Jump to content
Κώστας.

Αυτοσυστηθείτε όσοι και όσο θέλετε

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, makis είπε:

Γεια σας παιδια χρονια πολλα με υγεια και ευτυχια πανω απο ολα!! Σας παρακολουθω πολλα χρονια (σε αλλο φορουμ) και τωρα ειπα να γραψω και εγω καλως σας βρηκα!! Εχω μαθει παρα πολλα απο σας και σας ευχαριστω για αυτο! Ευχομαι ολοψυχα το πιο τρελο ονειρο καθε χιονοτρελαμενου να γινει πραγματικοτητα!! Και θα σας δινω τις αναφορες μου απο το περιστερι!!!! Καλως σας βρηκα παιδες!

Χρόνια πολλά φιλε και καλωσηρθες στο διαδικτυακό μας σπίτι. 

Στο σπίτι που φιλοξενεί όλους τους καιροτρελαμενους ανά την Ελλάδα και όχι μόνο. 

Καλές αναφορες λοιπόν!!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, makis είπε:

Γεια σας παιδια χρονια πολλα με υγεια και ευτυχια πανω απο ολα!! Σας παρακολουθω πολλα χρονια (σε αλλο φορουμ) και τωρα ειπα να γραψω και εγω καλως σας βρηκα!! Εχω μαθει παρα πολλα απο σας και σας ευχαριστω για αυτο! Ευχομαι ολοψυχα το πιο τρελο ονειρο καθε χιονοτρελαμενου να γινει πραγματικοτητα!! Και θα σας δινω τις αναφορες μου απο το περιστερι!!!! Καλως σας βρηκα παιδες!!!!

Καλωσήρθες φίλε στη παρέα μας και χρόνια πολλά... καλές κι όμορφες αναφορές!! Κι εσύ βλέπω από Περιστέρι.. και στα 100μ... έχουμε και το ίδιο υψόμετρο! Ενδιαφέρον..... εγώ μένω Χρυσούπολη μεριά...😉!!

Ακριβώς όπως κι εσύ φίλε.. χρόνια παρακολουθούσα πριν γίνω μέλος, έμαθα πολλά εδώ και μαθαίνω ακόμη περισσότερα.... και χαίρομαι πολύ γι' αυτό! Ο καιρός είναι γνώση άλλωστε...!! Και ειδικά για εμάς τους καιρόφιλους ένα πανέμορφο ταξίδι που δε σταματάει ποτέ, γεμάτο εικόνες,  ακομη και συναισθήματα και συγκινήσεις! (+και μοντελικά χιονοξενύχτια το χειμώνα χεχε... όσο περισσότερα τόσο το καλύτερο αφού τότε υπάρχει χιονοενδιαφέρον!)

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, Winterlove είπε:

Καλωσήρθες φίλε στη παρέα μας και χρόνια πολλά... καλές κι όμορφες αναφορές!! Κι εσύ βλέπω από Περιστέρι.. και στα 100μ... έχουμε και το ίδιο υψόμετρο! Ενδιαφέρον..... εγώ μένω Χρυσούπολη μεριά...😉!!

Ακριβώς όπως κι εσύ φίλε.. χρόνια παρακολουθούσα πριν γίνω μέλος, έμαθα πολλά εδώ και μαθαίνω ακόμη περισσότερα.... και χαίρομαι πολύ γι' αυτό! Ο καιρός είναι γνώση άλλωστε...!! Και ειδικά για εμάς τους καιρόφιλους ένα πανέμορφο ταξίδι που δε σταματάει ποτέ, γεμάτο εικόνες,  ακομη και συναισθήματα και συγκινήσεις! (+και μοντελικά χιονοξενύχτια το χειμώνα χεχε... όσο περισσότερα τόσο το καλύτερο αφού τότε υπάρχει χιονοενδιαφέρον!)

