Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2021....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηρέμησε ο καιρός - τεντώνονται τα νευρα

καθε βροντή και μια τρίωρη διακοπή ρεύματος στη Γορτυνια . Κάθε απόγευμα το ίδιο βιολί …..χωρίς ρεύμα το χωριό από τις 17:00

Ντροπή και οργή για τους γνωστούς υπαίτιους ….. και έχουμε 2021 ….

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπολειτουργεί εδώ και 3 ώρες το ρεύμα στη Χόχλια και πέριξ, μετά την ηλ.δραστηριότητα κι ενα κεραυνό που επεσε διπλα μας....εχει ένα φως στο σπιτι και τα υπολοιπα ειναι σε αναμονή σαν κεριά....καναλια, τηλεορασεις, ψυγεια κλπ ειναι εκτος!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το απόγευμα βρέθηκα στην Κατερίνη και τα πάρκα της πόλης αλλά και τα γύρω χωράφια είχαν ακόμα νερό που κρατούσε, λίγο πιο έξω από την πόλη στο χωριό Κονταριώτισσα ο σταθμός μέτρησε 31,4 χιλιοστά http://penteli.meteo.gr/stations/dion/ Ο Όλυμπος μέχρι την δύση του ηλίου ήταν χαμένος μέσα στα νέφη αλλά εδώ στα παράλια βγήκε ήλιος και έσπασε  κάπως την ψύχρα που είχαμε μέχρι εκείνη την ώρα. Πραγματικά σήμερα θύμισε πιο πολύ φθινόπωρο παρά καλοκαίρι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαίρομαι για τα ηπειρωτικά που έβρεξε. Ξεγνοιασαν αυτοί για φέτος. Εννοώ για τις πυρκαγιές. Αλλά είμαι σχεδόν ράκος για αυτά που συνέβησαν στη νότια χώρα. Δεν μπορώ να χωνέψω με τίποτα αυτό που έγινε φέτος. 5-6 γaμημενοι νόμοι είναι όλοι κι όλοι ρε! Που έχουν ξηρό καλοκαίρι και πευκοδάση. 

Αττική, Εύβοια, Ηλεία, Λακωνία άντε και 1-2 ακόμη. Έλεος δλδ! Δεν είναι δυνατόν να υπάρχει αυτή η καταστροφή. Ακόμα και εν μέσω κλιματικής αλλαγής. 

Καταστράφηκαν ολόκληρες γενιές! Σπίτια, βιοτικό επίπεδο. 

Αν δείτε στο meteo gr σήμερα που ανέβηκαν ποσοστά με τις καμένες εκτάσεις, είναι για να παίρνεις μια πέτρα και να πέφτεις στο Φάληρο. 

Συγγνώμη για τη συναισθηματική φόρτιση. Πρέπει να ευαισθητοποιήσουμε οσό γίνεται περισσότεροι, γιατί αν είναι να βασιζόμαστε στην επίσημη πολιτεία, θα ήμαστε έρμαια των καταστάσεων. Σε λίγες ημέρες, ο ΕΟΣ ΑΧΑΡΝΏΝ διοργανώνει εθελοντικο καθαρισμό στην Πάρνηθα. Ας δηλώσουμε συμμετοχή όσα παιδιά μπορούμε. Εγώ θα πάω!

Θα μου πεις....κατόπιν εορτής; Ο κίνδυνος θα υπάρχει και του χρόνου. 

