σας γνωρίζω μέσα από posts από τον Ιανουάριο του 2006. Μου αρέσει να παρακολουθώ τη δημιουργία και εξέλιξη των καιρικών φαινομένων, με προεξέχουσα τη χιονόπτωση. Δεν συμμετέχω ενεργά σε προγνώσεις καθώς υπάρχουν πολύ πιο έμπειροι από εμένα και δεν θέλω να δημιουργώ προσδοκίες στους ανθρώπους που μπορεί να είναι εσφαλμένες. Συνήθως τις κάνω για τον εαυτό μου και για κάποιους φίλους, άντε και μερικούς καλούς συναδέλφους όταν με πιέζουν!

Θα συμμετέχω εδώ για να προσθέσω και εγώ το λιθαράκι μου κυρίως μέσω αναφορών.

Καλώς σας βρήκα!

     

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 hours ago, athas13 said:

Χειμώνας 1984. Αννόβερο, Γερμανία.

Ένα παιδάκι παρακολουθεί από το παράθυρο του σαλονιού τις πρώτες νιφάδες να πέφτουν στο χώμα. Σύντομα η φύση θα μεταμορφωθεί μπροστά στα μάτια του! 

Ίσως είναι ένα θέαμα που το βλέπει για πρώτη φορά συνειδητά. Σίγουρα είναι ένα θέαμα που θα θυμάται για όλη του τη ζωή!

Παιχνίδι, έλκηθρο, γονείς, συναισθήματα, αδέρφια, φίλοι, μεταμόρφωση, συναισθήματα, αναγέννηση, εικόνες, συναισθήματα!

 

Μάρτιος 1987, Αχαρνές, Ελλάδα.

Ένα παιδάκι έχει 'μαγουλάδες'. Είναι απομονωμένο. Κάθεται μόνο του στο δωμάτιο του και παρακολουθεί από το παράθυρο την αυλή του σπιτιού. Βλέπει τα αδέρφια του να παίζουν. Έξω υπάρχει ένα λευκό πάπλωμα που έχει καλύψει τα πάντα! Στο παιδικό μυαλό του αποκτά μυθικές διαστάσεις! Σίγουρα είναι ένα θέαμα που θα θυμάται για όλη του τη ζωή!

Θυμός, προσμονή, απόγνωση, συναισθήματα, πυροδότηση! Το ταξίδι έχει ξεκινήσει!

 

Γεια σας είμαι ο Θανάσης από Αγία Παρασκευή. Κάποιος Χιονάνθρωπος με κάλεσε και του είχα υποσχεθεί πως θα εμφανιστώ το Σεπτέμβριο! Να'μαι λοιπόν! 

Κάποιους σας γνωρίζω μέσα από posts από τον Ιανουάριο του 2006. Μου αρέσει να παρακολουθώ τη δημιουργία και εξέλιξη των καιρικών φαινομένων, με προεξέχουσα τη χιονόπτωση. Δεν συμμετέχω ενεργά σε προγνώσεις καθώς υπάρχουν πολύ πιο έμπειροι από εμένα και δεν θέλω να δημιουργώ προσδοκίες στους ανθρώπους που μπορεί να είναι εσφαλμένες. Συνήθως τις κάνω για τον εαυτό μου και για κάποιους φίλους, άντε και μερικούς καλούς συναδέλφους όταν με πιέζουν!

Θα συμμετέχω εδώ για να προσθέσω και εγώ το λιθαράκι μου κυρίως μέσω αναφορών.

Καλώς σας βρήκα!

     

καλη συνεχεια στο φορουμ..και καλες αναφορες...!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 minutes ago, aristal είπε:

Kαλησπέρα και απο μένα είμαι ο Αρης και μένω Νέα Ερυθραία

Καλώς ήρθες στο φόρουμ...καλές αναφορές εύχομαι!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now





×
×
  • Δημιουργία νέου...