Jump to content
Κώστας.

Aναφορές καυσωνικής περιόδου 27/7-4/8 - Ο καυσων των καυσωνων προ των πυλων

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο Χελης (υπευθυνος του καταφυγιου Μπαφι) δηλωσε πριν λιγο οτι φοβαται τον ΒΑ που προβλεπεται απο τα ξημερωματα γιατι θα στειλει τη φωτια προς τα πανω.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, EVIA 1987!! είπε:

Ο Χελης (υπευθυνος του καταφυγιου Μπαφι) δηλωσε πριν λιγο οτι φοβαται τον ΒΑ που προβλεπεται απο τα ξημερωματα γιατι θα στειλει τη φωτια προς τα πανω.....

Θα την προλάβουν λογικά τα εναέρια μέσα το πρωί 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απο φιλους μου πυροσβεστες

1)πιασαν εναν συριο στην κηπουπολη με γκαζακια και τον εχουν κανει λιγο πιο μελαμψο..αυτο πριν λιγο

2)το πρωι πανω απ το πανοραμα βουλας βρηκαν αρκετα λοφακια με βελονακια και μεγενθυτικους φακους μεσα..

Επεξεργάστηκε από Tolisk20
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, marios_angelos είπε:

Η φωτιά από την Ιστιαία, δεν μπορώ να πιστέψω ότι φτάνει και εκεί...ολοι οι δικοί μου είναι εκει... 

FB_IMG_1628275950140.jpg

Τι τέρας είναι αυτό!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Frostfang8 είπε:

και ο ΒΑ να ερθει, θα την στειλει προς τα νοτια οχι; μακρυα απο το ελατοδασος θελω να πιστευω....

Να μην έρθει 

Ας αργήσει 

Ας έρθει το ξημερώμα και να μην φυσάει φύλλο θέλουμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Spartan είπε:

Να μην έρθει 

Ας αργήσει 

Ας έρθει το ξημερώμα και να μην φυσάει φύλλο θέλουμε 

φετος ζουμε το καλοκαιρι πληρης απουσιας μελτεμιου σχεδον.
ας μην αλλαξει αυτο γενικα καλυτερα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η φωτια προς την παρνηθα οδευει με πολυ μικροτερο ρυθμο απ οτι πιστευα..αν δειτε πριν 7 ωρες βιντεακια που ηταν θα καταλαβαιτε οτι δεν εχει επεκταθει πολυ..μακαρι μεχρι τις 5.30 το πρωι που σηκωνοντε τα εναερια να σωθει..μετα πιστευω θα πεσουν ολα εκει γτ ειναι το τελευταιο αποκουμπι τους-μας..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, menidi είπε:

Θα σωθεί το ελατόδασος θέλω να πιστεύω. Όλα τα υπόλοιπα θα φυτρώσουν εύκολα εκεί πάνω. 

αν ομως καουν πεκοδαση πραγματικα πρεπει να αναδασωθουν με χαρουπιες/φλαμουριες/βελανιδιες δενδρωδεις κτλ... να μην καιγεται με τιποτα μετα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Tolisk20 είπε:

Η φωτια προς την παρνηθα οδευει με πολυ μικροτερο ρυθμο απ οτι πιστευα..αν δειτε πριν 7 ωρες βιντεακια που ηταν θα καταλαβαιτε οτι δεν εχει επεκταθει πολυ..μακαρι μεχρι τις 5.30 το πρωι που σηκωνοντε τα εναερια να σωθει..μετα πιστευω θα πεσουν ολα εκει γτ ειναι το τελευταιο αποκουμπι τους-μας..

Έπεσε ο άνεμος τολη  για αυτό. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φωτιά στην Αττική: Δραματική πρόβλεψη για την εξάπλωσή της – Ο χάρτης του Meteo

Πιλοτική εκτίμηση για την εξέλιξη της πυρκαγιάς το Σάββατο

image.png.6fa33c5c42015cc987504f28fe6d6e1e.png
Επεξεργάστηκε από gakhun
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Σοκαριστικά όσα συμβαίνουν και διαβάζω εδώ. Πραγματικά το μυαλό και η ψυχή μας είναι δίπλα σας. 

