Jump to content
chrisk7

Ανάλυση χαρτών Σεπτεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, winter reign είπε:

Πεστα Χρυσόστομε.Εχει να βρέξει σοβαρά 7 μήνες στη Δυτική Θεσσαλία, ξεράθηκαν δέντρα, κάηκε η μισή Ελλάδα, χάθηκαν περιουσίες,κάηκαν ζώα, πέθαναν συνάνθρωποι, στέρεψαν αρτεσιανα, καταστράφηκαν καλλιέργειες από την ανομβρία φάγαμε το χειρότερο καύσωνα όλων των εποχών, βιώνουμε την κλιματική αλλαγή στο πετσί μας εμείς οι μεγαλύτεροι, ζούμε τη μέρα της μαρμότας εδώ κ 3 μήνες κ υπάρχουν καιροφιλοι υποτίθεται που παρακαλάνε να μη βρέξει γιατί ο ένας θε να πάει για μπάνιο κ ο άλλος έχει γενέθλια....

Εμείς θέλουμε ηλιοφάνεια ναι...δε λέω να κάνει 40 βαθμούς αλλά για μένα προσωπικά ο ήλιος είναι ζωή. Τη βροχή δεν τη γουστάρω μόνο η ποτιστική βροχή μου αρέσει. Η ποτιστική βροχή μου άρεσε πολύ ανέκαθεν αλλά ο Σεπτέμβρης συνήθως είναι ζεστός και ηλιόλουστος μήνας προσωπικά προτιμώ να έχω μεγάλες ηλιοφάνειες και 35αρια το Σεπτέμβριο, βροχές μαζί με νοτιάδες το Δεκέμβριο, χιόνια σε χαμηλά υψόμετρα το Μάρτιο και βροχές μαζί με καταιγίδες και έντονες δροσιές τον Ιούνιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 ώρες πριν, heavy snow είπε:

Ετσι ειναι.Φετος η βρωμοεποχη μας διελυσε μας ελιωσε μας αλλαξε τα φωτα και οποιος δεν ειχε air condition καταλαβε τι σημαινει καιρικο βασανιστηριο με την αισθηση να βραζεις ζωντανος.Στα τσακιδια η βρωμοεποχη.

 

 

Συμφωνώ αλλά δεν είναι λογικό να θέλετε όλοι εδώ μέσα να έρθουν νωρίς τα κρύα και οι βροχές. Θα έρθουν όλα στην ώρα τους. Κάντε απλά υπομονή! Το καλοκαίρι φέτος ήταν μαρτύριο καθώς το διάστημα 20 Ιουν - 20 Αυγ χωρίς κλιματιστικό 24/7 ανοιχτό πέθαινες! Άστα να πάνε! Ήδη από 5/9 δείχνει να δροσίζει ευχάριστα! Άλλωστε μην ξεχνάς ότι και 1-20/6 είχες καταιγίδες και δροσιές (ειδικά 1-10/6).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάνω από 20 χιλιοστά συνολικά δίνει ο Ευρωπαίος, για τις επόμενες μέρες στην περιοχή μου . Με πτώση της θερμοκρασίας και μέγιστες 22 με 23 βαθμούς!

Screenshot_20210901-092251_Chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν ολα πανε καλα..Κυριακη και δευτερα θα ειναι δυο φθινοπωρινες μερες...Με τη θερμοκρασια σε πτωση και αρκετα φαινομενα σε πολλες περιοχες της χωρας...Σε τοπικο επιπεδο θα εχουμε και ενταση ιδιαιτερη ως προς τις βροχες..Θα ειναι μια διαταραχη φθινοπωρινου χαρακτηρα περισσοτερο παρα καλοκαιρινης ασταθειας...

Για την ωρα η Αττικη φαινεται να μενει απ εξω...Αλλα θα δουμε..Ισως εχουμε και μεις ενα περασματακι...Παντως θα βρεξει αξιολογα εκτος απροοπτου σε πολλες περιοχες και αυτο εχει σημασια..Αργα η γρηγορα θα ερθει και η ωρα της Αττικης...

Καλο μηνα παιδες μου!!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μειζονος σημασιας οι καλες βροχες στον ηπειρωτικο κορμο..πιθανως να δουμε τη δευτερα και κανα ασπρισματακι σε ολυμπο(οροπεδιο μουσων) και καιμακ στην κορυφη..ωραιο θα ναι..😛

Και μετα τις 10 του μηνα θα κολλαμε απ τις υγρασιες με τα 32αρια..😡

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακόμα δεν ήρθα Γιάννενα, και το ψυχρό μέτωπο από το Ιόνιο έγινε ξηρός ανατολικός... Αν δεν σε θέλει απλά δεν σε θέλει..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ακόμα δεν ήρθα Γιάννενα, και το ψυχρό μέτωπο από το Ιόνιο έγινε ξηρός ανατολικός... Αν δεν σε θέλει απλά δεν σε θέλει..

Ισχύει, δυνατός, ξηρός βόρειος άνεμος και η όποιες νεφώσεις αστάθειας διαλύονται σταδιακά . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχουμε μερες μπροστα μας..Οι παλινωδιες και τα πισωγυρισματα των μοντελων ειναι απολυτως λογικα..Βρισκομαστε ακομα στο καλοκαιρι...Μην το ξεχναμε αυτο...Παρολο αυτα...Ειναι δεδομενο οτι θα δροσισει σταδιακα αλλα και οτι θα βρεξει γενικευμενα στην Ελλαδα Κυριακη και δευτερα..Με λιγη τυχη μπορει και η πολυπαθη Αττικη να δει νερακι..

