Jump to content
Κώστας.

Αυτοσυστηθείτε όσοι και όσο θέλετε

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Λοιπόν εγώ είμαι γιατρός . Ζω Αγγλία απ το 2012. 

 

Μ αρέσει φυσικά το χιόνι αλλά και οι καύσωνες. Αντέχω τη ζέστη σε βαθμό αηδιας αλλά όχι το ξυλο. 

Μ αρέσουν τα ταξίδια και να βγάζω καλές φωτογραφίες.  Είμαι πολυ εργατικος και  εγωιστης. Χαχαχαχα 

 

Ο επομενος.

Επεξεργάστηκε από Κώστας.
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γιώργος , xirolivado , 

Βέροια- Π.Σκυλιτσι - Ξηρολιβαδο - Θεσσαλονίκη. Χιόνια αλλά και extreme temperatures, πολύ βουνό λίγη θάλασσα όχι ζέστη. Ποδοσφαιρο , λίγο Σκι. Προσπαθώ να είμαι καλός άνθρωπος αν αυτό είναι δυνατό σήμερα, αν και σημαντικο για το μέλλον όλων μας. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γιωργος - Χελμος

 

Γνωστός και μη εξεραιτεος καταυλακιωτης  με έδρα Ζωγράφου/Αθηνα αλλά την ψυχη μου πάντα στα 730μ των Καλαβρύτων τα 2340μ του Χελμου και στα 630μ στο Παος Καλαβρύτων. 

Καλές αναφορές από ολους

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

[weathermaniac] - Μιχαήλ

Καιρόφιλος μια ζωή από τότε που με θυμάμαι. Η πρώτη καταιγίδα που θυμάμαι ήτα όταν εγώ ήμουν ακόμα στην κούνια.

Καιρόφιλος ο οποίος αν πάνε όλα τα πράγματα ρολόι θα κάνει την αγάπη του για τον καιρό επάγγελμα με στόχο να φέρω την μετεωρολογία πιο κοντά και στο απλό κοινό.

Ήμουν φοιτητής στο τμήμα της φυσικής στα Γιάννενα, και μόλις αποφοίτησα, και του χρόνου πηγαίνω για μεταπτυχιακό στις ατμοσφαιρικές επιστήμες και περιβάλλον.

Με θεωρώ γενικά πολύ άτυχο σε πράγματα τα οποία δεν καθορίζονται από εμένα, ισχυρογνώμων και πολύ δύσκολο άνθρωπο, καθώς και αρκετά παράξενο στα γούστα μου σε όλους τους τομείς της ζωής. Πάντα μου αρέσει να βοηθάω σε αυτά που μπορώ να βοηθήσω, και κυρίως φυσικά στην επεξήγηση για καιρικούς όρους , και όχι μόνο. Προς το παρόν θεωρώ τις γνώσεις μου  περιορισμένες σε σχέση με το μέλλον, αλλά επειδή είναι αρκετά περισσότερες από κάποιον που δεν έχει ασχοληθεί καθόλου, εδώ μπορώ να βοηθώ όσο γίνεται!

 

Άλλα θέματα που μου αρέσουν. Σεισμολογία-αστρονομία-αστροφυσική. Δεν θα ασχοληθώ σε φάση να κάθομαι να διαβάζω βιβλία, αλλά μου αρέσει πολύ να βλέπω ντοκιμαντέρ πάνω σε αυτά τα θέματα, όπως και ανάλογες ταινίες χολυγουντιανές. Σαν χόμπι έχω την ενασχόλησή μου με origami που πετάνε, δηλαδή σαΐτες στην απλή γλώσσα, αλλά σε ένα ιδιαίτερα προχωρημένο επίπεδο. Γενικά δεν ασχολούμαι με αθλήματα πχ ποδόσφαιρο, θα δω αγώνες μόνο σε παγκόσμια κύπελλα. Από αθλήματα που κάνω εγώ είναι μόνο ένα. Μεγάλη αγάπη για την ποδηλασία!

Ξέχασα να αναφέρω επίσης την μεγάλη αγάπη που έχω για τα αυτοκίνητα. Αλλά όχι για τα coupes αλλά εμένα μου αρέσουν πολύ τα suvs.