 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29.1 η μέγιστη στο θερμόμετρο μου στα Πευκάκια βολου σήμερα και 28.9 στο λιμάνι από το ΕΑΑ....η πρώτη μέρα με μέγιστη κάτω από 30 μετά από 59 μέρες .....μετά το 2012 είναι η πρώτη φορά που το βλέπω αυτό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα παιδες.Μια απόπειρα μετα απο μέρες να ξαναγραψω στο φορουμ.Ειναι πολυ δυσκολο να ανταπεξελθω ψυχολογικα μετα απο την καταστροφη αλλα και πρακτικα αφου ακομα το σπιτι δεν ειναι κατοικησιμο και πηγαινοερχομαι αρκαδια στο χωριο που μενει η οικογενεια.Ακομα δεν ξερω αν ξαναεπιστρεψω στη Δροσοπηγη ή αν φύγουμε οριστικά.Γενικά νιωθω σαν να εχω χασει ανθρωπο μου και λιγοι το καταλαβαινουν αυτο.Τα κλισε τυπου "θα ξαναγινει δασος" κλπ δεν με παρηγορουν,η πραγματικοτητα ειναι οτι καηκε ενας ολοκληρος κοσμος,φυτα και ζωά,με τα οποια συνυπηρχαμε αρμονικα και μου εδιναν χαρα και ζωη.Τα βραδια κοιμαμαι δυσκολα με κατι ψυχοσωματικα που με επιασαν.Αυτα με τα θεματα μου,δεν θα ξαναγραψω κατι αναλογο,μην σας μαυριζω τη ψυχη.

Στις αναφορες ειχαμε δυνατη καταιγιδα σημερα εδω στην Νεα Εκκλησουλα εξω απο τη Μεγαλοπολη με πολυ νερο,αν και η μεγαλοπολη δεν πηρε πολλα.Την περασμενη Κυριακη η ελαχιστη εφτασε τους 9,6.Τρομερες ελαχιστες αλλα τα μεσημερια εχει ακομα πολλη ζεστη εδω. 

Να ειστε καλα,θα τα ξαναπουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όμορφες καταστάσεις σήμερα στο Λαμπίρι και τα ορεινά του Αγρινίου!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και δυο ακομα φωτο απο την ασταθεια στη Χαλκιδικη..Στον δρομο για Αφυτο και Ψακουδια στην παραλια..Του κυριου Σαρακατσανου και της κυριας Στεργιου..

 

237844596_4351247781564364_4189526263256905650_n.jpg

236285305_10219596135589301_8978290457609277484_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ασύλληπτη δροσιά και σήμερα ....24 βαθμοί τώρα με μελτέμι στα 3 Μποφώρ ....28.4 μέγιστη .....Δεν ξαναπαω πουθενά αλλού διακοπές ....ούτε βροχές θέλω στις διακοπές μου ούτε ζεστες .....Ανθρώπινες θερμοκρασίες την ημέρα χωρίς υδρωτες κουνούπια μύγες και λοιπά ζωύφια και μετά το σούρουπο δροσαρες και ζακέτα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καλησπερα παιδες.Μια απόπειρα μετα απο μέρες να ξαναγραψω στο φορουμ.Ειναι πολυ δυσκολο να ανταπεξελθω ψυχολογικα μετα απο την καταστροφη αλλα και πρακτικα αφου ακομα το σπιτι δεν ειναι κατοικησιμο και πηγαινοερχομαι αρκαδια στο χωριο που μενει η οικογενεια.Ακομα δεν ξερω αν ξαναεπιστρεψω στη Δροσοπηγη ή αν φύγουμε οριστικά.Γενικά νιωθω σαν να εχω χασει ανθρωπο μου και λιγοι το καταλαβαινουν αυτο.Τα κλισε τυπου "θα ξαναγινει δασος" κλπ δεν με παρηγορουν,η πραγματικοτητα ειναι οτι καηκε ενας ολοκληρος κοσμος,φυτα και ζωά,με τα οποια συνυπηρχαμε αρμονικα και μου εδιναν χαρα και ζωη.Τα βραδια κοιμαμαι δυσκολα με κατι ψυχοσωματικα που με επιασαν.Αυτα με τα θεματα μου,δεν θα ξαναγραψω κατι αναλογο,μην σας μαυριζω τη ψυχη.

Στις αναφορες ειχαμε δυνατη καταιγιδα σημερα εδω στην Νεα Εκκλησουλα εξω απο τη Μεγαλοπολη με πολυ νερο,αν και η μεγαλοπολη δεν πηρε πολλα.Την περασμενη Κυριακη η ελαχιστη εφτασε τους 9,6.Τρομερες ελαχιστες αλλα τα μεσημερια εχει ακομα πολλη ζεστη εδω. 

