Jump to content
sotos*snow

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

sto weather us δίνει αρκετή αστάθεια, και μάλιστα περισσότερη από Gfs τις περισσότερες μέρες της εβδομάδας...

 

να δούμε αν θα παραμείνει αυτή η ελπίδα ή όχ. Βέβαια είμαι σίγουρος. Την ευκαιρία μου να δω χαμό από βροχή την έχασα. Σιγά μην ξανακάνει 40 χιλιοστά στο σπίτι μου..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Τετάρτη και Πέμπτη, αρχίζουν να θέτουν υποψηφιότητα για κάτι καλό.. θα δείξει.

Ασε τις ασταθεις χαμενο παιχνιδι φετος ..βλεπω να καιγομαστε παλι μετα τις 15

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ICELARISSA είπε:

Ασε τις ασταθεις χαμενο παιχνιδι φετος ..βλεπω να καιγομαστε παλι μετα τις 15

Κάθε ευκαιρία που υπάρχει δεν μπορώ αν την αφήσω.. Αλλά μου την δίνει που τόσες μέρες με αστάθεια, και τελικά το νερό όλου του καλοκαιριού το έκανε σε μέρα που έλειπα... Πάντως υπάρχουν νέες δυνατότητες για να γλυτώσουμε νέο ολοκάυτωμα

 

δευτέρα και Τρίτη θα υπάρχει αστάθεια, αλλά μικρότεερης δυναμικής.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 hours ago, geornik said:

Ήδη πλέον οι περισσότεροι με αυτον τον καύσωνα έγιναν πιο ανθεκτικοί στη ζέστη...αυτές τις μέρες είδα πολλούς να μου λένε έλα μωρέ δεν κάνει και πολλή ζέστη, αντέχεται...νομίζω ο Αύγουστος θα βγει ο θερμότερος Αυγουστος ever...

To ίδιο παρατηρώ και γω. Όταν το 38-39 φαίνεται οτι δρόσισε στους περισσότερους από τα 45+ τότε καταλαβαίνουμε πόσο ανθεκτικοί είναι οι άνθρωποι γενικότερα. Σταδιακά έρχεται η συνήθεια γιατί όντως το 38-39 είναι μεγάλη ανακούφιση για τον ανθρώπινο οργανισμό σε σχέση με τα 45+.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

...Είμαστε σε καιρικό forum και εχω  την τιμή να  μου έχουν εμπιστευθεί οι διαχειριστές τον ρόλο του συντονιστή .Ως εκ τούτου, ο ρόλος μου είναι να είμαι  ψύχραιμος , ήρεμος, αποφασιστικός, αδέκαστος,  προσπαθώντας πάντα να κατευνάζω και να λειαίνω τους όποιους τόνους και αντιπαραθέσεις προκύπτουν....Στην συγκεκριμένη περίπτωση όμως , όταν η χώρα μας βιώνει τον πύρινο εφιάλτη, όταν φίλοι μας έχουν καταστραφεί , έχουν χάσει τις περιουσίες τους , όταν υποφέρουν, δεν εχω καμία μα καμία διάθεση να σχολιάσω , να ασχοληθώ με διατάξεις , με συστήματα, με  χάρτες κλπ κλπ... Προσωπικά θα απέχω μέχρις ότου περάσει όλο αυτός ο εφιάλτης και αρχίσει να γίνεται αποτίμηση των πληγών της πατρίδας μας... Εως τότε , κουράγιο, δύναμη και ψυχραιμία στους φίλους μας  , στους γνωστούς μας , στον ανώνυμο εθελοντή, στον πυροσβέστη και σε όποιους  αυτές τις ώρες βρίσκονται στην πρώτη γραμμή..  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Severe_Lover είπε:

Τάμα μπας και βγει  έστω στο ήμισυ....🙏🙏🙏😁🆘⛈️

Ευβοια Ηλία Αττική και παλι εκτός. Εχει βαλθει ο σκατοκαιρος να βοηθισει τα καθικια ( ξερω βλακειες λεω αλλα εχω κουραστει..) 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Severe_Lover είπε:

Τάμα μπας και βγει  έστω στο ήμισυ....🙏🙏🙏😁🆘⛈️

μακάρι φίλε Η τετάρτη ή πέμπτη οι καλύτερη μέρα, αλλά γενικά ανεβοκατεβάζουν την ένταση. Μακάρι να μην εξαφανιστούν.. Δευτέρα Τρίτη λιγότερο γενικευμένες καταστάσεις.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν μου αρέσουν αυτά που βλέπω. Κόβει τις ασταθειες ο τζιφος...

Σα φως χειρότερο το ευρώπαικο, καμιά σχέση με το υπέροχο χθεσινό τρέξιμο... Άλλα νομίζω ότι εν τέλη θα δούμε καταιγίδες εδώ Τετάρτη Πέμπτη.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 ώρες πριν, yiannis_volos είπε:

Εδώ μέσα ακούμε τρολ και βλακείες του τύπου "κρυώνω με 32 βαθμούς" και άλλες τέτοιες ανοησίες από άτομα που δεν γράφουν τίποτα όλη τη χρονιά και μπαίνουν μόνο για να γράψουν ότι χαίρονται που θα έχει καύσωνα ή να τρολάρουν όταν στραβώσει ένας χιονιάς..