Αυτά σε γενικές γραμμές από εμένα!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο γνωστος κεντρονοτιος...Πετραλωνιτης και παναθηναικος..Τωρα λογω γαμου διαμενω καλλιθεα..Ελπιζω προσωρινα....Την αγαπη μου για τα στατιστικα υετου την γνωριζετε..Πρωτιστως βροχακιας-καταιγιδακιας και μετα ολα τα αλλα..Χαιρομαι που μερα με τη μερα η παρεα μεγαλωνει...Θα το στηριξουμε οσο παει...Καλη αρχη λοιπον..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παραλιοχιόνης, παρών.....Μελισσιώτης πλέον τα τελευταία 4 χρόνια, από Νεοσμυρνιώτης.....φυσικά εξ Αγρινίου και Χόχλιας ορμώμενος!!

Κώστας Αλ. δημοσιογράφος-αθλητικογράφος.....δημόσιες σχέσεις.....ιδ. υπάλληλος (στέλεχος) κτηματολογίου....γενικά αριθμολάγνος....

Φυσικά όλα του καιρού τα δώρα δίπλα μου....αγαπημένη εποχή ο χειμώνας και αμέσως μετά, ο επόμενος χειμώνας....υπέρμαχος σκεπτικιστής περί το περιβάλλον και το κλίμα, απέναντι στις κάθε είδους επιβουλές πέραν του καιρού και του κλίματος....

Χιόνι να πέφτει και τι στον κόσμο....χιόνι αγαπημένο, όπου το βρίσκουμε.....κάτι σαν όπου γης και πατρίς.....λευκά τοπία παντού και να στουπίζει ακατάπαυστα.....φετίχ το ορεινό χιόνι από το πουθενά.....τα υπόλοιπα γνωστά.....ααα και βουτιά σε μέτρα χιονιού, έξω από την αυλή μου και όχι μόνο!!!

 

ΥΓ1 Μακάρι μετά από αυτήν εδώ τη νέα προσπάθεια, να μπορέσουμε να βρεθούμε σε μια πρώτη πανελλήνια σύναξη, επί τον ερχομό του καινούργιου χειμώνα.....

ΥΓ2 Εχουμε 2 συνφορουμίτες εδώ, με το ίδιο όνομα.....και μικρό και μεγάλο.....Μάκης Π.....χεχεχε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαράλαμπος το βαφτιστικό μου, αλλά Μπάμπη με φωνάζουνε μια ζωή.. Εκπαιδευτικός Φυσικής Αγωγής επι 14 συναπτά έτη, προπονητής ποδοσφαίρου 20  και τα τελευταία 4 χρόνια στο Υπ.Πολιτισμού στην τοπική Εφορεία Λέσβου ως διοικητικός υπάλληλος. 

 Σας γνώρισα για πρώτη φορά με μαύρα μαλλιά στα 42 μου και  σας συστήθηκα ως ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ.   Ότι έμαθα και εξακολουθώ να μαθαίνω, οφείλεται στα παιδιά που γνωρίζουν το αντικείμενο και μεταλαμπαδεύουν εδώ τις γνώσεις τους.  Οκ υπάρχει μια δυστοκία στα 53 να αφομοιώσεις 🤣 καινούρια πράγματα, οπότε συμπαθάτε με αν ρωτώ και ξαναρωτώ... Αγάπη μου  το χιόνι και μόνο.. 

Ευχή μου, να μείνουμε μια όμορφη παρέα εδώ στο καινούριο μας σπίτι πλέον..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαχα απολαυστικα τα πρωτα ποστ😉

Να συστηθω και εγω λοιπον.Απο μικρος ειχα προβλημα.Καιρικο προβλημα...

Οταν φευγεις στο διαλειμμα του φροντιστηριου αγγλικων για να προλαβεις τον καιρο για τους αγροτες...οταν αντι να κοιτας τη παραδοση στην ταξη,κοιτας αν πεφτει καμια νιφαδα η σταγονα, (αλλαζα και θρανιο τις υποπτες μερες)...οταν κοντευεις να κοιμηθεις ορθιος στο παγωμενο μονο τζαμι κοιτωντας ποτε θα αρχισει να χιονιζει...οταν δε πας σε μασκε παρτυ με ομορφα κοριτσια γιατι αναμενοταν καταιγιδα, τοτε εχεις προβλημα.Συνεχιζεται βεβαια καμια 40αρια χρονια αυτο το ''προβληματακι'' αλλα δε βαριεσαι:classic_rolleyes:

