Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2021....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εως και 32-33 οι μεγιστες στα βορεια και ανατολικα του νομου.....αντιθετα τα νοτιοδυτικα τμηματα εφτασαν κατα τοπους τους 35 με 36 βαθμους.....εως και 37 ο μ.σταθμος της Σαλαμινας....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μεγιστες σημερινες θερμοκρασιες συμφωνα με τους σταθμους του μετεο...

ΑΡΦΑΡΑ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ   39.8
ΚΑΛΑΜΑΤΑ-ΔΥΤΙΚΑ       38.4    
ΚΑΛΑΜΑΤΑ    18:40        37.9   
ΠΗΝΕΙΑ ΗΛΕΙΑΣ        37.9    
ΓΑΒΑΛΟΥ ΑΙΤΛ/ΝΙΑΣ        37.8    
ΚΟΝΙΤΣΑ        37.8   
ΓΥΝΑΙΚΟΚΑΣΤΡΟ ΚΙΛΚΙΣ      37.7    
ΙΘΑΚΗ     37.7    
ΑΣΤΕΡΙ ΛΑΚΩΝΙΑΣ      37.5   

αξιολογη καταιγιδα ειχαμε σημερα μονο στην Χαλκιδικη.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα το ξαναπώ....εποοοςςςςςς......απίθανη δροσιά μιλάμε......μελτεμαρα....και η ζακέτα έτοιμη για βραδυνή έξοδο..

29.7 μέγιστη ..25.7 τώρα με ριπές διαρκώς στα 40χλμ την ωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, gthomasandros είπε:

μεγιστες σημερινες θερμοκρασιες συμφωνα με τους σταθμους του μετεο...

ΑΡΦΑΡΑ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ   39.8
ΚΑΛΑΜΑΤΑ-ΔΥΤΙΚΑ       38.4    
ΚΑΛΑΜΑΤΑ    18:40        37.9   
ΠΗΝΕΙΑ ΗΛΕΙΑΣ        37.9    
ΓΑΒΑΛΟΥ ΑΙΤΛ/ΝΙΑΣ        37.8    
ΚΟΝΙΤΣΑ        37.8   
ΓΥΝΑΙΚΟΚΑΣΤΡΟ ΚΙΛΚΙΣ      37.7    
ΙΘΑΚΗ     37.7    
ΑΣΤΕΡΙ ΛΑΚΩΝΙΑΣ      37.5   

αξιολογη καταιγιδα ειχαμε σημερα μονο στην Χαλκιδικη.....

Πολυ ζεστη και στη πυλο σημερα που ειναι οι γονεις...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Θα το ξαναπώ....εποοοςςςςςς......απίθανη δροσιά μιλάμε......μελτεμαρα....και η ζακέτα έτοιμη για βραδυνή έξοδο..

29.7 μέγιστη ..25.7 τώρα με ριπές διαρκώς στα 40χλμ την ωρα

....για εγγυημενη δροσιά το καλοκαιρι μονο στο Αιγαιο με μελτέμι.....

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 12/8/2021 at 5:55 ΜΜ, sakis13 είπε:

Παραλια των ελληνικων σημερα...Στη β.Ευβοια..Ευτυχως σωθηκε...Οσοι μπορουμε ας στηριξουμε το νησι...Εγω ηδη σκεφτομαι τον επομενο μηνα ενα πενθημερακι προς τα εκει.. Ειναι πανεμορφος τοπος...Εχω περασει αρκετα καλακαιρια εκει..Και με λυπει ιδιαιτερα αυτο που συνεβη..Παραδεισος. 

 

Eπειδή το σκέφτηκα κι εγώ Σάκη και άλλαξα ρότα, ωστε αν μπορέσω να πάω προς τα μέρη που χτυπήθηκαν από τον εφιάλτη για να τα ενισχύσουμε.....ας πουν όποιοι πάτε τι και που μπορούμε να εκδράμουμε και να στηρίξουμε, κάνοντας εκεί κάποιες μέρες χαλάρωσης....

