Jump to content
Κώστας.

Aναφορές καυσωνικής περιόδου 27/7-4/8 - Ο καυσων των καυσωνων προ των πυλων

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Έχω μια σκέψη τι μπορούμε να κάνουμε σαν φόρουμ και αφού καταλαγιάσει το κακό ....

Απο Σεπτέμβρη θα πετάξω την ιδέα μου και όποιος θέλει ακολουθεί 

Είμαι μέσα Γιώργη σου έχω εμπιστοσύνη....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν μπορώ να το πιστέψω ότι η φωτιά θα φτάσει Καπανδρίτι. 

Είναι τεράστια έκταση. 

Πραγματικά είναι λες και δεν το ζούμε αυτό. 

Εθνικη τραγωδία. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ έπεσε το ρεύμα εκτός σπιτιού, αναβοσβηνουν φώτα μέσα. Στον Άγιο Στέφανο έχω θείο ο πατέρας μου τον πήρε τηλέφωνο και δεν πρόλαβε καν να μιλήσει, έχουν προετοιμαστεί για τα χειρότερα αν υπάρξουν... Ας ελπισουμε οχι....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Εδώ έστειλε σε μένα στη Μήλο που το πιο ψηλό δέντρο είναι ο μαϊντανός 

Είπαν ότι θα στείλουν σε όλη την Ελλάδα. Ακόμα και σε αυτά τα νησιά, υπάρχουν ξερά χόρτα που προφανώς καίγονται και μπορεί να προκληθούν καταστροφές. Και από τη στιγμή που υπάρχουν τόσα ενεργά μέτωπα στη Χώρα και δεν επαρκούν τα διαθέσιμα μέσα, ακόμα και η πιο μικρή πυρκαγιά δημιουργεί πρόβλημα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

+4 αεροσκάφη, +3 Ε/Π και +200 πυροσβέστες αύριο το πρωί από άλλες χώρες.

Πολυ αργα..Εχθες στηνανε γιορτη οτι ελεγχονται τα μετωπα...Μην τα ξεχναμε...Απο φανφαρες και τυμπανοκρουσιες..Χορτασαμε...Κατοπιν εορτης..Κρατος προνοιας θελω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά, το μέτωπο στην Μάνη είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ. Βλέπω φλογες πλέον σε φωτιά που ξεκίνησε 40 χλμ βόρεια μου!! Δεν υπάρχει καμία ενημέρωση πουθενά!

Για την Αθήνα τι να πω.. Ο Θεός μαζί μας, σε όσους είναι εκεί σε όσους έχουμε σπίτια εκεί.. φωνάζουμε τόσους μήνες, ξηρασία, κλαδιά ακόμα από την μηδεια, ζεστή.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δείτε, όποιος θέλει,  από το  1:30 έως το 3.00  πόσο εύκολα περνά η φωτιά 8 λωρίδες (νομίζω τόσες είναι σε εκείνο το σημείο), Εθνικής οδού.

https://www.youtube.com/watch?v=y6V9VkPQqT4

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, Petros21 said:

Παιδιά, το μέτωπο στην Μάνη είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ. Βλέπω φλογες πλέον σε φωτιά που ξεκίνησε 40 χλμ βόρεια μου!! Δεν υπάρχει καμία ενημέρωση πουθενά!

Για την Αθήνα τι να πω.. Ο Θεός μαζί μας, σε όσους είναι εκεί σε όσους έχουμε σπίτια εκεί.. φωνάζουμε τόσους μήνες, ξηρασία, κλαδιά ακόμα από την μηδεια, ζεστή.. 

Φαινοταν και απο την δορυφορικη μεχρι αργα το απογευμα και δεν υπαρχει καμια ενημερωση. Πολυ περιεργο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sarris είπε:

Φαινοταν και απο την δορυφορικη μεχρι αργα το απογευμα και δεν υπαρχει καμια ενημερωση. Πολυ περιεργο

Πουθενά δεν γράφεται τίποτα. Έχει διανύσει χωρίς υπερβολή πάνω από 20 25 χλμ απόσταση. Τεράστια η καταστροφή στον Ταΰγετο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

59 λεπτά πριν, marios_angelos είπε:

Η φωτιά από την Ιστιαία και πέριξ πλέον φαίνεται λες και είναι δίπλα, που είναι δηλαδή, αλλά μιλάμε για ανεξέλεγκτες πύρινες γλώσσες πλέον................. 

 

FB_IMG_1628198265677.jpg

FB_IMG_1628197466317.jpg

Ποια φωτιά είναι αυτή;;;; Από Δρυμώνα περπάτησε προς Ιστιαια;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και Ανατολική Μάκη Χαμός.....εκκενώθηκαν πολλά χωριά!!

Και εδώ η φωτιά μέσα στην Ιπποκράτειο!!

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανεβηκε ακομα λιγο η θερμοκρασια στον Βολο.Στους 35,5 στις 1:30 το βραδυ.Απιστευτο!!!!4,5 βαθμοι διαφορα απο τους 40.

 

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα.Απο τη στιγμη που εγκατελειψα το σπιτι,δεν μπορεσα να ξαναγυρισω.Η Δροσοπηγη σαν περιοχη εχει καταστραφει ολοσχερως.Δεν ξερω ποσα σπιτια εχουν γλυτωσει η το δικο μου.Η εικονα ειναι οτι η συντριπτικη πλειοψηφια των σπιτιων καηκε.Αυριο θα ξανανεβω,δεν μπορουσα σημερα να προσεγγισω αφου καιγεται εδω και ωρες η περιοχη.Ευχαριστω για το ενδιαφερον,για τη βοηθεια του Μητσου.Ειμαι διαλυμενος,οι αναφορες απο τη Δροσοπηγουλα μου τελειωνουν αυριο οριστικα.Χαθηκε το δασος μας,χαθηκαν τα ελαφακια τα αγριογουρουνα,οι αλεπιυδες,τα ζωα του βοσκου μας,χαθηκε η ζωη μας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...