Jump to content
Κώστας.

Aναφορές καυσωνικής περιόδου 27/7-4/8 - Ο καυσων των καυσωνων προ των πυλων

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, menidi είπε:

Εγώ σκέφτομαι και την καταπληκτική πανίδα που έχει η περιοχή που καίγεται. Λύκοι, αγριογούρουνα, ελάφια. Ίσως σας φαίνεται κάπως δευτερεύον, αλλά σκέφτομαι τα ζωάκια που δεν φταίνε απολύτως σε τίποτα. 

Καθε μερα εβαζε φωτο ο george...ασε δραμα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, kouvanos said:

Πολυ φοβαμαι μην εκκενωθουν τα παντα και αφεθει να κανψει τα παντα η φωτια μεχρι να.σβησει σρη θαλασσα Ωρωπο....

Κ εγω δεν βλεπω πως θα σταματησει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αδερφε Γιωργαρε Βαστα γερα...Οτι και να γινει!!!Γερα αδερφε μου!!!

Καντε καμια προσευχη ρε παιδες..Οπου πιστευει ο καθενας τελος παντων..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, menidi είπε:

Εγώ σκέφτομαι και την καταπληκτική πανίδα που έχει η περιοχή που καίγεται. Λύκοι, αγριογούρουνα, ελάφια. Ίσως σας φαίνεται κάπως δευτερεύον, αλλά σκέφτομαι τα ζωάκια που δεν φταίνε απολύτως σε τίποτα. 

kai go panta ta zoakia skeftomai poy de kseroyn kai apolitos tipota gia to ti simvainei gia na profylaktoun :((

Επεξεργάστηκε από maria
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, maria είπε:

kai go panta ta zoakia skeftomai poy de kseroyn kai apolitos tipota gia to ti simvainei gia na profylaktoun :((

Να φυγουν πιο βορεια να εγκατασταθουν μηπως σωθουν εστω...

Και να μην ξαναγυρισουν στον κωλοτοπο εδω  γτ κινδυνευουν διαρκως....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μαυρίζει η ψυχή μου, μου έρχεται να βάλω τα κλάμματα όταν σκέφτομαι ότι τα δέντρα, αν μπορούσαν να μιλήσουν, τι θα μας έλεγαν, όταν βλέπουν τη φωτιά να τα πλησιάζει και ξέρουν πως θα καούν. Σαν να έχεις μια σοβαρή πάθηση και ξέρεις ότι σε Χ μέρες/μήνες/χρόνια θα φύγεις από τη ζωή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Εκεννωνονται αφινδες Κρυονέρι 

Κοιταξτε που ειναι το τερμα δεξια μετωπο?..δεν ειναι δυνατον ρε παιδια..συντελειτε εγκλημα..δεν ειναι δυνατον..ξερω σπο φωτιες και ειμαι καλοπροαιρετος γτ οντως οι συντριπτικη πλειοψηφια των φωτιων δεν ειναι εμπρησμος αλλα εδω υπαρχει ανθρωπινο χερι κ οχι αμελεια..για το προχθεσινο στη βαρυμπομπη δεν ειπα κουβεντα γτ πιθανοτατα δεν ηταν εμπρησμος..

Λογικα το τερμα δεξια ειναι προς αφιδνες..αλλου γ αλλου

FB_IMG_1628178897693.jpg

Επεξεργάστηκε από Tolisk20
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, menidi είπε:

Εγώ σκέφτομαι και την καταπληκτική πανίδα που έχει η περιοχή που καίγεται. Λύκοι, αγριογούρουνα, ελάφια. Ίσως σας φαίνεται κάπως δευτερεύον, αλλά σκέφτομαι τα ζωάκια που δεν φταίνε απολύτως σε τίποτα. 

Ψυχές είναι και αυτές. 

Θλιβομαι πράγματικα 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, menidi said:

Εγώ σκέφτομαι και την καταπληκτική πανίδα που έχει η περιοχή που καίγεται. Λύκοι, αγριογούρουνα, ελάφια. Ίσως σας φαίνεται κάπως δευτερεύον, αλλά σκέφτομαι τα ζωάκια που δεν φταίνε απολύτως σε τίποτα. 

Kαι εμείς σκεφτόμαστε τα ζωάκια και δεν είναι δευτερεύον.

Μακάρι να γλυτώσουν όσα περισσότερα γίνεται.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

https://www.inewsgr.com/more/28/kyliomenes-diakopes-revmatos-stin-attiki--ektos-leitourgias-kyklomata-logo-tis-fotias.htm

ειναι πολυ πιθανες οι διακοπες ρευματος στην αττικη οπως λενε

μεριμνηστε για τα αναγκαια (ενδεικτικα φορτιση κινητων, φακους, κερια, λαμπες πετρελαιου, παγοκυψελες αν εχουν αναγκη καποιοι για ενεσεις κ.α.)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο μεσαίος μου γιος 11 ετών κλαίει με λυγμούς εδώ και ώρα όταν είδε ότι καίγεται η Πάρνηθα ...πάνε λέει τα ελαφάκια που τάιζα ...πάνε οι χελώνες που έπιανα ....πάει η παιδική χαρά και οι πάπιες που έριχνα ψωμί  στη Λίμνη Μπελέτσι στην Ιπποκράτειο Πολιτεία ......και με ρωτάει γιατί ρε μπαμπά βάζουν φωτιές ?????