Και η συνεχεια μετα τις 5-6 του μηνα φαινεται ενδιαφερουσα..Επιτελους φαινονται νερα σε πολλες περιοχες και ηπιες θερμοκρασιες..Μαλλον το σιχαμα τελειωνει..Σιγουρα ο Σεπτεμβρης μας εχει διδαξει στο παρελθον οτι συμπεριφερεται κυριως ως καλοκαιρινος μηνας αλλα μια φορα στα 4-5 χρονια θυμαται να το παιξει φθινοπωρινος..Μηπως φετος το πηρε αποφαση??

Οπως και να χει η βαρετοκαιρια τελειωνει...Η νυχτα μεγαλωνει και η ορεξη του καθε καιροφιλου ανοιγει..Και οπως λεει και ο λαος μας..Το γαιδαρο τον φαγαμε,η ουρα του μας εμεινε...Στις επαλξεις λοιπον..

 

gfs-2-108.png

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν επιβεβαιωθούν κάποια μοντέλα και κάποια σενάρια αυτών μάλλον θα χρειαστούν ζακέτες σε πολλές περιοχές από βδομάδα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Αν επιβεβαιωθούν κάποια μοντέλα και κάποια σενάρια αυτών μάλλον θα χρειαστούν ζακέτες σε πολλές περιοχές από βδομάδα!!!

Φούτερ είπε ο Σάκης στο δελτίο του😃😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

42 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Φούτερ είπε ο Σάκης στο δελτίο του😃😉

Με βάση και το δελτίο του Σάκη το είπα....μου έδωσε τον αέρα να το πω....χαχα😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Ολα πανε εξαιρετικα και για τις εκτιμησεις μας και για ολους μας 

Τον χειμώνα σε θέλω έτοιμο...Τώρα δε βαριέσαι απλα να βρέχει συνεχεια θελουμε χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

με μηδέν cape το ενδιαφέρον είναι ελάχιστο.. ενώ μονοψήφια 850αρια καλό είναι να μην έρθουν πριν τον Οκτώβριο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

με μηδέν cape το ενδιαφέρον είναι ελάχιστο.. ενώ μονοψήφια 850αρια καλό είναι να μην έρθουν πριν τον Οκτώβριο...

Να και ο άλλος ο ξενερωτος🤣🤣σε προσγειωνει ανωμαλα😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thesprotos είπε:

Να και ο άλλος ο ξενερωτος🤣🤣σε προσγειωνει ανωμαλα😂

Για τους καταιγιδάκηδες σαν εμένα, μια απλή βροχούλα τον Σεπτέμβριο δεν με ευχαριστεί σχεδόν καθόλου... ο Σεπτέμβριος είναι ο αγαπημένος μήνας, επειδή ακριβώς μπορεί να κάνει τις καλύτερες κακοκαιρίες, και τώρα μας έρχεται μια ξενέρα από τα βορειοανατολικά..

tragic

Modele GFS - Carte prévisions

ενώ θα μπορούσαμε να έχουμε αυτα.

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisions

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Για τους καταιγιδάκηδες σαν εμένα, μια απλή βροχούλα τον Σεπτέμβριο δεν με ευχαριστεί σχεδόν καθόλου... ο Σεπτέμβριος είναι ο αγαπημένος μήνας, επειδή ακριβώς μπορεί να κάνει τις καλύτερες κακοκαιρίες, και τώρα μας έρχεται μια ξενέρα από τα βορειοανατολικά..

tragic

Modele GFS - Carte prévisions

ενώ θα μπορούσαμε να έχουμε αυτα.

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisions

Πιο πολύ βακοκαιρο και ποτιστική βροχουλα θα έχουμε... Εσύ όμως ήθελες αλλά γούστα.. Σε επιασα🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thesprotos είπε:

Πιο πολύ βακοκαιρο και ποτιστική βροχουλα θα έχουμε... Εσύ όμως ήθελες αλλά γούστα.. Σε επιασα🤣🤣

Em nai..Τέτοιου είδους συστήματα θεωρώ ότι είναι καταλληλότερα για τον Νοέμβριο. Και εδώ δίνουν νερά, αλλά όχι 300αρες ραγδαιότητες, και αστραπές σαν να μην υπάρχει αύριο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν μπορω να πιστεψω στα ματια μου σχεδον δεν τονγραφω για να μη το ματιασω....

Κυριακη δηλαδη 72 ωρες μπροστς δινει ΟΛΟΗΜΕΡΗ βροχη στον Πυργο....μακαρι Θεε μου....βαλσαμο και για την Ηλεια που δοκιμαστηκε απτις φωτιες και τρομερη τυχη για μενα αν το ζησω

Δυστυχως η Κουλα εκτος για 10000στη φορα...αλλα και μονο που δινει απο βδομαδα πτωση της Τ σε επιτελους φυσιολογικα.για την εποχη επιπεδα ειναι ενα βαλσαμο....θα δουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

53 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Τον χειμώνα σε θέλω έτοιμο...Τώρα δε βαριέσαι απλα να βρέχει συνεχεια θελουμε χαχαχ

Ε ναι τωρα ακομα σε χαλαρους ρυθμους ειμαι εχω και φουλ γαμους το σεμπτεμβριο θα ειμαι σε συνεχομενο hangover χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...