Επίσης αν μπορεί κανείς να πει πως θα είναι η ένταση των ανέμων αύριο σε Αττική, Εύβοια και Ηλεία;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δε μπορώ να το πιστέψω Θεέ μου. Δεν γίνεται να το ζούμε αυτό. Μετά από 14 χρόνια να βλέπουμε να καίγεται ότι δεν κάηκε το 2007. Δεν μπορώ να το χωνέψω. Είμαι τόσο συντετριμένος, δεν έχω όρεξη, τρώω ψιλοπράγματα και η μπουκιά κατεβαίνει με το ζόρι.

parn.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έριξα μια ματιά από Λυκόβρυση προς το μέτωπο της Πάρνηθας πριν κανένα μισάωρο. Με κάθε επιφύλαξη γιατί είναι σκοτάδι, μου φάνηκε να καίει από Άνω Βαρυμπόμπη μέχρι λίγο κάτω από το Ξηροβούνι. Τα φώτα των Θρακομακεδόνων ήταν ακόμα μακριά. Μοιάζει να κινείται πολύ αργά. Δυστυχώς στο Ξηροβούνι δεν υπάρχουν δρόμοι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν υπάρχουν λόγια πραγματικά ...η στεναχώρια έχει επισκιάσει τα πάντα ........ας σταματήσει επιτέλους αυτός ο όλεθρος που ζει η χώρα μας.......να φύγει αυτή η βρομοεποχή αυτή η καταστροφική ζέστη και ξηρασία.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sotos*snow είπε:

Δεν υπάρχουν λόγια πραγματικά ...η στεναχώρια έχει επισκιάσει τα πάντα ........ας σταματήσει επιτέλους αυτός ο όλεθρος που ζει η χώρα μας.......να φύγει αυτή η βρομοεποχή αυτή η καταστροφική ζέστη και ξηρασία.....

δε μπορω ουτως η αλλως το καλοκαιρι..το μισω πραγματικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βλέπω στη κάμερα της ζούγκλας οτι οι άνεμοι σαν να αλλαξαν και πηγαίνουν πισω προς τα καμένα,  πριν πήγαιναν αντίθετα...εται δεν είναι η ειναι ιδέα μου;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Galanto said:

Βλέπω στη κάμερα της ζούγκλας οτι οι άνεμοι σαν να αλλαξαν και πηγαίνουν πισω προς τα καμένα,  πριν πήγαιναν αντίθετα...εται δεν είναι η ειναι ιδέα μου;;

Σχεδον απνοια εχει. Οποτε φαινεται να ανεβαινει προς τα πανω..

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Βλέπω στη κάμερα της ζούγκλας οτι οι άνεμοι σαν να αλλαξαν και πηγαίνουν πισω προς τα καμένα,  πριν πήγαιναν αντίθετα...εται δεν είναι η ειναι ιδέα μου;;

Ναι έτσι φαίνεται. Σίγουρα μεγάλη επιβράδυνση και κατά περιόδους οπισθοδρόμηση . Αρνητικό ότι έχει λαμπαδιάσει προς τα πάνω

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ναι έτσι φαίνεται. Σίγουρα μεγάλη επιβράδυνση και κατά περιόδους οπισθοδρόμηση . Αρνητικό ότι έχει λαμπαδιάσει προς τα πάνω

αυτο το προς τα πανω με τρελενει και εμενα.... γιατι....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχως βλεποντας google earth και συγκρινοντας με την καμερα, φοβαμαι οτι ανεβαινει προς τα επανω.. Στα πιο δυσβατα μερη και εκει που πραγματικα θα κατακαψει τα παντα μεχρι να σβησει μονη της..

Επισης απο ξημερωματα αρχιζει και φυσαει βορειος 3 μποφορ οποτε να δουμε τι θα γινει..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...