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου να'σαι καλα!! Πιστευω ολοι μας να συγκινηθουμε φετος ο ΙΣΤΟΡΙΚΟΣ πανελλαδικος ερχεται!!! (να μην μεινει κανεις με το παραπονο😉) Αν και χαλασε ο σταθμος μου που ειχα και ψαχνω για καινουργιο (αν εχεις κατι να προτεινεις)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 ώρες πριν, teo_73 είπε:

Καλως ηλθες στη παρεα μας φιλε.Καλες βροχοχιονοαναφορες απ τα δυτικα προαστια!

 

9 ώρες πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Χρόνια πολλά φιλε και καλωσηρθες στο διαδικτυακό μας σπίτι. 

Στο σπίτι που φιλοξενεί όλους τους καιροτρελαμενους ανά την Ελλάδα και όχι μόνο. 

Καλές αναφορες λοιπόν!!!! 

Σας ευχαριστω πολυ παιδια να ειστε καλα!!! Και συγχαρητηρια για την υπεροχη δουλεια που κανετε!!!! 😃

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα και από εμένα. Χρόνια πολλά σε όλους. 

Είμαι ο Γιώργος από Κέρκυρα τρελαμένος με το χιόνι.

Αλλά ζω σε λάθος μέρος όσον αφορά το χιόνι 😁😁

Επεξεργάστηκε από giorgoscorfu
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, giorgoscorfu είπε:

Καλημέρα και από εμένα. Χρόνια πολλά σε όλους. 

Είμαι ο Γιώργος από Κέρκυρα τρελαμένος με το χιόνι.

Αλλά ζω σε λάθος μέρος όσον αφορά το χιόνι 😁😁

Καλώς ήρθες Γιώργη.Ευχομαστε η Κέρκυρα να στρωθεί όπως και πέρυσι.🌨️

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, giorgoscorfu είπε:

Καλημέρα και από εμένα. Χρόνια πολλά σε όλους. 

Είμαι ο Γιώργος από Κέρκυρα τρελαμένος με το χιόνι.

Αλλά ζω σε λάθος μέρος όσον αφορά το χιόνι 😁😁

Δεν ζούμε σε λάθος μέρη αλλά δεν κάνει άλλο χειμώνες αξιόλογους φιλε Γιώργο όπως παλιά.... 

Καλως ήρθες στην παρέα μας κα καλές χιόνοαναφορές....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, makis είπε:

 

Σας ευχαριστω πολυ παιδια να ειστε καλα!!! Και συγχαρητηρια για την υπεροχη δουλεια που κανετε!!!! 😃

Καλως τον Μάκη λοιπόν καλως ξανάβρεθηκαμε φιλε!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, sotos*snow είπε:

Δεν ζούμε σε λάθος μέρη αλλά δεν κάνει άλλο χειμώνες αξιόλογους φιλε Γιώργο όπως παλιά.... 

Καλως ήρθες στην παρέα μας κα καλές χιόνοαναφορές....

Εντάξει στην Κέρκυρα ούτως ή άλλως ποτέ δε έκανε χειμώνες..... 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 ώρες πριν, giorgoscorfu είπε:

Καλημέρα και από εμένα. Χρόνια πολλά σε όλους. 

Είμαι ο Γιώργος από Κέρκυρα τρελαμένος με το χιόνι.

Αλλά ζω σε λάθος μέρος όσον αφορά το χιόνι 😁😁

Καλως τον!!!! 

Από ποιο μέρος της Κέρκυρας είσαι φιλε μου? 

Εμενα η γυναίκα μου είναι από τον Ποταμό. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 hours ago, ΧΕΛΜΟΣ said:

Καλως τον!!!! 

Από ποιο μέρος της Κέρκυρας είσαι φιλε μου? 

Εμενα η γυναίκα μου είναι από τον Ποταμό. 

