Jump to content
gthomasandros

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους, μετά από ένα μεγάλο καλοκαιρινό brake επιστρέφω στα μοντέλα! Προς το παρόν ο καιρός είναι ωραίος εδώ στη Νίκαια με πυκνά σύννεφα στον ουρανό. Ο σταθμός δείχνει 24.1 βαθμούς με ελαφρώς ανοδική τάση...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έβρεχε για 22(!) ώρες στον Αλμυρό, από χθες στις 12.30 μέχρι και σήμερα στις 10.30 περίπου. Πολύ σπάνια αυτή η κακοκαιρία για Σεπτέμβριο, τόσο για την διάρκεια όσο και για την ένταση των φαινομένων, τα οποία έπεσαν με χαλαρούς, ποτιστικούς ρυθμούς, όπως θα γινόταν σε μια πιο "χειμερινή κακοκαιρία"... 

Ο σταθμός του Αεροδρομίου της Νέας Αγχιάλου τελικά έδωσε 22mm για εχθές, οπότε σχεδόν σίγουρα φτάσαμε τα 25-30mm εδώ. Μαζί με αυτά που έριξε σήμερα από την νύχτα έως και το πρωί δεν θεωρώ απίθανο να φτάσαμε τα 35-40mm για το διήμερο. Στην Όθρυ, επίσης, έπεσε πολύ νερό το τελευταίο 3ημερο. Οι Κωφοί στα 500μ έχουν μαζέψει 108,7mm από την Τρίτη! 

Όμορφα ξεκίνησε ο Σεπτέμβρης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι Κωφοί στα 500 της Μαγνησίας βρέχονται καλα, αλλά εδώ στην Αττική....."στου κωφού την πόρτα, όσο θέλεις βροντα". 

Ριξε κάτι ρεεεεεε. Η ΕΜΥ έλεγε για καταιγίδες

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, menidi είπε:

Οι Κωφοί στα 500 της Μαγνησίας βρέχονται καλα, αλλά εδώ στην Αττική....."στου κωφού την πόρτα, όσο θέλεις βροντα". 

Ριξε κάτι ρεεεεεε. Η ΕΜΥ έλεγε για καταιγίδες

Με τετοιο ανεμο , καταιγίδα ποτε.

Το πολυ καμια πολυ συντομη ψιχαλα .

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και στα ανοιχτα της Καλαματας,οι πρωτες βροχοκουρτινες απο δυνατες αναπτυξεις..Και ηλεκτρικα..

paralia3.jpg

paralia2000M.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κι εγώ το βλέπω δύσκολο για την Αττική μας. Εδώ και ώρα έχω την κλασική ορατότητα στη θάλασσα στα νοτιοδυτικά. Δε βλέπω δυναμική και κλείσιμο

 

FD4148FA-F80F-4D57-B47D-6D71313EA4E3.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ηρεμα τα πράγματα στα δυτικά της,,,,, δυτικής μακεδονίας..με θερμοκρασία ενα κλίκ πιο πάνω  17 βαθμούς και με ομίχλες ....και μια gothic συννεφιά που δεν λέει να κάνει τίποτα....κάθισα και είδα τον πλησιέστερο σταθμό της βασιλίτσας που έχει έτήσιο υετό 600 mm το οποίο τον ανταγωνίζεται το ασκυφού Χανίων...στα ίσα παρακαλώ και τον ξεπερνά με 706 mm αυτός ο νότος και η θάλασσα κανουν μαγείες...ενα σύννεφο περνά και τα δίνει όλα εμείς έχουμε να δούμε ήλιο δυο μέρες και βροχή τσούκ..!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξανά άρχισε να βρέχει λίγο στο Πλατύ, με την θερμοκρασία στους 22 βαθμούς. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φορτώνει ο καιρός εδώ... Για να δούμε τι θα γίνει... Γιατί φθινοπωριασε στα ανατολικά και πρέπει και εδώ να γίνει... Αυτό είναι το σωστο😃

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σερβιανά Ιωαννίνων βρεθεί εδώ και 2 ώρες από ότι μου λέει συμμεταπτυχιακός που μένει εκεί.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, on the mend είπε:

Κι εγώ το βλέπω δύσκολο για την Αττική μας. Εδώ και ώρα έχω την κλασική ορατότητα στη θάλασσα στα νοτιοδυτικά. Δε βλέπω δυναμική και κλείσιμο

 

FD4148FA-F80F-4D57-B47D-6D71313EA4E3.jpeg

Δεν ειναι αυτο μονο. 

Ουτε αστάθειας υπάρχει με τετοια ενταση στο Β ρευμα και με το ψυχος, ουτε ειναι και αρκετα οργανομενη η ψυχρη εισβολη για να επιβίωνε ικανη νεφωση απο ΒΑ . 

Οποτε μενουμε με συννεφιά με σπασιματα .

Δεν καταλαβαίνω εξαρχής γιατι το gfs υποεκτιμησε τον ανεμο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πυργος στην καρακαλοκαιρινη κοσμαρα του....ειμαι.βαθια απογοητευμενος....μου λεγαν οι ντοπιοι αμα ξεκινησει νανβρεχει δεν σταματαει....που μωρε;;; εχει βραχει και η τελευταια πετρουλα της Ηπεορωτικης χωρας εκτος απο εδω....και ειμαστε και Δυτικη Ελλαδα παναθεμα μας....

19.2 η ελαχιστη το μονο ευχαριστο αλλα Λονδινο το πρωι με 85% υγρασια....

27αρι παλι η μεγιστη με λιακαδα ολολαμπρη και heat index 30+++...

Βαρεθηκα σιχαθηκα....ευτυχως ο Οκτωβριος απεχει μολις 21 μερες....καπου θα βρω κι εγω φθινοπωρινη γαληνη να ξεφυγω απτο καλοκαιρακι που οπου παω με κυνηγαει !!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φουντωνει η ανατολικη πελλοπονησος βαση δορυφορικης

Το θεμα ειναι θα μπορεσει να μπει κατι και προς τα ενδοτερα του νομου αττικης?(κυριως στα δυτικα του)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Φουντωνει η ανατολικη πελλοπονησος βαση δορυφορικης

Το θεμα ειναι θα μπορεσει να μπει κατι και προς τα ενδοτερα του νομου αττικης?(κυριως στα δυτικα του)

Οσο εχουμε Β ρευμα δεν το κοβω. Ισως η υπερνοτια Αττική ξυστα αν φυγει κατι προς τα ανατολικα-να

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναζητειται το πρώτο επιφανειακό χαμηλό που θα επηρεάσει τα πολύ δυτικα.... Πάλι ανάποδα άρχισαμε και φέτος, Ευβοια και λοιπές δυνάμεις. Συγνώμη αλλά αρχίζουν και με πιάνουν τα νεύρα μου, ούτε σήμερα εκδηλώθηκε αστάθεια εδώ όπως προβλεπόταν. Και της Κυριακής το χαμηλο πολύ νότια κινείται και βλέπω πολύ νερό χαμένο στη θάλασσα παλι😈😭😢

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τοπικές βροχές στα βόρεια τμήματα της πόλης.. Μηδέν cape, ναι, αλλά και πάλι κατώτερα από το αναμενόμενο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...