Jump to content
Κώστας.

Aναφορές καυσωνικής περιόδου 27/7-4/8 - Ο καυσων των καυσωνων προ των πυλων

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυριο Πεμπτη αρχιζουν 40αρια Αττικη...Καλλιθεα,Σαλαμινα,Θριασιο,Μεγαρα τα πιο πιθανα...

Screenshot_20210728-222643_Chrome.jpg

Screenshot_20210728-222623_Chrome.jpg

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 hours ago, sakis13 said:

Καλλιθεα 39 λιγο πριν..Τωρα στους 38.8..Το δικο μου το θερμομετρο παντως σταματησε στους 37.8..Σε ξεγελα ο αερας αλλα 39 μου φαινεται υπερβολικη μεγιστη.Την φωτο απο τον Ολυμπο θα την μεταφερω επειδη δεν ειναι σημερινη..Παρτε μια φρεσκια απο Αρκουδορεμα...Και δροσιστικη..Εχω κανει μπανακι εκει..Κρυσταλλο τα νερα...Σου κοβεται η αναπνοη κυριολεκτικα..

224777056_1472060996492584_4919522773079926618_n.jpg

Που ειναι αυτο;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Κώστας. είπε:

Δηλαδη  τι το  επικο εχει; το πλυσταριο; Η τις λαμπες;

Συγγνώμη που το σπίτι μου δεν έχει και τρίτο/τέταρτο όροφο να είμαι πιο ψηλά από τις λάμπες των σιδηροδρομικών γραμμών. 😅 Κατά τα άλλα τα ηλιοβασιλέματα γίνονται χίλιες φορές πιο όμορφα όταν υπάρχει καταιγίδα προς τα εκεί. Και εδώ μου άρεσε που ο ηλιος ίσα ίσα χωρούσε στο κενό για να ξεπροβάλει.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 λεπτά πριν, Κώστας. είπε:

Που ειναι αυτο;

Γιατρε μου καλησπερα,σου απαντησα πριβε...Σου προτεινω να πας...Αξιζει...

30 και βαλε βαθμοι..Αδιανοητη κατασταση..Σταζουν τα κλιματιστικα,σταζω και γω οποτε βγαινω μπαλκονι για ενα τσιγαρακι...Η θα κοψω το τσιγαρο λοιπον η θ αλλαξω χωρα..Αι σιχτιρ...

Η προγνωση του καιρου..

224763641_889554978302995_6974054133347771567_n.jpgΚαλο βραδυ παιδες μου...Αγαπαμε Ελλαδαρα οσο και να μας πληγωνει και καιρικα!!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, [weathermaniac] said:

Συγγνώμη που το σπίτι μου δεν έχει και τρίτο όροφο να είμαι πιο ψηλά από τις λάμπες των σιδηροδρομικών γραμμών. 😅 Κατά τα άλλα τα ηλιοβασιλέματα γίνονται χίλιες φορές πιο όμορφα όταν υπάρχει καταιγίδα προς τα εκεί. Και εδώ μου άρεσε που ο ηλιος ίσα ίσα χωρούσε στο κενό για να ξεπροβάλει.

Παλια θυμάμαι  ειχα ανοιξει ενα θεμα με τιτλο cozy φωτογραφιες με χιονια.  Δηλαδη φωτογραφιες με απαλα φωτα, χουχουλιαρικες. 

 

Τετοιες φωτο δηλαδη.

 

Και μου βαζει ενας μια φωτογραφια που εβγαλε εκεινος απ τη Λιβαδεια μ εναν πρασινο καδο σκουπιδιων που ειχε πανω στο καπακι 30 εκ χιονι.

 

Μου ηρθε ζαλαδα μολις την ειδα.

Αυτο μου θυμίσε και το επικο σου ηλιοβασιλεμα Μιχαηλ. Χαχαχχα χαχχαα.

921bbab8bf078833896c305aa10fd4a2.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Κώστας. είπε:

Παλια θυμάμαι  ειχα ανοιξει ενα θεμα με τιτλο cozy φωτογραφιες με χιονια.  Δηλαδη φωτογραφιες με απαλα φωτα, χουχουλιαρικες. 

 

Τετοιες φωτο δηλαδη.

