Jump to content
Κώστας.

Aναφορές καυσωνικής περιόδου 27/7-4/8 - Ο καυσων των καυσωνων προ των πυλων

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά ολοκαύτωμα βάλτε MEGA έχω ανατριχιάσει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενισχύονται οι δυνάμεις στην πυρκαγιά σε δασική έκταση στην περιοχή Άνω Βαρυμπόμπη, του δήμου Αχαρνών. Επιχειρούν 350 πυροσβέστες, με 10 ομάδες πεζοπόρων τμημάτων, 70 οχήματα, το ΜΕΤΠΕ, 5 Ε/Π και 5 Α/Φ.

Τωρα μεταξυ μας.. 3 Ελικοπτερα και 5 Αεροσκαφη δεν ειδε ποτε και κανεις. Εβλεπα βιντεο απο φωτια στη Καλιφορνια πριν καποιο καιρο, και ερχοντουσαν τα Αεροπλανα σε σειρα το ενα μετα το αλλο. 15-20 στη σειρα, συντονισμενα , στοχευμενα κλπ. 5 αεροσκαφη δε φτανουν να σβησεις ουτε τη φωτια στο κηπο σου που λεει ο λογος με αυτες τις συνθηκες, εαν περναει το ενα σε αποσταση αρκετων λεπτων απο το αλλο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

Βλέπω τώρα στο MEGA ένα σπίτι που μέσα στην αυλή έχει πυλώνα (υπερ)υψηλής τάσης. Ε εντάξει, ούτε στη Μιανμάρ δεν γίνονται αυτά..

Ελλαδισταν!!!Φιλαρακι μου καλο,ολοι ειμαστε συνενοχοι σε αυτο που γινεται...Λιγο πολυ και διαφορετικους λογους...φταιμε ολοι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sakis13 είπε:

Ελλαδισταν!!!Φιλαρακι μου καλο,ολοι ειμαστε συνενοχοι σε αυτο που γινεται...Λιγο πολυ και διαφορετικους λογους...φταιμε ολοι...

Συμφωνώ 1000%

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απίστευτα πράγματα με μηδαμινό αέρα. Δεν ξέρω τι να πω..Δείτε ΣΚΑΙ τώρα..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά στο ύψος της εκκένωσης Θρακομακεδόνες είναι οι κρατούμενοι αλλοδαποί στην Αμυγδαλέζα ,μιλάμε για εκατοντάδες άτομα. Πως θα τους εκκενώσουν αυτούς?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καληνυχτα Ελλαδα..Καληνυχτα Αττικη!!!!Βαλτε οpen...

Το παλευουν οι πυροσβεστες και οι εθελοντες..Με την φυση και την ανθρωπινη βλακεια δε μπορεις να τα βαλεις...

 

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καποιος απο την περιοχη να βλεπει πραγματικα τι γινεται υπαρχει; δεν εμπιστευομαι ουτε πυροσβεστικες πλεον ουτε ειδησεις τπτ.
οντως δεν πετανε οσα εναερια ειχαν πει; και που ειναι τα οχηματα της πυροσβεστικης;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θλιψη και οργη μαζι....αισχος...

38.7 σε πτωση επιτελους Ζωγραφου αλλα με θαλαμο αεριων εξω....

Με ενισχυομενο ΒΒΔ μας ερχονται σταχτες παντου και καπνιλα ο δε ουρανος εχει ενα απεριγραπτο χρωμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συννεφιασε από τους καπνούς στην πυρκαγιά στην Βαρυμπόμπη..είμαι Πανόρμου..Έλεος έλεος..Χωρίς αέρα.Χωρις ΑΕΡΑ????

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανέβηκε ξανά στο 47.1 ο Λαγκαδάς με μόλις 5% υγρασία

 

http://penteli.meteo.gr/stations/lagadas/

1647591871_Screenshot2021-08-03at7_01_44PM.png.ce4ae6ba84f5cc7c57cbcceac5238d43.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και έρχομαι τώρα εγώ και ρωτάω. Πώς φτάσαμε σε αυτή την τρέχουσα εικόνα στη Βαρυμπόμπη ενώ νωρίτερα έδειχνε ότι ήταν υπό έλεγχο και πήγαινε προς σβήσιμο? Μήπως χαλαρώσανε και είπανε "α εντάξει, σχεδόν σβήστηκε"?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, [weathermaniac] said:

Στον σταθμό του Λαγκαδά πήγε 47.1 τώρα.. είναι αδύνατον αυτό, κάτι πάει λάθος...

Γιατί είναι αδύνατον? Έχουμε δει πολλές φορές και μεσάνυχτα οι μέγιστες στην Κρήτη πχ με φόεν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Ζερίκιος είπε:

και έρχομαι τώρα εγώ και ρωτάω. Πώς φτάσαμε σε αυτή την τρέχουσα εικόνα στη Βαρυμπόμπη ενώ νωρίτερα έδειχνε ότι ήταν υπό έλεγχο και πήγαινε προς σβήσιμο? Μήπως χαλαρώσανε και είπανε "α εντάξει, σχεδόν σβήστηκε"?

αυτο αναρωτηθηκα πριν. ηταν καλυτερη η εικονα και μετα απλα σταματησαν τα περισσοτερα εναερια!!!
και δεν ξερω τι γινεται με τις επιγειες δυναμεις... δεν βλεπω κατι σοβαρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, South Athens είπε:

Γιατί είναι αδύνατον? Έχουμε δει πολλές φορές και μεσάνυχτα οι μέγιστες στην Κρήτη πχ με φόεν.

Γιατί και από εκεί που κατεβαίνουν οι άνεμοι, όσο περνάει η ώρα, τόσο πέφτει η αρχική τους θερμοκρασία, μιας και εκεί, είναι λιγότερη η ηλιακή ακτινοβολία λόγω ώρας ημέρας. Άρα και καταβατικούς να έχεις, αναγκαστικά δεν θα είναι τόσο θερμοί όσο στις νωρίς το απόγευμα. Δηλαδή και με λίβα από εδώ και πέρα η θερμοκρασία θα έπρεπε να πέφτει πλέον.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...