Jump to content
gthomasandros

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, snowjohn είπε:

Ηλεία που βρίσκομαι υπέροχος καιρός με ούτε ένα σύννεφο....τελευταία μπανάκια για φέτος 

Α την εχω κανει .... Σαχαρα την Ηλεια ! Πηγαινε για μπανιο κατα σειρα Ζαχαρω Καιαφα Σαμικο αν εισαι Πυργο Σκαφιδια Λεβεντοχωρι η Κουρουτα Αμαλιαδας και αν εισαι πιο βορεια ακομα αξιζει το Κουνουπελι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καταφερε να πεσει 16.4 η ελαχιστη....πολυ ομορφα....βεβαια ηλιος λαμπρος τωρα και ταχυτατη ανοδος 26.7 και παμε.φουλ.για 30αρι....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16.7 ελάχιστη χωρίς αναστροφή ο σταθμός μου σήμερα 

10.8 στον Ποταμό Κέρκυρας 

3.3 στα Καλάβρυτα 

2.4 στο Πάος Καλαβρύτων 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ήδη πιάσαμε 26 βαθμούς και 12 η ώρα δεν πήγε ακόμα.(εδώ στο Μακροχώρι).... καλοκαιράκι σήμερα όπως αναμενόταν άλλωστε το στοίχημα είναι πόσο πάνω από τους 30 θα ανέβουμε....μακάρι όχι πολύ....ίσα που να τους αγγίξει....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα σας..15.7 η ελαχιστη στην Καλλιθεα...Τσιμπαγε αρκετα νωρις το πρωι..Εχει δροσουλα τωρα...Ακομα τουλαχιστον...Δεν αισθανομαι ζεστη και φοραω και φουτερακι...

Το καλοκαιρι παντως ειναι ακομα εδω και εχει και αυτο τις χαρες του...Ιδιως οταν μπορεις να βρισκεσαι σε μερη σαν και το παρακατω..Καβουροτρυπες Χαλκιδικης..Και απεναντι το Αθως...

Η Χαλκιδικη εχει τον τροπο της να σε κεντριζει ειτε με καταιγιδες ειτε με αιθριο καιρο..Εχει μια ξεχωριστη χαρη ρε παιδι μου...Η Γαλλιδα Valerie Piret που βρισκεται εκει καπως ετσι περιγραφει και η ιδια την Χαλκιδικη...

Ας απολαυσουν οσοι ακομα μπορουν τα μπανακια τους γιατι μαλλον απο βδομαδα το Φθινοπωρο επιστρεφει..Και μαλλον δεν θα ξαναφυγει...Ανεξαρτητα απο το που θα βρεξει και ποσο...Παντως με τα 30αρια τελειωνουμε οριστικα...Καλη συνεχεια σε ολους...

242911423_10158841422879209_1967020970717763033_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Καλημερα σας..15.7 η ελαχιστη στην Καλλιθεα...Τσιμπαγε αρκετα νωρις το πρωι..Εχει δροσουλα τωρα...Ακομα τουλαχιστον...Δεν αισθανομαι ζεστη και φοραω και φουτερακι...

Το καλοκαιρι παντως ειναι ακομα εδω και εχει και αυτο τις χαρες του...Ιδιως οταν μπορεις να βρισκεσαι σε μερη σαν και το παρακατω..Καβουροτρυπες Χαλκιδικης..Και απεναντι το Αθως...

Η Χαλκιδικη εχει τον τροπο της να σε κεντριζει ειτε με καταιγιδες ειτε με αιθριο καιρο..Εχει μια ξεχωριστη χαρη ρε παιδι μου...Η Γαλλιδα Valerie Piret που βρισκεται εκει καπως ετσι περιγραφει και η ιδια την Χαλκιδικη...

Ας απολαυσουν οσοι ακομα μπορουν τα μπανακια τους γιατι μαλλον απο βδομαδα το Φθινοπωρο επιστρεφει..Και μαλλον δεν θα ξαναφυγει...Ανεξαρτητα απο το που θα βρεξει και ποσο...Παντως με τα 30αρια τελειωνουμε οριστικα...Καλη συνεχεια σε ολους...

