Jump to content
Κώστας.

Aναφορές καυσωνικής περιόδου 27/7-4/8 - Ο καυσων των καυσωνων προ των πυλων

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Το σκυλι ηταν δεμενο στην αυλη του σπιτιου..Ο ιδιοκτητης ειχε εγκαταληψει το χωριο...Αλλα το παλικαρι στη φωτο εκανε αυτο που θα πρεπε να ειχε κανει το αφεντικο του σκυλου...Μπραβο ρε παλικαρε!!!Τα σκυλια δεν ειναι παιχνιδι..Ειναι ψυχες...Ειμαστε υπευθυνοι για τη ζωη τους..Το παιδι μας δεν θα το αφηναμε ποτε,το σκυλι μας γιατι??

234815778_4171664216221149_2227812606387986569_n.jpg

......όποιος συμπεριφερεται έτσι στα ζωα,άνετα μπορει να κάνει τα ιδια και χειρότερα σε ανθρωπους....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παει η δροσουλα ξαναξεκινα η ζεστα....

27.3 ακομα Ζωγραφου με 65% υγρασια και δυτικο ρευμα....

Αρκετη καπνιλα μπουκαρε παλι ειδικα κεντρικο κ δυτικο λεκανοπεδιονοπως βλεπω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38άρι η μέγιστη σήμερα εδώ στο Μακροχώρι  με την αίσθηση σχεδόν στους 50 λόγο υγρασίας.....ο καύσωνας επανήλθε δριμύτερος...στους 27 ακόμα και τώρα η ώρα 11 το βράδυ με την αίσθηση στους 31.....χάλια μαύρα...αηδία σκέτη..η χειρότερη εποχή..... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

56 minutes ago, oldboy332 said:

Η διαδρομή των πυλώνων φαίνεται παρακάτω οποτε κάλλιστα  θα μπορούσε να είναι η αιτία. Δεν ξέρω πώς πήρε φωτιά  .Απλώς λέω ότι αυτή είναι η γραμμή. 

Ειχε μέσα στο δάσος  ειδικά ΑΒΑ από το Τατόι και διπλές ξύλινες που περνούσαν μέσα από τα δέντρα αλλά δεν νομίζω  ότι ξεκίνησε τόσο ψηλά . Σε κάθε περίπτωση νομίζω η πυροσβεστική ήδη ξέρει το αρχικό σημείο.

Ευχαριστώ. Τώρα ξαναδιαβάζω το post μου και φαίνεται σα να λεώ ότι δεν ξεκίνησε από το κύκλωμα υψηλής. Εννοούσα ότι θέλω να δω ΑΝ ξεκίνησε από εκεί ή από απλές κολώνες της ΔΕΗ, όπως αυτές που βρίσκονται κάτω από τη Θέα. Θα ήταν τρομερό αν όντως οι τεράστιοι μεταλλικοί πυλώνες μπορούν να προκαλέσουν φωτιά γιατί περνάνε πάνω από κατάφυτα βουνά (Αγ. Μερκούριος, Αυλώνα, Πεντέλη κτλ.)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, majunior είπε:

Τι 44 τόνους ρε παιδιά... αν το ρίξει αυτό στις Γούβες θα γίνουν υποβρύχιες! Στην Πάρνηθα θα κάνουν surf μέχρι το Τατόι. Σοβαρά τώρα, φαντάζομαι θα το ρίχνει και σε μικρότερες δόσεις αλλά το αεροπλάνο είναι τέρας και δε νομίζω ότι έχει πολλές δυνατότητες στόχευσης. Btw το IL-76 το είχαμε νοικιάσει για μια σαιζόν παλαιότερα.

επειδη δεν θα βρεξει στο αμεσο μελλον ειναι ισως η καλυτερη λυση για να ριξει τις θερμοκρασιες στα δαση 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα παιδες..Επιστροφη στη δουλεια...Ζεστη αρκετη..Και με το καλημερα με τσιμπησε μπαμπουρας στον αστραγαλο...Ωραια ξεκινησε η μερα..Εχει πρηστει ο αστραγαλος μου σαν μπαλα εχει γινει...Καλως ηρθατε στην Αθηνα..🤣

20210810_082906.jpgφατσα ταλαιπωρου...Αντε καλημερες..Υπαρχουν και χειροτερα...Φιλια ρεεε...Γ...ω τους μπαμπουρες...Καυσωνακιας θα ταν η γαυρος..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα, τρίτη συνεχόμενη μέρα καπνού, αν και εμφανώς βελτιωμένη η εικόνα στην Λάρισα. Ανέβηκε η ελάχιστη στους 24.8 εχθές είδαμε μετά από καιρό αναπτύξεις...

Αύριο θα είναι η μόνη ενδιαφέρουσα μέρα και μετά πάλι μηδέν .

IMG_20210809_191436.jpg

IMG_20210809_195306.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Καλημερα παιδες..Επιστροφη στη δουλεια...Ζεστη αρκετη..Και με το καλημερα με τσιμπησε μπαμπουρας στον αστραγαλο...Ωραια ξεκινησε η μερα..Εχει πρηστει ο αστραγαλος μου σαν μπαλα εχει γινει...Καλως ηρθατε στην Αθηνα..🤣

20210810_082906.jpgφατσα ταλαιπωρου...Αντε καλημερες..Υπαρχουν και χειροτερα...Φιλια ρεεε...Γ...ω τους μπαμπουρες...Καυσωνακιας θα ταν η γαυρος..

