Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2021....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έπεσε η μέγιστη σήμερα. 34.1 βαθμοί, παρά τον ήλιο. Χαλαρή φυσιολογική ζέστη. Στους 31.5 βαθμούς τώρα, τα νέφη αν και πιο έντονα είναι περιορισμένα στα ορεινά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νωρίς το απόγευμα κάποιες μακρινές καταιγίδες 

20210828_164555.heic

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25.4°C ελάχιστη και 33.7°C μέγιστη σήμερα στη Χρυσούπολη Περιστερίου!!!! Εγω κι αν έχω βαρεθεί φέτος!!!!! Τα δύσκολα όμως παιδιά τελειώνουν νωρίτερα απ' ότι φαίνεται φέτος....... τελευταίες ημέρες ενός φρικτού καλοκαιριού.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χόχλιας στιγμές....28/8/21....η κύμανση της θερμοκρασίας στο χωριό σήμερα, ήταν από 13,2-25,8οC, με πλήρη διαύγεια κι ένα υπέροχο δροσιστικό αγέρι!! Τη νύχτα θες 2η κουβέρτα, αν κοιμάσαι με ανοιχτό τζάμι, όπως εγώ.....κοντά στους 20οC τώρα, με 55% υγρασία και δροσιάααααα....

ΥΓ Είμαι ο μοναδικός εδώ στην περιοχή που φοράω 24 ώρες κοντομάνικο!!!

IMG_20210828_173225.jpg

IMG_20210828_173305.jpg

IMG_20210828_173237.jpg

IMG_20210828_173157.jpg

IMG_20210828_173247.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

βρεχει εδω και 45 λεπτα😁 τωρα χαλαρα ποτιστικα αλλα ειχε μεγαλα διαστηματα με δυνατη βροχη.εκανε μονο 2-3 φορες μπαμ-μπουμ20.5c  η θερμοκρασια τωρα.φωτο απο πιο πριν 

y1ZCbX3.jpg

 

bSjyaGM.jpg

 

Επεξεργάστηκε από bill snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα..Χαιρομαι...Το τελευταιο σκ επισημα του καλοκαιριου...Προφανως δε γελιεμαι...Το καλοκαιρι δεν θα φυγει αμεσα..Αλλα τουλαχιστον λιγο να δροσισει και κυριως να βρεξει...

Και αυτο δεν το αναφερω ως καιροφιλος η ως καταιγιδακιας..Πραγματικα πρεπει να βρεξει και οχι μονο στην Αθηνα..Να ξεβρωμισει λιγο ο τοπος..Ν ανασανουμε λιγο διαφορετικα..Να μυρισουμε λιγο βροχη και χωμα..Να νοιωσουμε μια αποτομη πτωση της θερμοκρασιας...

Υπο αλλες συνθηκες θα εκανα απολογισμο για το φετινο καλοκαιρι..Αλλα μετα απο αυτο που ζησαμε φετος..Απλα δεν υπαρχουν λογια..Ευχομαι μονο να μην γινει συνηθεια τα επομενα καλοκαιρια,αυτη η αθλιοτητα..

Λογω καιρικης απραξιας καθομαι και παρακολουθω βιντεακια απο καταιγιδες των περασμενων ετων..Και τις αναπολω..Λες και εγιναν πριν 60 χρονια...Δυστυχως ενα χρονο σχεδον μονο την Μηδεια εχω να θυμαμαι..Τιποτα αλλο δε συνεβη τη περασμενη σεζον αξιο λογου..Περα απο 2 καταιγιδες το φθινοπωρο..Να θυμισω ενδεικτικα τα 46mm απο Σεπτεμβρη μεχρι Νοεμβρη...Μια απο τις χειροτερες φθινοπωρινες επιδοσεις υετικα της Αθηνας..

Ευελπιστω να γυρισει φετος..Περιμενω πολλες βροχες...Βασικα ευχομαι σε πολλες βροχες..Καλος ο χειμωνας αλλα ας ζησουμε και ενα φθινοπωρο απο τα παλια με παρελαση χαμηλων να σαρωνουν την Ελλαδα απο τα δυτικα..

Αυτα βλεπω και τρελενομαι..Με συγχωρειτε για το μακροσκελες μηνυμα μου..Καλο βραδυ σε ολους..Τετοιες φωτο θελω να βλεπω καθε μερα...Πεθανε ηλιε...

Καλο το χιονι δε λεω..Ειναι η μαγεια της φυσης..Αλλα η καταιγιδα οπως και να το κανουμε ειναι η μαγεια της Φυσικης...

kataigida.jpg

images.jpeg.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25.5 τωρα καλυτερα απο αλλες βραδιες αλλα νοτιαδουρα και 50% υγρασια....στο οριο για αιρκο....

