Jump to content
Κώστας.

Aναφορές καυσωνικής περιόδου 27/7-4/8 - Ο καυσων των καυσωνων προ των πυλων

Προτεινόμενες αναρτήσεις

36 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

40,1 στην κονιτσα αλλα η αισθηση θερμοκρασιας μονο 40,0 βαθμοι.Αν λειτουργουσε ο σταθμος του Ε.Α.Α της πρεβεζας θα μιλαγαμε για οαση δροσιας στην κονιτσα με αισθηση 40 βαθμους.Ισως κλεινουν τα καλοκαιρια τον σταθμο για να μην τρομαζει ο κοσμος.

Mια χαρά είναι τα παραθαλάσσια.. 32 έχει η Ηγουμενιτσα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όπως πάντα στη Θεσ/νίκη, η ζέστη έχει μονάδα μέτρησης την επί τοις % υγρασία, και όχι τις θερμοκρασίες.

31,3 με υγρασία 55%

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38.1 Mάνδρα μέγιστη Αττικής ως τώρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Mια χαρά είναι τα παραθαλάσσια.. 32 έχει η Ηγουμενιτσα

Δωσε λινκ σταθμου Γιαννη.

Στην πρεβεζα στην περιοχη που ειναι ο σταθμος του Ε.Α.Α εχει πολυ υγρασια και μπορει να φτασει και σε μερες χωρις καυσωνα τους 50 βαθμους η αισθηση θερμοκρασιας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βροχες τωρα σε περιοχες της Ηπειρου και απο καλοκαιρινο σε πιο φθινοπωρινο το σκηνικο 

22 βαθμοι τωρα και 2,6 mm μεχρι στιγμης  στην αγια παρασκευη.

 

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

 

 

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ψιχαλιζει τωρα σε εμενα και στις βορειες περιοχες της λιμνης ιωαννινων.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για αλλη μια φορα ο σταθμος στο Χαροκοπειο εγραψε 2-2.5c παραπανω απο ολους τους γειτονικους σταθμους στο μεταρ και στο wunderground.Eπειδη καιρο πιστευω οτι κατι δε παει καλα με τον εν λογω σταθμο και οτι το οικοδομικο αυτο τετραγωνο δεν εχει τπτ το ιδιαιτερο απο τα διπλανα, λεω αν με βγαλει ο δρομος μου τελικα σε μια δουλεια εκει κοντα να παω αυριο με 2 διαφορετικα θερμομετρα (ψηφιακο και υδραργυρικο) μεσα στο Χαροκοπειο σε σκιερο μερος να το διαπιστωσω.

Στους 37c η μεγιστη σημερα εδω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38,4°C Πλατανούλια Τυρνάβου

38,3°C Λάρισα

37,6°C Δένδρα Τυρνάβου

37,6°C Τρίκαλα

Επεξεργάστηκε από MeteoTirnavos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, heavy snow είπε:

Δωσε λινκ σταθμου Γιαννη.

Στην πρεβεζα στην περιοχη που ειναι ο σταθμος του Ε.Α.Α εχει πολυ υγρασια και μπορει να φτασει και σε μερες χωρις καυσωνα τους 50 βαθμους η αισθηση θερμοκρασιας.

Ο σταθμός στο σπίτι μου δείχνει 32.5 βαθμούς και 39%υγρασια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, teo_73 said:

Δε θυμαμαι να το εχω αναφερει εγω αυτο στο παρελθον. Αλλωστε με τον ανθρωπο 1 φορα εχω μιλησει μονο μια φορα μεσω fb για αλλον σταθμο παλια.Μηπως το χε πει ο Σακης? 🙂 Σε αυτο το σημειο θα παω και γω να δω τι γινεται.Δεν ειμαι απολυτος σε κατι μεχρι να το δω.Αν και τα 2 μου θερμομετρα γραψουν αυριο 1.5-2c χαμηλοτερα (στα 2μ υψομετρο) ενω συμφωνουν και τα τριγυρω τοτε κατι δε παει καλα.

Δεν βρισκω καμια εξηγηση σε περιοχες που ειναι πολυ κοντινες,που ειχαν τον ιδιο ανεμο,και που δεν εχουν αναμεσα τους λοφους να υπαρχει αυτη η διαφορα.

image.png.f4f02ed7c6d1bad97e463a833c53af15.png  image.png.758554d78c8d735cfd8d9cd1804ab2fd.png 

Θα μεταφερω τα μνμ μας στο αναλογο θεμα south για να μην ειμαστε off topic εδω.

A ναι, σε μπέρδεψα με τον Σάκη! Σόρρυ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Ο σταθμός στο σπίτι μου δείχνει 32.5 βαθμούς και 39%υγρασια

Α ειναι super η ηγουμενιτσα με 32,5 βαθμους και χαμηλα επιπεδα υγρασιας.Κανενας λογος για καυσωνα εκει. 

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Winterlove είπε:

37.9°C μέγιστη στο Πύργο...

39.1°C σήμερα στην Ωλένη....

Τα ειδα και συμπασχω νοερα....μονο παραθαλασσια πλεον απο Κουνουπελι μεχρι Κακοβατο στην τεραστια αγκαλια του Κυπαρρισιακου κολπου!!!!!

38αρακι ο Πυργος με heat index 41.7.....και ακομα.ειμαστε στο χαλαρο....

Κωστα γιατρε εισαι για μια μεσημεριανη βολτα Πυργο;;; με.αυτες τις συνθηκες;;; σε οσους αρεσουν οι ζεστες οι καλες 😀😀😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40,1c σημερα σε Χαλανδριτσα Αχαιας και Πηνεία Ηλειας νομιζω οι μεγιστες Ελλαδος...αυριο κ μεθαυριο ισως 1-2c περαιτερω ανοδος

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1ο δυσκολο βραδυ με τα 33αρια να σουλατσαρουν μετα τη δυση του Ηλιου.Για να δουμε ποσο κατω απο τους 30c θα πεσουμε ως τα ξημερωματα στο λεκανοπεδιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτην την ωρα..

22β πανουργιας φωκιδας στα 1200μ

  24β σπαρτιας αιτωλοακαρνανιας στα 1000μ

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχει ζεστανει φανερα....αλλα και παλι πιστευω οτι φθηνα τη γλιτωσαμε και σημερα στην Αττικη με το μελτεμι αγκαλια φυσικο κλιματιστικο

30.5 τωρα στο βορινο μπαλκονι και ωρα για ποτισμα βρεξιμο να δροσισουν τα.μπετα....

Πιστευω θα πεσει ευκολα 27-28 οπου με.αυτο.το ευεργετικο ΒΒΑ ρευμα και υγρασιες 30% το πολυ ειμαστε ζαχαρη

Περιεργως δεν ακουω βομβο απο κλιματιστικα στη γειτονια...ισως κρατανε δυναμεις και οι υπολοιποι για τη συνεχεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 hours ago, geornik said:

40,1c σημερα σε Χαλανδριτσα Αχαιας και Πηνεία Ηλειας νομιζω οι μεγιστες Ελλαδος...αυριο κ μεθαυριο ισως 1-2c περαιτερω ανοδος

40.5 Κόνιτσα η μέγιστη από ΕΑΑ , 40 έδωσε και η ΕΜΥ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...