Jump to content
Κώστας.

Aναφορές καυσωνικής περιόδου 27/7-4/8 - Ο καυσων των καυσωνων προ των πυλων

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιλησα με Γιωργο και δημητρη..Και οι δυο απο Μεγαλοπολη και κοκκινο εφτασαν στα σπιτια τους σε δροσοπηγη και κρυονερι αντιστοιχα..Ειμαι σε συνεχη επαφη με τα κολληταρια μου και σε επιφυλακη να φυγω και γω για κατω...Ειναι καλα...Απλα η φωτια στην δροσοπηγη ειναι πιο υποπτη..Δεν θα γραψω περισσοτερα...Ο θεος μαζι τους!!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, geornik είπε:

Αρχιζει να μοιαζει με 2007 σταδιακα...

Θα ειναι . Ιδιες περιοχες πλήττονται. 

Και εμεις θεατες στο εργο το στημένο.

Ξαφνικα απο Πελοπόννησο ως Ρόδο και ως Ιωάννινα μεγαλωσαν τα μετωπα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς πλέον και η φωτιά στον Σμόλικα είναι εμφανής στην δορυφορική... Πφφφ

Screenshot_2021-08-05-18-08-21-325_com.android.browser.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γιωργαρε George Snowman εύχομαι με όλη μου την καρδιά ότι καλύτερο φίλε για την περιοχή σου και το σπίτι σου καθώς και για όλα τα παιδιά που μένουν κοντά στις περιοχές που κινδυνεύουν από τις φλόγες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΝΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ. Η ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟ ΚΡΥΟΝΕΡΙ, ΣΤΗ ΔΡΟΣΟΠΗΓΗ, ΣΤΗΝ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ.

 

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Ποιους δολοφόνους Σπύρο???Ολη η πυροσβεστική ήταν παρούσα και στο ακριβές σημείο που βρίσκονταν πήρε φωτιά με αυτές τις διαστάσεις. Κ λέμε ότι είναι εμπρησμός???Σοβαρα τώρα? 

Ρε με δουλεύεις?,. 

Τις καταγγελίες δεν τις είδες?, δεν τις διαβάζεις?, 

Ψέμματα ειναι? 

Δηλαδή όλη η Ελλάδα που καίγεται αυτή την στιγμή είναι μονο από αμέλεια? 

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπον οσο κακο και να ακουστει, καλυτερα να πιασει ανεμος σε σταθερες διευθυνσεις  να την μετακινησει γρηγορα να σβησει μονη της. 

Δεν μπορω να σκεφτω πως αλκιως θα γλιτωσουμε εκτασεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, heavy snow είπε:


Φωτιά τώρα στους Πάδες Κόνιτσας.Ηπειρος

https://www.protothema.gr/greece/article/1149539/fotia-tora-stous-pades-konitsas/

smolikas1

Το ειπα πριν. Απο οτι φαίνεται και εκει την αφήνουν να καψει τι να πω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς οι επόμενες γενιές, το μόνο πράσινο που θα βλέπουν, θα είναι από γλάστρες σε μπαλκόνια και μόνο εκεί. Δεν υπάρχει φως στο τούνελ.

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, oldboy332 είπε:

Ναι μέτωπο με κατεύθυνση προς Κρυονέρι . Τέλος παιδιά, δυστυχώς . Μόνο με θαύμα . 

20210805_182040.jpg

Το βλεπω σε υφεση αν ειναι αυτο. Εκτος αν ειναι η οπτικη γωνία. 

Μακαρι να γινει κατι... Να σταματησουν αυτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΗΡΕΜΑ ΠΑΙΔΙΑ !!!!

ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ ΈΝΤΑΣΗ !!!!

ΔΕΝ ΚΑΊΓΕΤΑΙ Η ΠΑΡΝΗΘΑ

ΚΑΙΓΕΤΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ 

ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΜΟΝΟ ΛΙΓΟ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΣΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΜΑΣ

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

Λοιπον οσο κακο και να ακουστει, καλυτερα να πιασει ανεμος σε σταθερες διευθυνσεις  να την μετακινησει γρηγορα να σβησει μονη της. 

Δεν μπορω να σκεφτω πως αλκιως θα γλιτωσουμε εκτασεις

Ακουσα οτι ελπιζουν να γυρισει λιγο ο ανεμος και να τα στειλει πισω προς τα καμενα για να ορειοθετηθει εστω η φωτια..

Στο σμολικα ειναι αναμεσα σε αρματα και παδες σε σημειο που προβλεπετε για αιολικο..πευκοδασος και εκει

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας ευχηθούμε ας προσευχηθούμε όλοι μαζί εμείς οι υπόλοιποι για όλους τους συνανθρώπους μας είτε στην πυροσβεστική είτε εθελοντές για τους δικούς μας φίλους στο φόρουμ τον Γιώργο και τα αλλά τα παιδιά και τους συγγενείς τους   που δίνουν μάχες με τις φλόγες άνιση και κινδυνεύει η ζωή τους ….!!! Υπομονή κουράγιο και καλή δύναμη αδέρφια η Παναγία μαζί σας να σας βοηθήσει να σβηστεί γρήγορα η φωτιά να τελειώσει γρήγορα αυτή η κόλαση …..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ειναι λογικο να ειμαστε ολοι εξοργισμενοι απλα ας κρατησουμε οσο μπορουμε την ψυχραιμια μας στην διατυπωση των γραφομενων μας!

οι ευχες μας  ειδικα στα παιδια στις φλεγομενες περιοχες

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 hours ago, South Athens said:

Μέγιστες Αττικής πλέον οριστικά για 5/8/2021

43.8 Φιλοθέη Davis fan aspirated 

43.6 Αυλώνας Davis

Βιάστηκα να μιλήσω! και δεύτερο 44άρι στην Αττική από τον Davis του Αυλώνα με 43.8 πριν λίγα λεπτά 

Αυτή τη δύσκολη μέρα για την Αττική με γενικευμένα 40-42 και τοπικά 44άρια η δουλειά της κατάσβεσης των πυρκαγιών γίνεται ακόμα δυσκολότερη.

Μεγάλη ατυχία για την Αττική. Ελπίζω όλα τα μέλη μας να είναι ασφαλή...τι να πω έχω σοκαριστεί πραγματικά...

1578807517_Screenshot2021-08-05at6_27_23PM.thumb.png.33f5ed423803bcad84d159abb3dcaaf0.png

43.8 2.png

43.8 3.png

Επεξεργάστηκε από South Athens
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Πάει η Δροσοπηγή παιδιά . Πλέον οι καπνοί βγαίνουν από χαμηλά. 

1628177383668211618541331429073.jpg

Οποίος παιδί έχει νέα από τον Γιώργο μας να μας ενημερώσει όποτε μπορέσει να επικοινωνήσει μαζί του… δεν θέλω να ενοχλήσω κι εγώ σε τέτοιες κρίσιμες καταστάσεις και φυσικά για τα αλλά τα παιδιά του φόρουμ και για τους άλλους φίλους μας που μπορεί να παλεύουν τώρα να σώσουν τα σπίτια τους…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

απλα επειδη εδω γραφονται οι καιρικες αναφορες του καυσωνα αν κρινουν οι διαχειριστες ας ανοιξει νεο θεμα με το ζητημα των πυρκαγιων

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...