Σαν κλαμμενο.... @@@εισαι ρε🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

H άνοδος στα 850 χθες δεν μας επηρέασε εδώ καθώς μέχρι 34.8 έφτασε στην Αγ. Παρασκευή ενώ μόλις 31.8 στο λιμάνι. Τώρα στους 30 αλλά με ανεβασμένη υγρασία στο 60%. Λογικά ούτε σήμερα θα πάμε ψηλά θερμοκρασιακά. Για εδώ δείχνει να τελείωσε η κόλαση.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 ώρες πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

......όποιος συμπεριφερεται έτσι στα ζωα,άνετα μπορει να κάνει τα ιδια και χειρότερα σε ανθρωπους....

Είναι δυνατόν να αφήνει ο άλλος το σκυλί του δεμένο ενώ έχει εγκαταλείψει το σπίτι και έρχεται η φωτιά;;; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χθεσινές μέγιστες Αττικής 

38.8 Φιλοθέη Davis Weatherlink

37.5 N.Φιλαδέλφεια Ε.Μ.Υ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Ακομα πιο ζεστα σημερα....ανεβαινουμε.σιγα σιγα

25αρι ελαχιστη και 33.6 τωρα στο μπαλκονι....

Tέλειο χαχα Ακριβώς την ίδια Τ έχουμε τώρα και Λάρισα και Γιάννενα! Αύριο όμως μπορεί να γίνει η έκπληξη και στην Αττική [καταιγιδάτη]

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Tέλειο χαχα Ακριβώς την ίδια Τ έχουμε τώρα και Λάρισα και Γιάννενα! Αύριο όμως μπορεί να γίνει η έκπληξη και στην Αττική [καταιγιδάτη]

Πες μου οτι δεν κανεις πλακα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Πες μου οτι δεν κανεις πλακα....

καμία. λίμνη στα 500 κατεβαίνει αύριο προς το βράδυ και θα φέρει αστάθειες. Δεν θα είναι από αυτές που προκαλούν γενικευμένα φαινόμενα, αλλά πχ Πάρνηθα πιστεύω ότι μπορεί να βγάλει πραγματάκια αύριο.. Ενώ το στριμ θα είναι βόρειο βορειοδυτικό, οπότε κάτι μπορεί να μπει και μέσα στο λεκανοπέδιο, αν ζήσει. [από Βοιωτία] Μακάρι να ξεπλυθεί η μπόχα.. και να σβήσει ότι καπνίζει.!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

IMG_20210810_121028.thumb.jpg.aa1c1078394bc145cc342ec644abece8.jpgIMG_20210810_114134.thumb.jpg.eb336f2e9507d0574ff8b60011b161d5.jpgετσι για να σπάσει λίγο η μαυρίλα, από την ανάβαση πριν λίγο στο ηφαίστειο στα Μεθανα σε μια ηλιόλουστη μέρα με 32β.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, ΠΩΓΩΝΙ said:

IMG_20210810_121028.thumb.jpg.aa1c1078394bc145cc342ec644abece8.jpgIMG_20210810_114134.thumb.jpg.eb336f2e9507d0574ff8b60011b161d5.jpgετσι για να σπάσει λίγο η μαυρίλα, από την ανάβαση πριν λίγο στο ηφαίστειο στα Μεθανα σε μια ηλιόλουστη μέρα με 32β.

 

ωραια θεα....και τρελη ξηρασια.....!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Koumoustas είπε:

Είναι δυνατόν να αφήνει ο άλλος το σκυλί του δεμένο ενώ έχει εγκαταλείψει το σπίτι και έρχεται η φωτιά;;; 

...έλα ντε....!!!!????...το κανε ομως......τι να πεις.....?????

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

καμία. λίμνη στα 500 κατεβαίνει αύριο προς το βράδυ και θα φέρει αστάθειες. Δεν θα είναι από αυτές που προκαλούν γενικευμένα φαινόμενα, αλλά πχ Πάρνηθα πιστεύω ότι μπορεί να βγάλει πραγματάκια αύριο.. Ενώ το στριμ θα είναι βόρειο βορειοδυτικό, οπότε κάτι μπορεί να μπει και μέσα στο λεκανοπέδιο, αν ζήσει. [από Βοιωτία] Μακάρι να ξεπλυθεί η μπόχα.. και να σβήσει ότι καπνίζει.!

Μακαρι !!!!! Βαλσαμο.στις πληγες εστω και 5-10 μμ.να.ριξει !!!!! Μακαριιιιι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα καημενα τα Δυτικα ξαναψηνονται για πολλοστη φορα φετος....

39.5 Πυργος και αρκετη ζεστη και δυσφορια οπως μαθαινω....

Στην Αττικη γκαζωσε την τελευταια ωρα 36.3 εδω Ζωγραφου και αρχιζουν σε λιγο.δεκατα και πυρετουλης 😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...