Να ειστε καλα,θα τα ξαναπουμε.

Κρατα γερα Γιωργαρε εμεις εδω ειμαστε για εστω καιρικη παρεα και ξεχαρμανιασμα...το ξερω οτι ακουγεται πεζο αλλα μονο ο ανθρωπος δεν ξαναγινεται...θα βρεις πολυ πολυ καλυτερα και συντομα !!! Ευχομαι

Στα καιρικα ενω ειναι ομορφα.δροσερα λες και εχει μια.μεγαλη ψησταρια το λεκανοπεδιο και απαγορευεται να πεσει κατω απο 25-26 βαθμους....

Επεσε.το μελτεμακι ειναι ομορφα σε.σχεση με.αλλες.βραδιες αλλα.εκει 26.3 ακατεβατα....δεν μπορει να κανει μια βουτια π.χ. στους 20-21 να ξανανιωσουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καληνυχτα με.24.2.και μια ελαφρια αυρα ΒΒΑ....υπνος χωρις αιρκο ποσο υπεροχο αλλα και σπανιο....21 Αυγουστου ξημερωνει και το σιχαμα που λεγεται Ελληνικο καλοκαιρι εχει ακριβως 1 μηνα ζωης ακομα...20-25 Σεπτεμβρη θα κλεισουμε.οριστικα τα αιρκο πιστευω θα σταματησουν τα 35φευγαρια ενω οο ελαχιστες ελπιζω να.λατεβαινουν 20-21....αν ριξει και καμια σταλα βροχης θα ειμαστε.αρχοντες.!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 20,5 τώρα στον Αγ Στεφανο. Όπως τα είπε ο Γιωργας από Δροσοπηγή. Καμία όρεξη για τίποτα..Όλες οι πανέμορφες περιοχές της Β.Αττικης κάρβουνο..Δεν μπορώ να το χωνέψω με τίποτα. Μόνη παρηγοριά το μικρό κομμάτι στην Ιπποκρατειο που απέμεινε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καλησπερα παιδες.Μια απόπειρα μετα απο μέρες να ξαναγραψω στο φορουμ.Ειναι πολυ δυσκολο να ανταπεξελθω ψυχολογικα μετα απο την καταστροφη αλλα και πρακτικα αφου ακομα το σπιτι δεν ειναι κατοικησιμο και πηγαινοερχομαι αρκαδια στο χωριο που μενει η οικογενεια.Ακομα δεν ξερω αν ξαναεπιστρεψω στη Δροσοπηγη ή αν φύγουμε οριστικά.Γενικά νιωθω σαν να εχω χασει ανθρωπο μου και λιγοι το καταλαβαινουν αυτο.Τα κλισε τυπου "θα ξαναγινει δασος" κλπ δεν με παρηγορουν,η πραγματικοτητα ειναι οτι καηκε ενας ολοκληρος κοσμος,φυτα και ζωά,με τα οποια συνυπηρχαμε αρμονικα και μου εδιναν χαρα και ζωη.Τα βραδια κοιμαμαι δυσκολα με κατι ψυχοσωματικα που με επιασαν.Αυτα με τα θεματα μου,δεν θα ξαναγραψω κατι αναλογο,μην σας μαυριζω τη ψυχη.

Στις αναφορες ειχαμε δυνατη καταιγιδα σημερα εδω στην Νεα Εκκλησουλα εξω απο τη Μεγαλοπολη με πολυ νερο,αν και η μεγαλοπολη δεν πηρε πολλα.Την περασμενη Κυριακη η ελαχιστη εφτασε τους 9,6.Τρομερες ελαχιστες αλλα τα μεσημερια εχει ακομα πολλη ζεστη εδω. 

Να ειστε καλα,θα τα ξαναπουμε.

