Jump to content
chrisk7

Ανάλυση χαρτών Σεπτεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως γιατί το ακούω συνέχεια τέτοια εποχή στατιστικά μιλώντας το τι κάνει τον Σεπτέμβρη δεν επηρεάζει καθόλου τον χειμώνα ...έχουμε και ζεστούς Σεπτέμβριους που κάνανε ζεστούς χειμώνες ( 2012 2020 ) έχουμε ζεστούς Σεπτέμβριους που κάνανε κρύους χειμώνες (2011)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

παράξενα πράγματα ετοιμάζει το 6αρι.. Ίσως το πρώτο οργανωμένο χαμηλό

Μη μιλάς μωρή γρουσουζουλια🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Μη μιλάς μωρή γρουσουζουλια🤣🤣

μην ανησυχείς.. θα βρέξει.. Αφού εμένα δεν με βολεύει να έχει κακοκαίρια το δωδεκαήμερο 13-25😂

το απεύχομαι μάλιστα για Ήπειρο

 

 

Εγώ χαίρομαι για την Πέμπτη που βελτιώθηκε, μιας και θα έχει ένα υποτυπώδες cape

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

μην ανησυχείς.. θα βρέξει.. Αφού εμένα δεν με βολεύει να έχει κακοκαίρια το δωδεκαήμερο 13-25😂

το απεύχομαι μάλιστα για Ήπειρο

Έτσι μπράβο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

μην ανησυχείς.. θα βρέξει.. Αφού εμένα δεν με βολεύει να έχει κακοκαίρια το δωδεκαήμερο 13-25😂

το απεύχομαι μάλιστα για Ήπειρο

 

 

Εγώ χαίρομαι για την Πέμπτη που βελτιώθηκε, μιας και θα έχει ένα υποτυπώδες cape

Δυστυχώς κρυωσε πολυ η ατμόσφαιρα Μιχαήλ. Δυσκολο να βγει κάτι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα επικινδυνη εν δυναμη κακοκαιρια το διημερο 8-9 του μηνα ενα πρωτο 10ημερο ως τωρα με επιλεκτικα φαινομενα αλλα με χαρακτηριστικα φθινοπωρινα σε ολη τη χωρα που χρονια ειχαμε να δουμε σε αυτο το διαστημα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, ICELARISSA είπε:

Καλησπερα επικινδυνη εν δυναμη κακοκαιρια το διημερο 8-9 του μηνα ενα πρωτο 10ημερο ως τωρα με επιλεκτικα φαινομενα αλλα με χαρακτηριστικα φθινοπωρινα σε ολη τη χωρα που χρονια ειχαμε να δουμε σε αυτο το διαστημα..

Θα έχω και εγώ βροχές?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Gary είπε:

Θα έχω και εγώ βροχές?

Οχι σοβαρη κατασταση ειναι για κεντεικη βορεια ευβοια σποραδες μαγνησια ενα μερος φθιωτιδα .και εγω κιλκις θα ειμαι απο αυριο εχω γαμο..

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 6/9/2021 at 5:48 ΜΜ, yiannis_volos είπε:

Μόνο και μόνο που βλέπω το μέσο όρο στα κλιματικά είμαι ικανοποιημένος. Το Σεπτέμβρη δεν περιμένω έτσι και αλλιώς σοβαρές βροχές αλλά αν έρθει κάτι φυσικά καλοδεχουμενο. Μπαίνουμε σε μια σειρά, ο Σεπτέμβρης ξεκίνησε καλά, έστρωσε η εσωτερική Τ, τέλος το A/C και χθες κοιμήθηκα πρώτη φορά με σεντόνι. Ας κρατήσει αυτό να μην έχουμε πισογυρισματα πάλι και από Οκτώβρη ψάχνουμε το σωστό χαμηλό από τα δυτικά για να κηρύξουμε την έναρξη του φθινοπώρου.

image.png.a23c357d64f6245f6964062212c2d035.png

Τι είναι αυτό το 30-35mm?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λίγες μέρες ακόμα (δύο) ανάσα και μετά ξανά μανά άνοδος σε πάνω από τα κανονικά.....μέχρι τουλάχιστον τις 15-16 του μήνα.... όχι σε πολύ υψηλά επίπεδα...αλλά θα ξαναδούμε άνετα 30+ σε πολλές περιοχές....ας ελπίσουμε μετά τις 15 να ξεκινήσουν και οι πιο οργανωμένες βροχές σε περισσότερες περιοχές της χώρας και η πτώση της θερμοκρασίας στα κανονικά να είναι οριστική....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Λίγες μέρες ακόμα (δύο) ανάσα και μετά ξανά μανά άνοδος σε πάνω από τα κανονικά.....μέχρι τουλάχιστον τις 15-16 του μήνα.... όχι σε πολύ υψηλά επίπεδα...αλλά θα ξαναδούμε άνετα 30+ σε πολλές περιοχές....ας ελπίσουμε μετά τις 15 να ξεκινήσουν και οι πιο οργανωμένες βροχές σε περισσότερες περιοχές της χώρας και η πτώση της θερμοκρασίας στα κανονικά να είναι οριστική....