Εκπληκτική βραδιά πριν λίγο στα Ανω Βριλήσσια, με υπέροχο αέρα και δροσιά....Μελίσσια σήμερα 24,8 - 31,5οC.....

Καλή Παναγιά σε όλους, με υγεία....

ΥΓ Γιώργο Χελμέ, είσαι στον παράδεισο, μην μιλάς καθόλου!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αύριο φαίνεται να ξυπνάμε με συννεφιά στο Βόλο, ίσως και ψιλόβροχο. Let's see..

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

Αύριο φαίνεται να ξυπνάμε με συννεφιά στο Βόλο, ίσως και ψιλόβροχο. Let's see..

Ωχ μη μου λες τέτοια. Είχα μία ζημιά στη σκεπή απ' τον προχθεσινό χαμό και έχει ανοίξει τρύπα, ευτυχώς όχι πολύ μεγάλη. Και θα το φτιάξω αύριο το απόγευμα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα παίδες! 35,4 η μέγιστη σήμερα εδώ στο Μακροχώρι με ηλιοφάνεια φυσικά όλη μέρα και την μέγιστη αίσθηση δυσφορίας λόγο υγρασίας κοντά στους 40 ......ευτυχώς όμως η νύχτα είναι δροσερή με ένα απαλό αεράκι και τη θερμοκρασία στους 25 αυτη τη στιγμή...ανθρώπινες φυσιολογικές συνθήκες....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα από την πολύπαθη Ιστιαία! 

Έφτασα αργά το βράδυ οπότε δεν έχω "δει" ακόμα την καταστροφή...

Θερμοκρασία στους 23 αυτή τη στιγμή, και δυστυχώς αρκετή κάπνα και έναν "πέπλο ομίχλης" συνεχίζει να υφίσταται. Φαίνεται χαρακτηριστικά στα φώτα του δημοτικού φωτισμού αυτή η "ομίχλη", και φυσικά δεν ανοίγω παράθυρο σπίτι. 

Στα Καναταδικα που ήμουν νωρίτερα πολύ πιο καθαρή η ατμόσφαιρα, ίσως είναι θέμα ανέμων, δεν ξέρω! 

Επεξεργάστηκε από marios_angelos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα απο την Καλλιθεα..Ενα παρα πολυ ευχαριστο πρωινο...Το θερμομετρο στο μπαλκονι γραφει 25 βαθμους...Φυσαει ενα βοριαδακι θεσπεσιο που κανει την αισθηση της θερμοκρασιας να δειχνει ακομα πιο κατω...Μπορεις να κατσεις στο μπαλκονι σαν ανθρωπος...Να πιεις το φραπεδακι σου χωρις να ιδρωνεις...Καλη σας μερα..Καλο σκ!!Και καλη Παναγια...Να μας φωτιζει ολους η Μεγαλοχαρη!!!

20210814_065947.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα, μπουμπουνιζει Λάρισα!

 

IMG_20210814_070946.jpg

IMG_20210814_071000.jpg

 

Χαμός νωρίς το πρωί μου στα Μεσάγκαλα μου είπαν οι δικοί. Μου. Έναρξη ασθενούς βροχής εδώ 

IMG_20210814_071853.jpg

IMG_20210814_080932.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Την καλημέρα μου από το Θιάκι..

Το ψήσιμο συνεχίζεται και το μοναδικό θετικό τα δροσερότερα πρωινά που παίρνουμε ανάσα..

Καλή συνέχεια στην ομάδα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ψιχάλισε και εδώ για λίγο. Τώρα συννεφιά με 25-26 βαθμούς..

Edit: Μόλις ξανάπιασε βροχή..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα! Με εναλλαγές συννεφιάς-ήλιου και ψιχαλίσματα ξυπνήσαμε στον Αλμυρό. Η θερμοκρασία στους 26 περίπου. Όμορφο το σκηνικό έξω, θυμίζει φθινόπωρο...