242911423_10158841422879209_1967020970717763033_n.jpg

Ποτέ μη λες ποτέ για το τέλος του καλοκαιριού.... Εχουμε καεί τα τελευταία χρονια😊😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 12 η ελάχιστη εδώ στην Πολίχνη, στους 27 τώρα έως 29-30 το μεσημέρι. Σφοδρή αιθρία καιρός να τον πιεις στο ποτήρι σήμερα! Αν και μεγάλο το θερμοκρασιακό εύρος μεταξύ νύχτας και ημέρας το μόνο κακό! Καλό μεσημεράκι σε όλους!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 hours ago, kouvanos said:

Α την εχω κανει .... Σαχαρα την Ηλεια ! Πηγαινε για μπανιο κατα σειρα Ζαχαρω Καιαφα Σαμικο αν εισαι Πυργο Σκαφιδια Λεβεντοχωρι η Κουρουτα Αμαλιαδας και αν εισαι πιο βορεια ακομα αξιζει το Κουνουπελι

Είναι πολύ ωραία και βασικά ξεφεύγω από την ζέστη της Αθήνας και δεν με πιάνει κατάθλιψη... Μόνο τη Δευτέρα θα πάθω χαχαχα...για Κουρούτα με κόβω θενξ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, snowjohn είπε:

Είναι πολύ ωραία και βασικά ξεφεύγω από την ζέστη της Αθήνας και δεν με πιάνει κατάθλιψη... Μόνο τη Δευτέρα θα πάθω χαχαχα...για Κουρούτα με κόβω θενξ 

Πωπω φιλε μου χαιρομαι για σενα εγω απο Μαιο οσες φορες κατεβηκα βρηκα ιδια η και τρισχειροτερη ζεστη και υγρασια σε σχεση με.την Αθηνα....και καθολου βροχη !!!!! Ισως ειμαι γκαντεμοσαυρα τι να πω....μιλαμε.για Πυργο μεσα οχι γενικα Ηλεια...

27.5 Ζωγραφου με μεταβλητους ανεμους και ζεστουλα...νταξει σημερα δεν εβγαινε παραλια αλλα αυριο.με περαιτερω ανοδο πιστευω θα ειναι τελεια...

30αρακια κ βαλε μεχρι Τεταρτη....και βλεπουμε για μετα....

Το μονο καλο οτι με σωστο αερισμο επεσαν οι εσωτερικες 24-24.5-25...αν αντεξουμε αυτο το 5ημερο ζεστης ισως να μην ξαναναψει αιρκοντισιον για το 2021....να τη βγαζουμε με ανεμιστηρα μονο που διωχνει και τα κουνουπια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Yπέροχη μέρα σήμερα, με πλήρη διαύγεια, υγρασία στο ναδίρ (19-20% μόλις) κι ένα ΒΑ άνεμο που σε δροσίζει....τα καλύτερα του φθινοπώρου έρχονται, ενώ οι μακρο-εκτιμήσεις κυκλοφορίας, αφήνουν όνειρα ανοιχτά!!
 
Καλό ΣΚ σε όλους με υγεία και με το καλό για το τελευταίο παραγωγικά μπάνιο αύριο!!
 
 
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εμετικός ο καιρός ξανα σήμερα.

12,5 η ελαχιστη Δροσοπηγη 

Ιπποκρατειος 6,8. 10,3. 16,3

Κουράστηκα φίλε....νιώθω μια απέραντη καιρική μονοτονία και αυτή η κατάσταση με κάνει να ξεσπάω σε ανθρώπους που δε φταίνε τίποτα .....95 μέρες από την τελευταία μέρα που κατέγραψα υετό ....και θα γίνουν 💯 ΑΝΕΤΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γραμμος χθες το απογευμα..Εκει το φθινοπωρο δηλωνει παρον και θα φυγει μονο για τον χειμωνα...Ζωγραφια...Ο κιτρινιαρης αδυνατει να φτασει εκει που η φυση οργιαζει...Τρομερη φωτο...Καλες οι θαλασσες αλλα το βουνο για μενα κρατα τα σκηπτρα...Καθε εποχη!!!

