Jump to content
Κώστας.

Aναφορές καυσωνικής περιόδου 27/7-4/8 - Ο καυσων των καυσωνων προ των πυλων

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περα απο την πλακα βλεπουμε.τη χειροτερη οψη της υπερθερμανσης και.στη γειτονια μας πλεον με.το.χειροτερο τροπο....

ΥΠΕΡΘΕΡΜΑΝΣΗ....ΕΡΗΜΟΠΟΙΗΣΗ....

Παλια δεν εκανε ζεστες;;;.σαφως ! Καυσωνες ? Σαφεστατα....οχι ομως με.τετοια συχνοτητα και διαρκεια και ενταση....

Ειχαν να λενε οι παλιοι.για 1 Ιουλιο του 1970 και το.1987 τονπολυνεκρο....

Εμεις.εχουμε.αιρκοντισιον και.δεν πεθαινει κανενας.πλεον αλλα.καψαμε.οοοοολο.το πρασινο της.Αττικης και πλεον λεμε.2007 2012 μα.το 2017 ηταν.φρικη θυμασαι τον Ιουλιο.του 2018 και.φετος 2021 μας.παει.ΤΡΕΝΟ.απο.15 Ιουνιου !!!!!!

Μια μηδεια δυστυχως δεν φερνει την Ανοιξη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

30.7  εδω..............................
δεν ξερω τι να πω πλεον . και ακομα δεν εχει ξεκινησει η αηδια.

Εφιαλτης να μην δροσιζει τετοιες ωρες..Δεν αντεχεται αυτο το πραγμα.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όσο σκέφτομαι ότι αυτό είναι απλά η πρόγευση για το τι έρχεται σιγά-σιγα, με πιάνει απελπισία

Μόνο και μόνο από πείσμα και από τσαντίλα θα δοκιμάσω το εξής: Να περάσω όλον τον καύσωνα χωρίς να ανάψω ούτε 1 λεπτό το κλιματιστικό. Μόνο ανεμιστήρες.

Να πάει να χ@στεί ο κ@λοκαύσωνας, ειλικρινά θα προσποιηθώ ότι δεν υπάρχει. 8 μέρες έχω μπροστά μου, θα το καταφέρω ο κόσμος να χαλάσει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31.7 βλέπω έχει ο Πειραιάς τώρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30αριζουμε Ασπροπυργο...Ο συναδελφος μου τρελενεται...Τωρα κανει τα πρωτα καιρικα βηματα του...Μαθαινει...Μιχαηλ...Δες το εχει αναφορα και για σενα...

store vid

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα παίδες! Όαση δροσιάς το ξημέρωμα εδώ στο Μακροχωρι … 21,5 η ελάχιστη μας έδωσε λίγη δύναμη για την συνέχεια. Τώρα ήδη στους 28 και ανεβαίνουμε …

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31.8c με το καλημέρα σας!! Πάμε για ιστορικό διαρκείας κ έντασης κ στην πόλη μας κ μακάρι ο χειμώνας να κρύβει ιστορικούς χιονιάδες...! 
 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

31.8c με το καλημέρα σας!! Πάμε για ιστορικό διαρκείας κ έντασης κ στην πόλη μας κ μακάρι ο χειμώνας να κρύβει ιστορικούς χιονιάδες...! 
 

Ειλικρινα,ανταλλαζα ολον το χειμωνα για να γλιτωσουμε απο αυτο το εκτρωμα.Ας μην κανει τιποτα τον χειμωνα,αρκει να μην ερθει αυτο που δειχνει το 00αρι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ειλικρινα,ανταλλαζα ολον το χειμωνα για να γλιτωσουμε απο αυτο το εκτρωμα.Ας μην κανει τιποτα τον χειμωνα,αρκει να μην ερθει αυτο που δειχνει το 00αρι

Δεν ξέρω αν έχω δει ξανά τέτοιους χάρτες όσα χρόνια ασχολούμαι με το χόμπι μας...😔☹️

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ισως πληρωνουμε τη Μηδεια...καθε ιστορικος καυσωνας γειτνιαζει με κατι ιστορικο το χειμωνα που ειτε προηγειται ή επεται(1987,1988, 2007, 2017)...🤪

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Το μόνο καλό είναι ότι δεν χάνουμε επαφή...Όλοι εδώ να δίνουμε αναφορές...καλοκαίρι χειμώνα μαζί χαχα...ελαχιστη εδω στους 14,9

Με τετοιες ελαχιστες δεν υπαρχει κανενας καυσωνας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Με τετοιες ελαχιστες δεν υπαρχει κανενας καυσωνας.

Είναι πολύ σπάνιοι οι καύσωνες εδω Τζορτζ....είπα και χθες αν η ελάχιστη δε πάει πανω απο 18 40 αρι εδω δεν έχει....Και ας βγάλει και 30 στα 850

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, geornik είπε:

Ισως πληρωνουμε τη Μηδεια...καθε ιστορικος καυσωνας γειτνιαζει με κατι ιστορικο το χειμωνα που ειτε προηγειται ή επεται(1987,1988, 2007, 2017)...🤪

Κατά την ταπεινή προσωπική μου γνώμη δεν παίζει ρόλο ότι έκανε κάτι δυνατό τοπικά στη χώρα για 2 μέρες με αυτό που τραβάμε τώρα όλα τα νότια Βαλκάνια ….αυτά που ζούμε όλα τα τελευταία καλοκαίρια και ειδικά φετοσ έχει να κάνει με την ανωμαλία του καιρού την αλλαγή στο κλίμα καθαρά …

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...