Jump to content
Κώστας.

Aναφορές καυσωνικής περιόδου 27/7-4/8 - Ο καυσων των καυσωνων προ των πυλων

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Έλα ντε 

Να μας πουν 

Οι δύσπιστοι λοιπόν 

Δεν το πιστευω. Πιο καραμπιντος εμπρισμος δεν παιζει. 

Θελουν να μην μεινει δεντρο στην περιοχη.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, maria είπε:

me tosi sinexomeni zesti 11imera me 40aria oli i ellada pernei fotia !!!! edo diladi evoia empristis to ekane?? deite poy pire fotia , i korifi !! profanos i zesti kai sindiasmos me kana gyali,kanei mpourloto ta panta

20210805_191250.jpg

Πες μου το αιτιο για να αρχισει εκει πχ. 

Ζεστη ας εχει. Φωτια πως ξεκιναει χωρις εκρηξη/σπιθα κτλ?

Με 35-40 βαθμους δεν καίγονται ως διαμαγειας τα δέντρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Ο μεσαίος μου γιος 11 ετών κλαίει με λυγμούς εδώ και ώρα όταν είδε ότι καίγεται η Πάρνηθα ...πάνε λέει τα ελαφάκια που τάιζα ...πάνε οι χελώνες που έπιανα ....πάει η παιδική χαρά και οι πάπιες που έριχνα ψωμί  στη Λίμνη Μπελέτσι στην Ιπποκράτειο Πολιτεία ......και με ρωτάει γιατί ρε μπαμπά βάζουν φωτιές ?????

Και εγώ ο μαλ......ας 41 χρόνων δεν ξέρω τι να του απαντήσω γιατί αυτό το παιδί είναι σαν και εμένα ....λατρεύει τη φύση τα φυσικά φαινόμενα και είναι πολύ ευαίσθητος σε ότι αφορά τη φύση και τα ζώα .....και μέσα μου σπαραζω εδώ και ώρες και κρύβομαι για να πνίξω τα δάκρυα μου γιατί δεν μπορώ να παραδώσω στα παιδιά μου ένα καλύτερο κόσμο απ' αυτόν που παρέλαβα εγώ από τους δικούς μου ....συγγνώμη για το ξέσπασμα ρε παιδιά....

Τα ειπες ολα Γιωργη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδες δεν μου αρεσει καθολου αυτο που βλεπω στα καναλια....αν εκκενωθουν σωστα οινοικισμοι κ δεν εχεινθεμα απωλειας ανθρωπινης ζωης φοβαμαι οτι θα περασει Εθνικη Οδο καο θα σβησει αυριο μεσημερι - απογευμα στη θαλασσα του Ευβοικου....

Μακαρι.να βγω ψευτης...το ευχομαι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ψυχραιμια φιλαρακια..Καταλαβαινω ο τι ολοι ειμαστε σε ενταση ψυχικη και μη...Αλλα μη στηνουμε λαικα δικαστηρια...Δεν εχει νοημα ειδικα τετοια ωρα...

Ακομα και ενα κομματι γυαλι αν βρισκεται σε λαθος σημειο την λαθος στιγμη,καλλιστα παιρνει φωτια..Οσο το φαινομενο ειναι σε εξελιξη ας επικεντρωθουμε στο να σβησει η φωτια...

Για το μετα εχει ο θεος...Εχουμε χρονο να δουμε τι εγινε η τι δεν εγινε...Αλλα οχι να πλακωθουμε και μεταξυ μας...Ενωμενοι πρεπει να μαστε...Ετσι κι αλλιως ολοι το ιδιο θελουμε..Τα πυρινα μετωπα να περιοριστουν...

Και γω θελω να βρισω,να κραξω και χιλια δυο αλλα....Δεν θα βοηθησει τωρα..Ολες οι αποψεις σεβαστες...Κανεις δεν ειναι μεντορας.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, maria είπε:

me tosi sinexomeni zesti 11imera me 40aria oli i ellada pernei fotia !!!! edo diladi evoia empristis to ekane?? deite poy pire fotia , i korifi !! profanos i zesti kai sindiasmos me kana gyali,kanei mpourloto ta panta

20210805_191250.jpg

Δεν θα σου απαντήσω σεβόμενος τον αγώνα και την προσπάθεια που έχει γίνει για να στηθεί και να κρατηθεί αυτό το φόρουμ και για να σε βοηθήσω οκ.χαλαρωσε κάνε την δουλειά σου όπως την κάνεις πίστεψε ότι την κάνεις καλά και χαλάρωσε  μάλλον αυτός είναι ο λόγος που μπήκες στο φόρουμ σήμερα μετά από τόσο καιρο, ο νοων νοειτω....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το βόρειο μέτωπο πρέπει να είναι 15km . Ούτε καν ρίψη νερού δεν γίνεται. Μόνο προς Ιπποκράτειος Πολιτεία το παλεύουν και νότια του Κρυονερίου. 