Που έχει και πολλή υγρασία

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 ώρες πριν, makis είπε:

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου να'σαι καλα!! Πιστευω ολοι μας να συγκινηθουμε φετος ο ΙΣΤΟΡΙΚΟΣ πανελλαδικος ερχεται!!! (να μην μεινει κανεις με το παραπονο😉) Αν και χαλασε ο σταθμος μου που ειχα και ψαχνω για καινουργιο (αν εχεις κατι να προτεινεις)

Μάκη φίλε μου μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω ως προς το τι σταθμό να πάρεις.. είμαι κι εγώ αρκετά μπερδεμένος και το ψάχνω... έχω κι εγώ έναν εδώ και καναν χρόνο...... η εξωτερική μονάδα all in one αυτού που έχω, με τους αισθητήρες φαίνεται ολόιδια σχεδόν με αυτή του σταθμού που επέλεξε τελικά ο Γιώργος, και μάλλον έχω τον αντίστοιχο σταθμό αλλά της sencor.... ψάχνω για κάτι καλύτερο αλλά εν τέλει ότι σταθμό και να πάρω, εαν δεν αερίζεται καλά και δεν έχει ανεμιστήρα, είναι αλήθεια πως το πρόβλημα με την ανεβασμένη θερμοκρασία και τον ήλιο παραμένει.... είτε σε μικρότερο είτε σε μεγαλύτερο βαθμό... οι μόνοι σταθμοί που μέχρι στιγμής εγώ γνωρίζω να διαθέτουν και ανεμιστήρα ειναι davis και φυσικά είναι πανάκριβοι......

Θα γράψω περισσότερα σχετικά στο αντίστοιχο τοπικ που άνοιξε ο φίλος Γιώργος (Χελμος) πριν κανα μήνα.... ο δικός μου υστερεί σε κάτι βασικό επίσης σε σχέση με τον bresser https://www.skroutz.gr/s/16910231/Bresser-Weather-Center-5-in-1-WLAN-Prof-Sensor.html του Γιώργου........

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Winterlove είπε:

Μάκη φίλε μου μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω ως προς το τι σταθμό να πάρεις.. είμαι κι εγώ αρκετά μπερδεμένος και το ψάχνω... έχω κι εγώ έναν εδώ και καναν χρόνο...... η εξωτερική μονάδα all in one αυτού που έχω, με τους αισθητήρες φαίνεται ολόιδια σχεδόν με αυτή του σταθμού που επέλεξε τελικά ο Γιώργος, και μάλλον έχω τον αντίστοιχο σταθμό αλλά της sencor.... ψάχνω για κάτι καλύτερο αλλά εν τέλει ότι σταθμό και να πάρω, εαν δεν αερίζεται καλά και δεν έχει ανεμιστήρα, είναι αλήθεια πως το πρόβλημα με την ανεβασμένη θερμοκρασία και τον ήλιο παραμένει.... είτε σε μικρότερο είτε σε μεγαλύτερο βαθμό... οι μόνοι σταθμοί που μέχρι στιγμής εγώ γνωρίζω να διαθέτουν και ανεμιστήρα ειναι davis και φυσικά είναι πανάκριβοι......

Θα γράψω περισσότερα σχετικά στο αντίστοιχο τοπικ που άνοιξε ο φίλος Γιώργος (Χελμος) πριν κανα μήνα.... ο δικός μου υστερεί σε κάτι βασικό επίσης σε σχέση με τον bresser https://www.skroutz.gr/s/16910231/Bresser-Weather-Center-5-in-1-WLAN-Prof-Sensor.html του Γιώργου........

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου και που μου απάντησες αρκεί! Στείλε μου πμ αν θες που βρίσκεσαι ακριβώς!😁😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, Κώστας. είπε:

Που έχει και πολλή υγρασία

Δεν εχει πολύ υγρασία..... 

Εχει ΜΌΝΟ υγρασία χειμώνα καλοκαίρι 365 μέρες το χρονο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 12/27/2019 at 10:52 AM, teo_73 said:

Καλώς ήρθες Γιώργη.Ευχομαστε η Κέρκυρα να στρωθεί όπως και πέρυσι.🌨️

Θα πρέπει να περάσουν ξανά 31 χρόνια για να το δούμε στρωμένο. Απίστευτη εκείνη η μέρα. Τα πρωινά τρεξίματα έταζαν ήλιο και ξαφνικά χιονοχαλαζο στην αρχή και μετά καθαρό χιόνι με συνοδεία ηλεκτρικών. Στην Κέρκυρα που στην Αριάδνη χιονιζόταν οι Παξοί η Ηγουμενίτσα τα ψάρια και εμείς μια υετότρυπα να.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 hours ago, ΧΕΛΜΟΣ said:

Καλως τον!!!! 