Άντε να ποιασουν οι νότιαδες γιατί με τον βοριά δεν βλέπουμε προκοπη. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χειμωνιασε παλικάρια καιροφιλοι όπως τα παλιά χρόνια από Σεπτέμβριο.... βροχή ισχυρή χειμερινού τύπου με 17βαθμους σε Λαμία τώρα και όλο το βράδυ... θα ανέβει πάλι σαφώς φυσιολογικό  είναι αλλά το jet stream μας ευνοεί προσεχώς στον Ατλαντικό και χωρίς έντονη δραστηριότητα πολλων τυφώνων και τροπικών καταιγίδων που λάθος είχαν προβλέψει φέτος όπως φαίνεται ότι θα υφίσταται τέτοια εποχή...

Επεξεργάστηκε από Severe_Lover
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα διαγράμματα του Gfs, δείχνουν πτώση της θερμοκρασίας και υετό προς τα τέλη του μήνα.

ens_image (1).png

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιχαλη γιαννενα τι γινετε ?εδω παντως κλειστος καιρος φθινοπωρο βροχουλα η ατμοσφαιρα μυριζει τελεια..ως προς το χειμωνα να πουμε οτι ολοι οι δεικτες ολων των παγκοσμιων μοντελων δειχνουν πολλες πιθανοτητες για στρατοσφαιρικες θερμανσεις και ευνοικους ανεμους στα ψηλα..φυσικα να πουμε οτι αυτο ποτε δεν αφορα την ελλαδα αλλα προς το παρον φαινεται προγνωστικα τουλαχιστον να εχουμε καλη κινητικοτητα

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ICELARISSA είπε:

Μιχαλη γιαννενα τι γινετε ?εδω παντως κλειστος καιρος φθινοπωρο βροχουλα η ατμοσφαιρα μυριζει τελεια..ως προς το χειμωνα να πουμε οτι ολοι οι δεικτες ολων των παγκοσμιων μοντελων δειχνουν πολλες πιθανοτητες για στρατοσφαιρικες θερμανσεις και ευνοικους ανεμους στα ψηλα..φυσικα να πουμε οτι αυτο ποτε δεν αφορα την ελλαδα αλλα προς το παρον φαινεται προγνωστικα τουλαχιστον να εχουμε καλη κινητικοτητα

Τοπικα φαινομενα.Τωρα αρχισε ασθενης βροχη και εδω.

 

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαλάλι το 50μερο που καηκαμε.Σεπτεμβριος να τον πιεις στο ποτηρι με προοπτική κρυστάλλινη και φθινοπωρινή.Αχνοπαιζει συνδιασμός που μπορεί να παράπεμψει σε Νοέμβριο αν κάτσει καλά η φάση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Το αικον συνεχίζει να βγάζει επιφανειακό χαμηλό Κυριακοδευτέρα

Το μόνο που βγάζει 1005...τα άλλα πετάνε χαρταετο🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Χαλάλι το 50μερο που καηκαμε.Σεπτεμβριος να τον πιεις στο ποτηρι με προοπτική κρυστάλλινη και φθινοπωρινή.Αχνοπαιζει συνδιασμός που μπορεί να παράπεμψει σε Νοέμβριο αν κάτσει καλά η φάση.

Γιατι ειναι ευνοικη η κυκλοφορια; Χαμηλα στην ιβηρικη βλεπω εγω και ζεστη σε εμας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Χαλάλι το 50μερο που καηκαμε.Σεπτεμβριος να τον πιεις στο ποτηρι με προοπτική κρυστάλλινη και φθινοπωρινή.Αχνοπαιζει συνδιασμός που μπορεί να παράπεμψει σε Νοέμβριο αν κάτσει καλά η φάση.

Ένα καλό χαμηλό που θα σαρώσει όλη τη χώρα ζητάμε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χωρίς το φόρουμ δεν υπάρχει καιρικό ενδιαφέρον για μένα. Όλο αυτόν τον καιρό έμπαινα ως guest, παρακολουθούσα αλλά δεν γίνεται μακριά σας. Δεν παλεύεται. 

Καλώς σας βρήκα όλους. Καλό Χειμώνα εύχομαι με τεράστιο καιρικό ενδιαφέρον. 

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Treebeard είπε:

Γιατι ειναι ευνοικη η κυκλοφορια; Χαμηλα στην ιβηρικη βλεπω εγω και ζεστη σε εμας

Γιατί τα τελευταία πολλά χρόνια τέτοια εποχή άρχιζε να σχηματίζεται ο λεγόμενος μπαστακας είτε πάνω μας είτε β.αναυολικα μας και καιγόταν όλο το φθινόπωρο με αρχή τον σεπτεμβριο.Φετος σχηματίζεται εμππδισμος αλλά εμφανώς πιο δυτικά και αρκετά πιο βόρεια οπότε η αρχή είναι πολύ καλή και η Μεσόγειος δείχνει να είναι στην αρχή του φθινοπώρου σε φόρμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...