Jump to content
chrisk7

Ανάλυση χαρτών Σεπτεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελπίζω να φανώ γουρλης και μέρα με τη μέρα να έχουμε καλά νέα για την έλευση του αγαπημένου μας φθινοπώρου ! 

Μακάρι να είναι η αρχή για ένα χειμώνα τόσο δυνατό που θα θυμόμαστε για χρόνια !! 

Πρόβλεψη ότι θα είναι τύπου 2011-2012 

ΞΕΚΙΝΑΜΕ 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

βεβαια ελπιζω να μην εχει βροχες το αλλο σκ γτ μου ειναι το τελευταιο καλοκαιρινο τριημερο

ας πεσει η θερμοκρασια αλλα ελπιζω να μην βρεχει καλαματα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, snowjohn είπε:

βεβαια ελπιζω να μην εχει βροχες το αλλο σκ γτ μου ειναι το τελευταιο καλοκαιρινο τριημερο

ας πεσει η θερμοκρασια αλλα ελπιζω να μην βρεχει καλαματα

Το ίδιο κι εγώ ελπίζω για τις 9 που είναι η μέρα γενεθλίων μου. Κι αυτό που βλέπω στ'αλήθεια το γουστάρω θα έχει δροσιά με ηλιοφάνεια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η πρόβλεψη του Ευρωπαϊκού (μακροπρόθεσμου) μοντέλου για τις επόμενες εβδομάδες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

59 λεπτά πριν, snowjohn είπε:

βεβαια ελπιζω να μην εχει βροχες το αλλο σκ γτ μου ειναι το τελευταιο καλοκαιρινο τριημερο

ας πεσει η θερμοκρασια αλλα ελπιζω να μην βρεχει καλαματα

Ειναι το τελευταιο σκ και χεστηκε η φοραδα στ'αλωνι.Δε χορτασατε το βρωμοκαλοκαιρο ρε σεις;;;Χρειαζομαστε βροχες επειγοντως,εχει καει σχεδον ολη η βορεια αττικη κι εσυ ρε αδερφακι φοβασαι μη χασεις το "τελευταιο σκ"?.Συγγνωμη κιολας που στη λεω ετσι,αλλα χασαμε φετος τα μισα δαση της αττικης,σχεδον 200 χιλιαδες στρεμματα δασικης εκτασης,πως μπορειτε και ασχολειστε ακομα με τα γ@μ@μπάνια και τη βρωμοεποχη;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Ειναι το τελευταιο σκ και χεστηκε η φοραδα στ'αλωνι.Δε χορτασατε το βρωμοκαλοκαιρο ρε σεις;;;Χρειαζομαστε βροχες επειγοντως,εχει καει σχεδον ολη η βορεια αττικη κι εσυ ρε αδερφακι φοβασαι μη χασεις το "τελευταιο σκ"?.Συγγνωμη κιολας που στη λεω ετσι,αλλα χασαμε φετος τα μισα δαση της αττικης,σχεδον 200 χιλιαδες στρεμματα δασικης εκτασης,πως μπορειτε και ασχολειστε ακομα με τα γ@μ@μπάνια και τη βρωμοεποχη;;;

Ναι θα το πω αυτό γιατί δεν ξέρω πότε θα ξαναεχω ένα τριήμερο για να ξεφύγω ....δλδ αν μπορούσα να πω ότι θα βρέξει τη Δευτέρα  και όχι το σκ θα παραπονιοσουν ?

Δείτε λίγο και πως ο κόσμος μπορεί να χρειάζεται την κάθε ευκαιρία για εξόρμηση και όχι μόνο το θέμα των βροχών . Στενοχωρήθηκα πολύ για τις φωτιές δεν φταίω όμως και απλά ανέφερα ότι δε θέλω να βρέξει εκείνο το σκ 

Γιώργο η αντίδραση σου από την άλλη λόγω της όλης φάσης που περνάς και κρίμα πραγματικά απέναντι μου είναι πολύ άσχημη 

