Jump to content
Κώστας.

Aναφορές καυσωνικής περιόδου 27/7-4/8 - Ο καυσων των καυσωνων προ των πυλων

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, Frostfang8 said:

ξαναλεω και θα αρχισω τα καντηλια μο υφαινεται καμια μερα στους υπευθυνους. ΧΩΡΙΣ ΑΝΕΜΟ. ΧΩΡΙΣ ΣΟΒΑΡΟ ΑΙΤΙΟ ΓΙΑ ΕΞΑΠΛΩΣΗ.
ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΚΑΝΟΥΝ. ΤΙ ΚΑΝΑΝ ΠΡΙΝ. δεν ξερω περναω φετος που περναω τοσα πραγματα και η ψυχολογια ειναι σκατα, με αυτο τ οσημερινο θα σκασω κυριολεκτικα.
ευχομαι τα χειροτερα. να διαλυθει η Π****** η ΔΕΗ η αρχηστη που τη χρυσοπληρωνουμε και πραγματικα οτ ιχειροτερο σε οσους ειναι υπευθυνοι. απο αυτους που χρματοδωτουν απο αυτους που διαχειριζονται εως αυτους που δινουν εντολες
δεν μπορω πρεπει να φυγω απο τη σκατοχωρα τελικα. ειμαι μολις 23 και βλεπω πλεον οτι δεν υπαρχει μελλον.

Σπάνε πόρτες από σπίτια για να σώσουν κόσμο. Έχω ανατριχιάσει βλέπω τώρα ΣΚΑΙ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να λείπουν οι αντεγκλήσεις από όλους 

Τα νεύρα μας με όλα αυτά που συμβαίνουν είναι σε κακιστη κατάσταση 

ΠΑΡΑΚΛΙΣΗ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ 

Τα επόμενα post με επιθέσεις από ένα μέλος προς ένα  άλλο θα κρύβονται αμεσα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στις Αδάμες δείχνουν αρκετά σπίτια με τη φωτιά να έχει φτάσει στις αυλές...Τι γίνεται ρε σεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φωτιά και στο νομό Γρεβενών...απο φελλι προς καρπερο...για οσους ξερουν

https://greveniotis.gr/γρεβενά/item/27548-φωτιά-που-ξέσπασε-σε-δασική-έκταση-του-φελλίου-γρεβενών

Δυστυχώς εχουμε και αερα μπόλικο εδω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

45.8 με περαιτέρω πτώση και απόλυτη άπνοια τώρα ο Λαγκαδάς ΕΑΑ. Οπότε λογικά πηγαίνει καλά και ανέβηκε την ώρα του καταβάτη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξεσπανε όλως τυχαίως παντους. 

Παντού όμως. 

Για να μας δουλευουν και στα μουτρα μας πλεον ΜΜΕ και κρατος μαζι. 

Οτι χειροτερο λαος και κρατος ειμαστε .

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

επανήλθε και ο άλλος σταθμός της Θήβας πάνω απ την πόλη στο δημοτικό γήπεδο, 44.5 μαξ

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Μιλησα με τον φιλο που εχει την ταβερνα Αγ.Μερκουριος και εχει πλησιασει κι εκει.Πως;;;;Δεν ξερω,μου φαινοταν αδυνατον με βδ.Αυτη η περιοχη ειναι που καιγεται και πιο νοτια μεσα στο ρεμα της Χελιδονους στις Αδαμες.Δεν εχει που να παει η φωτια κατα τη γνωμη μου,θα σβησει αφου κατακαψει οτι υπαρχει μεσα στο πλαισιο που εχω βαλει.

IMG_20210803_191132.jpg

τουλαχιστον να μη φυγει προσ τα πανω και αριστερά αλλα με βδ δύσκολο 

οχι οτι θα μειωθει η ζημιά αλλα θα γλυτώσει κάπως το βουνό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Μπουτβαλ είπε:

Μόλις γύρισα από Λαγκαδά, το αμαξι μου υπό σκιά έγραφε 50, δε κυκλοφορούσε κανείς έξω. Τρελά πράγματα... Μια χαρά δουλεύει ο σταθμος. 

Απίστευτο τότε το 47.1 ....ασύλληπτο !!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καίγονται σπίτια στα ψηλά της πλατείας Βαρυμπόμπης και δεν υπάρχει πυροσβεστική. Μόνο δημοσιογράφος και αστυνομία δυστυχώς.

