Jump to content
gthomasandros

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τοπική συννεφιά τώρα στην Αττική... αρκετή ζέστη αλλά στην σκιά παλεύεται ανετα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καταιγίδες στα βόρεια τμήματα της Θεσσαλίας. Τίποτα μέχρι στιγμής εδώ στην Ήπειρο, αν και αυξάνονται οι νεφώσεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34-35αρια η Αττικαρα μεχρι στιγμης μαλλον μεγιστες καθως μας πλακωσε μια μουφοσυννεφια που θα εκτοξευσει υγρασια δυσφορια....

33.8 εγω στο μπαλκονι μεγιστη και 32.9 τωρα...

Χτυπα κι αλλο θα το αντεξω δεν πεθαινω ετσι απλα θα παλεψω....α ρε Πλουταρχε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολυ υψηλες θερμοκρασιες παλι σε ηπειρο και δυτικη μακεδονια.Οι ελαχιστες θερμοκρασιες στο λεκανοπεδιο των ιωαννινων τις τελευταιες μερες παλι ειναι στα επιπεδα του καλοκαιριου.

Μεγιστες μεχρι στιγμης

Αρτα 31,9

Γιαννενα 30,9

Γρεβενα 32,6

Κοζανη (768 μετρα υψομετρο) 31,9

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα, 35αρι σημερα απο το σταθμό εδώ στα νοτια της Χαλκιδας.

Καλοκαιρι κανονικοτατο, πηγα για μπανιο με το γιο μου το πρωι και στην παραλια ειχε κοσμο λες και ηταν Ιουνιος...

image.thumb.png.e5b8d1502e27cca7aafce3adfe81cd48.png

 

Συννεφιά τώρα και κάπου στο βαθος ακουγονται μπουμπονητά αλλά δεν περιμένω καθόλου βροχή για εδώ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καταιγίδα σε πλαταμώνα Πιερίας, αλλά και στα Μεσάγκαλα πέρασε ξυστά. Είπα στο αδερφό να μου βγάλει φώτο, δεν ξέρω αν έβγαλε. Πάντως μου είπε ότι κρύωσε πολύ η θάλασσα. Κάθισε για 10 λεπτά και βγήκε μετά. Άρα εγώ ούτε που θα έμπαινα  μέσα δηλαδή. Τέτοια ζημιά μας έκανε η πρώτη φθινοπωρινή κακοκαιρία που είχε περισσότερο κρύο παρά υετό

 

Στα Γιάννενα ήλιος λαμπρός και 31 βαθμοί μέγιστη.. Καλή μούφα και η σημερινή.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Mελίσσια 22,2 - 33,2οC σήμερα.....με ΝΔ κυρίως ρεύμα που μας σηκώνει την θερμοκρασία πιο ψηλά από τα κεντρονότια....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Περνανε οι μερες οι εβδομαδες και οι μηνες και ειναι σαν να ζουμε την ιδια μερα ξανα και ξανα...

32.1 ακομα.το.σιχαμα.εδω στα.ψηλα του Ζωγραφου....ο ηλιος ζεματαει λες και.ειναι.Ιουλιος.ενω σε 1 ωρα υποτιθεται δυει....τι μεγαλη νυχτα.τι ηλιοστασιο αμα.θελει και Οκτωβρη και Νοεμβρη ακομα.θα μας καψει με.τετοια κυκλοφορια....

Βαρεθηκα ειλικρινα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο πυρηνας απο την Βουλγαρια οπως και χθες ετσι και σημερα,μπουκαρε στα βορεια του Εβρου...Στα Δικαια τωρα...

dikaia.png

dikaia-1.png

dikaia-2.png

Και Σουφλι τωρα..

soufli.png

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Καταιγίδα σε πλαταμώνα Πιερίας, αλλά και στα Μεσάγκαλα πέρασε ξυστά. Είπα στο αδερφό να μου βγάλει φώτο, δεν ξέρω αν έβγαλε. Πάντως μου είπε ότι κρύωσε πολύ η θάλασσα. Κάθισε για 10 λεπτά και βγήκε μετά. Άρα εγώ ούτε που θα έμπαινα  μέσα δηλαδή. Τέτοια ζημιά μας έκανε η πρώτη φθινοπωρινή κακοκαιρία που είχε περισσότερο κρύο παρά υετό

 

Στα Γιάννενα ήλιος λαμπρός και 31 βαθμοί μέγιστη.. Καλή μούφα και η σημερινή.