Και το καλοκαίρι δεν είναι βρωμοεποχη 

Ο κόσμος είναι βρωμοκοσμος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πεστα Χρυσόστομε.Εχει να βρέξει σοβαρά 7 μήνες στη Δυτική Θεσσαλία, ξεράθηκαν δέντρα, κάηκε η μισή Ελλάδα, χάθηκαν περιουσίες,κάηκαν ζώα, πέθαναν συνάνθρωποι, στέρεψαν αρτεσιανα, καταστράφηκαν καλλιέργειες από την ανομβρία φάγαμε το χειρότερο καύσωνα όλων των εποχών, βιώνουμε την κλιματική αλλαγή στο πετσί μας εμείς οι μεγαλύτεροι, ζούμε τη μέρα της μαρμότας εδώ κ 3 μήνες κ υπάρχουν καιροφιλοι υποτίθεται που παρακαλάνε να μη βρέξει γιατί ο ένας θε να πάει για μπάνιο κ ο άλλος έχει γενέθλια....

Επεξεργάστηκε από winter reign
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

42 λεπτά πριν, winter reign είπε:

Πεστα Χρυσόστομε.Εχει να βρέξει σοβαρά 7 μήνες στη Δυτική Θεσσαλία, ξεράθηκαν δέντρα, κάηκε η μισή Ελλάδα, χάθηκαν περιουσίες,κάηκαν ζώα, πέθαναν συνάνθρωποι, στέρεψαν αρτεσιανα, καταστράφηκαν καλλιέργειες από την ανομβρία φάγαμε το χειρότερο καύσωνα όλων των εποχών, βιώνουμε την κλιματική αλλαγή στο πετσί μας εμείς οι μεγαλύτεροι, ζούμε τη μέρα της μαρμότας εδώ κ 3 μήνες κ υπάρχουν καιροφιλοι υποτίθεται που παρακαλάνε να μη βρέξει γιατί ο ένας θε να πάει για μπάνιο κ ο άλλος έχει γενέθλια....

Ετσι ακριβως

Εγω θα ευχηθω μονο, βροχες απο εδω και στο εξης Εχουμε να δουμε αξιολογα νερα μηνες 

Εδω μεσα ειναι σαιτ καιροφιλων  βροχες και χιονια γουσταρουμε

Για αυτο τον λογο εχουμε κανει και εγραφη 

Στα τσακιδια η βρωμοεποχη που βιωνουμε τους τελευταιους σχεδον 3 μηνες

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ens_image.php?geoid=52690&var=201&run=6&

Δεν ειναι και ασχημα τα ενσεμπλες προς το παρον

Το διαστημα 8 με 10 μπορει να βγει πανω απο τα κλιματικα της εποχης,αλλα ακομα δεν ειναι σιγουρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

58 λεπτά πριν, snowjohn είπε:

Γιώργο η αντίδραση σου από την άλλη λόγω της όλης φάσης που περνάς και κρίμα πραγματικά απέναντι μου είναι πολύ άσχημη 

Το ξερω,γι αυτο σου ζητησα προκαταβολικα συγγνωμη που θα σε στ3ναχωρησω.Αλλα εξισου ασχημο ειναι για μενα,να βλεπω μεσα σε ενα φορουμ καιροφιλων,καποιον να ευχεται να μη βρεξει,μετα απο οτι εχει συμβει φετος,μετα απο μια ατελειωτη περιοδο ξηρασιας.Χτυπαει πολύ ασχημα ρε Γιαννη φιλε μου και δεν μπορω να το αφησω αναπαντητο με τον επιτηδευμενα ακομψο τροπο μου.Αν σου στοιχιζει τοσο πολυ εσενα να χασεις ενα μπανιο,εμενα μου εχςι στοιχισει πολλαπλασια,που εχασα το δασος και τα χιλιαδες ζωα μεσα σε αυτο.Ουτε καν αναφερω το σπιτι και το οτι ειμαι με μια βαλθτσα στο χερι απο δω και απο εκει.Χεστο αυτο. 

Ας το κλεισουμε εδω,δεν ειναι προσωπικο απλα σε σενα εκατσε ο κληρος,απο τους δυο τρεις ςδω μεσα,που δικαιωμα τους ειναι να θελουν να κολυμπαν ως τον Γεναρη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Ετσι ακριβως

Εγω θα ευχηθω μονο, βροχες απο εδω και στο εξης Εχουμε να δουμε αξιολογα νερα μηνες 

Εδω μεσα ειναι σαιτ καιροφιλων  βροχες και χιονια γουσταρουμε

Για αυτο τον λογο εχουμε κανει και εγραφη 

Στα τσακιδια η βρωμοεποχη που βιωνουμε τους τελευταιους σχεδον 3 μηνες

 

 

Ετσι ειναι.Φετος η βρωμοεποχη μας διελυσε μας ελιωσε μας αλλαξε τα φωτα και οποιος δεν ειχε air condition καταλαβε τι σημαινει καιρικο βασανιστηριο με την αισθηση να βραζεις ζωντανος.Στα τσακιδια η βρωμοεποχη.

