Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2021....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την καλησπέρα μου από μύτικα αιτωλοακαρνανίας. Πολύ ζέστη και σήμερα,, αν και λίγο χαλάρωσε η κατάσταση σε σχέση με προηγούμενες ημέρες. Βασικά όσο έχει μπουκαδουρα είναι καλά, όταν κόβει είναι για κλάματα. Ούτε το βράδυ δροσίζει πολύ. Ευχαριστώ φίλους που κάνατε εστω και από μέσα σας, μια ευχή για τα χρόνια μου πολλά, 49,και ιδιαίτερα τον sakis13, και κλείνω με ένα τοπικό έθιμο στην θάλασσα λογω πανσέληνου, βαρκαρολα νομίζω λέγεται, όπου και οι φωτογραφίες. Καλό βράδυ. 

IMG_20210822_211527.jpg

IMG_20210822_210919.jpg

Επεξεργάστηκε από mademjim
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, mademjim είπε:

Την καλησπέρα μου από μύτικα αιτωλοακαρνανίας. Πολύ ζέστη και σήμερα,, αν και λίγο χαλάρωσε η κατάσταση σε σχέση με προηγούμενες ημέρες. Βασικά όσο έχει μπουκαδουρα είναι καλά, όταν κόβει είναι για κλάματα. Ούτε το βράδυ δροσίζει πολύ. Ευχαριστώ φίλους που κάνατε εστω και από μέσα σας, μια ευχή για τα χρόνια μου πολλά, 49,και ιδιαίτερα τον sakis13, και κλείνω με ένα τοπικό έθιμο στην θάλασσα λογω πανσέληνου, βαρκαραδα νομίζω λέγεται, όπου και οι φωτογραφίες. Καλό βράδυ. 

IMG_20210822_211527.jpg

IMG_20210822_210919.jpg

Πολύχρονος αδερφέ...υγεία πάνω απ' όλα και θετική σκεψη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ζωγραφου βραδια ποιημα.25.0 νταν στην αλλαγη της ημερας και 24.7 ηδη στο βορειο μπαλκονι με.αερακι στα 10-15 χλμ.και απιστευτη αισθηση..

Οπως λεει κ ο Σακαρος η μεγαλουπολη ειναι ΑΔΕΙΑ ειδικα.εδω η γειτονια και οσοι μειναμε πισω απολαμβανουμε μια ΑΛΛΗ Αθηνα...αν εβρεχε κιολας θα ηταν μαγικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22-8-2021
Το ολόγιομο φεγγάρι του Αυγούστου ανατέλλει επάνω από το Καρπενήσι!!!
Η φωτογραφία ελήφθη από τον ¨Αγιο Δημήτριο (Δημ.Δεληγεωργόπουλος)....

FB_IMG_1629670265431.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χόχλια νυχτιατικη σιγη, υπο τους ηχους των τριζονιων, με 15,7οC και 77%....φυσικα με βαρια κουβερτα στον υπνο!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15.4 Πολιανή Ταϋγέτου τώρα.                                            14.1 Κρανιά Ασπροποτάμου.  Αυτή είναι δροσιά!!

Επεξεργάστηκε από ORESIVIOS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα!!!Υπεροχο πρωινο με την ελαχιστη κοντα στους 24.. Ομορφη δροσια...Νεος μαρμαρας χλικιδικης και απο τα πατρια εδαφη του πατερα μου..Λακωνικη Μανη..

Προ ολιγου μιλησα με πελατη που διατηρει καβα στον Πυργο της βορειας Ευβοιας...Ο κοσμος στηριζει το νησι...Ακομα εχουν κρατησεις..Οι οποιες μετα τις φωτιες αυξηθηκαν...Καλα κανουν και στηριζουν το νησι οσοι μπορουν και οσο μπορουν...

 

237671695_832815417234622_1655643464097318093_n.jpg

240196200_3016941511880839_5327622903229659681_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το καλυτερο νεο για την πολυπαθη Ευβοια !!!! Πανεμορφο φεγγαρι χθες και πανςμορφη δροσουλα που δειχνει οτι η βρωμοεποχη ψοφαει σιγα σιγα

23.4 ελαχιστη Ζωγραφου πιασαμε.ωραιο σερι με 23αρια ελαχιστες μελτεμαρο κ υπνο χωρις αιρκο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα παίδες! 18,7 η ελάχιστη σε πολύ δροσερά επίπεδα αλλά ήδη 10 το πρωί πιάσαμε τους 27 …. Το καλοκαίρι δυστυχώς ακόμα βρυχάται και δυναμικά κιόλας … θέλει έναν ολόκληρο μήνα ίσως και περισσότερο για να ησυχάσουμε από αυτήν την βρομο εποχή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλύτερα τα πράγματα για την φωτιά κοντά στο Μαρμάρι ευτυχώς που έχει εκεί χαμηλή κυρίως βλάστηση αλλιώς δεν θα μπορούσε να περιοριστεί