 

Και μου βαζει ενας μια φωτογραφια που εβγαλε εκεινος απ τη Λιβαδεια μ εναν πρασινο καδο σκουπιδιων που ειχε πανω στο καπακι 30 εκ χιονι.

 

Μου ηρθε ζαλαδα μολις την ειδα.

Αυτο μου θυμίσε και το επικο σου ηλιοβασιλεμα Μιχαηλ. Χαχαχχα χαχχαα.

921bbab8bf078833896c305aa10fd4a2.jpg

🤣

Αν είχα τα λεφτά θα έβγαζα φοβερές φώτο Κώστα αφού θα ήθελα πολύ να έχω επαγγελματική κάμερα για να τραβάω φωτογραφίες κυρίως βέβαια καιρικού περιεχομένου, αλλά και τοπία. Μετά έρχεται και η τοποθεσία, που για εκεί ειδικά δεν μπορείς να κάνεις και πολλά. Ωστόσο το ηλιοβασίλεμα με τα μαμάτους που είχα βάλει στις 21/6 παρόλο που είναι η κάμερα του κινητού, νομίζω ότι αξίζει. Και τι δεν θα έδινα για να τα φωτογράφιζα με φωτογραφική των 1000 ευρώ. Σε κάθε περίπτωση όμως, είμαι καλύτερα αφού παλιά φωτογράφιζα με κάμερα του τρομακτικού μισού μεγκαπιξελ του νιντέντο. Οπότε έχουμε ένα progress😀

 

38.2 η μέγιστη στην Λάρισα, λίγο πιο χαμηλά σε σχέση με εχθές, αλλά 31.7 τώρα, αρχίζει να δυσκολεύεται να πέσει η θερμοκρασία, και σε λίγες μέρες θα είναι πολύ χειρότερα. Ευτυχώς αύριο μέχρι την Κυριακή θα είμαι θάλασσα.  Βέβαια η αργή πτώση οφείλεται και λίγο στο αμόνι της καταιγίδας που διαλύθηκε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, geornik είπε:

Αυριο Πεμπτη αρχιζουν 40αρια Αττικη...Καλλιθεα,Σαλαμινα,Θριασιο,Μεγαρα τα πιο πιθανα...

Screenshot_20210728-222643_Chrome.jpg

Screenshot_20210728-222623_Chrome.jpg

Εγώ δεν βλέπω με τίποτα να ανεβαινει στα ανατολικά του λεκανοπεδιου πάνω από 36-37 ...όσο για τις ανατολικές ακτές πολύ πιο κάτω.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, [weathermaniac] said:

🤣

Ωστόσο το ηλιοβασίλεμα με τα μαμάτους που είχα βάλει στις 21/6 παρόλο που είναι η κάμερα του κινητού, νομίζω ότι αξίζει. Και τι δεν θα έδινα για να τα φωτογράφιζα με φωτογραφική των 1000 ευρώ. Σε κάθε περίπτωση όμως, είμαι καλύτερα αφού παλιά φωτογράφιζα με κάμερα του τρομακτικού μισού μεγκαπιξελ του νιντέντο. Οπότε έχουμε ένα progress😀

 

 

R.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι 20 μεγαλύτερες μέγιστες από το δίκτυο του Ε.Ε.Α.

1. Ωλένη Ηλείας 42,6°C

2. Αρφαρά Μεσσηνίας 42,3°C

3. Πύργος 42,1°C

4. Γαβαλού Αιτλ/νιας 41,4°C

5. Δωδώνη Ιωαννίνων 41,0°C

6. Πηνεία Ηλείας 40,9°C

7. Ιθάκη 40,8°C

8. Ζίτσα Ιωαννίνων 40,7°C

9. Τέροβο Ιωαννίνων 40,6°C

10. Κοπανάκι Μεσσηνίας 40,5°C

11. Δερβίζιανα  Ιωαννίνων, Τύρια Ιωαννίνων 40,4°C

12. Αμαλιάδα, Επισκοπικό Ιωαννίνων 40,3°C

13. Αγγελόκαστρο Αιτλ/νιας 40,2°C

14. Άρτα 40,0°C

15. Κροκεές Λακωνίας, Σπάρτη 39,9°C

16. Αγρίνιο, Άμφισσα, Αστέρι Λακωνίας, Κόνιτσα 39,8°C

17. Αγία Κυριακή Ιωαννίνων, Ελεούσα Ιωαννίνων, Χαραυγή Αχαΐας 39,7°C

18. Πάτρα-Αρσακειο, Ρωμανός Αχαΐας 39,6°C

19. Ζάκυνθος, Χαλανδρίτσα Αχαΐας 39,5°C

 20. Ιωάννινα, Πετροκεφάλι Μοιρών, Σίβας Ηρακλείου 39,4°C 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