Από ποιο μέρος της Κέρκυρας είσαι φιλε μου? 

Εμενα η γυναίκα μου είναι από τον Ποταμό. 

Πόλη μένω. Οι γονείς μου δεν είναι από εδώ αλλά εγώ γεννήθηκα Κέρκυρα. Ο πατέρας της κοπέλας μου είναι από Ποταμό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, giorgoscorfu είπε:

Πόλη μένω. Οι γονείς μου δεν είναι από εδώ αλλά εγώ γεννήθηκα Κέρκυρα. Ο πατέρας της κοπέλας μου είναι από Ποταμό.

Ωραίος!!!! 

Εμενα το σπίτι είναι δίπλα στο ποτάμι καμία 200αρια μέτρα από το γεφυρακι

Μέσα στον κάμπο που δίνει τρομερές αναστροφες και υγρασια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χρονια πολλα σε ολους με υγεια και τυχη!

Ειμαι ο Γιαννης και ζω στη Χαλκιδα. Αρρωστος καιροφιλος-χιονοτρελαμενος απο μικρο παιδι! Τους περισσοτερους σας γνωριζω χρονια τωρα απο το αλλο φορουμ, οπως κι εσεις θα με θυμαστε αν και δεν γραφω γενικοτερα πολυ τις εποχες εκτος του χειμωνα. Δια ζωσης γνωριζω μονο τον Κωστα μπιτσ σνοου, το Δημητρη απο τα Στυρα και τον Αγγελο που ειναι επισης κοντοχωριανος(Αγια Αννα-Παππαδες) και ζει στη Χαλκιδα. 

*Καλα χιονια να ευχηθω απ ακρη σε ακρη!

Επεξεργάστηκε από EVIA 1987!!
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, EVIA 1987!! είπε:

Χρονια πολλα σε ολους με υγεια και τυχη!

Ειμαι ο Γιαννης και ζω στη Χαλκιδα. Αρρωστος καιροφιλος-χιονοτρελαμενος απο μικρο παιδι! Τους περισσοτερους σας γνωριζω χρονια τωρα απο το αλλο φορουμ, οπως κι εσεις θα με θυμαστε αν και δεν γραφω γενικοτερα πολυ τις εποχες εκτος του χειμωνα. Δια ζωσης γνωριζω μονο τον Κωστα μπιτσ σνοου, το Δημητρη απο τα Στυρα και τον Αγγελο που ειναι επισης κοντοχωριανος(Αγια Αννα-Παππαδες) και ζει στη Χαλκιδα. 

*Καλα χιονια να ευχηθω απ ακρη σε ακρη!

Καλώς ξανανταμώσαμε φίλε Γιάννη εννοείται σε γνωριζουμε και σε θυμόμαστε!! Καλές αναφορές και αναλύσεις στο καινούριο μας σπίτι!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα και απο μένα και καλώς σας βρήκα ξανά! Χαίρομαι πολύ που αυτή η παρέα ανανεώθηκε και χαίρομαι που βλέπω και άτομα που διαβάζω απο το 2004!

Είμαι ο Κώστας που για χρόνια ήμουν Θρακομακεδόνες και τα τελευταία χρόνια μένω Μαρούσι. Χιονοτρελαμένος αν και ποτέ πολύ ενεργός (εκτός απο τους χιονομήνες)

Θα προσπαθήσω να είμαι πιο πολύ ώστε να στηρίξω και εγώ το νέο αυτό φόρουμ! Καλά χιόνια σε όλους!

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 ώρες πριν, mrpaco είπε:

Καλησπέρα και απο μένα και καλώς σας βρήκα ξανά! Χαίρομαι πολύ που αυτή η παρέα ανανεώθηκε και χαίρομαι που βλέπω και άτομα που διαβάζω απο το 2004!