20210803_195111.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας επικεντρωθούμε μόνο στα καιρικά σας παρακαλω 

Κατανοητη η οργη ....και εγώ έτσι νιώθω αλλά μην ξεφεύγουμε από το θέμα μας αφού μας διαβάζει πολύς κόσμος που θέλει να ενημερωθεί για τα καιρικά δρωμενα

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38.5 μέγιστη στον Ποταμό Κέρκυρας με αίσθηση 46 σήμερα 

39.0 μέγιστη ο σταθμός του ΕΑΑ στα Καλάβρυτα ...39.2 ο δικός μου σταθμός 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, Μπουτβαλ said:

Μόλις γύρισα από Λαγκαδά, το αμαξι μου υπό σκιά έγραφε 50, δε κυκλοφορούσε κανείς έξω. Τρελά πράγματα... Μια χαρά δουλεύει ο σταθμος. 

Γενικά ο Λαγκαδάς με τον σωστό άνεμο του χρόνια έχω παρατηρήσει οτι γράφει απίστευτες τιμές. Από τα πιο δυνατά καυσωνομέρη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μάλιστα τι να πω.. μου φαίνεται αδιανόητη η θερμοκρασία στον Λαγκαδά, με βάση τα 850 άρια και την ώρα που έγινε η μέγιστη.  Παρόλα αυτά οι εξηγήσεις που έχω δώσει, είναι πραγματικές αποδεδειγμένες πάντα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα παίδες... 41,5C χθες στον σταθμό μου και 42 C σήμερα ενώ ο σχετικά κοντινός σταθμός του Νοεσις είχε 41,8 C και τις 2 μέρες ....  Ζέστη και στον Σταυρό που είναι και παραθαλάσσιος και προσωπικά δεν θυμάμαι να έχει ξεπεράσει ποτέ τους 40 c το  αμάξι έδειξε 42 ενώ η Ασπροβάλτα που είναι και επίσημος σταθμός 41,8 C !!! 

Ο Λαγκαδάς έγραψε ιστορία ...απιστευτα πράγματα που μακάρι να είναι το ταβάνι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Μπουτβαλ είπε:

Άσε άσε... Ούτε εγώ το πίστεψα γι αυτό πήγα να κοιτάξω. Δε ξέρω αν έχει σημειωθεί υψηλότερη θερμοκρασία σε 40.74 μοίρες γεωγραφικό πλάτος 

Πήγαινε προς Καναδά μεριά Στο ύψος του Λονδίνου έφτασε 49.8 βαθμούς... Φέτος φυσικά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ποπο καταστροφή τι τον θελετε τον αέρα...εδώ έδειξε στο σταρ μια μικρή φωτιτσα τη παρακολουθπυσα για ωρα  εγινε τέρας ειλικρινά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντυπωσιακος ο λαγκαδας,γνωστη δυνατη περιοχη σε κρυα και ζεστες. Στο κεντρο τελικα ισοφαρισαμε τον ιουλιο του 2007 με τη μεγιστη 40,4. Ειναι το 3ο 40αρι σε 16 χρονια λειτουργιας του σταθμου.τωρα 35,6

 

Σχετικα με το λαγκαδα και την ωρα που σημειωσε τη μεγιστη αυτο εχει να κανει με τους ανεμους προφανως. Μεσα στην πολη ειναι παρα πολλες οι μερες που οι μεγιστες σημειωνονται 7 και 8 το απογευμα που ειναι η ωρα που πεφτει ο ανεμος που δρα σαν αυρα σε εμας. Καπως ετσι εγινε κι εκει φανταζομαι

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, salonikatasos said:

Εντυπωσιακος ο λαγκαδας,γνωστη δυνατη περιοχη σε κρυα και ζεστες. Στο κεντρο τελικα ισοφαρισαμε τον ιουλιο του 2007 με τη μεγιστη 40,4. Ειναι το 3ο 40αρι σε 16 χρονια λειτουργιας του σταθμου.τωρα 35,6

Με το που γύρισε Β ρεύμα καταποντίστηκε κατά 4 βαθμούς ενώ με ΝΔ ρεύμα έγραφε 47! Απίστευτο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...