Jump to content
gthomasandros

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Μακάρι φίλε να μπορούσα, αλλά δεν είμαι αρκετά γυμνασμένος για να φτάσω εκεί πάνω.. Τα άτομα που πήγαν μαζί μου την βόλτα έχουν φτάσει μέχρι τις κεραίες σκέψου, αλλά είναι Γιαννιώτες. Μπορεί να έκανα ποδήλατο από μικρός, αλλά άλλο Θεσσαλική πεδιάδα, και άλλο Ήπειρος, με την δεύτερη, να είναι δραματικά δυσκολότερη. Δυστυχώς τώρα τους γνώρισα. Αν έμενα και φέτος εδώ, ειλικρινά θα είχα κάνει 100 βόλτες μέχρι το επόμενο καλοκαίρι. Σε κάθε περίπτωση κάλιο αργά παρά ποτέ! 1.5 εβδομάδα μου έμεινε ακόμα στην πιο όμορφη πόλη της Ελλάδας , και θα κάνω ότι περνάει από το χέρι μου, για να δω περισσότερα μέρη με το ποδήλατο, αφού εμφανίστηκε η ευκαιρία. Και αυτός είναι ο λόγος, που για πρώτη φορά, θέλω να έχει σχεδόν αίθριο καιρός αυτές τις ημέρες. Γιατί καταιγίδες θα ξαναδώ. Ποδήλατο στα Γιάννενα και περίξ, δεν θα ξανακάνω ποτέ. Εκτός αν γίνει καμιά παράξενη φάση και γίνω Γιαννιώτης. χεχεχεχε.😁😂

Θα σε πολιτογραφησουμε φίλε έχεις όλα τα δικαιώματα πλέον 😃😃😃 με το σπαθί σου,να είσαι καλά Μιχαήλ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χτύπησε 31 σήμερα εδω..αλλα με 7,7 το πρωι το καλοκαιρι εχει ψοφησει γα τα καλά...γιλέκο και μπουφανακι το πρωί στη δουλειά..και ήδη θες μπουφανακι τώρα το βράδυ...άντε γεια ήρθε το φθινοπωρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Galanto είπε:

Χτύπησε 31 σήμερα εδω..αλλα με 7,7 το πρωι το καλοκαιρι εχει ψοφησει γα τα καλά...γιλέκο και μπουφανακι το πρωί στη δουλειά..και ήδη θες μπουφανακι τώρα το βράδυ...άντε γεια ήρθε το φθινοπωρο

Μια χαρα εισαι με 7,7  👍 Απο τις χαμηλοτερες στην δυτικη μακεδονια στα 500 - 600 μετρα υψομετρο.

Ακομα και η πολη της φλωρινας η χαμηλοτερη θερμοκρασια που εχει μεχρι στιγμης τον σεπτεμβριο στον σταθμο του Ε.Α.Α στο πρωτο γενικο λυκειο της πολης ειναι στους 9,7 βαθμους και μολις 2 μονοψηφιες ελαχιστες για τον σεπτεμβριο μεχρι τωρα.Στον 2ο σταθμο του Ε,Α,Α λιγο εξω απο την πολη με την καμερα στο meteo εχει χαμηλοτερες ελαχιστες θερμοκρασιες.

 

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Αλλη ληψη του Σταυρου Κεσεδακη απο την Ροδο χθες βραδυ...Διπλος κεραυνος...Μεγαλειο...Επος!!!Δεν υπαρχει πιο ωραιο καιρικο θεαμα στα δικα μου ματια..Για την Αττικουλα δε μπαινω καν στον κοπο να δωσω αναφορα..Απλα οπου φτωχος κι η μοιρα του!!!

241745366_2899636653622619_3156685505437826184_n.jpg

Ο Σταύρος ζωγραφίζει πραγματικά με την κάμερα του. Η φώτο είναι τραβηγμένη κάπου στην οδό Ηλιαδων στην περιοχη της Ιξιας, πάνω από το Rodos Palace. Σταύρο, εάν διαβάζεις το forum, χρόνια πολλά για χθες και πάντα να "ζωγραφίζεις" ετσι 

Επεξεργάστηκε από brainstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 26 πάλι η εσωτερική....δεν βλέπω να γλυτώνω σε 2-3 μέρες το κλιματιστικό πάλι τουλάχιστον την ημέρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι ήθελα και το 'πα να 'χουμε ενα ακόμη καλύτερο τελειωμα του μήνα μου φαίνεται.... το μάτιασα😅..

...την ανηφόρα πήραν ξανά όλα... φτου κι απ' την αρχή... και η εσωτερική και η εξωτερική...... ήδη έχω αρχίσει να ψιλοζεσταίνομαι και δε φυσάει απόψε... μέχρι και κουβερτούλες είχα βγάλει ωραίες.. είχα φτιαχτεί.. τις μάζεψα χαχα...

....23.8℃ αυτή την ώρα στη Χρυσούπολη Περιστερίου με 65% υγρασία......  τη μέρα που μας πέρασε γράψαμε μέγιστη 31.2℃.. επιστροφή λοιπόν στα 30άρια+ 14 ημέρες μετά κι αφού είπαμε νωρίς νωρίς φετος ''καλό φθινόπωρο''.. χαχαχα τι το είπαμε....

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα από το φυσικό και πάλι. Κάπως έτσι είναι οι φωτογραφίες της βιβλιογραφίας για την αναστροφή θερμοκρασίας. Με τον καπνό, να βρίσκει εμπόδιο και να μην ανεβαίνει ψηλότερα από ένα σημείο και μετά.

