Jump to content
Κώστας.

Τι ειδους καλοκαιρι προτιματε;

Τι ειδους καλοκαιρι προτιματε;  

27 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Τι ειδους καλοκαιρι προτιματε;

    • Συνεχώς βροχερο και συννεφιασμενο. Μέγιστες το πολυ 20.( Ιρλανδια)
      0
    • 70% βροχες/συννεφιες με μεγιστες 20c και 30% ηλιος με μέγιστες 25c ( Αγγλια)
      0
    • 50% βροχες/ συννεφιες με μεγιστες 24c και 50% ηλιος με μεγιστες 30-32c (κεντρική ευρωπη)
    • Μεσογειακο με μεγιστες στους 32c , μια δυο βροχες το τριμηνο και καθολου καυσωνες
    • Μεσογειακο με μεγιστες 32c , και το αντε το πολυ ενα επεισόδιο καυσωνα ως 40c
    • Μεσογειακο με μεγιστες 32c με εναν δεκαημερο καυσωνα ( ως 40c) καθε μηνα και 2 ασταθειες συνολικα
      0
    • Μεσογειακο με μεγιστες 32c με εναν δεκαημερο καυσωνα (ως 45c) καθε μηνα και 2 ασταθειες συνολικα
    • Βαρβάτο με 5 καύσωνες και καθολου βροχη.
      0
    • Της Βαγδατης με συνεχομενο καυσωνα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

50-50 είναι ιδανικά.. έτσι για να μη βαριόμαστε.....

.. να μου λείπει ο καύσωνας !!! Αλλά όχι να βρέχει και κάθε μέρα.. να υπάρχει χρόνος και για βόλτες.. να χαιρόμαστε την εξοχή και τον ήλιο, με καλοκαιρινές αλλά όχι ιδιαίτερα υψηλές θερμοκρασίες... ανθρώπινα να είναι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, Winterlove said:

50-50 είναι ιδανικά.. έτσι για να μη βαριόμαστε.....

.. να μου λείπει ο καύσωνας !!! Αλλά όχι να βρέχει και κάθε μέρα.. να υπάρχει χρόνος και για βόλτες.. να χαιρόμαστε την εξοχή και τον ήλιο, με καλοκαιρινές αλλά όχι ιδιαίτερα υψηλές θερμοκρασίες... ανθρώπινα να είναι...

Ναι αλλα οταν θα βγαίνεις  θα εχει λασπες απ τη προηγουμενη βροχη. Χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καιρικό ενδιαφέρον με εναλλαγές. Να έχει από όλα χωρίς εμμονές. Θέλω τις καταιγίδες μου τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα. Δεν θέλω φθινοπωρινό σκηνικό. Το τσουρ τσουρ είναι βαρετό. Καλύτερα μια ώρα κατακλυσμόυ και ήλιο μετά, παρά όλη μέρα βροχή. Βολεύει και στο ποδήλατο αυτό. Το να κάνεις 50 60 70 χιλιόμετρα ποδήλατο είναι  πολύ πιο εύκολο με την δροσιά της ατμόσφαιρας μετά την καταιγίδα,,, παρα με καύσωνα που απλά πεθαίνεις, και φυσικά καλύτερο από το να βρεχεσαι εκείνη την στιγμή λόγω συνεχούς ποτιστικης βροχής. 

Μέγιστες περί τους 35 σε μέρες με ήλιο., ελάχιστες στους 22 βαθμους

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν μπορώ να δω τέτοιες φοβερές εικόνες κάποια στιγμή ξανά, ξέρω ότι αυτό μπορεί να γίνει μόνο το τετράμηνο καιρικά του καλοκαιριού!!  Πότε αλλοτε!  

roll cloud, το πρώτο βιντεο Mammatus το δεύτερο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32℃ μέγιστες εμένα μου αρκεί... όχι παραπάνω.... και εννοείται να έχει καταιγίδες.......... τις προτιμώ κι εγώ καλύτερα από ποτιστικές....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Winterlove είπε:

32℃ μέγιστες εμένα μου αρκεί... όχι παραπάνω.... και εννοείται να έχει καταιγίδες.......... τις προτιμώ κι εγώ καλύτερα από ποτιστικές....

Εγώ ο λόγος που θέλω να έχει και παραπάνω θερμοκρασίες είναι λόγω δυναμικής καταιγίδων. Εγώ ψάχνω καταστάσεις Αμερικής εξάλλου 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Tης Βαγδάτης ψήφισα, αν και μου φαίνεται δροσερό.

Ίσως αν έβαζες του Death Valley να ψήφιζα με όλη την όρεξη μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρεπει να το αναφερω γτ δν το εχει σαν επιλογη. 

Την περιπτωση των προηγούμενων χρονων που ειχαμε μεγιστες σχεδον ολο το καλοκαιρι εως 33 το πολυ 34 και ελαχιστες ανθρωπινες 25αρια το πολυ 27 αρια, με ασταθειες μεχρι τον ιουλιο καθε σχεδον βδομαδα τα μεσημερια .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, South Athens είπε:

Tης Βαγδάτης ψήφισα, αν και μου φαίνεται δροσερό.

