Jump to content
gthomasandros

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, oasis είπε:

Τελικά κάνει ζέστη πήρα δεν κάνει γιατί πριν δυο μέρες έγραφες :

Προσωπικά θεωρώ ότι φυσιολογικά πάει ο Σεπτέμβρης, έκανε μάλιστα και κρύο για την εποχή για κάποιες μέρες και οι υπόλοιπες είναι γύρω στο 30 μέγιστη που είναι απόλυτα φυσιολογικό, ειδικά για πρώτο μισό. Έκανε 2 μέρες με 35άρια και ίσως άλλη μία σήμερα, ε οκ αναμενόμενο επίσης, έχουμε δει και χειρότερα. Βροχές σοβαρές ποτέ δεν θυμάμαι το Σεπτέμβρη, σίγουρα όχι μέχρι το 2ο δεκαήμερο, εκτός από εξαιρέσεις φυσικά. Ίσως με τα "κρύα" που έκανε θεωρήσαμε ότι τελείωσαν οι ζέστες αλλά είναι νωρίς ακόμη. Άλλωστε πέρα από τις τελευταίες 2 μέρες, σιγά την ζέστη που έχει ο Σεπτέμβρης..

Ε αυτό ακριβώς λέω. Ζέστη εννοώ τα 30-32 που θα έχουμε, όχι καλοκαιρινή ζέστη, κάτι το οποίο είναι φυσιολογικό για Σεπτέμβρη και δεν έγινε φθινοπωρινός επειδή θα πέσει λίγο για 2 μέρες.

Για να το πω καλύτερα, και στις 2 περιπτώσεις απαντούσα σε υπερβολές. Πριν 2 μέρες είπα ότι οι μέγιστες στους 30 ή και λίγο παραπάνω είναι φυσιολογικές για Σεπτέμβρη, ειδικά για πρώτο μισό, επίσης η θερμή εισβολή που έκανε δεν είναι κάτι ανήκουστο για Σεπτέμβρη. Η απουσία κανονικής βροχοκαιριας με χαμηλό από τα δυτικά είναι φυσιολογική επίσης. Το μόνο που δεν έχει φέτος ο Σεπτέμβρης είναι αστάθεια. 

Σήμερα απαντούσα στο ότι ήρθε το φθινόπωρο. Κανένα φθινόπωρο δεν βλέπω επειδή θα πέσει η Τ για μια μέρα ενώ και οι βροχές που φαίνονται σήμερα τη νύχτα είναι για άλλη μια φορά δυστυχώς μηδαμινές.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Διακρίνεται καθαρά στα Βαλκάνια το μέτωπο πού από το απόγευμα θα αρχίσει να επιδεινώνει το καιρό από τα βόρεια...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21.4 ελάχιστη 

23.4 τώρα με σπασμένα νεφη και σχεδόν άπνοια....τη νύχτα μόνο ο βοριάς είχε ριπές 30χλμ/ώρα ....εν αναμονή των οποίων φαινομένων και πτώσης της θερμοκρασίας έστω και για λίγες ωρες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 minutes ago, ΧΕΛΜΟΣ said:

ελα ρε!!! πηγα λιγο αργοτερα για τρεξιμο κριμα που δεν το ειδα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαλκιδικη πριν καμια ωρα..Εχουμε κατα διαστηματα πυκνες νεφωσεις και βροχη στην ευρυτερη περιοχη...Του Δημητρη Παρδαλη..

Εν αναμονη της επιδεινωσης απο αργα το απογευμα και απο τα βορεια.

 

242432748_3081314642189896_9122767258812451920_n.jpg

Και στην Κεντρικη Ευβοια στην παραλια της Βυθουρης..Τοπικες νεφωσεις...Σιγα σιγα θα κλεισει ο καιρος και εκει το απογευμα με αξιολογα πιθανως φαινομενα..

242557758_2215667595281860_1394900323914807056_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλοκαιρινός ακόμα ο καιρός στα ορεινά της Άρτας. 