Είμαι ο Κώστας που για χρόνια ήμουν Θρακομακεδόνες και τα τελευταία χρόνια μένω Μαρούσι. Χιονοτρελαμένος αν και ποτέ πολύ ενεργός (εκτός απο τους χιονομήνες)

Θα προσπαθήσω να είμαι πιο πολύ ώστε να στηρίξω και εγώ το νέο αυτό φόρουμ! Καλά χιόνια σε όλους!

 

 

Ευχαριστουμε Κωστα.🙂Καλως ηλθες και καλη χιονοχρονια με υγεια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα σε ολα τα παιδιά κ καλη χρόνια σε ολους.η παναγιά να σκεπάζει εσας κ ολο τον κόσμο,κ ο Χριστός να γεννηθεί στης καρδιές όλων μας κ να έχουμε ειρήνη κ χαρά.με λένε Νίκο κ ειμαι απο Θεσσαλονίκη,γέννημα θρέμμα απο τούμπα,ομως δόξα τω θεώ παντρεύτηκα κ μενω στο Κορδελιό Θεσσαλονίκης.μεγάλη αγάπη το χιόνι κ η ΑΕΚ.(Συγγνώμη απο τα υπόλοιπα παιδιά).γνώσεις δεν εχω καθόλου απο τα καιρικά φαινόμενα,ομως με την χάρη του Χριστού μας θα συμμετέχω οσο μπορώ.Ευχαριστώ για την κατανόηση κ που με δεχθήκαμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, ΝickVoras είπε:

Καλησπέρα σε ολα τα παιδιά κ καλη χρόνια σε ολους.η παναγιά να σκεπάζει εσας κ ολο τον κόσμο,κ ο Χριστός να γεννηθεί στης καρδιές όλων μας κ να έχουμε ειρήνη κ χαρά.με λένε Νίκο κ ειμαι απο Θεσσαλονίκη,γέννημα θρέμμα απο τούμπα,ομως δόξα τω θεώ παντρεύτηκα κ μενω στο Κορδελιό Θεσσαλονίκης.μεγάλη αγάπη το χιόνι κ η ΑΕΚ.(Συγγνώμη απο τα υπόλοιπα παιδιά).γνώσεις δεν εχω καθόλου απο τα καιρικά φαινόμενα,ομως με την χάρη του Χριστού μας θα συμμετέχω οσο μπορώ.Ευχαριστώ για την κατανόηση κ που με δεχθήκαμε.

Καλώς τον φίλο Νίκο!! Καλώς μας ήρθες και καλές αναφορές!! Καλή χρονιά πρώτα ο Θεός και υγεία πάνω από όλα!!  Από καιρικά εδώ μέσα ακόμα και αυτοί που σπουδάσαν και σπουδάζουν μετεωρολογία δεν είχαν αρχικά καμιά ιδέα αλλά με την παροδο των χρόνων την απέκτησαν ...ως ένα σημείο πάντα στον καθένα ...γι αυτό μην σε αγχώνει το γεγονός...!!! Από του τούμπα και Αεκτζής....ωραίος ο φίλος!!! Άντε με το καλό καλά χιόνια!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα και απο εμένα και καλή χρονιά να έχουμε με υγεία !

Το ονομά μου είναι Τάκης και μένω στη Δροσιά Αττικής. Παρακολουθώ τον καιρό από εποχή weatherlist για όσους γνωρίζουν. Οι γνώσεις μου πάνω στη μετεωρολογία είναι ελάχιστες και η αλήθεια είναι ότι τις έχω μάθει μέσα από τη λίστα και από τα φορουμ αργότερα. Λάτρης του χειμώνα και ειδικά του χιονιού. Ειλικρινά δεν θα είχα κανένα πρόβλημα (αντιθέτως μάλιστα) να είχαμε και τους 12 μήνες θερμοκρασίες κάτω του 0 και ΜΟΝΟ χιόνια! 😁😁

Καλώς σας βρήκα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now





×
×
  • Δημιουργία νέου...