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, airfathaaaaa είπε:

παλι φωτια στα βιλια

Αποκλειεται αφου το κρατος εχει μεριμνησει...Πυροσβεστικη,στρατος,ασφαλιτες,αστυνομια ολοι στο ποδι ειναι και επιτηρουν...Φημες ειναι αυτα....Αποκλειεται με τετοια φυλαξη να πηρε ξανα φωτια.. 🤣Ο εθνικος κορμος της χωρας στεκεται στο πλευτο των πυροπληκτων...Και στο μαρμαρι δε μπηκε ποτε φωτια....Φωτομονταζ εχει παιξει.. Ολα υπο ελεγχο ειναι...

Ε ρε φαπες που πρεπει να πεσουν... Μας δουλευουν ψιλο γαζι....Θελουν να τα καψουν ολα..Και σε συγκεκριμενα μερη...Τιποτα δεν γινεται τυχαια..Τιποτα...Και φετος εχουμε την πρωτια σε καμενα στεμματα πανευρωπαικα...Ευγε...!!!Σε 45 χρονια που εχουμε πυρκαγιες στην Ευρωπη και κυριως στα Μεσογειακα κρατη ,τα 37 χρονια εχουμε την πρωτια...Καιρος να απαιτησουμε το χρυσο μεταλλιο και αναδρομικα...

Εγω επιμενω...Ανελαβαν την ευθυνη.. Κανεις δε πηγε σπιτι του..Κανεις δεν παραιτηθηκε...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ισως η πιο δροσερη ημερα του Αυγουστου η σημερινη....28.2 ακομα καταμεσημερο με.55αρες ριπες μελτεμαρο....κακομαθαμε κ θα μας.φανει μαρτυριο η διαφαινομενη ανοδος επι 10ημερο...θα κλεισει το φυσικο κλιματιστικο Αιγαιου κ θα ξανανοιξει ο Ιαπωνας 24/24...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!

Μελτεμάτες και οι δύο ημέρες σήμερα κι εχθές.... ειδικά κατά τις μεσημεριανές ώρες εχθές, στη Χρυσούπολη Περιστερίου, είχαμε ριπές στα 40-50 km/h...

Αυτή την ώρα στους 30.3°C και η μέχρι στιγμής ημερήσια μέγιστη.... 25.7°C ελάχιστη γράψαμε στις 3 τα ξημερώματα.....

... υποφερτές είναι οι νύχτες εδώ και μέρες στο νέο μου σπίτι και φυσικά χωρίς κλιματισμό... είναι αυτό που είπα... άλλαξα έναν όροφο και βρήκα την υγειά μου.. κι επιπλέον βρήκα την ησυχία μου!! ...μια φορά επιχείρησα να κοιμηθώ επάνω, στο παλιό μου κρεβάτι τη περασμένη εβδομάδα και ίδρωσα....

... και να μη ξεχάσω... γιατί είναι και το νέο της ημέρας πάλι.... Έλεος πια με τις πυρκαγιές!!!!!!!! Τι άλλο θα καεί φέτος;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν δεν σταματήσει το μελτέμι άμεσα, βλέπω στο τέλος να εκκενώνεται και η Αθήνα. Πολύ άσχημα τα πράγματα σήμερα. Μην παρακαλάτε για μελτέμι βρε!!!! Όχι τώρα!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα φιλιά μου από Συκιές όπου και βρίσκομαι για καφεδάκι με φίλο! Τυπική καλοκαιρινή μέρα στις Συκιές. Υδράργυρος στους 32 με ηλιοφάνεια πάλι εδώ. Να δούμε πότε θα πέσουμε κάτω από 29-30 τα μεσημέρια! Το καλοκαίρι δείχνει να συνεχίζεται και μάλλον θα τραβήξει και μέχρι 10-15/9 όπως είθισται! Μακάρι ωστόσο να έχουμε καλές μέρες με Τ 26-28 τα μεσημέρια και 15-17 τα πρωινά! Καλό μεσημεράκι σε όλους!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, menidi είπε:

Αν δεν σταματήσει το μελτέμι άμεσα, βλέπω στο τέλος να εκκενώνεται και η Αθήνα. Πολύ άσχημα τα πράγματα σήμερα. Μην παρακαλάτε για μελτέμι βρε!!!! Όχι τώρα!!!!

Το μελτεμι μας δροσίζει 

Αν φταίει τώρα για κάτι μ....ανα που βάζουν συνέχως φωτιες 

Τι να πω? 

Αλλά και η Βαρυμπόμπη η δροσοπηγη με 2 μποφόρ ασθενή νοτιοδυτικο  καηκε ολοσχερώς αν δεν κάνω λάθος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...