Ίσως αν έβαζες του Death Valley να ψήφιζα με όλη την όρεξη μου

Πως θα αντεχες 50 βαθμούς κάθε μέρα για 100 μέρες χωρίς κλιματιστικό? 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, [weathermaniac] said:

Πως θα αντεχες 50 βαθμούς κάθε μέρα για 100 μέρες χωρίς κλιματιστικό? 

Θα άλλαζα δέρμα σα τα φίδια 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προτιμάμε να ψοφήσει το καλοκαίρι,να μην υπάρχει πλεον σαν εποχή και μαζί του όλα τα ερπετά,τα τρωκτικά και οι κατσαριδοκουνουπόμυγες.

Ψόφος του καλοκαιριού=η μεγαλύτερη νίκη της ανθρωπότητας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεσογειακο με μεγιστες 32c, 6 -7 βροχερες μερες ανω των 5mm απλωμενες μεσα στον Ιουνη, 2 μερες τον Ιουλη,και 2 τον Αυγουστο ανω των 5mm (ανα 15θημερο)

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ θέλω το καλοκαίρι να είναι πολύ δροσερό και κάθε 10 ημέρες να ρίχνει 100 χιλιοστά βροχής.

Με αυτόν τον τρόπο θα είναι η φύση ακόμα και μέσα στο κατακαλόκαιρο καταπράσινη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προτιμώ ένα δροσερό μελτεμάτο καλοκαίρι με θερμοκρασία ως 32 βαθμούς. (απορώ γιατί δεν αναφέρατε το μελτεμι ως επιλογή). Μέχρι ένα επεισόδιο καύσωνα (έτσι για την καιρική ποικιλία), και κάποιες αστάθειες (πάντα εντυπωσιακές αν και όχι υπερβολικά χρήσιμες οι καλοκαιρινές καταιγίδες)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... ψήφισα Μεσογειακό μέχρι 32 C , αν και μέχρι 35 C την παλεύω , χωρίς καθόλου καύσωνες και θα ήθελα μια ωραία καταιγίδα κάθε μήνα ..... αυτά  .....

...... επίσης το ευλογημένο μελτέμι για τα μέρη μου (.... Νότιο Εύβοια .....) και το Αιγαίο είναι σωτήριο ..... (..... παρόλο που δεν μ'αφήνει να ψαρέψω εκεί που θέλω ..... 🤔 ) .....

 

 

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τελικα θα προτιμουσα εν τελη να μην υπηρχε η εποχη αυτη.
ειναι εκτρωμα ειναι καρκινος για τη φυση και το κλιμα. δεν προσφερει τιποτα απολυτως. ξηρασιες πυρκαγιες αερα που καταστρεφει και υγρασιες σκονες  που κανουν κακο στους ζωντανους οργανισμους.
η ανοιξη ειναι πλεον για εμενα η ανεκτη χειροτερη εποχη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 30/7/2021 at 2:15 ΠΜ, [weathermaniac] είπε:

Εγώ ο λόγος που θέλω να έχει και παραπάνω θερμοκρασίες είναι λόγω δυναμικής καταιγίδων. Εγώ ψάχνω καταστάσεις Αμερικής εξάλλου 

Εσύ είπαμε είσαι Αμερικανός!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 5/8/2021 at 9:40 ΜΜ, Frostfang8 είπε:

τελικα θα προτιμουσα εν τελη να μην υπηρχε η εποχη αυτη.
ειναι εκτρωμα ειναι καρκινος για τη φυση και το κλιμα. δεν προσφερει τιποτα απολυτως. ξηρασιες πυρκαγιες αερα που καταστρεφει και υγρασιες σκονες  που κανουν κακο στους ζωντανους οργανισμους.
η ανοιξη ειναι πλεον για εμενα η ανεκτη χειροτερη εποχη...

Η άνοιξη είναι η καλύτερη εποχή βασικά. Αν και το φθινόπωρο τα τελευταία χρόνια έγινε πολύ καλό (καιρικά και θερμοκρασιακά εννοώ). Κι επίσης η άνοιξη είναι ψυχρότερη από το φθινόπωρο άρα αν προτιμάς το κρύο από τη ζέστη τότε θα προτιμάς και την άνοιξη λογικά. ΣΕ ΌΛΑ ΤΑ ΥΠΌΛΟΙΠΑ ΣΥΜΦΩΝΏ ΑΠΟΛΎΤΩΣ! ΕΓΏ ΣΙΧΑΊΝΟΜΑΙ ΚΑΛΟΚΑΊΡΙΑ ΣΑΝ ΤΟ ΦΕΤΙΝΟ ΌΣΟ ΔΕ ΦΑΝΤΆΖΕΣΑΙ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φυσιολογικό καλοκαίρι των 25-30°C, των όμορφων ημερών του με λίγες βροχές και ευχάριστο καιρό για όλους! Και εννοείται χωρίς ούτε μισή μέρα με Τ άνω των 35. Δηλαδή ρεκόρ Τ εκεί 35.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακραιοι  Καυσωνες που να διακοπτονται απο διαστηματα καταστροφικων καταιγιδων

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 8/3/2021 at 11:16 PM, billipiros12 said:

Μισώ το μελτεμι. 

Κι εγω.  Μου προκαλει απιστευτα νευρα. Δεν μπορω να ηρεμησω ολη μερα οταν φυσάει.  

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...