Jump to content
Κώστας.

Aναφορές καυσωνικής περιόδου 27/7-4/8 - Ο καυσων των καυσωνων προ των πυλων

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, sarris είπε:

Απο ζουγκλοκαμερα θεριευουν τα νοτια μετωπα

θα αρχισει οπου ναναι και ο σκατοανεμος. αν και δεν φταιει ο ανεμος τοσες μερες... τελος παντων...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

Εβγαλε το 112 ειδοποιηση εδω.. για υψηλο κινδυνο πυρκαγιας....

Καλα κρασα

Εδώ έστειλε σε μένα στη Μήλο που το πιο ψηλό δέντρο είναι ο μαϊντανός 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 3/8/2021 at 8:09 ΜΜ, salonikatasos είπε:

Εντυπωσιακος ο λαγκαδας,γνωστη δυνατη περιοχη σε κρυα και ζεστες. Στο κεντρο τελικα ισοφαρισαμε τον ιουλιο του 2007 με τη μεγιστη 40,4. Ειναι το 3ο 40αρι σε 16 χρονια λειτουργιας του σταθμου.τωρα 35,6

 

Σχετικα με το λαγκαδα και την ωρα που σημειωσε τη μεγιστη αυτο εχει να κανει με τους ανεμους προφανως. Μεσα στην πολη ειναι παρα πολλες οι μερες που οι μεγιστες σημειωνονται 7 και 8 το απογευμα που ειναι η ωρα που πεφτει ο ανεμος που δρα σαν αυρα σε εμας. Καπως ετσι εγινε κι εκει φανταζομαι

Καθόλου περίεργο 40αρι είχαμε εδώ σήμερα Πολίχνη (ελάχιστη 24).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Εδώ έστειλε σε μένα στη Μήλο που το πιο ψηλό δέντρο είναι ο μαϊντανός 

ξερω οτ ιειμαστε ολοι χαλια αλλα γελασα πολυ με αυτο χααχχαχαχαχααχ να εισαι καλα πραγματικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, yiannis_volos said:

Ένα πράγμα έχω να πω:

Rafale: κόστος αγοράς 106εκ. -> πήραμε 18

Ρωσικό πυροσβεστικό αεροπλάνο Beriev 200: κόστος ενοικίασης 3.8εκ. -> πήραμε 1

Ρε άνθρωπε από το πρωί αυτό σκέφτομαι..

Ρίχνουμε λεφτά σε αμυντικές δαπάνες για να χαίρονται οι εταίροι και 10 canadair νέου τύπου που πετούν και νύχτα δεν μπορούσαν να πάρουν;

Στα του καιρού τι να πεις Αγια Παρασκευή μυρίζει έντονα καπνά μέσα στο σπίτι κάνοντας πιο έντονη τη δυσφορία 

και μόλις άρχισαν και πτώσεις τάσης 

Επεξεργάστηκε από Dim_pas
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Εδώ έστειλε σε μένα στη Μήλο που το πιο ψηλό δέντρο είναι ο μαϊντανός 

 Έχω γονατίσει από τα γελια ...Έκανα εικονα σαν δέντρο το μαιντανο...Έχουμε ανάγκη και λιγο χιουμορ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε παιδιά 8 λωρίδες είναι στα διόδια πλάτος ο δρομοσ πως τα κατάφερε χωρίς αέρα ;τόσο αερομεταφερόμενες είναι οι καύτρες ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

ξερω οτ ιειμαστε ολοι χαλια αλλα γελασα πολυ με αυτο χααχχαχαχαχααχ να εισαι καλα πραγματικα

Κοιτάω το alert και μετά κοιτάω γύρω μου και βλέπω το απόλυτο τίποτα σε πράσινο....γέλασα με την ψυχή μου έστω και για λιγο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν γράφω τα καλοκαίρια....

Αλλά μου έχει ραγίσει η ψυχή.....

Αν είδατε πριν λίγο πως πέρασε η φωτιά την εθνική.....απλά έφτιαξε ενα θάλαμο φωτιάς. 3 πυροσβεστικά ριχναν στο δέντρο...

Αυτό άνθρωπος δεν το σταματα

Κρίμα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Dim_pas είπε:

Ρε παιδιά 8 λωρίδες είναι στα διόδια πλάτος ο δρομοσ πως τα κατάφερε χωρίς αέρα ;τόσο αερομεταφερόμενες είναι οι καύτρες ;

Η φωτιά δημιουργεί τεράστιο στροβιλισμό μέσα της ...μπροστά μου έχω δει αρκετές φορές κουκουνάρια να εκτοξεύονται σαν φωτοβολίδες σε τεράστια απόσταση ...οπότε καταλαβαίνεις 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ολική φυσική καταστροφή .....ευχές μόνο τα παιδιά που κινδυνεύουν να χάσουν τα σπίτια τους από τη φωτιά να γλυτώσουν το κακο.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρέχει καύτρες ο ουρανός της Αττικής. Κόλαση...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, airfathaaaaa είπε:

βγηκε ο αλλος στον σκαι 

 

ο ανεμος λεει ειναι στα 7-8bf 

πως διαολο τα λενε αυτα σε ζωντανη συνδεση...

οτι τους πουν να πουν στον κοσμο θα πουν.
αλλα ολος ο κοσμος τους εχει παρει χαμπαρι και βλεπουν οτι δεν κουνιουνται δεντρα καν απο το ναερα τοσες μερες... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39.8 η μέγιστη χθες στο αεροδρόμιο της Νέας Αγχιάλου, 42 σήμερα. Τα ίδια πάνω-κάτω και στον Αλμυρό.

Πέρα απ'αυτό τι άλλο να αναφέρεις; Την οργή και θλίψη για την κατάσταση που επικρατεί εδώ και μέρες στην χώρα; Τέλος πάντων, απλά ευελπιστώ να μην ζήσουμε καταστάσεις τύπου Εύβοιας, Αττικής, Ηλείας κλπ και εμείς εδώ στη Μαγνησία μέχρι να φύγει το ****καλόκαιρο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελειώσαμε. Δυστυχώς. Κάηκε η μισή Αττική μέσα σε 2 ημέρες και έπεται μεγάλη συνέχεια τις επόμενες ώρες/ημέρες. Θέλετε Κακή συγκυρία ? Ανεπάρκεια δυνάμεων ? Κακός συντονισμός? Ανευθυνότητα ? Κακή πρόληψη? Αδιανόητες συνθήκες ? Πιθανότατα όλα μαζί. Αλλά το κακό έγινε και δεν αλλάζει. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν ζητήσαμε βοήθεια από την ΕΕ νωρίτερα. Πριν γίνει το κακό , χτες προχτές δε ξέρω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 minutes ago, Dim_pas said:

Ρε παιδιά 8 λωρίδες είναι στα διόδια πλάτος ο δρομοσ πως τα κατάφερε χωρίς αέρα ;τόσο αερομεταφερόμενες είναι οι καύτρες ;

εχει σηκωσει αερα αυτη τη στιγμη.. Απο τις 6 το απογευμα εχει σηκωσει ικανοαερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...