Εκτος απο λατρης του καιρου (σε ολες του τις εκφανσεις πλην σκονης) με εξιταρει η αστρονομια και η πληροφορικη.Αυτα απο επιστημες.Κατα τ αλλα εχω μεγαλη αγαπη για τα ζωακια,τη κολυμβηση (μου αρεσει πολυ η θαλασσα) και τον αθλητισμο γενικοτερα.Προσεχω τη διατροφη μου οσο μπορω,ενω μ αρεσει να περιποιουμαι και τον κηπο.🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω ειμαι ο βαγγελης πρωην βορειος πολος(πηγα εκει και εγινε το πρωτο ονειρο ζωης) και νυν νοτιος πολος(θα παω και εκει) και ειμαι απο θεσσαλονικη.Εζησα και σερρες 5 χρονια ροδο 2 χρονια αθηνα 1.5 χρονο..αλλα σαν την χαλκιδικη πουθενα😀.Αυτο το πανεμοφρο υπεροχο πανεξυπνο καλοκαρδο με τα υπεροχα γκριζοκιτρινοπρασινα ματια και προπαντος ταπεινοφρων πλασμα γεννηθηκε τον 15αυγουστο του 1972.Απο την πρωτη μου επαφη με την νιφαδα οταν ημουν 6 χρονων 4 μηνων και 22 ημερων(τα θεοφανεια του 78) αναπτυχτηκε μια ερωτικη σχεση μεταξυ εμου και της νιφαδας...στην πορεια λοξοκοιταξα και στην ομιχλη αλλα και στην σταγονα ειδικα την πολυ δυνατη η καταιγις ειναι ωραια αρπαχτη αλλα ομολογω οτι ειναι πολυ τρελλιαρα για μενα αντιθετα με την ηλιαχτιδα εχω σχεση μισους.Στη ζωη μου με ειχαν πολλοι για τον καλυτερο τους φιλο ειχα πολλες σχεσεις και το μεγαλυτερο προτερημα μου ειναι η υπομονη η θετικη σκεψη και οτι ακουω τους αλλους(γι αυτο και με ηθελαν τελικα πολλοι για φιλο).Τωρα ειμαι λιγο πιο ωμος λιγοτερο υπομονετικος περισσοτερο καχυποτπος και με πολυ λιγοτερους φιλους εξακολουθω να ειμαι λιγο χυμα λιγο τσαπατσουλης ανοργανωτος αλλα και παλι τα βλεπω ολα καλα μιας και δεν ξερω απο νοημοσυνη αλλα απο συναισθηματικη νοημοσυνη πρεπει να χτυπαω κοκκινα...αυτη την περιοδο ειμαι εγω και ο σκυλος μου και που και που ..ριχνω "πυροβολιες" δεξια και αριστερα οταν δεν δουλευω σαν το σκυλι η δεν ειναι 28οκτωβριου με 25 μαρτιου.Ελκυομαι απιστευτα εκτος απο τον καιρο και απο τα ηφαιστεια(ονειρο Ν3 το ταξιδι στο γελοστοουν) τους σεισμους την παραφυσικη μεταφυσικη κτλ κτλ κτλ.Εχω ταξιδεψει πολυ εντος ελλαδας και αρκετα θα ελεγα στο εξωτερικο οχι ομως τοσο οσο θα ηθελα...Αυτα και αν υπαρχει κανενας ψυχολογος-ψυχιατρος εδω μεσα μην δημοσιοποιησει το "προφιλ μου"...χαχαχαχαχα🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
24 minutes ago, notios_polos said:

