Jump to content
Κώστας.

Aναφορές καυσωνικής περιόδου 27/7-4/8 - Ο καυσων των καυσωνων προ των πυλων

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

τα βλεπω και κλαιω πραγματικα με λυγμους.
δεν ειναι δυνατο να εγινε αυτο . δεν εμεινε τιποτα απολυτως.

Δεν περιγραφεται.Τα γραφω εδω για να τα βγαλω απο μεσα μου.Πεθανε οτι αγαπουσα,εκτος απο την οικογενεια μου και τους φιλους και συγγενεις.Η μονη παρηγορια μου καποιες στιγμες ανθρωπιας.Ο πυροσβεστης εκτος υπηρεσιας,που ηρθε και με βοηθησε να κατεβασω το αμαξι της γυναικας σε πιο ασφαλες σημειο(μετα ηρθε κ με βοηθησε ο Μητσακος oldboy).Μια κοπελιτσα που με ειδε,αφου κατεβηκα για λιγο απο τα καμμενα και σταματησα στο κρυονερι μεσα στο αμαξι κι εκλαιγα.Ηρθε,μου χτυπησε το παραθυρο και ρωτησε αν θελω καποια βοηθεια,αν θελω να παω σπιτι τους να πιω νερο.Να ναι καλα οι ανθρωποι!Δεν ξερω τι θα κανω,υπαρχει και η οικογενεια,αλλα μαλλον θα προσπαθησω να μεινω και να αγωνιστουμε με τους υπολοιπους συντοπιτες να ζωντανεψουμε την Δροσοπηγουλα.Δεν ξερω..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Δεν περιγραφεται.Τα γραφω εδω για να τα βγαλω απο μεσα μου.Πεθανε οτι αγαπουσα,εκτος απο την οικογενεια μου και τους φιλους και συγγενεις.Η μονη παρηγορια μου καποιες στιγμες ανθρωπιας.Ο πυροσβεστης εκτος υπηρεσιας,που ηρθε και με βοηθησε να κατεβασω το αμαξι της γυναικας σε πιο ασφαλες σημειο(μετα ηρθε κ με βοηθησε ο Μητσακος oldboy).Μια κοπελιτσα που με ειδε,αφου κατεβηκα για λιγο απο τα καμμενα και σταματησα στο κρυονερι μεσα στο αμαξι κι εκλαιγα.Ηρθε,μου χτυπησε το παραθυρο και ρωτησε αν θελω καποια βοηθεια,αν θελω να παω σπιτι τους να πιω νερο.Να ναι καλα οι ανθρωποι!Δεν ξερω τι θα κανω,υπαρχει και η οικογενεια,αλλα μαλλον θα προσπαθησω να μεινω και να αγωνιστουμε με τους υπολοιπους συντοπιτες να ζωντανεψουμε την Δροσοπηγουλα.Δεν ξερω..

υπαρχουν και καλοι ανθρωποι...
γενικα να εχεις ανθρωπους να μιλας να τα λες γιατι οι ψυχολογιες μας ολων ηταν που ηταν, με αυτα τα γεγονοτα ξεχειλίζει το ποτηρι για πολλους. και η ψυχολογια φερνει θεματα στην υγεια τη σωματικη μετα....
οσο για αναδασωσεις κτλ εγω το προτεινα σαν φορουμ να κανουμε απο του χρονου και συστηματικα  και ειπε και ο χελμος ( ξεχναω πολυ ευκολα ονοματα ιδιως τα τελευταια χρονια..) να το δουμε γενικα. οπου χρειαζεται και οπου θελε ιβοηθεια η φυση...
δεν ξερω τι αλλο να σκεφτω να αισιοδοξησω περα απο το να σκεφτω οτι μπορουμε να κανουμε κατι εστω και λιγο
 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και φυσικα μην ξεχασω να αναφερθω (και να ευχαριστησω)σε καποιους καλους ΦΙΛΟΥΣ απο εδω μεσα που μου σταθηκαν και μου προσφερουν την οποια βοηθεια χρειαστω.Δεν θα πω ονοματα φυσικα,δεν θαβτο ηθελαν ουτε οι ιδιοι.Ελπιζω οτι το μονο που θα χρειαστω ειναι να οργανωσουμε οταν ερθει η ωρα αναδασωσεις ή οτι αλλο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

Τον λόγο θα τον βρεις στον τρόπο που σου απάντησε ο φίλος ORESIVIOS

και του απαντησα επισης αν και μαλλον δεν γνωριζε επακριβως τι εννοει το αρθρο 48

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Δεν ξερω..

Ούτε γω νομίζω θα ήξερα.

Μέρα με τη μέρα και καθώς ανασυντάσεις δυνάμεις θα καταλαβαίνεις καλύτερα τι θέλεις ή τι μπορείς να κάνεις. Προς το παρόν σου εύχομαι από καρδιάς καλή δύναμη και ελπίζω αυτές τις στιγμές ανθρωπιάς που πήρες να τις κρατήσεις καλά μέσα σου. Εξάλλου αυτή η ενσυναίσθηση μας καθιστά ανθρώπους. 