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και σημερα κακα τα 12αρια. πρεπει πάσι θυσία να αποφυγουμε ξεροεισβολή από τα βορειοανατολικά.. κρίμα να πάνε τετοιες τ θαλασσων χαμένες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, Spartan είπε:

Ετσι ακριβως

Εγω θα ευχηθω μονο, βροχες απο εδω και στο εξης Εχουμε να δουμε αξιολογα νερα μηνες 

Εδω μεσα ειναι σαιτ καιροφιλων  βροχες και χιονια γουσταρουμε

Για αυτο τον λογο εχουμε κανει και εγραφη 

Στα τσακιδια η βρωμοεποχη που βιωνουμε τους τελευταιους σχεδον 3 μηνες

 

 

Ρε να μην ξαναβγεί ο κιτρινιαρης πισω από τα μαύρα βροχοσυννεφα για ένα μήνα μπορει??? Έλεος πια με καυσωνακηδες και ρακετακιδες και άλλους κολλημένους με στατιστικές και κουραφεξαλα. Κάηκε ο κ@λος μας φετος και αυτοί θέλουν ακόμα ζεστες.

Επεξεργάστηκε από MitsosEvia
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για μένα τα βροχερά γενέθλια θα ήταν το καλύτερο δώρο που θα μπορούσαν να μου κάνουν και φέτος, όπως και κάθε χρόνο τέτοια εποχή😋.....φθινόπωρο - χειμώνας μόνο !!!... to be a true winterlove!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

η λιμνάρα του περάσματος που ψάχνω και στο Ευρωπαικό, δεν μπαίνει καν ευρώπη πλέον.. Μάλλον πάμε για πιο φθινοπωρινού τύπου καταιγίδες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είναι απίστευτο ακόμα και στο χάρτη να το βλέπεις σαν πιθανότητα ..να πέσει η θερμοκρασία κάτω από τα κανονικά στα 850 άρα και στο έδαφος....και μάλιστα 4 με 6 βαθμούς κάτω από αυτά....και να είναι για τις 168 ώρες με πιθανότητα καλούτσικη για επαλήθευση....!!!

ECMOPEU12_168_34.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επίσης αρκετά σπάνιο για πρώτο δεκαήμερο Σεπτέμβρη ...το μηδέν στα 850 να πιάνει βόρεια Ρουμανία και το +5 πλησιάζει κοντά στα βορειοανατολικά σύνορά μας...!!!

ECMOPEU12_168_2.png

ECMOPEU12_192_2.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισης , άσχετα αν πέσει μέσα που κατά πάσα πιθανότητα δεν θα πέσει είναι εντυπωσιακό να φαίνεται κατι τέτοιο για τόσο νωρις τον Σεπτέμβρη κι εννοώ στις βροχές όλη μέρα την Κυριακή και το ξημέρωμα της δευτερας στα χιλιοστά που δίνει κοντά στα 17 σύνολο και τις μέγιστες που δεν ξεπερνούν τους 23-25 απο την πρόγνωση στο προηγούμενο τρέξιμο του ευρωπαίου… !!!! Μετά την κόλαση που ζήσαμε φέτος μοιάζει σαν ψέμα ….

 

F8FFBCA4-4902-4292-A068-BA33D67805F8.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάτω από την κανονική τιμή , οι θερμοκρασίες στα 850 Нра για τις 7 Σεπτεμβρίου περίπου , δείχνει το Ευρωπαϊκό μοντέλο στην πιο πρόσφατη ανανέωση του .

850temp_anom_20210831_12_168.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βροχή ! επιτέλους δίνει επίσης το Ευρωπαϊκό μοντέλο την Κυριακή. Ας ελπίσουμε να μην αλλάξει στις επόμενες ανανεώσεις και να βρέξει επιτέλους! Παντού χρειαζόμαστε βροχές. 

overview_20210831_12_120.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...