 Εγω ειμαι ο βαγγελης πρωην βορειος πολος(πηγα εκει και εγινε το πρωτο ονειρο ζωης) και νυν νοτιος πολος(θα παω και εκει) και ειμαι απο θεσσαλονικη.Εζησα και σερρες 5 χρονια ροδο 2 χρονια αθηνα 1.5 χρονο..αλλα σαν την χαλκιδικη πουθενα😀.Αυτο το πανεμοφρο υπεροχο πανεξυπνο καλοκαρδο με τα υπεροχα γκριζοκιτρινοπρασινα ματια και προπαντος ταπεινοφρων πλασμα γεννηθηκε τον 15αυγουστο του 1972.Απο την πρωτη μου επαφη με την νιφαδα οταν ημουν 6 χρονων 4 μηνων και 22 ημερων(τα θεοφανεια του 78) αναπτυχτηκε μια ερωτικη σχεση μεταξυ εμου και της νιφαδας...στην πορεια λοξοκοιταξα και στην ομιχλη αλλα και στην σταγονα ειδικα την πολυ δυνατη η καταιγις ειναι ωραια αρπαχτη αλλα ομολογω οτι ειναι πολυ τρελλιαρα για μενα αντιθετα με την ηλιαχτιδα εχω σχεση μισους.Στη ζωη μου με ειχαν πολλοι για τον καλυτερο τους φιλο ειχα πολλες σχεσεις και το μεγαλυτερο προτερημα μου ειναι η υπομονη η θετικη σκεψη και οτι ακουω τους αλλους(γι αυτο και με ηθελαν τελικα πολλοι για φιλο).Τωρα ειμαι λιγο πιο ωμος λιγοτερο υπομονετικος περισσοτερο καχυποτπος και με πολυ λιγοτερους φιλους εξακολουθω να ειμαι λιγο χυμα λιγο τσαπατσουλης ανοργανωτος αλλα και παλι τα βλεπω ολα καλα μιας και δεν ξερω απο νοημοσυνη αλλα απο συναισθηματικη νοημοσυνη πρεπει να χτυπαω κοκκινα...αυτη την περιοδο ειμαι εγω και ο σκυλος μου και που και που ..ριχνω "πυροβολιες" δεξια και αριστερα οταν δεν δουλευω σαν το σκυλι η δεν ειναι 28οκτωβριου με 25 μαρτιου.Ελκυομαι απιστευτα εκτος απο τον καιρο και απο τα ηφαιστεια(ονειρο Ν3 το ταξιδι στο γελοστοουν) τους σεισμους την παραφυσικη μεταφυσικη κτλ κτλ κτλ.Εχω ταξιδεψει πολυ εντος ελλαδας και αρκετα θα ελεγα στο εξωτερικο οχι ομως τοσο οσο θα ηθελα...Αυτα και αν υπαρχει κανενας ψυχολογος-ψυχιατρος εδω μεσα μην δημοσιοποιησει το "προφιλ μου"...χαχαχαχαχα🤣

Να ανοιξω το στομα μου που συστήνεσαι ως καλοκαρδο γκριζοπρασινο πλασμα και λιγο τσαπατσουλης;

Επεξεργάστηκε από Κώστας.
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, Κώστας. said:

Να ανοιξω το στομα μου καλοκαρδο γκριζοπρασινο πλασμα;

οχι γιατι θα φυγει το γκριζο και θα μεινει..ο χουλκ❇️

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, notios_polos said:

οχι γιατι θα φυγει το γκριζο και θα μεινει..ο χουλκ❇️

χάλκ λέγεται, ποιος χούλκ χαχαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα στην ομορφη παρεα!!!Πολυ ομορφο το φορουμ παιδια..Μπραβο σας..Ευχομαι καλη αρχη στους διαχειριστες...καλες αναφορες...να γινουμε μια ομορη καιρικη οικογενεια,γιατι δεν εχουμε κατι να χωρισουμε..Ισα,ισα μας ενωνει η αγαπη για τον καιρο!!!!Τα φιλια μου απο Καβαλα,και οποτε μπορω θα μπαινω να τα λεμε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Χειμωνας said:

Καλησπερα στην ομορφη παρεα!!!Πολυ ομορφο το φορουμ παιδια..Μπραβο σας..Ευχομαι καλη αρχη στους διαχειριστες...καλες αναφορες...να γινουμε μια ομορη καιρικη οικογενεια,γιατι δεν εχουμε κατι να χωρισουμε..Ισα,ισα μας ενωνει η αγαπη για τον καιρο!!!!Τα φιλια μου απο Καβαλα,και οποτε μπορω θα μπαινω να τα λεμε..

Καλώς όρισες Γιανναρε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλώς τον Γιάννη!!! Να είσαι καλά φίλε! Θα προσπαθήσουμε να έχουμε ένα όμορφο κλίμα μεταξύ μας να περνάμε τις ώρες μας συζητώντας για το χόμπι μας  με ευχάριστο τρόπο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, sotos*snow said:

Καλώς τον Γιάννη!!! Να είσαι καλά φίλε! Θα προσπαθήσουμε να έχουμε ένα όμορφο κλίμα μεταξύ μας να περνάμε τις ώρες μας συζητώντας για το χόμπι μας  με ευχάριστο τρόπο

Γεια σου Σωτηρη!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now





×
×
  • Δημιουργία νέου...