Και εγώ ο μαλ......ας 41 χρόνων δεν ξέρω τι να του απαντήσω γιατί αυτό το παιδί είναι σαν και εμένα ....λατρεύει τη φύση τα φυσικά φαινόμενα και είναι πολύ ευαίσθητος σε ότι αφορά τη φύση και τα ζώα .....και μέσα μου σπαραζω εδώ και ώρες και κρύβομαι για να πνίξω τα δάκρυα μου γιατί δεν μπορώ να παραδώσω στα παιδιά μου ένα καλύτερο κόσμο απ' αυτόν που παρέλαβα εγώ από τους δικούς μου ....συγγνώμη για το ξέσπασμα ρε παιδιά....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ολη η ψυχη μου και η καρδια μου για οσους φλεγονται για οσα δαση χανονται...Απαραδεκτο ομως μια περιοχη που καιγοταν χθες...σημερα εκ νεου να εχει τετοια αναζοπυρωση και να ξεφυγει η φωτια γενικευμενα...Δεν ξερω ποιος και γιατι...Αλλα απαραδεκτο...

Καιγεται ο τοπος μας απ ακρη σ ακρη...Α ρε Ελλαδαρα...Πως σε καταντησαν!!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, dimitris27 είπε:

Πωπω τι μέτωπο έφτιαξε η φωτιά ρε;,δυστυχώς δεν θα την προλάβουν μέχρι το βράδυ..

Πριν από δύο ώρες ήταν μια απλή αναζωπυρωση 

Αυτή που βλέπεις τώρα είναι από καθαρό εμπρησμό 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

Screenshot_2021-08-05-19-11-09-160_com.android.chrome.thumb.jpg.153a298832711e53ddc772540b33124a.jpg... αλήθεια είναι τώρα αυτό το νέο μέτωπο πως ξεφύτρωσε εκεί;;;;

Όντως καμία σχέση. Έχει μεγάλη απόσταση από το κύριο μέτωπο, τα κουκουνάρια δεν.πετανε χιλιόμετρα μακριά..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

Screenshot_2021-08-05-19-11-09-160_com.android.chrome.thumb.jpg.153a298832711e53ddc772540b33124a.jpg... αλήθεια είναι τώρα αυτό το νέο μέτωπο πως ξεφύτρωσε εκεί;;;;

Έλα ντε 

Να μας πουν 

Οι δύσπιστοι λοιπόν 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Ο μεσαίος μου γιος 11 ετών κλαίει με λυγμούς εδώ και ώρα όταν είδε ότι καίγεται η Πάρνηθα ...πάνε λέει τα ελαφάκια που τάιζα ...πάνε οι χελώνες που έπιανα ....πάει η παιδική χαρά και οι πάπιες που έριχνα ψωμί  στη Λίμνη Μπελέτσι στην Ιπποκράτειο Πολιτεία ......και με ρωτάει γιατί ρε μπαμπά βάζουν φωτιές ?????

Και εγώ ο μαλ......ας 41 χρόνων δεν ξέρω τι να του απαντήσω γιατί αυτό το παιδί είναι σαν και εμένα ....λατρεύει τη φύση τα φυσικά φαινόμενα και είναι πολύ ευαίσθητος σε ότι αφορά τη φύση και τα ζώα .....και μέσα μου σπαραζω εδώ και ώρες και κρύβομαι για να πνίξω τα δάκρυα μου γιατί δεν μπορώ να παραδώσω στα παιδιά μου ένα καλύτερο κόσμο απ' αυτόν που παρέλαβα εγώ από τους δικούς μου ....συγγνώμη για το ξέσπασμα ρε παιδιά....

IMG_20210712_202004.thumb.jpg.4abc17f00a19029676ce2f70de5edef7.jpg....αυτό Γιώργο είμαι μαγαζικαι δεν θέλω να έρθει πελάτης γιατί ντρέπομαι να εξηγήσω τον λόγο που είμαι δακρυσμένος.....λίμνη Μπελέτσι πριν δύο εβδομάδες.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

Screenshot_2021-08-05-19-11-09-160_com.android.chrome.thumb.jpg.153a298832711e53ddc772540b33124a.jpg... αλήθεια είναι τώρα αυτό το νέο μέτωπο πως ξεφύτρωσε εκεί;;;;

 

5 λεπτά πριν, dimitris27 είπε:

Πωπω τι μέτωπο έφτιαξε η φωτιά ρε;,δυστυχώς δεν θα την προλάβουν μέχρι το βράδυ..

Υπολογιζετε στα 8-9 χλμ χωρις το μικρο μετωπο που υπαρχει κοντα στην εθνικη οδο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Έλα ντε 

Να μας πουν 

Οι δύσπιστοι λοιπόν 

είμαστε στα όρια μας έχουμε και τους δύσπιστους Σπύρο......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

είμαστε στα όρια μας έχουμε και τους δύσπιστους Σπύρο......

me tosi sinexomeni zesti 11imera me 40aria oli i ellada pernei fotia !!!! edo diladi evoia empristis to ekane?? deite poy pire fotia , i korifi !! profanos i zesti kai sindiasmos me kana gyali,kanei mpourloto ta panta

20210805_191250.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...