Εγώ στα έλεγα για την Ήπειρο και εσύ μου έλεγες για icon και μοντέλο του πανεπιστημίου και ήσουν αισιοδοξος🤔😝😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Εγώ στα έλεγα για την Ήπειρο και εσύ μου έλεγες για icon και μοντέλο του πανεπιστημίου και ήσουν αισιοδοξος🤔😝😄

Δεν πίστευα 50 mm Που έδινε το μοντέλο, αλλά ότι θα είχαμε τοπικές καταιγίδες πίστευα.. Εξάλλου στα 500αρια λίμνη έχουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, bardaris είπε:

τυχερούλη για να βγούν αυτά θέλει τουλάχιστον 50mm πριν 14 μέρες ,λίγες περιοχές της χώρας είχαν αυτό το προνόμιο,εγώ στους δικούς μανιταρότοπους στην δυτική Μακεδονία ζήτημα να έχουν δεχθεί 5 mm ,θεωρώ καλό να ψάξεις και για βωλίτες και κυρίως ζαρκαδίσια....το είδος δε αυτό θέλει πολύ προσοχή αν είναι σε εμβρυακό στάδιο.

βρηκα ζαρκαδισια 3 μεγαλα για σεφτε(εβαλα φωτο με το ενα πιο πισω) .βρηκα και δυο απο τα παραισθησιογονα amanita muscaria (μυγοκτονο) και αυτα τα κοπρινους κοματους.και καποια αλλα που δεν τα ξερω.συγνωμη προς ολους για το εκτος θεματος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καρδαμος Ροδοπης και στα ορεινα τμηματα του νομου πριν λιγο..Απο τον Δημητρη Ευγενιδη...Δεος!!!

242361294_4424907390880657_8408271451140206849_n.jpg

242357852_10228330964486083_6192690429245980503_n.jpg

Σαπες...

242397998_3021446454841831_7813377770507373638_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

55 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Δεν πίστευα 50 mm Που έδινε το μοντέλο, αλλά ότι θα είχαμε τοπικές καταιγίδες πίστευα.. Εξάλλου στα 500αρια λίμνη έχουμε.

Εντάξει εγώ ήθελα 80μμ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτες ειναι εικονες....νιωθουμε φθινοπωρο μεσα απτο pc η το κινητο

30.0 νταν Ζωγραφου με τη Δυση του κιτρινιαρη και ξεκινα η καλοκαιρινη νυχτα

Πληρης απνοια 60% υγρασια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολλούς (μη καιρόφιλους) τους φάνηκαν για την εποχή υπερβολικοί οι 22-24 που είχαμε μέγιστες πριν κανα 10ήμερο. Όμως για τους 35-36 μέγιστες που έχουμε το τελευταίο τριήμερο, οι ίδιοι δεν έχουν βγάλει άχνα. Στο μη φυσιολογικό για την εποχή κρύο, μπλα μπλα και μπουρου μπουρου. Στη μη φυσιολογική για την εποχή ζέστη, όλα καλά, μας κάνει. Γιατί αυτοί, οι μη καιρόφιλοι, έχουν μάθει να βλέπουν τον καιρό συμφεροντολογικά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

Πολλούς (μη καιρόφιλους) τους φάνηκαν για την εποχή υπερβολικοί οι 22-24 που είχαμε μέγιστες πριν κανα 10ήμερο. Όμως για τους 35-36 μέγιστες που έχουμε το τελευταίο τριήμερο, οι ίδιοι δεν έχουν βγάλει άχνα. Στο μη φυσιολογικό για την εποχή κρύο, μπλα μπλα και μπουρου μπουρου. Στη μη φυσιολογική για την εποχή ζέστη, όλα καλά, μας κάνει. Γιατί αυτοί, οι μη καιρόφιλοι, έχουν μάθει να βλέπουν τον καιρό συμφεροντολογικά.

Πάντως εγώ άκουσα και αρκετό κόσμο να παραπονιέται για τη ζέστη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29,8 η μέγιστη εδώ στο Μακροχώρι σήμερα...μας γλίτωσε και πάλι η μπόρα το μεσημέρι και γενικά η αστάθεια με την συννεφιά κατά διαστήματα μέχρι το απόγευμα... δυστυχώς ενώ μας πέρασαν 2-3  μπορίτσες δεν είχαν καθόλου αξιόλογο καιρό...3 φορές ψιλοέβρεξε για 5 λεπτά βράχηκαν οι δρόμοι με το ζόρι 0,4 χιλιοστά....δεν θέλει φέρος με τίποτα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...