Ονειρευομαι τη στιγμη που θα εχει βρεξει εστω 5 μμ και τετοια ωρα θα εχει πχ 22 βαθμους.....πωπωπωπω....και ελαχιστη νωρις το πρωι 19 ανθρωπινος υπνος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, snowjohn είπε:

27 βαθμους με 60% υγρασια

κανενα οριο 

αιρκο

Από 24 Ιουνίου αν δεν απατωμαι δεν τα έχω κλείσει λεπτό ...μόνο 8-9 ώρες που μου χάλασε το ένα μέχρι να έρθει ο μάστορας...δεν μπορώ να ζήσω για κανένα λόγο χωρίς κλιματιστικά αν η εσωτερική δε πέσει κάτω από 26 μονη της 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33,4 η μέγιστη σήμερα εδώ στο Μακροχώρι η μέγιστη με αυξημένη πάλι την υγρασία και την αίσθηση δυσφορίας στους 38,3....... ηλιοφάνεια όλη μέρα φυσικά....

στους 25,2 τώρα.....ακόμα δυστυχώς δεν λέει να ψοφήσει οριστικά το σίχαμα.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Από 24 Ιουνίου αν δεν απατωμαι δεν τα έχω κλείσει λεπτό ...μόνο 8-9 ώρες που μου χάλασε το ένα μέχρι να έρθει ο μάστορας...δεν μπορώ να ζήσω για κανένα λόγο χωρίς κλιματιστικά αν η εσωτερική δε πέσει κάτω από 26 μονη της 

Το 29Αυγουστιατικο και το.Σεπτεμβριανο πολυωρο αιρκο με ματωνει οχι οικονομικα αλλα.ψυχολογικα....σκεφτομαι οτι υποφερω ζωντας σε λαθος.χωρα και μπαινει.4ος μη ανεκτος θερμοκρασιακα μηνας....

Απο 10 Ιουνιου μας πηγε τρενο.φετος.δεν.εχουμε παραπονο μαζεψαμε ηλιο και καυσωναρους για πολλα.χρονια....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 27.4 αυτη την ωρα με 63% υγρασια...Το αερακι που εχει ομως κανει την κατασταση σχετικως υποφερτη..Καθομαι μπαλκονι ανετα..Χωρις να κολλαω η να ιδρωνω σε αντιθεση με ολο το υπολοιπο της ημερας...

Καθαρη σχετικα ατμοσφαιρα στην Αττικη παραυτα..Ο Βαγγελης Πικουλας εκανε μια εκπλητικη ληψη ηλιουβασιλεματος στο Πορτο Γερμενο σημερα αργα το απογευμα..Απ οτι εμαθα η θαλασσα ηταν εξαιρετικη σημερα με λιγο κυματακι κατα διαστηματα..Καλο βραδυ σε ολους..Ξημερωνει τελευταια Κυριακη του φετινου καλοκαιριου...Να μας γραφεις...

239776496_3085253781761459_8303407282039644380_n.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, snowjohn είπε:

νταξ 32 βαθμους εφτασε μεγιστη και ηδη ειναι κατω απο 30 

μη γκρινιαζουμε το τελευταιο 15ημερο δεν εχει ουτε καυσωνες ουτε τιποτα

και θα πεσουν πλεον οι θερμοκρασιες 

Νομίζω όμως ότι άκομα και αυτό το 2ο δεκαήμερο κινήθηκε σαφώς πάνω από τα κλιματικά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα👋

5 ρούφουλες σήμερα το χάραμα ανάμεσα στην Κέρκυρα και τη Λωρίδα της Σαγιάδας.
*1 & *2: 6:49-6:56
*3: 6:57-7:04
*4: 7:08-7:10
*5: 7:14-7:17

image.thumb.png.709c4197ad35f5c671d8a0e636f8f814.png

https://www.facebook.com/photo?fbid=10220233964338558&set=gm.10165405651330414

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα στην παρέα! 20,5 η ελάχιστη εδώ στο Μακροχώρι σήμερα.. τους 29,5 φτάσαμε ήδη με ηλιοφάνεια.....δεν λέει να μας λυπηθεί λίγο.....ένα από τα χειρότερα καλοκαίρια ..... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο πρινοδασος του Ρουβα σηκωσε ομιχλη..Βρισκεται στις πλαγιες του Ψηλορειτη..Με χαμηλες νεφωσεις να καλυπτουν ολοκληρη την περιοχη.Ειναι συνηθες φαινομενο η ομιχλη τοσο τον χειμωνα οσο και το καλοκαιρι...Σχεδον παντα νωρις το πρωι...Η Φωτο ειναι του Νικου Φουκακη...Ακομα και τωρα οι θερμοκρασιες νωρις το πρωι ειναι ιδιαιτερα χαμηλες...Πριν 5 χρονια ειχα την τυχη να το επισκεφτω τελη ιουλιου...Το μπουφαν ηταν απαραιτητο!!! Τις καλημερες μου...

240901029_836303596885804_6841690228665385137_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...