Λυπάμαι πραγματικά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

57 λεπτά πριν, maria είπε:

ΠΩΣ ΣΚΑΤΑ ΘΑ ΣΒΗΣΤΕΙ ΑΥΤΗ Η ΑΗΔΙΑ???? ΟΛΟ ΤΑ ΚΑΗΜΕΝΑ ΖΩΑΚΙΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΟ :((

Screenshot_20210807-215541.jpg

Και γω τα ανυπερασπιστα ζωάκια σκέφτομαι, δεν έχουν καμία οδό διαφυγής και κανέναν να τους στείλει μήνυμα ή προειδοποίηση ότι κινδυνευουν, που να ξέρουν κι αυτά τι κακία κ μίσος κουβαλάει το άνθρωπινο είδος μέσα του και καταστρέφει, καταστρεφει, χωρίς σταματημό.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, South Athens είπε:

Ούτε γω νομίζω θα ήξερα.

Μέρα με τη μέρα και καθώς ανασυντάσεις δυνάμεις θα καταλαβαίνεις καλύτερα τι θέλεις ή τι μπορείς να κάνεις. Προς το παρόν σου εύχομαι από καρδιάς καλή δύναμη και ελπίζω αυτές τις στιγμές ανθρωπιάς που πήρες να τις κρατήσεις καλά μέσα σου. Εξάλλου αυτή η ενσυναίσθηση μας καθιστά ανθρώπους. 

Λυπάμαι πραγματικά.

Να σαι καλα athens.Ξερω πολυ καλα τι θελω,δεν ξερω αν ειναι εφικτο.Υπαρχει και προεχει τι ειναι καλο για την οικογενεια και κυριως για το παιδι.Αν ημουν μονος θα αφιερωνα την υπολοιπη ζωη μου,ωστε να ξαναδω τα ελαφια μου,να τριγυρνανε στην Δροσοπηγη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, olaficent είπε:

και του απαντησα επισης αν και μαλλον δεν γνωριζε επακριβως τι εννοει το αρθρο 48

Σίγουρα ήταν μια κόσμια ανταλλαγή μηνυμάτων απλά για τον λόγο ότι υπάρχει μια άσχημη εμπειρία από ένα προηγούμενο φόρουμ που ειμασταν θα θέλαμε,όσο είναι δυνατόν,να αποκλείσουμε κάθε κουβέντα γύρω από πολιτικά θέματα,αυτό είναι και τίποτα άλλο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

Σίγουρα ήταν μια κόσμια ανταλλαγή μηνυμάτων απλά για τον λόγο ότι υπάρχει μια άσχημη εμπειρία από ένα προηγούμενο φόρουμ που ειμασταν θα θέλαμε,όσο είναι δυνατόν,να αποκλείσουμε κάθε κουβέντα γύρω από πολιτικά θέματα,αυτό είναι και τίποτα άλλο.

κατανοητο και σεβαστο αν και προσωπικα δεν ειχα διαθεση πολιτικοποιησης του ζητηματος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Κώστας. είπε:

Τώρα διάβασα ότι κάποιος απ' αυτούς τους επιστήμονες είπε ότι λόγω του πολύ έντονου καύσωνα το νερό που έριχναν τα αεροπλάνα πάνω απ' τη φλόγα εξατμίζονταν και στην ουσία δεν γινόταν τίποτα απ' τις ρίψεις .

Does Using Airplanes to Put out Forest Fires Actually Work?

https://priceonomics.com/does-using-airplanes-to-put-out-forest-fires/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, Limnostorm είπε:

Νέα σύλληψη 47χρονου για απόπειρα εμπρησμού στο άλσος της Πετρούπολης. Έχει ιστορικό εμπρησμού (!!!) ενώ γίνεται κι έρευνα στα αν εμπλέκεται στις τωρινές πυρκαγιές...

(Από open)

Σύλληψη 47χρονου υπόπτου για εμπρησμό στην Πετρούπολη

https://www.parapolitika.gr/ellada/article/1131912/sullipsi-47hronou-upoptou-gia-ebrismo-stin-petroupoli/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

58 λεπτά πριν, olaficent είπε:

και του απαντησα επισης αν και μαλλον δεν γνωριζε επακριβως τι εννοει το αρθρο 48

Λες να μη γνωρίζω τι σημαίνει το αρ. 48 του Συντάγματος;; Δικηγόρος είμαι. Επίταξη περιουσιών σημαίνει , λοιπόν!! Οκ τώρα;

