Jump to content
Κώστας.

Aναφορές καυσωνικής περιόδου 27/7-4/8 - Ο καυσων των καυσωνων προ των πυλων

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και θα δεις μετά τα μαύρα γράμματα. Προς το παρόν ένας καυσωνας είναι.

Τα μαύρα γράμματα πάνε αν συμβουν αυτά που έγραψα πιο πάνω. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

23,2 τωρα η χαμηλοτερη στο λεκανοπεδιο ιωαννινων στον σταθμο Ε.Α.Α ελεουσας κοντα στην περιοχη του αεροδρομιου.

24,0 γραφει το θερμετρο που εχω εξω.Μετα απο το βρασιμο της ημερας μονο οι ελαχιστες κατω απο 18 μας δινουν πραγματικη ανασα δροσιας.

Απο 20 βαθμους και πανω εξω να χαμε να λεγαμε.Δροσια απο τα lidl.

Εγώ στην Λάρισα έχω τώρα 36.3 χαχα καιγόμαστε λέμε νυχτιατικα!!! Εντωμεταξύ ούτε. Αέρα έχει ούτε τίποτα, δεν έχω ιδέα γιατί τέτοια άνοδος. Πραγματικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28.5 μες.στα μαυρα μεσανυχτα σε ανοδο....τα 1230 μ.της Παρνηθας....κατι παει πολυ πολυ στραβα....θα τριβουμε.τα ματια μας.αυριο και μεθαυριο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Κώστας. είπε:

Και θα δεις μετά τα μαύρα γράμματα. Προς το παρόν ένας καυσωνας είναι.

Τα μαύρα γράμματα πάνε αν συμβουν αυτά που έγραψα πιο πάνω. 

Φτού σκόρδα.Φυγε και πήγαινε καμιά βολτα μαυρόσαυρα με τις κάλτσες και το μπουφανακι σου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Παιζεις με τον πόνο πολλών...😜

Αστα να πανε φιλε GEORGE SNOWMAN.Δεν εχω ακομα air condition στο σπιτι και τα μεσημερια ειναι φρικη.Αν δεν ειχα κατω απο 20 βαθμους ελαχιστη εξω με εβλεπα με σκηνη σε μια απο τις κορυφες της τυμφης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, heavy snow είπε:

Αστα να πανε φιλε GEORGE SNOWMAN.Δεν εχω ακομα air condition στο σπιτι και τα μεσημερια ειναι φρικη.Αν δεν ειχα κατω απο 20 βαθμους ελαχιστη εξω με εβλεπα με σκηνη σε μια απο τις κορυφες της τυμφης.

Σε νιώθω απόλυτα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Πωωω μέσα σε μισή ώρα ανεβήκαμε 2 βαθμούς!!!! 36.6 τώρα! Τι γίνεται ρεεεεεε

Κοιτα ποσο ξηρη γινεται η ατμοσφαιρα σου.

image.png.47ec739cebf9b981d6e0d4629730265b.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44.9 η μέγιστη από ΕΜΥ στη Κ.Τιθορέα.

Τα έσπασε σήμερα η Φθιώτιδα 

Παρακάτω οι περισσότερες μέγιστες για σήμερα από ΕΜΥ. Οι υπόλοιπες τα ξημερώματα

2007388844_Screenshot2021-08-02at11_42_34PM.png.04727249ab28d769279329781871e346.png

 

Επεξεργάστηκε από South Athens
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέγιστες στην Θεσσαλία

1. Δένδρα Τυρνάβου 45,0°C

2. Λάρισα 44,9°C

3. Χάλκη Λάρισας 44,6°C

4. Πλατανούλια Τυρνάβου 44,3°C

5. Λάρισα (Αεροδρόμιο ΕΜΥ) 44,0°C

6. Ελασσόνα 43,7°C

7. Καλαμπάκα 43,7°C

8. Τρίκαλα 43,7°C

9. Νέσσωνας Τεμπών 43,4°C

10. Γόννοι Τεμπών 43,1°C

11. Καρδίτσα 43,1°C

12. Βαμβακού Φαρσάλων 42,2°C

13. Βόλος 42,0°C

Μουζάκι Καρδίτσας και Πλατύκαμπος Λάρισας παραμένουν ακόμα off

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, Κώστας. είπε:

Και θα δεις μετά τα μαύρα γράμματα. Προς το παρόν ένας καυσωνας είναι.