Καλη δύναμη Γιώργο..Όπως τα λες είναι ακριβώς..Σε νιώθω απόλυτα..Δεν υπαρχουν λόγια ούτε κλισέ για να σε παρηγορήσουν όταν έχει καεί όλος σου ο κόσμος, όλη σου η καθημερινότητα....Δυστυχώς ζούμε σε μια χώρα που λίγοι νιωθουν σαν εσένα όταν καίγονται δάση και ζωα..Απλά καλη δύναμη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα και καλό ΣΚ από Χρυσούπολη Περιστερίου! 24.4°C βαθμοί ελάχιστη ....

Πράγματι.. έχουν δροσίζει τα βράδια, όσο κι αν δε παύουν φετος να με απογοητεύουν τα τρεξίματα των μοντέλων.... επίσης βρε παιδιά έναν όροφο άλλαξα και βρήκα την υγειά μου... περίπου... κοιμάμαι άνετα με την εσωτερική κανά δυο βαθμούς πιο χαμηλά συγκριτικά με το σπίτι επάνω...

...τα έχω ανοίξει όλα πρωινιάτικα.. δε καταλαβαίνω ζέστη... κι από αύριο και για κανα 3ημερο όπως φαίνεται, θα έχουμε ενισχυμένο μελτεμάκι και πάλι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε οκά τα παιδιά! Γιωργαρε υπομονή φίλε και κουράγιο τίποτα άλλο…και φυσικά υγεία πάνω από όλα το μόνο που δεν ξανά φτιάχνεται εύκολα….

στις αναφορές … με ηλιοφάνεια ξεκινήσαμε την ημέρα μας εδώ στην Ημαθία καμία σχέση με την πρόβλεψη του ευρωπαϊκού που έδινε μπόρες και συννεφιά όλο το ξημέρωμα και το πρωινό …. Στους 22,4 η ελάχιστη εδώ στο Μακροχωρι στους 26 τώρα ενώ αναπτύσονται νεφώσεις στο Βερμιο … το μόνο που θέλω το μεσημέρι απόγευμα είναι απλά να βγάλει δροσερό αέρα και να συννεφιασει τουλάχιστον γιατί σπο βροχή δύσκολα είμαστε … τουλάχιστον να μην ανάψουμε άλλο κλιματιστικό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερες μελτεματες....

23.6 η ελαχιστη ομορφα και δροσερα...

Τωρα ριπες.στα 25-30 χλμ και 26.8....

Αφου δεν παιζει να ριξει σταλα ας εχουμε τουλαχιστον αυτο το ευεργετικο αγερι....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όλο το βράδυ συννεφιά είχαμε στην Λάρισα, μέχρι πριν λίγο. Άντε να σπάσει μπας και κάνει κάποια καταιγίδα. 23.7 η ελάχιστη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα και καλό σκ σε όλα τα παιδιά

Θα ήθελα και εγώ να ευχηθώ καλή δύναμη στον Γιώργο και όχι μόνο που πέρασαν δύσκολες στιγμές...σαν λαός δυστυχώς ένα μεγάλο ποσοστό έχουμε χάσει τον προσανατολισμό μας.. δίνουμε σημασία σε λάθος πράγματα...και χάνουμε την ουσία...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρκετη συννεφιά σε κεντρική και βόρεια χώρα... φθινόπωρο κατά βάση...στην Αττική αναμένονται μόνο νεφώσεις σήμερα από το μεσημέρι εκτός εάν έχουμε κάποια έκπληξη στα δυτικά τού νομού

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συννεφιά και στο Οφρύνιο και την Ασπροβάλτα με τον υδράργυρο στους 26,5 με το ζόρι. Από αύριο επιστρέφει η καλοκαιρία μετά από πιθανή καταιγίδα σήμερα. Ελάχιστη στους 21 εδώ, στους 19,3 στην Πολίχνη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δειτε τι κανει η τρομερη Ιπππόκρατειος....σομπιτσες αμεσωε μετα.της Παναγιας οπως καθε χρονο...

11.6 ελαχιστη προχθες....13.6 χθες....14.4 σημερα....θα ξαναγεννηθει ο χαμενος παραδεισος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...