Μακάρι να ταν μόνο εδώ μέσα. Εδώ σου λέω γνωρισα άτομο από κοντά που έλεγε ότι κοιμαται άνετα με τον Καυσωνα των 45 βαθμών και χωρίς κλιματιστικο. Οι υπόλοιποι γελούσαν στην παρέα. Γενικοτερα έχουν αυξηθεί τα τρολ, οι γραφικοί, οι διαταραγμένοι, απόρροια της γενικευμένης καταστασης που μαστίζει τον τόπο μας τα τελευταία χρόνια. Σε λίγα χρόνια  φοβάμαι θα ψάχνουμε να βρούμε σοβαρό άνθρωπο με το κυαλι. Ζήτω η τρελα!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η ίδια ακριβώς κυκλοφορία εδώ και μήνες δεν λέει να αλλάξει ούτε λίγο ......σημερινα βραδινά τρεξίματα και στις 240 ώρες όχι απλά δεν αλλάζει αλλά χειροτερεύει κιόλας η κυκλοφορία.....απίστευτη εμμονή....... και φυσικά όπως όλοι είδαμε φοβερά επικίνδυνη .....εως πότε; δεν μας λυπάται καθόλου;

ECMOPEU12_240_1.png

ECMOPEU12_240_2.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sotos*snow είπε:

Η ίδια ακριβώς κυκλοφορία εδώ και μήνες δεν λέει να αλλάξει ούτε λίγο ......σημερινα βραδινά τρεξίματα και στις 240 ώρες όχι απλά δεν αλλάζει αλλά χειροτερεύει κιόλας η κυκλοφορία.....απίστευτη εμμονή....... και φυσικά όπως όλοι είδαμε φοβερά επικίνδυνη .....εως πότε; δεν μας λυπάται καθόλου;

ECMOPEU12_240_1.png

ECMOPEU12_240_2.png

Αν δεν παρουν μπρος οι κυκλωνες που εχουν ηδη καθυστερηση μην περιμενεις αλλγη στη κυκλοφορια.

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ens_image.php?geoid=52690&var=201&run=12

Ε σε πιανει μια αηδια

Τι καλοκαιρι ζουμε φετος ρε μαλακα μου?

Σε κανει να μην ξαναασχοληθεις αλλο πια με τον κωλοκαιρο

Αυτη η μηδεια τελικα μας βγηκε πολυ ξινη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Ναι ξέρω ότι δεν θα βγει, αλλά δεν πειράζει. Καταπληκτικό το 18αρι άικον

Και ποτε εχει βγει το αικον το τελευταιο διαστημα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Spartan είπε:

Και ποτε εχει βγει το αικον το τελευταιο διαστημα?

Οπότε έχει βγει ι τζιφος το ευρωπαϊκό και το ουκμο . Πότε. Πλέον μιλάμε για ανακατα από σενάρια μοντέλων, με τα σενάρια που βγαίνουν να είναι τα άσχημα για την χώρα μας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Οπότε έχει βγει ι τζιφος το ευρωπαϊκό και το ουκμο . Πότε. Πλέον μιλάμε για ανακατα από σενάρια μοντέλων, με τα σενάρια που βγαίνουν να είναι τα άσχημα για την χώρα μας 

Το μονο θετικο ειναι οτι τα σεναρια μετα τις 15 ειναι ακομα λιγο μακρια

Ελπιζω να αλλαξουν προς το καλυτερο στα αυριανα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Spartan είπε:

Το μονο θετικο ειναι οτι τα σεναρια μετα τις 15 ειναι ακομα λιγο μακρια

Ελπιζω να αλλαξουν προς το καλυτερο στα αυριανα

και όμως δεν έχουμε τόσο πολύ χρόνο όσο φαίνεται. βασικά έχουμε περίπου 3 μέρες μέχρι να οριστικοποιηθεί η μαύρη τάση, η αν βελτιωθεί έστω. πχ με αικον άνετα κρατάει το ΣΚ του 15αυγουστου με δροσιά και τοπική αστάθεια, που πιάνει όμως και θάλασσα [αν είχε συνέχεια]

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

και όμως δεν έχουμε τόσο πολύ χρόνο όσο φαίνεται. βασικά έχουμε περίπου 3 μέρες μέχρι να οριστικοποιηθεί η μαύρη τάση, η αν βελτιωθεί έστω. πχ με αικον άνετα κρατάει το ΣΚ του 15αυγουστου με δροσιά και τοπική αστάθεια, που πιάνει όμως και θάλασσα [αν είχε συνέχεια]

Τι να πω ρε μιχαλη

Το φετινο καλοκαιρι θα το θυμομαστε για χρονια δυστυχως

Πολυ ασχημο απο καθε αποψη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Τι να πω ρε μιχαλη

Το φετινο καλοκαιρι θα το θυμομαστε για χρονια δυστυχως

Πολυ ασχημο απο καθε αποψη

Έτσι είναι δυστυχώς. Εδώ στην Λάρισα καιρικά μιλώντας Ο Ιούνιος και μέρος του Ιουλίου είχε καιρικό ενδιαφέρον, αλλά συνδυάστηκε με τρελές θερμοκρασίες δυστυχώς. και τώρα ζούμε το μεγάλο διάστημα βαρετοκαιρίας 1 μήνα+ κάψιμο.. Δυστυχώς. Και όλα αυτά μετά από μία κατάξερη άνοιξη. Μας έσωσαν τα 40 χιλιοστά που έπεσαν τον Ιούλιο [αλλά μάντεψε ποιος έλλειπε τότε γκρρρ.]  Ας ελπίσουμε να δούμε ενδιαφέρον φθινόπωρο. Ενώ αν υπάρξουν μεσογειακοί κυκλώνες φέτος [ασχέτως αν απασχολούν δυτική ή ανατολική μεσόγειο] θα είναι πολλοί ισχυροί, αφού η θάλασσα ΦΛΕΓΕΤΑΙ.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...