51,1 το μέγιστο heat index σήμερα εδώ στη σάουνα και λόγο υγρασιας του κάμπου της Ημαθίας στο Μακροχωρι !!! Με 38,4 μέγιστη τιμή θερμοκρασίας … στους 49 το μέγιστο heat index και στο χωριό Σκυλιτσι λίγο πιο ανατολικά …. Βράζουμε… ακόμα και τώρα είμαστε στους 28,5 με αίσθηση σχεδόν στους 30…. Το απόγευμα πήγε να βγάλει μπόρα - καταιγίδα … συννέφιασε είχε μαυρίλα αλλά τίποτα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Εγώ δεν βλέπω με τίποτα να ανεβαινει στα ανατολικά του λεκανοπεδιου πάνω από 36-37 ...όσο για τις ανατολικές ακτές πολύ πιο κάτω.....

Οπου επιασε σημερα 38 αυριο θα χτυπησει 40

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, geornik είπε:

Οπου επιασε σημερα 38 αυριο θα χτυπησει 40

Δε νομίζω ανατολικά να ανέβηκε πάνω από τους 36 που είχα εγώ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απο τους 22 βαθμούς χθες τέτοια ώρα στο Κρυονέρι  με άπνοια , στους 27,5 σημερα με το βοριαδάκι να είναι ευχή και κατάρα .Εχει κάτι 4-5αρες ριπες που πιο πολύ σε γεμίζουν ανησυχία για καμία φωτιά πάρα σε δροσίζουν.  Τέλοσπαντων , καλούτσικα είναι και σήμερα .Καλό βράδυ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27.8 έχω μέση θερμοκρασία Ιουλίου και ακόμα έχω 3 καυσωνικες μέρες να ανέβει πολύ .....πέρσυ είχα 26.1 αντιστοιχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανατολικη Ακτη Αττικης μια ΟΑΣΗ σε ακομη εναν καυσωνα.....φοβερες ριπες ειναι και ο καναλισμος του Ευβοικου δεν ιδρωνεις καν !!!!

Σχινια μπαναρα απογευματινη απιστευτη πεντακαθαεη δροσερη θαλασσα χωρις τους 20.000 κοσμο του ΣΚ....

34 το πολυ να εφθασε διπλα στο κυμα και εφυγα 21.30 με 29.0 θερμομετρο αυτοκινητου αλλα με θαλασσια αυρα ποιημα....

Επιστροφη με πολυ βαρια καρδια Ζωγραφου οσο και να το παλευει ο μελτεμης μας εσωσε και σημερα αλλα απο αυριο ξεκιναει σιγα σιγα η κολαση....

36αρι στρογγυλο εγραψα μεγιστη στις 17.40 !!!! παρακαλω ομως με.πραγματικα συνεχεις θυελλωδεις ριπες ΒΒΑ....27.5 η ελαχιστη

Τωρα 30.3 τετοια ωρα παλευει ακομα να πεσει κατω απο 30....

Ομως ευτυχως με ενα ευεργετικο αγερι και 24% υγρασια !!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κοντευουν μεσανυχτα κ οι Αγιοι Θεοδωροι εχουν 34,4 κ το Λουτρακι κ ο Ισθμος  απο 33,3c...οι υψηλοτερες τουτη την ωρα

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα δουμε πραγματα και θαματα ΠΣΚΔ.....38αρια μεσανυχτα....33αρια ελαχιστες.....

29.9 μολις σπασαμε την 30αρα Ζωγραφου πιγα λεπτα πριν τα μεσανυχτα !!!! Ετσι καινκοψει το αγερι και τιναξει τιποτα 70αρια υγρασιες....τελειωσαμε.!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...