16281810973981760784897694639193.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, kouvanos said:

Παιδες δεν μου αρεσει καθολου αυτο που βλεπω στα καναλια....αν εκκενωθουν σωστα οινοικισμοι κ δεν εχεινθεμα απωλειας ανθρωπινης ζωης φοβαμαι οτι θα περασει Εθνικη Οδο καο θα σβησει αυριο μεσημερι - απογευμα στη θαλασσα του Ευβοικου....

Μακαρι.να βγω ψευτης...το ευχομαι

3 άτομα με εγκαύματα από Δροσοπηγή μεταφέρονται τώρα ΚΑΤ αναφορά από τον ΣΚΑΙ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παίδες ηρεμία στις εκφράσεις ! Δεν θα το ξαναπώ είναι πολύ δύσκολες οι ώρες… μην φτάνουμε στα όρια κι εμείς εδώ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

IMG_20210712_202004.thumb.jpg.4abc17f00a19029676ce2f70de5edef7.jpg....αυτό Γιώργο είμαι μαγαζικαι δεν θέλω να έρθει πελάτης γιατί ντρέπομαι να εξηγήσω τον λόγο που είμαι δακρυσμένος.....λίμνη Μπελέτσι πριν δύο εβδομάδες.....

Άστα ρε Γιωργαρε....τα παιδιά μου ουσιαστικά τα μεγάλωσα εκεί ....

Και στα τέλη Σεπτεμβρίου θα έτρεχα και αγώνα  10χλμ στη Λίμνη Μπελέτσι....

Θλίψη ...μεγάλος πόνος φιλε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισης απο τα φρικτοτερα απογευματα σε αισθηση και θερμοκρασια εδω κατω απο Υμηττο....

36-37αρια ακατεβατα οι σταθμοι λιγο πριν πεσει ο ηλιος.....ελεος ρε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Άστα ρε Γιωργαρε....τα παιδιά μου ουσιαστικά τα μεγάλωσα εκεί ....

Και στα τέλη Σεπτεμβρίου θα έτρεχα και αγώνα  10χλμ στη Λίμνη Μπελέτσι....

Θλίψη ...μεγάλος πόνος φιλε

Σε νιώθω Γιώργη θλίψη και μόνο θλίψη,έχω περπατήσει αυτο τον τόπο από όταν ακόμα ανεβαίνες χωματοδρομο και στην περιοχή ήταν η Αγία Τριάδα και η λίμνη τίποτα άλλο....ας ελπίζουμε για το καλύτερο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 μετοπα..καμια σχεση το ενα με τ αλλο..το τερμα δεξια 2χλμ ++ μακρια απ το κοντινοτερο..

Ενα θετικο  οτι το μετωπο προς δροσοπηγη ισως οριοθετηθει κ μετα ελεχθει..

FB_IMG_1628181235045.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

είμαστε στα όρια μας έχουμε και τους δύσπιστους Σπύρο......

Ετσι  ακριβώς 

 

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Tolisk20 είπε:

4 μετοπα..καμια σχεση το ενα με τ αλλο..το τερμα δεξια 2χλμ ++ μακρια απ το κοντινοτερο..

Ενα θετικο  οτι το μετωπο προς δροσοπηγη ισως οριοθετηθει κ μετα ελεχθει..

FB_IMG_1628181235045.jpg

Το μόνο ερώτημα για το μέτωπο στην Δροσοπηγή είναι Εάν θα περάσει τη  εθνική οδό προς Άγιο Στέφανο  που παρότι φυσάει ανατολικός δεν φαίνεται να σταματάει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια φορα θελω να μαθω απο ατομο που πραγματι ειναι του αντικειμένου.

 

Γιατι ΠΟΤΕ οταν κατι ειναι σχετικα "ασήμαντο" δεν πανε με μπολικα αεροσκάφη να το σβησουν μια και καλη να μην εξελιχθει .

Ηταν μια πολυ μικρη εστια σημερα που αφεθηκε 1 ολοκληρη ωρα.....

Γιατι??? Παιρνει 1 ολοκληρη ωρα να πανε 3-4 αεροσκαφη στη σειρα να την σβησουν αμεσως? Ποσο μαλλον σε περιοχη που εχει τοσο πυκνη βλαστηση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...