22 βαθμοί τώρα στο χωριό με ηλιοφάνεια. 

theodoriana1.jpg

theodoriana3.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25.5 τώρα και 58% υγρασία με εναλλαγές συννεφιάς και ηλίου.....περπατάς και λιώνεις όταν βγαίνει ήλιος από την υγρασία .....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

απο την σατ φαινεται οτι προκειται για προσκαιρη αλλα αξιολογη κακοκαιρια για τα ανατολικα προσηνεμα.....εκφραζω βεβαιοτητα για τα υπερβορεια..και ανατολικα του νομου......για το κεντρο και κατω δεν βαζω το χερι μου στην φωτια....ειδικα φετος....που ολα περνουν ξοφαλτσα.......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άλλη μια μέρα που επιβεβαιώνω όσα γράφω εδώ και χρόνια για τον σταθμό της Πρέβεζας όπως επίσης και για το Άκτιο...27.6 η Πρέβεζα μέσα στα χωράφια και πριν λίγο 29 ΕΜΥ αεροδρόμιο Ακτίου 29 και εγώ με το φτωχό 26.3...και ναι ξέρω ο Μύτικας εινια ΒΔ μύτη και δέχεται περισσότερο ελαφρώς την θαλάσσια αύρα αλλά από το Άκτιο άντε να έχει -1 όχι -3...στις ελάχιστες όλοι μαζί 19.1 Αστεροσκοπείου 19 ΕΜΥ 18.8 εγω...τέλος πάντων μέσα στον επόμενο χρόνο ελπίζω να χω εγκαταστήσει δικό μου να βλέπω...Γέρακα στον σταθμό μου τώρα 23.9 ήδη μεγάλη αλλαγή και αύριο ακόμα καλύτερα

Υ.Γ. από παρατήρηση ο σταθμός της Πάργας πάει πολύ καλά σε Τ

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μανδρα Αττικης πριν λιγο ..Του Νικου Διολετη...Σπανιο για την Αττικη αυτο το χρωμα του ουρανου.. 

242573852_1537869036549313_1118933032763438702_n.jpg

Ο συναδελφος μου ξαναχτυπησε..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

45 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Άλλη μια μέρα που επιβεβαιώνω όσα γράφω εδώ και χρόνια για τον σταθμό της Πρέβεζας όπως επίσης και για το Άκτιο...27.6 η Πρέβεζα μέσα στα χωράφια και πριν λίγο 29 ΕΜΥ αεροδρόμιο Ακτίου 29 και εγώ με το φτωχό 26.3...και ναι ξέρω ο Μύτικας εινια ΒΔ μύτη και δέχεται περισσότερο ελαφρώς την θαλάσσια αύρα αλλά από το Άκτιο άντε να έχει -1 όχι -3...στις ελάχιστες όλοι μαζί 19.1 Αστεροσκοπείου 19 ΕΜΥ 18.8 εγω...τέλος πάντων μέσα στον επόμενο χρόνο ελπίζω να χω εγκαταστήσει δικό μου να βλέπω...Γέρακα στον σταθμό μου τώρα 23.9 ήδη μεγάλη αλλαγή και αύριο ακόμα καλύτερα

Υ.Γ. από παρατήρηση ο σταθμός της Πάργας πάει πολύ καλά σε Τ

Υπάρχει σταθμός κοντά στη Νικόπολη στην έξοδο της πρεβεζας. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρέξει λίγο επιτέλους ....μην μας ταλαιπωρείς άλλο.....

25 βαθμοί με ριπές βορια κοντά στα 30χλμ/ώρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Υπάρχει σταθμός κοντά στη Νικόπολη στην έξοδο της πρεβεζας. 

Τον έχεις εύκαιρο?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

59 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Μανδρα Αττικης πριν λιγο ..Του Νικου Διολετη...Σπανιο για την Αττικη αυτο το χρωμα του ουρανου.. 

242573852_1537869036549313_1118933032763438702_n.jpg

Ο συναδελφος μου ξαναχτυπησε..

Τι χάπια του δίνεις ρε?, 🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα κύριοι και κυρίες του αγαπητού μας φόρουμ ....

Ψιλά πράγματα μας άφησε η χθεσινή - σημερινή διαταραχή με 4mm συνολικά .... Ενώ ξεκίνησε με αστραπές  δυευρα και ίσως και χαλαζακι δεν είμαι 100%σιγουρος για το τελευταίο, έκοψε γρήγορα ... Παρ όλα αυτά θύμισε λίγο Φθινόπωρο 

17,8C - 21,6C για την ώρα στον σταθμό μου 

image.jpg

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...