Επεξεργάστηκε από ORESIVIOS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανειπωτη η καταστροφη στην βορεια Ευβοια.Θα φτασει τα 700-800 χιλ. στρεμματα η εκταση των καμμενων παραδεισων.Χιλιαδες νεκρα ζωα.Θανατος παντου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Δεν περιγραφεται.Τα γραφω εδω για να τα βγαλω απο μεσα μου.Πεθανε οτι αγαπουσα,εκτος απο την οικογενεια μου και τους φιλους και συγγενεις.Η μονη παρηγορια μου καποιες στιγμες ανθρωπιας.Ο πυροσβεστης εκτος υπηρεσιας,που ηρθε και με βοηθησε να κατεβασω το αμαξι της γυναικας σε πιο ασφαλες σημειο(μετα ηρθε κ με βοηθησε ο Μητσακος oldboy).Μια κοπελιτσα που με ειδε,αφου κατεβηκα για λιγο απο τα καμμενα και σταματησα στο κρυονερι μεσα στο αμαξι κι εκλαιγα.Ηρθε,μου χτυπησε το παραθυρο και ρωτησε αν θελω καποια βοηθεια,αν θελω να παω σπιτι τους να πιω νερο.Να ναι καλα οι ανθρωποι!Δεν ξερω τι θα κανω,υπαρχει και η οικογενεια,αλλα μαλλον θα προσπαθησω να μεινω και να αγωνιστουμε με τους υπολοιπους συντοπιτες να ζωντανεψουμε την Δροσοπηγουλα.Δεν ξερω..

Αδερφε τα παμε..Ξερεις οτι σαγαπαω....Μη με παρεξηγεις που ανεβασα φωτο με πιωμα...Ποναω για οτι περνας..Απλα μαλ....ομαι γιατι δεν θελω να επηρεαζω περισσοτερο το φορουμ.Με γκριζα και μαυρα...

Σε λιγο καιρο η τριαδα θα τα ξαναπινει στο γυρο γυρο...Ολα θα ξαναγινουν...Τα υπολοιπα τα ξερεις...Δεν χρειαζεται να τα γραψω εδω μεσα..

Ειστε καλα,γεροι δυνατοι και δοξα το θεο εχεις ανθρωπους που σ αγαπανε...Η ζωη η ******* ειναι για τους δυνατους!!Και εσυ εισαι νταμαρι!!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πωπω παιδια κανει ενα απο τα καλυτερα βραδια ολου του καλοκαιριου!!!! Σε.σχεση με.τον Αρμαγεδωνα που περασαμε...

Μεσανυχτα εχω ηδη 25.9 στο μπαλκονι.....5 βαθμους κατω απο τις ελαχιστες αλλων ημερων....

21.5 ο Παπαγου !!!!!

18αρακι η Παρνηθα ψηλα (νομιζω εσβησε η φωτια!!!!!!)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είμαι στην παραλία του Βόλου εδώ και 3 ώρες και όλο κοκκινίλες προς την βόρεια Εύβοια. Όποτε κοιτάω προς τα εκεί, κοκκινίλες. Δεν λέει να σταματήσει. Ψυχοπλάκωμα. Πρέπει να ναι η μεγαλύτερη πυρκαγιά σε έκταση στον ελλαδικό χώρο εδώ και δεκαετίες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γερμανία: Πυροσβέστες και οχήματα στέλνουν στην Ελλάδα η Βόρεια Ρηνανία-Βεστφαλία και η Έσση
Επισημαίνεται ότι τα κόμματα της αντιπολίτευσης είχαν επικρίνει το γεγονός ότι η Γερμανία δεν είχε μέχρι τώρα αποστείλει βοήθεια στην Ελλάδα, ενώ πολλές ευρωπαϊκές χώρες είχαν ήδη διαθέσει πυροσβεστικά ελικόπτερα.

 

https://www.skai.gr/news/world/germania-pyrosvestes-oximata-stelnoun-stin-ellada-voreia-rinania-vestfalia-essi

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, ORESIVIOS είπε:

Λες να μη γνωρίζω τι σημαίνει το αρ. 48 του Συντάγματος;; Δικηγόρος είμαι. Επίταξη περιουσιών σημαίνει , λοιπόν!! Οκ τώρα;

 επειδη ειμαι κι εγω νομικος με ειδικευση στο συνταγματικο δεν αναφερει πουθενα για επιταξη περιουσιων!!!! περιορισμο ατομικων ελευθεριων ΜΟΝΟΝ  ΟΣΩΝ ΡΗΤΑ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡ.1 ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΝΗΜΟΝΕΥΕΤΑΙ ΚΑΝ ΤΟ ΑΡΘΡΟ 17 ΠΕΡΙ ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑΣ!! ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΑ ΠΑΝΤΑ Κ ΦΙΛΙΚΑ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φωτο απογευματινη και Βραδυνή της Β Ευβοιας απο Σκόπελο. Πραγματικά απο προχθες που γυρισε απ τη μερια του Αιγαιου η φωτια δεν εχω δει αεροπλάνο να πεταει και να κανει ριψεις!

20210807_203048.jpg

20210807_213722.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...