IMG_20210916_084028.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλοκαιρινή μέρα σήμερα Χαϊδάρι το βράδυ βάλαμε πάλι αιρκοντίσιον μετά από αρκετές ημέρες. Το μόνο θετικό σε σύγκριση με άλλες χρονιές είναι ότι δεν ακούμε τζιτζίκια λόγω της ψύχρας των προηγούμενων ημερών! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ωραιοι πυρηνεσ δυτικα της Κυπρου μακαρι να πιασουν και το νησι......στην Τουρκια και σημερα συνεχιζεται η μεγαλη ασταθεια...Δωδεκανησσα λιγες μονο νεφωσεις.......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλους 

20.6 ελάχιστη χωρίς αναστροφή στην ταράτσα μου ....17.5 λίγο πιο κάτω από το σπίτι μου έξω από την Πανεπιστημιούπολη Ζωγράφου στις 7:15 .....

Σπάνια άπνοια για την περιοχή μου σήμερα με μονοψηφιες ριπές ανέμου πράγμα που συμβαίνει μέσα στο χρόνο ελάχιστες φορές...

Ευτυχώς η θερμοκρασία στο σπίτι ακόμα είναι στους 26 ενώ τη νύχτα έπεσε στους 25 με τα παράθυρα ανοιχτά οπότε το σεντόνι είναι ακόμα απαραίτητο...

Ζέστη σήμερα δυστυχώς με τη θερμοκρασία ήδη στους 28.7

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αδιανόητη υγρασία στον Ποταμό Κέρκυρας με 100% όλη νύχτα σχεδόν και τώρα στο 89%......στάζουν τα πάντα .....

Στους 7.9 η ελάχιστη στα Καλάβρυτα ....ήδη όμως στους 24.4 στο πιο ζεστό και άνυδρο  καλοκαίρι όλων των εποχών 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ντάλα μεσημέρι και στον Ποταμό Κέρκυρας έχει 26 βαθμούς και 84% υγρασία με λιακάδα  ....Θεέ και Κύριε 

Εδώ 30.7 και ζεσταίνομαι πλέον αρκετά 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Μεσσήνιος είπε:

Καλοκαιρινή μέρα σήμερα Χαϊδάρι το βράδυ βάλαμε πάλι αιρκοντίσιον μετά από αρκετές ημέρες. Το μόνο θετικό σε σύγκριση με άλλες χρονιές είναι ότι δεν ακούμε τζιτζίκια λόγω της ψύχρας των προηγούμενων ημερών! 

Εδώ μπορεί να αντέχει ακόμα σχετικά άνετα το σπίτι χωρίς κλιματισμό αλλά τα τζιτζίκια στο δάσος απέναντι από το σπίτι μου κάνουν πάρτυ αδιακοπο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Ολυμπαρα σημερα στο Στεφανι...Με νεφωσεις...Δεος το βουνο αυτο...Του Κωστα Σαρρου που βρισκεται πανω...Απο την πισω πλευρα εχει πλακωσει ομιχλη...Τις τελευταιες μερες εχουν βγει πολλες ασταθειες στο βουνο...Και γω το σαββατο που ανεβαινα Κιλκις,το βουνο δεν φαινοταν καθολου...Μεχρι χαμηλα εφταναν οι νεφωσεις και καποιες εξ αυτων ηταν καταιγιδοφορες..

242084650_4585634578160074_8394603512903013662_n.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άνοιξα κλιματισμό σήμερα στο δωμάτιο...είναι και νότιο έχω και τέντα που δεν ανεβαίνει σάουνα γίνεται ακόμα και με 28

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχως εκτεταμενα 31-32αρια.....31 νταν μολις εδω....καλοκαιρι σωστο....αντεξαμε τοσες ημερες απο σημερα μαλλον θα πεσουμε ηρωικα στην αγκαλια του αιρκο

Σαπιλα.σιχαμα που δεν τελειωνει.....υπομονη....αλλο.ενα δυσκολο 10ημερο.κι εκει στο βαθος ισως ειναι το τελος.αρχες Οκτωβρη....οχι για βροχες φυσικα αυτες τις ξεχναμε.αλλα.τουλαχιστον να μην.ξανανεβει πανω απο.25 η μεγιστη !!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3η σερι μερα με πανω απο 30 βαθμους στα 500 μετρα της ηπειρου και της δυτικης μακεδονιας.

Μεχρι στιγμης στα Γρεβενα 31,3 και Γιαννενα 30,1

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30.7 μέγιστη εδώ πριν λίγο....30.4 τώρα 

28.1 στον Ποταμό Κέρκυρας με την υγρασία την ίδια ώρα 81%....79%η ελάχιστη τιμή της !!!!!!! 13.1 ελάχιστη θερμοκρασία 

29.4 στα Καλάβρυτα ...7.9 ελάχιστη 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανεβηκαν και αλλο οι θερμοκρασιες σε δυτικη μακεδονια - ηπειρο στα 500 μετρα.

Στα Γρεβενα εφτασε 32,3 και Γιαννενα 30,7

16 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

29.4 στα Καλάβρυτα ...7.9 ελάχιστη 

Εξαιρετικες ελαχιστες τα καλαβρυτα.👍

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Εδώ μπορεί να αντέχει ακόμα σχετικά άνετα το σπίτι χωρίς κλιματισμό αλλά τα τζιτζίκια στο δάσος απέναντι από το σπίτι μου κάνουν πάρτυ αδιακοπο

Εδώ Χαϊδάρι ευτυχώς τέλος για φέτος, τουλάχιστον δεν ακούγονται στη γειτονιά μου! Τώρα βοτανικό κήπο ή σε δασάκια δεν ξέρω τι παίζει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...