Τα μαύρα γράμματα πάνε αν συμβουν αυτά που έγραψα πιο πάνω. 

+10000000000

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, Κώστας. είπε:

Και θα δεις μετά τα μαύρα γράμματα. Προς το παρόν ένας καυσωνας είναι.

Τα μαύρα γράμματα πάνε αν συμβουν αυτά που έγραψα πιο πάνω. 

Σ αυτό που λες έχεις δίκιο ....εγω μιλάω καθαρά καιρικά ....και δεν είναι ένας καύσωνας....είναι ο δεύτερος από τέλη Ιουνίου μακράς διάρκειας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μαλλον πρεπει να συνηθισουμε Γιωργη και λοιποι φιλοι....η ερημοποιηση της υπερθερμανσης ειναι εδω και μας χτυπαει την πορτα....οχι 2040 και 2100....διαβαστε οχι εμενα αλλα το Ζερεφο και το Δασκαλο Ζιακο....που δικαια εντασσει και τη Μηδεια στα απονερα της απορρυθμισης του παγκοσμιου κλιματος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Μαλλον πρεπει να συνηθισουμε Γιωργη και λοιποι φιλοι....η ερημοποιηση της υπερθερμανσης ειναι εδω και μας χτυπαει την πορτα....οχι 2040 και 2100....διαβαστε οχι εμενα αλλα το Ζερεφο και το Δασκαλο Ζιακο....που δικαια εντασσει και τη Μηδεια στα απονερα της απορρυθμισης του παγκοσμιου κλιματος

Αν κανει κατι παρομοιο σχεδον καθε καλοκαιρι απο δω και περα τοτε ναι θα εχουν απολυτο δικιο. Κακα τα ψεματα τετοιο καυσωνα εχει να κανει απο το 87.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35.6 βαθμοί στην αλλαγή της ημέρας... δεν ξέρω πότε έχει ξαναγίνει αυτό στην Λάρισα ειλικρινά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

H Λίνδος μόλις τα κατάφερε να ισοφαρίσει το ρεκόρ υψηλότερης ελάχιστης 24ώρου στην Ευρώπη για τον Αύγουστο με 34C !!!!

Σε πορεία να το σπάσει αύριο αν δεν πέσει κάτω από 34.1 τα ξημερώματα!!!

3521971_Screenshot2021-08-03at12_10_01AM.png.6a10eed2014790fa3e0a36db54a59d9d.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

35.6 βαθμοί στην αλλαγή της ημέρας... δεν ξέρω πότε έχει ξαναγίνει αυτό στην Λάρισα ειλικρινά.

Θα αρχίσει να μας την στρίβει σε λίγο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, Snowthunder είπε:

Αν κανει κατι παρομοιο σχεδον καθε καλοκαιρι απο δω και περα τοτε ναι θα εχουν απολυτο δικιο. Κακα τα ψεματα τετοιο καυσωνα εχει να κανει απο το 87.

Ναι αλλα οπως ειπα κ χθες το 1987 ηταν ενα ... ακραιο ... τους επιασε στην αγνοτητα των παραθυρων και ανεμιστηρων χωρις αιρκο...και ειχε χιλιαδες νεκρους....

Εκτοτε το κλιμα εχει στραβωσει τοσο πολυ που για μενα προσωπικα (που γεννηθηκα το 1987) ο φετινος ακραιος καυσωναρος ειναι απλα ενας κρικος στην αλυσιδα 2007, 2012, 2017, 2019 ε και 2021....εχει πεσει σε επιπεδο 2ετιας πλεον επαναλαμβανομενα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...