IMG_2056.thumb.JPG.29baa0df139d602cfd37d62027419f77.JPG

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και στα βιλια Αττικης το καιρικο σκηνικο σε παραπεμπει σε αλλες εποχες...21 βαθμοι και συννεφια.. Μακαρι να ηταν ετσι το μεγαλυτερο μερος τους καλοκαιριου..Του Νικου Διολετη..

236145949_1509642599371957_2886175858682920906_n.jpgΡουμανος πυροσβεστης δινει νερακι σε μια κατσικουλα..Τραγικες οι συνθηκες και για τα ζωα στην Ευβοια και σε ολες τις πυροπληκτες περιοχες...Φυσικα θα σταθουμε στους ανθρωπους αλλα και τα ζωα εχασαν το σπιτι τους..Μην το ξεχναμε...

237094002_4386383888090709_7589692165907329385_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 ελάχιστη εδώ στη Μηλο με το μελτεμι να σφυροκοπαει ανελέητα όλη νύχτα ....Στους 26 τώρα ..ύπνος με  σεντόνι τη νύχτα αφού το φυσικό κλιματιστικό είναι πολύ πολύ δροσερό και κάποιες στιγμές μάλιστα κλείνω και τα παράθυρα γιατί κρυώνω....!!!

Στον αντίποδα αυτην την ώρα 29.8 στον Ποταμό Κέρκυρας και 83% υγρασία ...όσο περνάει από το χέρι μου δεν ξαναπαταω εκεί καλοκαίρι ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπεροχο κ δροσερο μελτεματο το τελευταιο 3ημερο....οπως θα επρεπε να ειναι ολο το καλοκαιρι....

24.5-25αρια ελαχιστες.αφου η μελτεμαρα δεν αφηνει να πεσει χαμηλοτερα

32.5-33.5 μεγιστες.αλλα.με.χαμηλη υγρασια καινυπεροχη αισθηση

Σημερα ακομα.καλυτερα και δροσεροτερα....απο βδομαδα.τραβαει παλι την.ανηφορα αλλα.ελπιζω μετα.τις 20-22 του μηνος να πεσει και να μην ξανανεβει πανω απο 36-37....ελεος πια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα καλό σκ και χρόνια πολλά σε όλους...αρκετός αέρας και ηλιοφάνεια για άλλη μια μέρα στην Αττική..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 Ένας χαμός με το μελτεμι....στη βορια πλευρά του νησιού απλά δεν πλησιάζεις ...2 μέτρα κυμματα και οι παραλίες εντελώς άδειες....26.1 γράφει ο αισθητήρας μου μεσημεριατικα .....ΕΠΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

 Ένας χαμός με το μελτεμι....στη βορια πλευρά του νησιού απλά δεν πλησιάζεις ...2 μέτρα κυμματα και οι παραλίες εντελώς άδειες....26.1 γράφει ο αισθητήρας μου μεσημεριατικα .....ΕΠΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

 

Εδω και στην Ηλιούπολη φυσαει τοσο που κοιμηθηκα χωρις κλιματιστικό . 

Αυτο το καλοκαιρι μπορω να πω οτι ισως μου αρεσει ναι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο σταθμός του ΕΑΑ εδώ στο νησί πρέπει να είναι προστατευμένος από το βοριά γιατί γράφει μόνο 50χλμ/ώρα ριπές ....ξεκάθαρα έχω 75-80χλμ ριπές ανά διαστήματα και σταθερό άνεμο στα 50χλμ .....Λατρεύω αυτές τις συνθήκες ....Υγιεινός βορισιος αέρας κατευθείαν από την ευλογημένη θάλασσα του Αιγαίου....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, yiannis_volos είπε:

Ψιχάλισε και εδώ για λίγο. Τώρα συννεφιά με 25-26 βαθμούς..

Edit: Μόλις ξανάπιασε βροχή..

Μια χαρά τα πήγα για σήμερα. Α ρε Μαγνησία σε έχω μάθει χρόνια τώρα...

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...