242808552_10220389474782479_4172593843217189754_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5.8 η ελάχιστη στα προάστια σήμερα. Αλλά αυτό ήταν παίδες. Φεύγω από τα όμορφα μου Ιωάννινα. Με αφήνουν με ήλιο. Τελευταία φωτό από την πίσω πόρτα...

Εις το επανιδείν Γιάννενάρες μου!!!!

IMG_20210925_150214.jpg

IMG_20210923_105901.thumb.jpg.63f892cf606249dbcf6e7c2c128c9db8.jpg

IMG_20210925_153725.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

5.8 η ελάχιστη στα προάστια σήμερα. Αλλά αυτό ήταν παίδες. Φεύγω από τα όμορφα μου Ιωάννινα. Με αφήνουν με ήλιο. Τελευταία φωτό από την πίσω πόρτα...

Εις το επανιδείν Γιάννενάρες μου!!!!

IMG_20210925_150214.jpg

IMG_20210925_153725.jpg

Λάρωσε ρε .....δεν πας και στην Αυστραλία .....οποτε γουστάρεις σε 2μιση ώρες μέσω Τρικάλων είσαι Γιάννενα 😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλοκαιρινό Σαββάτο – Ξεπέρασε τους 32 ⁰C η θερμοκρασία στα ηπειρωτικά
Σύνταξη άρθρου: Ιωάννης Κωλέτσης, Κ. Λαγουβάρδος

Ε.Α.Α. – Πεντέλη, Σάββατο 25 Σεπτεμβρίου 2021, 17:30

 

Με πολύ καλές καιρικές συνθήκες κύλησε το τελευταίο Σαββάτο του Σεπτεμβρίου στο μεγαλύτερο τμήμα της χώρας μας, ενώ οι μέγιστες θερμοκρασίες ξεπέρασαν τους 32 ⁰C στα ηπειρωτικά, με τη μεγαλύτερη τιμή να καταγράφεται στο Φαράγγι Μοιρών Φλώρινας με 33,6 ⁰C.

Σύμφωνα με το δίκτυο αυτόματων μετεωρολογικών σταθμών του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών / meteo.gr οι οκτώ υψηλότερες θερμοκρασίες κατά τις μεσημεριανές ώρες του Σαββάτου 25/09, παρουσιάζονται στον παρακάτω Πίνακα.    

 

Πηγή: meteo.gr - https://www.meteo.gr/article_view.cfm?entryID=1942

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27.9 τελικα εδω Ζωγραφου....μωρε μπραβο...καλοκαιρακι...

26.5 τωρα και ευτυχως μικρυνε η μερα....

30.5 παλι ο Πυργος....τι μερος ειναι αυτο καλοκαιρι ατελειωτο...μαγιο μην.ξεχασω να παρω μαζι μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιστροφή στην Λάρισα. 31.1 μέγιστη εδώ , αλλά και στα Γιάννενα δεν πάνε πίσω με 29.9 μέγιστη! Ε άρα 30αρκι στάνταρ στο κέντρο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26.7 και 28.9 οι μέγιστες στους δύο σταθμούς της πόλης. Το αποφύγαμε το 30άρι σήμερα αλλά λογικά αύριο δεν το γλιτώνουμε, αλλά τέλος πλέον, 2 μέρες μείνανε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα ενας πολυ καλος μου φιλος,ο Θανασης Καλιβωκας βρισκεται σημερα στην Γκιωνα...Καταφεραν να φτασουν εως την κορυφη της Πυραμιδας...Μεχρι -3 βαθμους συναντησαν το πρωι στη Βαθεια Λακκα απο λαζορεμα εαν το γραφω σωστα...Καθαρος καιρος αλλα πολυ κρυο..Ακολουθησαν τη δυσκολη διαδρομη και εν τελει καταφεραν να πατησουν κορυφη...

Και στην Οιτη παντως στο καταφυγιο σημερα,αρκετο κρυο στα 1200 μετρα..Μολις 2.2 βαθμοι νωρις το πρωι..

camera1.jpg

Και Γκιωνα νωρις το πρωι του Ηλια Αυγερη...

243006599_1942728215904542_1684586427882726482_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...